Baikal Team

Δηλαδή ο καθένας που έχει άδεια εισαγωγής μπορεί να φέρει; Και θα φέρει όπλα ή και ανταλλακτικά;
Κοίτα ο Ν.Παπαδάκης μου το είπε. Και μάλιστα από ότι κατάλαβα αυτός τα προμηθεύετε από Γαλλία τα Baikal μάλλον από τον ίδιο προμηθευτή που του προμηθεύει και τα verney-carron γιατί όταν τον ρώτησα για ένα άλλο μοντέλο baikal που ήθελα και δεν το είχε μου είπε ότι θα έχει ξανά παραλαβή σε 6-7 μήνες. Από εκεί αγόρασα 120 ευρώ πιο φτηνά το mp27 σε σχέση με όσο το δίνει ο Κυργιάς και τα υπόλοιπα γνωστά κυνηγομάγαζα και μου έδωσε κανονικά εγγύηση 2 χρόνια. Επίσης πείρα και 2 γνήσια τσοκς baikal και ότι ανταλλακτικά χρειαστώ μου είπε να πάω από εκεί. Οπότε φαντάζομαι έχει και ανταλακτικά. Τώρα περισσότερες πληροφορίες δεν ξέρω όμως δεν φανηκε να λέει ψέματα αφού και ο ίδιος αντιπροσωπεύει όπλα και την ξέρει την αγορά και δεν είναι απλά μεταπωλητής.
 
Last edited:
Γιατί? Εδώ ρε φίλε πουλάνε ανταλλακτικά δεκαετιών σε τιμές του σήμερα. Έχουν τιμολόγια αγοράς 5 ευρώ και τα πουλάνε 100
Τον είχα ρωτήσει αν είχε ανταλλακτικά για να μετατρέψω το μονοσκανδαλο σε δισκανδαλο και μου είπε ότι δεν έχει τίποτα.Τον Παπαδάκη δεν ρώτησα.
 
Τον είχα ρωτήσει αν είχε ανταλλακτικά για να μετατρέψω το μονοσκανδαλο σε δισκανδαλο και μου είπε ότι δεν έχει τίποτα.Τον Παπαδάκη δεν ρώτησα.
Μόλις ρώτησα ούτε αυτός έχει και δεν συμφέρει αν υπήρχαν.
 
Έχω παπια από μπαικαλ χωρίς τον μηχανισμό κλήδωματιος μόνο το ξύλο γιατί έχω κάνη καινούργιο οποιος θέλει του το στελνο .. είναι από το παλιο μπαικαλ με 18,2 άυλο.. δεν θελο λεφταView attachment 69941View attachment 69942
Εγώ ψάχνω για το IJ58 και πάπια και κοντάκι. Αυτή γιατί μοντέλο είναι; Που μένεις; Εγώ Ίλιον. Μήπως να βρεθούμε να δοκιμάσω αν κάνει και να το αγοράσω κανονικά.
 
Ο δότης ανταλλακτικών ήρθε ,τώρα μένει να φανεί η συμβατότητα . Κατασκευής 2007 άσπρη βάση με αυτόματους εξολκεις σταθερά τσοκ 1-3.Ξυλα αρκετά συμπαθητικα έως Όμορφα , είναι ακόμα σφιχτο ,παρά την πεταλούδα που κάθεται αριστερά , μέση και δεξιότερα .Με το δικό μου δεν ταιριάζουν οι κάννες εναλλάξ θα θέλει εφαρμογή ,οι κάννες εσωτερικά λάμπουν , εξωτερικά έχουν κάποια σημαδακια ασπρισματα από επιφανειακές οξυδωIMG_20230407_094558.jpgIMG_20230407_113156.jpgIMG_20230407_094537.jpgσουλες πταίσμα.Φυσικα και καμία σχέση με το δικό μου ,που παρότι το έχω δύο χρόνια περισσότερο είναι σε άψογη κατάσταση.
 
Το βάρος είναι σχεδόν ίδιο ,για τα σημαδακια προς το παρόν θα διατηρηθεί λαδωμένο μήπως και βρεθεί κανένα μπουκαλάκι με αυτό το φούμο που περνάει η Baikal για βαφή τις κάννες.Απο τις σφραγίδες φαίνεται γιατί προτιμώ το μάγκνουμ.Γιατι ρε Ρωσε αφού έχουν το ίδιο βάρος δεν πιστοποιεις στις ίδιες υψηλές πιέσεις απλές και μάγκνουμ κάννες;;IMG_20230407_113142.jpgIMG_20230407_094428.jpgIMG_20230407_095005.jpgIMG_20230407_094152.jpg
 
Εγώ ψάχνω για το IJ58 και πάπια και κοντάκι. Αυτή γιατί μοντέλο είναι; Που μένεις; Εγώ Ίλιον. Μήπως να βρεθούμε να δοκιμάσω αν κάνει και να το αγοράσω κανονικά.
Κερκυρα μενο!!!!! Το στελνο όπου θέλεις με έξοδα του παραληπτη
 
Μετά από 6ωρες+ έσπασα μια πόντα και μια στραβωσα,το μονοσκανδαλο baikal 43 έγινε δισκανδαλο.Ενω όλη η δουλειά πήγαινε ρολόι ,ο πιρος για να βγάλω τις δύο σκανδαλες και να τις μεταφέρω στη πλάκα του μονοσκανδαλου δεν έβγαινε με τίποτα.Εγιναν κάτι γκρατζουνιες και ξεχειλωσαν λίγο οι τρύπες , έτσι κι αλλιώς αυτό θα μείνει στην άκρη.Τις φωτό φορτώνει με ότι σειρά θέλει.IMG_20230407_181901.jpgIMG_20230407_150010.jpgIMG_20230407_181901.jpgIMG_20230407_141804.jpgIMG_20230407_150032.jpgIMG_20230407_143501.jpg
 
Last edited:
Το δισκανδαλο είχε και κάποιες σκουριτσες μέσα στη βάση , αυτά είναι τα μεταχειρισμένα έπεσε αντισκουριακο και μετά μπόλικο λαδακι για αν και εφόσον χρειαστεί κάποιο ανταλλακτικό στο μέλλον .Όπως είδα έχουν διαφορά στις σφύρες, το μονοσκανδαλο έχει χωριά βελόνες ,ενώ το δισκανδαλο είναι μαζί.Μεγαλωσε η απόσταση με την πρωτη σκανδάλη από 36- σε IMG_20230407_144229.jpgIMG_20230407_195535.jpg 37 εκατοστά.Θα δείξει στο κυνήγι αν θα χρειαστεί πιο στενό πέλμα.
 
Το δισκανδαλο είχε και κάποιες σκουριτσες μέσα στη βάση , αυτά είναι τα μεταχειρισμένα έπεσε αντισκουριακο και μετά μπόλικο λαδακι για αν και εφόσον χρειαστεί κάποιο ανταλλακτικό στο μέλλον .Όπως είδα έχουν διαφορά στις σφύρες, το μονοσκανδαλο έχει χωριά βελόνες ,ενώ το δισκανδαλο είναι μαζί.Μεγαλωσε η απόσταση με την πρωτη σκανδάλη από 36- σε View attachment 69978View attachment 69979 37 εκατοστά.Θα δείξει στο κυνήγι αν θα χρειαστεί πιο στενό πέλμα.
Το κατάφερες ρε θηρίο. Μπράβο!!
Περιμένουμε τα αποτελέσματα της δοκιμής.
 
Το κατάφερες ρε θηρίο. Μπράβο!!
Περιμένουμε τα αποτελέσματα της δοκιμής.
Δουλεύει κανονικά και οι σκανδαλες και η ασφάλεια δοκιμή στην έναρξη το όπλο κόστισε 250€ τα φθηνότερα ήταν σε κακή κατάσταση η άσπρη βάση και οι αυτόματοι εξολκεις με έκαναν να δώσω 50 € πάνω από την αρχική σκέψη.
 
Δουλεύει κανονικά και οι σκανδαλες και η ασφάλεια δοκιμή στην έναρξη το όπλο κόστισε 250€ τα φθηνότερα ήταν σε κακή κατάσταση η άσπρη βάση και οι αυτόματοι εξολκεις με έκαναν να δώσω 50 € πάνω από την αρχική σκέψη.
Με το καλό να το δοκιμάσεις και στο κυνήγι
Αφού το έφτιαξες όπως ήθελες χαλάλι τα 50€ θα το ευχαριστηθείς
 
Θα δείξει στο κυνήγι αν θα χρειαστεί πιο στενό πέλμα.
Πολύ ωραίος σκεφτόμουν και εγώ κάποια στιγμή να κάνω το ίδιο αλλά δεν ήμουν σίγουρος ότι γίνεται. Τώρα που το επιβεβαίωσα το σκέφτομαι πολύ πιο σοβαρα. Όσο για το κοντάκι η εμπειρία μου λέει ότι η πρώτη σκανδάλη θα πρέπει να είναι πιο μπροστά ώστε ίσα που να την φτάνεις διαφορετικά όταν ρίχνεις την δεύτερη θα σε χτυπάει η πρώτη στο δάχτυλο.
 
Back
Top