Baikal Team Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Ο κώνος (μοίρες, μήκος) πάει νομίζω συνδυαστικά με τον αυλό της κάννης, μπορεί και με άλλους παράγοντες όπως πχ το πάχος του τοιχώματος της κάννης την ποιότητα του μεταλλου. Οι κατασκευαστές και μάλιστα οι μεγάλοι όπως στο όπλο σου, το έφτιαξαν έτσι για κάποιο λόγο. Θέλω να καταλήξω ότι καλό θα είναι να μην κάνεις τέτοιες παρεμβάσεις στις Κάννες. Αν θες παίξε με τις συσφιξεις . Είναι πιο safe
 
Παιδια εχω μια καραμπινα τηνbaikal 155 εχει κανει κανεις κωνο και αν ναι ειδε καποια διαφορα;
Δρόμος χωρίς επιστροφή.Εγω θα κοιτούσα 2αντε3 τσοκ brain και κατα προτίμηση αν βρεθούν μεταχειρισμένα, για μισό κόστος γιατί είναι και ακριβουτσικα αλλά κάνουν δουλειά.
 
Ψάχνοντας να βρω κανένα βίντεο με το σούπερ πόζε της μπαικαλ, αυτό με τα δύο ζευγάρια κάννες ( δυστυχώς δεν κατάφερα να βρω κάτι) έπεσα πάνω σε αυτό το πολύ ωραίο βίντεο, από έναν Έλληνα YouTuber.
 
Ψάχνοντας να βρω κανένα βίντεο με το σούπερ πόζε της μπαικαλ, αυτό με τα δύο ζευγάρια κάννες ( δυστυχώς δεν κατάφερα να βρω κάτι) έπεσα πάνω σε αυτό το πολύ ωραίο βίντεο, από έναν Έλληνα YouTuber.
Ισως το ποιο ασχημο οπλο με κοκορια........και ελειπη στα τσοκ........με ενα ακομα 2αρι θα ηταν ολοκληρωμενο σε συνδιασμους 1-3 και 2-4.
 
Ισως το ποιο ασχημο οπλο με κοκορια........και ελειπη στα τσοκ........με ενα ακομα 2αρι θα ηταν ολοκληρωμενο σε συνδιασμους 1-3 και 2-4.
Το θέμα κύριε Ηρακλή είναι να δουλεύει σωστά, στα φθηνά όπλα ένα έξτρα τσοκακι δεν είναι σπουδαίο πράγμα. Εδώ αγοράζουν τσοκ για όπλα άνω των 1500 ευρώ. Δεν μπόρεσα να βρω δυστυχώς ούτε ένα βίντεο με το σούπερ πόζε της μπαικαλ με τα δύο ζευγάρια κάννες. Δεν είχα ποτέ μπαικαλ και φοβάμαι δυσλειτουργίες αλλιώς θα το είχα παραγγείλει, είναι στην οικονομική κατηγορία που με ενδιαφέρει.
 
Ισως το ποιο ασχημο οπλο με κοκορια........και ελειπη στα τσοκ........με ενα ακομα 2αρι θα ηταν ολοκληρωμενο σε συνδιασμους 1-3 και 2-4.
Εχω παρόμοιο, το ΙΖH 43ΚΗ, αλλά χωρίς αυτόματους εξολκείς και χωρίς τσοκάκια, απλά με σταθερά τσοκ 1-3. Μάλλον έχω το παλαιότερο μοντέλο.
Το οπλάκι είναι λίγο βαρύ αλλά ευχάριστο, σε εξαναγκάζει σε πλήρη αυτοσυγκέντρωση για να το λειτουργήσεις. BTW, έχω και μία ερώτηση: πώς βρίσκω το έτος παραγωγής του;

ΥΓ: Η ομορφία ενός αντικειμένου είναι στα μάτια του παρατηρητή, αλλέως: περί γούστου, κολοκυθόπιτα:)
 
Το θέμα κύριε Ηρακλή είναι να δουλεύει σωστά, στα φθηνά όπλα ένα έξτρα τσοκακι δεν είναι σπουδαίο πράγμα. Εδώ αγοράζουν τσοκ για όπλα άνω των 1500 ευρώ. Δεν μπόρεσα να βρω δυστυχώς ούτε ένα βίντεο με το σούπερ πόζε της μπαικαλ με τα δύο ζευγάρια κάννες. Δεν είχα ποτέ μπαικαλ και φοβάμαι δυσλειτουργίες αλλιώς θα το είχα παραγγείλει, είναι στην οικονομική κατηγορία που με ενδιαφέρει.
Το θεμα που ανεφερα αφορα μονο την καλαισθησια και οχι την λειτουργια που μπορει να ειναι αριστη.......
Το Baikal με δυο ζευγαρια καννες το ειχα .... μου παρουσιασε προβλημα στα λιγα κυνηγια που εκανα οταν δυο τρεις φορες θυμαμαι μετα απο τουφεκιες που το εσπαγα για να ξανα γεμισω οι αυτοματοι εξωλκεις μαζι με τα φυσιγγια πεταγωντουσαν και αυτοι μαζι με τα ελατηρια!!!!!!δεν το εκανε παντα μεχρι που τους απενεργοποιησα
Το εδωσα για δυο λογους.....ενας ητανα αυτο που ανεφερα και ο αλλος γιατι ηταν μονοσκανδαλο.
 
Το θέμα κύριε Ηρακλή είναι να δουλεύει σωστά, στα φθηνά όπλα ένα έξτρα τσοκακι δεν είναι σπουδαίο πράγμα. Εδώ αγοράζουν τσοκ για όπλα άνω των 1500 ευρώ. Δεν μπόρεσα να βρω δυστυχώς ούτε ένα βίντεο με το σούπερ πόζε της μπαικαλ με τα δύο ζευγάρια κάννες. Δεν είχα ποτέ μπαικαλ και φοβάμαι δυσλειτουργίες αλλιώς θα το είχα παραγγείλει, είναι στην οικονομική κατηγορία που με ενδιαφέρει.
εμ τι να σου κάνω που είσαι μακρυά
για μένα αξιζει....
 
Το θεμα που ανεφερα αφορα μονο την καλαισθησια και οχι την λειτουργια που μπορει να ειναι αριστη.......
Το Baikal με δυο ζευγαρια καννες το ειχα .... μου παρουσιασε προβλημα στα λιγα κυνηγια που εκανα οταν δυο τρεις φορες θυμαμαι μετα απο τουφεκιες που το εσπαγα για να ξανα γεμισω οι αυτοματοι εξωλκεις μαζι με τα φυσιγγια πεταγωντουσαν και αυτοι μαζι με τα ελατηρια!!!!!!δεν το εκανε παντα μεχρι που τους απενεργοποιησα
Το εδωσα για δυο λογους.....ενας ητανα αυτο που ανεφερα και ο αλλος γιατι ηταν μονοσκανδαλο.
2σκανδαλο και απλοι .hunter.
 
Το θεμα που ανεφερα αφορα μονο την καλαισθησια και οχι την λειτουργια που μπορει να ειναι αριστη.......
Το Baikal με δυο ζευγαρια καννες το ειχα .... μου παρουσιασε προβλημα στα λιγα κυνηγια που εκανα οταν δυο τρεις φορες θυμαμαι μετα απο τουφεκιες που το εσπαγα για να ξανα γεμισω οι αυτοματοι εξωλκεις μαζι με τα φυσιγγια πεταγωντουσαν και αυτοι μαζι με τα ελατηρια!!!!!!δεν το εκανε παντα μεχρι που τους απενεργοποιησα
Το εδωσα για δυο λογους.....ενας ητανα αυτο που ανεφερα και ο αλλος γιατι ηταν μονοσκανδαλο.
Αυτό που έχω δει εγώ έχει δυο σκανδαλες, απλούς εξωλκεις, σταθερά τσοκ και οι δύο κάννες. Το ένα ζευγάρι κύλινδρο και οι δύο και το άλλο ενα- τρία. Και εγώ αυτοματισμούς δεν θα ήθελα σε ένα τόσο φθηνό όπλο. Απλά στα 740 ευρώ με παίρνει να φτιάξω και κοντάκι γι'αυτό μου έχει τραβήξει το ενδιαφέρον. Αξίζει τον κόπο λες;
 
Αυτό που έχω δει εγώ έχει δυο σκανδαλες, απλούς εξωλκεις, σταθερά τσοκ και οι δύο κάννες. Το ένα ζευγάρι κύλινδρο και οι δύο και το άλλο ενα- τρία. Και εγώ αυτοματισμούς δεν θα ήθελα σε ένα τόσο φθηνό όπλο. Απλά στα 740 ευρώ με παίρνει να φτιάξω και κοντάκι γι'αυτό μου έχει τραβήξει το ενδιαφέρον. Αξίζει τον κόπο λες;
Τα δύο ζευγάρια κάνες δεν ξεπεράστηκαν από την πλήρη σειρά τσοκ;
 
Αυτό που έχω δει εγώ έχει δυο σκανδαλες, απλούς εξωλκεις, σταθερά τσοκ και οι δύο κάννες. Το ένα ζευγάρι κύλινδρο και οι δύο και το άλλο ενα- τρία. Και εγώ αυτοματισμούς δεν θα ήθελα σε ένα τόσο φθηνό όπλο. Απλά στα 740 ευρώ με παίρνει να φτιάξω και κοντάκι γι'αυτό μου έχει τραβήξει το ενδιαφέρον. Αξίζει τον κόπο λες;
αξιζει και παραξιζει αρκεί να σου κάνουν τα τσοκαρίσματα
 
Αυτό που έχω δει εγώ έχει δυο σκανδαλες, απλούς εξωλκεις, σταθερά τσοκ και οι δύο κάννες. Το ένα ζευγάρι κύλινδρο και οι δύο και το άλλο ενα- τρία. Και εγώ αυτοματισμούς δεν θα ήθελα σε ένα τόσο φθηνό όπλο. Απλά στα 740 ευρώ με παίρνει να φτιάξω και κοντάκι γι'αυτό μου έχει τραβήξει το ενδιαφέρον. Αξίζει τον κόπο λες;
Μια χαρα οπλο ειναι...το εχω 15 χρονια, χωρις το παραμικρο προβλημα, κανεις ολα τα κυνηγια,οσον αφορα το αισθητικο κοματι το ανελαβε ο Ηρακλης και το ασχημοπαπο το εκανε κυκνο.Παρτο με κλειστα ματια.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top