Baikal Team Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Αυτό που έχω δει εγώ έχει δυο σκανδαλες, απλούς εξωλκεις, σταθερά τσοκ και οι δύο κάννες. Το ένα ζευγάρι κύλινδρο και οι δύο και το άλλο ενα- τρία. Και εγώ αυτοματισμούς δεν θα ήθελα σε ένα τόσο φθηνό όπλο. Απλά στα 740 ευρώ με παίρνει να φτιάξω και κοντάκι γι'αυτό μου έχει τραβήξει το ενδιαφέρον. Αξίζει τον κόπο λες;
Αν ειναι ετσι οπως τα λες επρεπε να το εχεις παρει απο εχθες!!!!!!
 
Αυτό που έχω δει εγώ έχει δυο σκανδαλες, απλούς εξωλκεις, σταθερά τσοκ και οι δύο κάννες. Το ένα ζευγάρι κύλινδρο και οι δύο και το άλλο ενα- τρία. Και εγώ αυτοματισμούς δεν θα ήθελα σε ένα τόσο φθηνό όπλο. Απλά στα 740 ευρώ με παίρνει να φτιάξω και κοντάκι γι'αυτό μου έχει τραβήξει το ενδιαφέρον. Αξίζει τον κόπο λες;
Μια χαρα οπλο ειναι...το εχω 15 χρονια, χωρις το παραμικρο προβλημα, κανεις ολα τα κυνηγια,οσον αφορα το αισθητικο κοματι το ανελαβε ο Ηρακλης και το ασχημοπαπο το εκανε κυκνο.Παρτο με κλειστα ματια.
Και να θέλει κανένας να αγιάσει,,,,,,που με εσάς!!! .pray to God. .big smile.
 
Δεν είχα ποτέ μπαικαλ και φοβάμαι δυσλειτουργίες αλλιώς θα το είχα παραγγείλει
Αυτό που έχω δει εγώ έχει δυο σκανδαλες, απλούς εξωλκεις
Το πηρες και εφυγες χωρίς να ρωτάς.........

740 ευρώ
Τιμη αντιπροσωπου 851€
Άλλα καταστήματα το έχουν 780€+

Όπως κ αν έχει...
Ζευγάρι καννες(...οχι κάννη.....) απλά δεν υπάρχει αυτή η τιμή....
Μόνο αυτό να σκεφτείς αρκει, τα των baikal είναι γνωστά......
 
Παιδια εχω μια καραμπινα τηνbaikal 155 εχει κανει κανεις κωνο και αν ναι ειδε καποια διαφορα;
Δεν χρειάζεται κώνο η 155 εάν πας να μετρήσεις τον αυλό της με αυλομετρο κ ολη την κανη θα το καταλάβεις! Ψάξου για τσοκ για σφυχτοτερα, εάν σε ενδιαφέρουν τα μακρινα!
Σούπερ μαγκνουμ είναι η απλή?
 
Δεν χρειάζεται κώνο η 155 εάν πας να μετρήσεις τον αυλό της με αυλομετρο κ ολη την κανη θα το καταλάβεις! Ψάξου για τσοκ για σφυχτοτερα, εάν σε ενδιαφέρουν τα μακρινα!
Σούπερ μαγκνουμ είναι η απλή?
Δηλαδη Κωστα?
 
Δηλαδη Κωστα?
Η κανη της 155 είναι περίπου σαν την κάνη της Φαμπαρμ (τριομπορε) εάν το λέω σωστά, ξεκινάει 18,55 κ το τελευταίο παράλληλο τμήμα είναι 18,4 οπότε τι να τον κάνεις τον κωνο; εάν έχει την σούπερ Μαγνουμ τότε τα τσοκ της είναι πολύ ανοιχτά γιατί τα μετράνε για ατσάλινα σκαγια κ το 3* είναι κύλινδρος κ το φουλ είναι ανοιχτό τριάρι, οπότε θέλει κάτι ποιο κλειστό τσοκ για μακριά!
 
Αυτό που έχω δει εγώ έχει δυο σκανδαλες, απλούς εξωλκεις, σταθερά τσοκ και οι δύο κάννες. Το ένα ζευγάρι κύλινδρο και οι δύο και το άλλο ενα- τρία. Και εγώ αυτοματισμούς δεν θα ήθελα σε ένα τόσο φθηνό όπλο. Απλά στα 740 ευρώ με παίρνει να φτιάξω και κοντάκι γι'αυτό μου έχει τραβήξει το ενδιαφέρον. Αξίζει τον κόπο λες;
Είσαι σίγουρος ότι είναι καλή αγορά όταν με 200-300 παραπάνω παίρνεις b525 σε άριστη κατάσταση με τσοκακια;
 
Όντως; Υπάρχει όπλο τέτοιο σε αυτή την τιμή;
Εμφανίζονται κατά καιρούς και τα τσιμπάνε αμέσως.Το θέμα είναι ο πωλητής να βρίσκεται στην ίδια πόλη για να μπορέσεις να το δεις από κοντά, να πάει για έλεγχο.
 
Η κανη της 155 είναι περίπου σαν την κάνη της Φαμπαρμ (τριομπορε) εάν το λέω σωστά, ξεκινάει 18,55 κ το τελευταίο παράλληλο τμήμα είναι 18,4 οπότε τι να τον κάνεις τον κωνο; εάν έχει την σούπερ Μαγνουμ τότε τα τσοκ της είναι πολύ ανοιχτά γιατί τα μετράνε για ατσάλινα σκαγια κ το 3* είναι κύλινδρος κ το φουλ είναι ανοιχτό τριάρι, οπότε θέλει κάτι ποιο κλειστό τσοκ για μακριά!
Οι κάννες των 155 έχουν διαφορές η μία από την άλλη στο θέμα του αυλού. Ούτε τύπου tribore είναι ούτε τπτ το καινοτόμο. Θέμα τύχης είναι , όπως βγει η κάννη από το εργοστάσιο. 3 MP155 είχαμε στη παρέα, μεταξύ τους κι έγω, και τα 3 είχαν διαφορετική διαμόρφωση στον αυλό. Αυτό που αναφέρεις το είδαμε πάντως σε μια 153.
Επιπλέον οι συσφίξεις των τσοκ είναι θεωρητικά οι ίδιες και ταξινομούνται βάση του αυλού, που magnum και super magnum στην περίπτωση των 155 έχουν τον ίδιο, θεωρητικά πάντα . Όπως στις Κάννες έτσι και στα τσοκακια μας παρατηρήσαμε διάφορες όταν τα μετρήσαμε. Και τα 3 155 ήταν magnum.
 
Οι κάννες των 155 έχουν διαφορές η μία από την άλλη στο θέμα του αυλού. Ούτε τύπου tribore είναι ούτε τπτ το καινοτόμο. Θέμα τύχης είναι , όπως βγει η κάννη από το εργοστάσιο. 3 MP155 είχαμε στη παρέα, μεταξύ τους κι έγω, και τα 3 είχαν διαφορετική διαμόρφωση στον αυλό. Αυτό που αναφέρεις το είδαμε πάντως σε μια 153.
Επιπλέον οι συσφίξεις των τσοκ είναι θεωρητικά οι ίδιες και ταξινομούνται βάση του αυλού, που magnum και super magnum στην περίπτωση των 155 έχουν τον ίδιο, θεωρητικά πάντα . Όπως στις Κάννες έτσι και στα τσοκακια μας παρατηρήσαμε διάφορες όταν τα μετρήσαμε. Και τα 3 155 ήταν magnum.
Δηλαδή ότι να ναι, αναλόγως την ημέρα βγαίνουν! Χα χα χα
 
Οι κάννες των 155 έχουν διαφορές η μία από την άλλη στο θέμα του αυλού. Ούτε τύπου tribore είναι ούτε τπτ το καινοτόμο. Θέμα τύχης είναι , όπως βγει η κάννη από το εργοστάσιο. 3 MP155 είχαμε στη παρέα, μεταξύ τους κι έγω, και τα 3 είχαν διαφορετική διαμόρφωση στον αυλό. Αυτό που αναφέρεις το είδαμε πάντως σε μια 153.
Επιπλέον οι συσφίξεις των τσοκ είναι θεωρητικά οι ίδιες και ταξινομούνται βάση του αυλού, που magnum και super magnum στην περίπτωση των 155 έχουν τον ίδιο, θεωρητικά πάντα . Όπως στις Κάννες έτσι και στα τσοκακια μας παρατηρήσαμε διάφορες όταν τα μετρήσαμε. Και τα 3 155 ήταν magnum.
Η δική μου η 155 είναι 18,6 μετρημένη με δύο όργανα μαμα
 
Για τα baikal έχουν καταναλωθεί σελίδες και μελάνι τόσα όσα δεν έχουν γραφτεί για αλλά όπλα. Ιδικα τα σοβιετικά USSR αγγίζουν την σφαίρα του μύθου. Γιατί όμως συμβαίνει αυτό;
Γιατί τα baikal είναι ιδέα…
Απλό, λιτο, σκληρό, αντέχει παντού, δουλεύει αγογκιστα, Κουμμουνιστικό.
Αυτό το Κουμμουνιστικό κάτι κανει στο μαυλο του δυτικό Ευρωπαίου, αλλά και στο μαυλο του φτωχό Έλληνα δεξιού και όχι μόνο ,και θέλει να έχει ένα baikal για τα δύσκολα η για δεύτερο.
Τα έχει καταφέρει θαυμάσια έως τώρα γιατί οι περισοτεροι αν κοιτάξουν τον οπλοβαστο τους το μάτι θα σταθεί σε ένα baikal με αυτόματες μνήμες να έρχονται στο μυαλό.
 
Καμία σχέση ...
Ο οπλουργός που το έφτιαξε (βασικά δεν ήταν επαγγελματίας οπλουργός) δεν δουλεύει πια.
Δεν ήταν κανένας από τους γνωστούς.
Η ψαθα δεν φαινεται για δουλεια επαγγελματια, δεν ξερω αν ειναι κι'αυτο εργο δικο του.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top