Baikal Team Αρχείο

Status
Not open for further replies.
μια ερώτηση της MP-155 το κοντάκι εχει το ιδιο μήκος με την πλαγιοκανο
Σίγουρα το πλαγιοκαννο έχει μικρότερο κοντάκι. Αυτό με έκανε να καταλήξω στην αγορά mp155. Μέρα με νύχτα η αίσθηση κατά την επωμηση.
 
Όταν ακόμα ήταν 2 τα όπλα στο σπίτι.Δηλαδή μπενέλι ραφαέλο κρίο και τοζ34, έπαιρνα μανιωδώς το τοζ34!
Έπαιρνες ένα σούπερ πόζε που έχει από τα χαμηλότερα προφίλ και κανες βουτηγμένες στο υδροκυάνιο (δηλητήριο).
 
Το ξέρω πωλείται ένα με κάποιες τροποποιήσεις 71 στ με 5/3 με καδτ οφ ωραίο πέλμα κατάμαυρα ξύλα νίκελ και έναν ξυστό σαν γκρα το έχω ζαχαρωσει πολλές φορές αλλά αλλά.
Έχω δυο αλλά πλάγιοκανα δεν με βολεύουν ντουφεκες από 28 μεχρει 36 γραμμάρια στην στρατοσφαιρα
 
Για τον φίλο μου τον Τάσο @tasos hunter

Ε ναι......Τώρα μάλιστα.........
Δεν μπορώ να πω κουβέντα..........
Και του ταιριάζει ωραία ο παραδοσιακος πλεκτος αορτηρας...

Με έναν τέτοιο μου το άφησε ο παππους μου(δώρο με την αγορά του οπλου στα τέλη της δεκαετίας του '80)αλλά μετά από λίγα χρόνια τον "άλλαξα" γιατί δεν τον εμπιστευόμουν ως προς την αντοχή, το δέρμα είχε ξεραθεί κ ανοίξει....

Στην άκρη για ενθύμιο....

IMG_20220615_195008.jpg
 
Ε ναι......Τώρα μάλιστα.........
Δεν μπορώ να πω κουβέντα..........
Και του ταιριάζει ωραία ο παραδοσιακος πλεκτος αορτηρας...

Με έναν τέτοιο μου το άφησε ο παππους μου(δώρο με την αγορά του οπλου στα τέλη της δεκαετίας του '80)αλλά μετά από λίγα χρόνια τον "άλλαξα" γιατί δεν τον εμπιστευόμουν ως προς την αντοχή, το δέρμα είχε ξεραθεί κ ανοίξει....

Στην άκρη για ενθύμιο....

View attachment 50055
Άμα του κάνεις ένα λίφτινγκ;
 
Ηλία εδώ σε έχω......


Έχω το ίδιο με 2*-4* ,αθάνατο όπλο, τό έχω 39 χρόνια, έχει ρίξει πααρα πολλά φυσίγγια και πολλά Demi Magnum , τά κλειδιά του είναι ακόμη σφιχτά. Η κάτω βελόνα έχει γίνει από τίς πολλές τουφεκιές από στρογγυλή σχεδόν πλακέ, τά φυσίγγια όμως τά σκάει κανονικά
 

Attachments

  • IMG_20220128_132153.jpg
    IMG_20220128_132153.jpg
    165,5 KB · Προβολές: 25
  • IMG_20220128_132333.jpg
    IMG_20220128_132333.jpg
    237,2 KB · Προβολές: 25
Έχω το ίδιο με 2*-4* ,αθάνατο όπλο, τό έχω 39 χρόνια, έχει ρίξει πααρα πολλά φυσίγγια και πολλά Demi Magnum , τά κλειδιά του είναι ακόμη σφιχτά. Η κάτω βελόνα έχει γίνει από τίς πολλές τουφεκιές από στρογγυλή σχεδόν πλακέ, τά φυσίγγια όμως τά σκάει κανονικά
Ωραίο τσοκαρισμα!!!!!!!!:)
Το ίδιο τσοκαρισμα έχει το πλαγιο που έχω, πιο νέο μοντέλο όμως!


 
Ε ναι......Τώρα μάλιστα.........
Δεν μπορώ να πω κουβέντα..........
Και του ταιριάζει ωραία ο παραδοσιακος πλεκτος αορτηρας...

Με έναν τέτοιο μου το άφησε ο παππους μου(δώρο με την αγορά του οπλου στα τέλη της δεκαετίας του '80)αλλά μετά από λίγα χρόνια τον "άλλαξα" γιατί δεν τον εμπιστευόμουν ως προς την αντοχή, το δέρμα είχε ξεραθεί κ ανοίξει....

Στην άκρη για ενθύμιο....

View attachment 50055
υπαρχουν ειδικα υλικα για αναζωογονηση δερματος....δοκιμασε με βερνικι camel αυτογυαλιστο .....το καναμε σε δερματινο τιμονι και εγινε σαν καινουριο
 
Αν δεν κάνω λάθος δεν υπάρχουν πολλά με αυτό το τσοκαρισμα, τά περισσότερα που υπάρχουν στην Ελλάδα είναι 1*-3*
Ωραίο τσοκαρισμα!!!!!!!!:)
Το ίδιο τσοκαρισμα έχει το πλαγιο που έχω, πιο νέο μοντέλο όμως!


 
Έτσι ακριβώς σπανιο "μαμά" τσοκαρισμα για τα Baikal τουλάχιστον εδώ Ελλάδα!
όχι μόνο εδώ Ελλάδα ακόμη και στην Ρωσία αν μπείτε στο site της baikal μονο 1*-3* το βγάζει πλέον. Με 2*-4* μάλλον έβγαλε πολύ λίγα κομμάτια κάποια στιγμή στο παρελθόν.
 
Άμα του κάνεις ένα λίφτινγκ;
υπαρχουν ειδικα υλικα για αναζωογονηση δερματος....δοκιμασε με βερνικι camel αυτογυαλιστο .....το καναμε σε δερματινο τιμονι και εγινε σαν καινουριο
Και έτσι να γίνει δεν προκειται να το μεταχειριστω άλλο...
Όποτε δεν υπάρχει λόγος, για αυτό κ το αφήνω έτσι όπως ειναι "παλιακό", να θυμάμαι......

Βασικά κραταει ακόμα, αλλά το φοβάμαι....

Οι αορτηρες δεν ειναι για παντα, κ ουτε περνουν μπαλώματα με σύρματα, σχοινάκια,κ μονωτικες ταινίες(τα έχω δει κ αυτα.. )
Καλο ειναι να ελέγχονται συχνα,στην παραμικρη υποψία να αντικαθίστανται χωρίς δευτερη σκεψη.........
 
όχι μόνο εδώ Ελλάδα ακόμη και στην Ρωσία αν μπείτε στο site της baikal μονο 1*-3* το βγάζει πλέον. Με 2*-4* μάλλον έβγαλε πολύ λίγα κομμάτια κάποια στιγμή στο παρελθόν.
Εκεί τα κυνήγια τους είναι κυρίως μεγάλα θηράματα, αντε κ κανα τρυγόνι, ελάχιστοι ασχολούνται με φερμαριστα κ αυτοι θα χρησιμοποιούν διασποράς κ λύνεται το θέμα!
Εδω θα έκανε θραύση ο συνδιασμος 2* 4* Τώρα υπάρχουν με τα εναλαξιμα τσοκ κ δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top