Baikal Team Αρχείο

Status
Not open for further replies.
BAIKAL IJ 27 EM
Ενα ακομα Baikal περασε για εξωτερικη περιποιηση και μερικες μετατροπες στα ξυλα του και στα μεταλα του.
Εγινε ''porting'' και βαφη ceracote στις καννες και αμμοβολη ετσι ωστε να φυγει η λαθος επιλογη χρωματος απο την χρυση ceracote που ειχε γινει στην βαση.
Στο κοντακι τοποθετηθηκε προεκταση στην λαβη απο ξυλο Batauk και τοποθετηθηκε πελμα Pachmayr,κοπηκαν καινουργιες ψαθες σε συνδιασμο με stillping.
Γυαλισμα μερικων μεταλικων σημειων για αντιθεση με το μαυρο του οπλου.
Τελος μπηκε χρωμα καρυδιας στα ξυλα για καλιτερη ομοιομορφια και τελειωσαν με λινελαιο.
Το αποτελεσμα ειναι πραγματικα πολυ ομορφο !!!! ενα ακομα Baikal μοναδικο
1.jpg

2.jpg

3.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

10.jpg

13.jpg

14.jpg

15.jpg

17.jpg

18.jpg

21.jpg

22.jpg

23.jpg

26.jpg

30.jpg

29.jpg

28.jpg
απλά ΤΕΛΕΙΟ
άλλαξε ολοκληρωτικά το όπλο και η αξία του .RESPECT.
 
BAIKAL IJ 27 EM
Ενα ακομα Baikal περασε για εξωτερικη περιποιηση και μερικες μετατροπες στα ξυλα του και στα μεταλα του.
Εγινε ''porting'' και βαφη ceracote στις καννες και αμμοβολη ετσι ωστε να φυγει η λαθος επιλογη χρωματος απο την χρυση ceracote που ειχε γινει στην βαση.
Στο κοντακι τοποθετηθηκε προεκταση στην λαβη απο ξυλο Batauk και τοποθετηθηκε πελμα Pachmayr,κοπηκαν καινουργιες ψαθες σε συνδιασμο με stillping.
Γυαλισμα μερικων μεταλικων σημειων για αντιθεση με το μαυρο του οπλου.
Τελος μπηκε χρωμα καρυδιας στα ξυλα για καλιτερη ομοιομορφια και τελειωσαν με λινελαιο.
Το αποτελεσμα ειναι πραγματικα πολυ ομορφο !!!! ενα ακομα Baikal μοναδικο
1.jpg

2.jpg

3.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

10.jpg

13.jpg

14.jpg

15.jpg

17.jpg

18.jpg

21.jpg

22.jpg

23.jpg

26.jpg

30.jpg

29.jpg

28.jpg
Φοβερή δουλειά Ηρακλή!!! Μπράβο!!!
 
Baikal. Εξαιρετική βάση για να φτιάξεις ένα στιβαρό και αξιόπιστο κυνηγετικο ντουφεκι. Σήμερα επωμισα ένα τέτοιο baikal και επαθα ζημιά. Ντουφεκι με κακαλα. Και από σπασιματα πολύ γεμάτα!
Ναι αλλα το πουλησες...peng αλλα επειδη εισαι καλο κοπελι συγχωρησε...δεν ειναι αργα για ενα δικαννο με 450ευρωπαικα με τσοκς..
 
Ναι αλλα το πουλησες...peng αλλα επειδη εισαι καλο κοπελι συγχωρησε...δεν ειναι αργα για ενα δικαννο με 450ευρωπαικα με τσοκς..
Ισως κάποτε παρω και ενα δικαννακι. Αν θα είναι ρωσσικο, υπάρχει και αυτή η πιθανότητα. Κοντακι κωννο και ζυγισμα στον πειρο. 3.200 έως 3.300 γρ. Αν εχει και σταθερα τσοκ ακόμη καλύτερα.
Ετσι μάλιστα.
 
Παιδιά το mp233 sp τα εχει ολλα κονο απο μαμα 6 εκ πορτινκ 10 χιλ ριγα 75 εκ κανη αππσπομενη σκανδαλη που αν τη βαρεθεις αλαζει σαν κασετα και βαζεις τη διπλη μονο ενα κοντακι θελει εγω στο δυκο μου το εκανα και εισαι αρχοντας βλητικα βαζει πολλα κατο με πενταπλασια λευτα
Απο στυβαροτιτα δεν το συζηταμε και ολλα αυτα κατο απο 900 ευρα
 
Παιδιά το mp233 sp τα εχει ολλα κονο απο μαμα 6 εκ πορτινκ 10 χιλ ριγα 75 εκ κανη αππσπομενη σκανδαλη που αν τη βαρεθεις αλαζει σαν κασετα και βαζεις τη διπλη μονο ενα κοντακι θελει εγω στο δυκο μου το εκανα και εισαι αρχοντας βλητικα βαζει πολλα κατο με πενταπλασια λευτα
Απο στυβαροτιτα δεν το συζηταμε και ολλα αυτα κατο απο 900 ευρα
Ακριβώς,αυτό είναι οπλο
 
Ναι αλλα το πουλησες...peng αλλα επειδη εισαι καλο κοπελι συγχωρησε...δεν ειναι αργα για ενα δικαννο με 450ευρωπαικα με τσοκς..
Ισως κάποτε παρω και ενα δικαννακι. Αν θα είναι ρωσσικο, υπάρχει και αυτή η πιθανότητα. Κοντακι κωννο και ζυγισμα στον πειρο. 3.200 έως 3.300 γρ. Αν εχει και σταθερα τσοκ ακόμη καλύτερα.
Ετσι μάλιστα.
Ένα μπαικαλ πλάγιο με σταθερά τσοκ στον πίνακα δίνει κατανομές άριστες βλέποντας του Μύρο στα Χανιά και του Γιώργη στην Αθήνα. Η κάννη του μου φαίνεται άψογη τα υπόλοιπα με λίγα χρήματα φτιάχνονται.
 
Ριξε μας κ μια περιγραφή ρε Απόστολε..
Βαμμένο cerakote, φινιρισμενα κοντακι, σκοπευτικο οπτικής ίνας, ζυγισμα στα ξυλα. Το οπλο άλλαξε κυριολεκτικά. Και από σπασιματα, έντονα όταν ο φίλος εριχνε την τουφεκια. Πολύ ωραίο το δικαννακι!
 
Last edited:
και ολλα αυτα κατο απο 900 ευρα
Σε προσφορά στα 1050€..και πάλι πολύ καλή τιμη για αυτα που προσφερει..
Και όπως έγραψαν τις προάλλες στην Κ&Κ αναλογιστείτε πόσο θα στοίχιζε αν δεν το κατασκεύαζε η baikal αλλά μια άλλη Αγγλικη,Ιταλική η Γερμανική εταιρία..
Η οπτική ίνα δεν ταιριάζει στα πλαγιά
Για έμενα ταιριάζει η μάλλον δινει ομορφιά,γιατί απο σκόπευση δεν...
Αρκεί να είναι μια λεπτή κ διακριτική οχι καμιά κουμουτσα..
 
BAIKAL IJ 27 EM
Ενα ακομα Baikal περασε για εξωτερικη περιποιηση και μερικες μετατροπες στα ξυλα του και στα μεταλα του.
Εγινε ''porting'' και βαφη ceracote στις καννες και αμμοβολη ετσι ωστε να φυγει η λαθος επιλογη χρωματος απο την χρυση ceracote που ειχε γινει στην βαση.
Στο κοντακι τοποθετηθηκε προεκταση στην λαβη απο ξυλο Batauk και τοποθετηθηκε πελμα Pachmayr,κοπηκαν καινουργιες ψαθες σε συνδιασμο με stillping.
Γυαλισμα μερικων μεταλικων σημειων για αντιθεση με το μαυρο του οπλου.
Τελος μπηκε χρωμα καρυδιας στα ξυλα για καλιτερη ομοιομορφια και τελειωσαν με λινελαιο.
Το αποτελεσμα ειναι πραγματικα πολυ ομορφο !!!! ενα ακομα Baikal μοναδικο
1.jpg

2.jpg

3.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

10.jpg

13.jpg

14.jpg

15.jpg

17.jpg

18.jpg

21.jpg

22.jpg

23.jpg

26.jpg

30.jpg

29.jpg

28.jpg
Τελειο ..Μπραβο μαστορα.."Baikal doctor".RESPECT..RESPECT..RESPECT..well done..well done..well done.
 
Ήθελα να κάνω την παρακάτω ερώτηση γενικά για τα s.p,αλλά επειδή αφορά κ το δικό μου mp 27 m την γράφω σε αυτό το θεμα:
Που ακριβώς σε σχέση με τον πειρο θεωρείται το ιδανικό ζυγισμα;διαφέρει από το κυνήγι που προορίζεται το οπλο ή όχι;
Εμένα πάντως το ζυσισμα του είναι 3,3cm μπροστά από τον πειρο κ μου φαίνεται καλό κ βολικο
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top