Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Τόλη θα κρατήσω αυτά που μου αρέσουν,,,έτσι και αλλιώς όλη τη σεζόν την βγάζω με δύο τύπους φυσιγγίων για την έναξρη και τον υπόλοιπο καιρό,,,G3000 και MB32 είναι πάντα τα φυσίγγια που κυνηγάω μετά τα μπασίματα μέχρι τέλος,,,,,πάντα έχω βέβαια S4 η SIPE για τα δύσκολα

LK32 Sokol με G3000 στα €6,5 τα στέλνει με ΚΤΕΛ και δωρεαν μεταφορικά να δοκιμαστούν και αυτά και κλείσαμε
 
Ερώτηση για τα μπασίματα, μιλάω αυστηρά για τα μπασίματα, τι φυσίγγια θα δουλέψετε και σε ποιο νούμερο; Από τη μια σκέφτομαι ένα 8άκι σπορτινγκ, από την άλλη στα μπασίματα μπορεί να σου περάσει και καμιά φάσα ενώ το 7 είναι για ακόμα πιο μακρινές αποστάσεις..
 
Ερώτηση για τα μπασίματα, μιλάω αυστηρά για τα μπασίματα, τι φυσίγγια θα δουλέψετε και σε ποιο νούμερο; Από τη μια σκέφτομαι ένα 8άκι σπορτινγκ, από την άλλη στα μπασίματα μπορεί να σου περάσει και καμιά φάσα ενώ το 7 είναι για ακόμα πιο μακρινές αποστάσεις..
Μάνο πέρσι στο διπλανό καρτέρι ήταν ένας κύριος και έριχνε με μια maverick 76εκ σταθερό full, δεν μπορείς να φανταστείς σε τι αποστάσεις τις πατσαβουριαζε. Για φάσα δεν εχω εικόνα αν θα την κρατούσε ένα 8αρι
 
Ερώτηση για τα μπασίματα, μιλάω αυστηρά για τα μπασίματα, τι φυσίγγια θα δουλέψετε και σε ποιο νούμερο; Από τη μια σκέφτομαι ένα 8άκι σπορτινγκ, από την άλλη στα μπασίματα μπορεί να σου περάσει και καμιά φάσα ενώ το 7 είναι για ακόμα πιο μακρινές αποστάσεις..
Δοκίμασε σε 7,5 για μένα το καλύτερο νούμερο για περάσματα,ειδικά στα μέρη μου που περνάνε ανάμεσα στις τσίχλες φασες,γερακότσιχλες και άλλα ευγενή θηράματα.Αν πάρεις 28αρια το βρίσκεις εύκολα το νούμερο.
 
Ερώτηση για τα μπασίματα, μιλάω αυστηρά για τα μπασίματα, τι φυσίγγια θα δουλέψετε και σε ποιο νούμερο; Από τη μια σκέφτομαι ένα 8άκι σπορτινγκ, από την άλλη στα μπασίματα μπορεί να σου περάσει και καμιά φάσα ενώ το 7 είναι για ακόμα πιο μακρινές αποστάσεις..

Μάνο επειδή το φαινόμενο να περνάνε φάσσες ανακατεμένες με τις τσίχλες καθώς και τσαρτσάρες είναι πολύ συχνό εγώ φέτος αποφάσισα να ρίξω τα Alectoris Light 31gr σε νούμερο 7,5.
Είναι από τα λίγα φυσίγγια που βρήκα στην αγορά να βγαίνουν σε αυτό το νούμερο.
 
Μάνο επειδή το φαινόμενο να περνάνε φάσσες ανακατεμένες με τις τσίχλες καθώς και τσαρτσάρες είναι πολύ συχνό εγώ φέτος αποφάσισα να ρίξω τα Alectoris Light 31gr σε νούμερο 7,5.
Είναι από τα λίγα φυσίγγια που βρήκα στην αγορά να βγαίνουν σε αυτό το νούμερο.
Κατι ακουγεται οτι θα βγαλει 7.5 ο Κενταυρος.. Ειδομεν
 
όσοι επιχειρησουν να κυνηγήσουν με 28γρ φέτος ας δοκιμάσουν τα NSI Uno Prima Νο8.5 γεμισμένα με Prima v 1,35 x 28 688 ,,,,καταπληκτικό φυσίγγι στο κυνήγι τα τσιτσιριζει τα τσιχλάκια
Τα λεω αλλα βρομηζει τις κανες. Ε και δεν τις καθαριζουμε; φυσιγγι παντως καιρου.
 
στο χρώμα διαφέρουν είναι περιπου ίδιες

1961037_899972886720003_3295187957252615192_o.jpg
 
όσοι επιχειρησουν να κυνηγήσουν με 28γρ φέτος ας δοκιμάσουν τα NSI Uno Prima Νο8.5 γεμισμένα με Prima v 1,35 x 28 688 ,,,,καταπληκτικό φυσίγγι στο κυνήγι τα τσιτσιριζει τα τσιχλάκια
Τις προαλλες βρηκα στο βουνο ενα τετοιο φυσιγγι σε εξαιρετικη κατασταση. Το εβαλα το περασμενο Σαββατο και εκανα το πρωτο μου αγριοπεριστερο με αυτο. Τυχερο φυσιγγι. Λες να παω να αγορασω λιγα κουτακια??
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top