Baikal Team Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Δεν νομίζω να ήταν θέμα "τσιγκουνιας" αλλά λάθος αγορά......

Για το κυνήγι του λαγου που το θες κ ακόμα χειρότερα κ για περπατητο δεν ήταν ότι το καλυτερο απο άποψη "όγκου" συν την θαλαμη 89mm( που για χάρη της βγήκε αυτό το αποτέλεσμα......)


Εγώ δεν θα το έκοβα αλλά θα το έδινα κ θα επαιρνα οτιδήποτε άλλο θα με βόλευε...

Εκτός κ ήθελα να παντρευτω το όπλο...
Γιατί αν αργότερα για κάποιο λόγο θες να το δώσεις δεν ξέρω ποιος θα παρει ένα "κοντοκαννο" super magnum (συν τα έξτρα χρήματα που θα έχουν "χαθεί" απο αυτή την διαδικασία)...

Δικές μου απόψεις χωρίς να θέλω να σε επηρεασω....
Εσυ αποφασίζεις.....
Στα χρήματα που είχα σε καινούριο ήταν μόνο αυτό και τα τούρκικα.555 το πήρα
Η es 100 κτλπ τότε ήταν ακριβές.Δεν υπήρχε τότε όπλο πολυτελείας με 700 όπως τώρα
Λάθος αγορά ήταν το super magnum και τα 71 εκ έπρεπε να πάρω τα 66.Στα 61 δεν υπήρχε
Το μπαικαλ ήταν μονόδρομος τότε
 
@kara Πήγαινε την σε ένα κατάστημα και κάνε την ανταλλαγή με την νέα mp155 την απλή (όχι την super magnum) με το μήκος κάννης που θέλεις. Εγώ αυτό θα έκανα. Το κόστος όπως λες δεν ειναι μεγάλο. Η νέα mp155 έχει αρκετές βελτιώσεις στο ζύγισμα και στο βάρος. Οπότε θα έχεις ένα πολύ καλύτερο όπλο σαν δεύτερο για όλα τα κυνήγια αφού θα έχεις και τσοκς από ότι αν κόψεις την mp153. Η mp153 ήταν εξαρχής βαριά και με κακό ζύγισμα ενώ η mp155 είναι ελαφρυά με αρκετά καλό ζύγισμα. Πήγαινε να την επωμίσεις για να βγάλεις και εσύ τα συμπεράσματα σου πριν κάνεις κάτι στην mp153 με αμδίβολα αποτελέσματα.
Η 155 σίγουρα είναι πολύ βελτιωμένη
Αλλά μόνο 66 την βρίσκω όχι 61
Επιπλέον τα καταστήματα της περιοχής δεν περνούν μεταχειρισμένα.ειμαι επαρχία
 
Μα δεν εχει νοημα να κοψει καννη κ να βαλεις εξωτερικα τσοκ πλεων που μπορεις να βαλεις εσωτερικα ,κ λεπτο τοιχομα να εχει η καννη παλι μπορει να βρεθει λυση με εσωτερικο σπειρωμα
Σωστά δεν αξίζει εξωτερικό
 
Σωστά δεν αξίζει εξωτερικό
Γνώμη μου, άστο όπλο όπως είναι κ μην ασχολησε καθόλου με αυτό, γιατι θα σου στοιχίσει ο κούκος αηδόνι!
Αφού θέλεις τόσο κοντό όπλο κ ελαφρύ ψάξε για κάτι μεταχειρισμένο, ακόμα κ για δίκαννο που ακόμα κ με 71εκ. κανη είναι ίσο με καραμπίνα με 61εκ.
 
Η 155 σίγουρα είναι πολύ βελτιωμένη
Αλλά μόνο 66 την βρίσκω όχι 61
Επιπλέον τα καταστήματα της περιοχής δεν περνούν μεταχειρισμένα.ειμαι επαρχία
Εάν δεν είναι απόλυτο το όπλο να είναι αυτογεμες στα κριτήρια και βάρος που το θέλεις υπάρχουν πολλά επαναληπτικά όπλα επίσης και σε πολύ καλές τιμές.
 
Εάν δεν είναι απόλυτο το όπλο να είναι αυτογεμες στα κριτήρια και βάρος που το θέλεις υπάρχουν πολλά επαναληπτικά όπλα επίσης και σε πολύ καλές τιμές.
Έχουν σκοτωθεί εκατοντάδες χιλιάδες θηράματα με επαναληπτικές καραμπίνες αλλά για κάποιο λόγο στην Ελλάδα τις βλέπουν οι περισσότεροι με κακό μάτι.
 
Εάν δεν είναι απόλυτο το όπλο να είναι αυτογεμες στα κριτήρια και βάρος που το θέλεις υπάρχουν πολλά επαναληπτικά όπλα επίσης και σε πολύ καλές τιμές.
Δεν είναι η τιμή το πρόβλημα
Απλά θέλω να φτιάξω το όπλο μου
 
Έχουν σκοτωθεί εκατοντάδες χιλιάδες θηράματα με επαναληπτικές καραμπίνες αλλά για κάποιο λόγο στην Ελλάδα τις βλέπουν οι περισσότεροι με κακό μάτι.
Είναι αδικημένα όπλα στην Ελλάδα δυστυχώς.
 
350
Αλλά γενικά δεν με έπαιρναν καν τηλέφωνο
Ενώ άλλοι που βάζουν επώνυμα όπλα σε αγκελιες υπάρχει τεράστια ζήτηση
Γενικά πιστεύω ότι τα baikal είναι παρεξηγημένα από τον κόσμο
Μην νομίζεις ότι υπάρχει μεγάλη ζήτηση, γι'αυτό έχουν μαζευτεί και τόσα όπλα για πούλημα
Πουλάνε όπλα αλλά δεν υπάρχουν αγοραστές
Το θέμα με τα baikal είναι ότι επειδή έχουν χαμηλή τιμή προτιμούν να τα πάρουν καινούργια παρά μεταχειρισμένα
Εσύ το πήρες 555€ και το έδινες 350€
Σε τέτοια ποσά συνήθως θα προτιμηθεί το καινούργιο, εκτός και αν υπάρχει μεγάλη οικονομική δυσκολία ή το όπλο θα προορίζεται για εφεδρικό
 
Last edited:
Δεν είναι η τιμή το πρόβλημα
Απλά θέλω να φτιάξω το όπλο μου
Εγώ στη θέση σου θα κρατουσα το όπλο ως έχει και θα επερνα ένα άλλο όπως ακριβώς το θέλεις. Αν έχεις αποφασίσει να κάνεις επεμβάσεις στο όπλο τότε το καλύτερο θα ήταν να μιλήσεις και με οπλουργους ώστε να σε κατατοπισουν ακόμη περισσότερο τι μπορεί να γίνει και το τελικό αποτέλεσμα πως θα είναι.
 
Μην νομίζεις ότι υπάρχει μεγάλη ζήτηση, γι'αυτό έχουν μαζευτεί και τόσα όπλα για πούλημα
Πουλάνε όπλα αλλά δεν υπάρχουν αγοραστές
Το θέμα με τα baikal είναι ότι επειδή έχουν χαμηλή τιμή προτιμούν να τα πάρουν καινούργια παρά μεταχειρισμένα
Εσύ το πήρες 555€ και το έδινες 350€
Σε τέτοια ποσά συνήθως θα προτιμηθεί το καινούργιο, εκτός και αν υπάρχει μεγάλη οικονομική δυσκολία ή το όπλο θα προορίζεται για εφεδρικό
Εγώ ένιωσα ότι μόλις άκουγαν baikal το έπαιρναν πολύ αρνητικά.

Ενώ όταν είναι για δίκανο όλοι baikal έχουν στα σπίτια τους.
 
Εγώ ένιωσα ότι μόλις άκουγαν baikal το έπαιρναν πολύ αρνητικά.

Ενώ όταν είναι για δίκανο όλοι baikal έχουν στα σπίτια τους.
Το όνομα που έχουν στα δίκαννα δεν το έχουν στις καραμπίνες
Αλλά νομίζω ότι αυτό πάει να αλλάξει, ακούγονται αρκετά καλά λόγια, στο πόσα δίνεις και στο τι παίρνεις
 
Το όνομα που έχουν στα δίκαννα δεν το έχουν στις καραμπίνες
Αλλά νομίζω ότι αυτό πάει να αλλάξει, ακούγονται αρκετά καλά λόγια, στο πόσα δίνεις και στο τι παίρνεις
Πάει να αλλάξει όντως
Στην περιοχή μου τα προτιμούν και παρέες γουρουναδων σαν κάτι οικονομικό κ καλό
Ξέρω παρέα που επειδή είχε οικονομικά προβλήματα όταν ξεκίνησε,πήραν όλοι την mp153
Είχαν έρθει πρώτα και είδαν την δικιά μου
Βέβαια αυτοί τις πήραν με 75εκ κανη και προέκταση αποθήκης
Πραγματικά δεν κατάλαβαινω πως τις αντέχουν με τόσο βάρος
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top