Baikal Team

Παιδιά το όπλο είναι πριν του 88
Έχω δει και εγώ δεν ξέρω ποσά όλα γραφουν
Θέλουν το πειράγματα κι τους για να γίνουν ποιο γλυκά στον μηχανισμό.
Και εγώ έχω πριν του 88 baikal αλλά γράφει τα πάντα. Περίεργο.
 
Εντυπωσιακό κοντάκι στην όψη , στο κυνήγι το μάγουλο η και το σχήμα αυτό προσφέρει κάποια ευκολία;
Μεγαλύτερη σε έκταση επαφή στο μάγουλο.
Πρέπει να συνδυάζεται με μπόλικο toe out.
Διαφορετικά γέρνουμε πολύ το κεφάλι και φεύγουν τα μάτια από την οριζόντιο.
 
Μεγαλύτερη σε έκταση επαφή στο μάγουλο.
Πρέπει να συνδυάζεται με μπόλικο toe out.
Διαφορετικά γέρνουμε πολύ το κεφάλι και φεύγουν τα μάτια από την οριζόντιο.
Μήπως έχει περισσότερο εφαρμογή στα ραβδωτα και όχι τόσο στα λειοκαννα που γίνεται ενστικτοδως η επωμηση;
 
Μήπως έχει περισσότερο εφαρμογή στα ραβδωτα και όχι τόσο στα λειοκαννα που γίνεται ενστικτοδως η επωμηση;
Στα ραβδωτα πιστεύω ότι έχει χρησιμότητα λόγω μεγαλύτερης επαφής και σταθερότητας.
Αν με ρωτάς προσωπικά,δεν θέλω να το βλέπω!
Από κει και μετά είναι θέμα συνήθειας και αισθητικής ενός εκάστου...
 
Δεν υπάρχει σωστό και λάθος όταν επωμίζεις και έρχεται το όπλο εκεί που πρέπει και ρίχνει όπου βλέπεις ενστικτωδώς πάντα , άλλο το θέμα γούστου εμφάνισης και άλλο η πρακτική λειτουργία,και ένα βάτραχο πέδιλο να έχεις για κοντάκι αν σκοτώνεις με αυτό καλό είναι για εσένα οι υπόλοιποι περισέυουμε
 
Μεγαλύτερη σε έκταση επαφή στο μάγουλο.
Πρέπει να συνδυάζεται με μπόλικο toe out.
Διαφορετικά γέρνουμε πολύ το κεφάλι και φεύγουν τα μάτια από την οριζόντιο.
Γιάννη καλημέρα!
Χρόνια Πολλά!
Χριστός Ανέστη!

Μήπως ο συγκεκριμένος τύπος κοντακιου "βολεύει" αυτούς που έχουν ανοιχτούς ώμους σε συνδυασμό με μακρύ λαιμό και "αποστεομενα" ζυγωματικά;

Με την προϋπόθεση ότι το μάγουλο θα είναι σε γωνία με τη ράχη του κοντακιου...
Με τη γωνία να ανοίγει σε σχέση με την ράχη όσο πάμε προς το πέλμα...
 
Γιάννη καλημέρα!
Χρόνια Πολλά!
Χριστός Ανέστη!

Μήπως ο συγκεκριμένος τύπος κοντακιου "βολεύει" αυτούς που έχουν ανοιχτούς ώμους σε συνδυασμό με μακρύ λαιμό και "αποστεομενα" ζυγωματικά;

Με την προϋπόθεση ότι το μάγουλο θα είναι σε γωνία με τη ράχη του κοντακιου...
Με τη γωνία να ανοίγει σε σχέση με την ράχη όσο πάμε προς το πέλμα...
Αντευχομαι Σπύρο!🙂
Σίγουρα θα υπάρχει σωματότυπος που βολεύεται στον συγκεκριμένο τύπο κοντακιου.
 



Το έκανα κόσκινο δεν γράφει άυλους και τσοκ
Από της σφραγίδες που είδα και έψαξα έχει περάσει όλες της δοκιμές και μάλιστα μια από αυτές λέει ότι είναι από την τράπεζα δοκιμών του ιζεβσκ
Δεν έχει σφραγίδες στο κάτω μέρος των κανών στα κλειδιά; Του πατέρα μου το πλάγιο που είναι μοντέλο του 1961 cccp έχει κανονικά.
 



Το έκανα κόσκινο δεν γράφει άυλους και τσοκ
Από της σφραγίδες που είδα και έψαξα έχει περάσει όλες της δοκιμές και μάλιστα μια από αυτές λέει ότι είναι από την τράπεζα δοκιμών του ιζεβσ
Καλημέρα και χρόνια πολλά. Οι κάνες είναι ξανά βαμμένες;;αν και δύσκολο ,μήπως ο μάστορας το παρακανε στο τρίψιμο και σβήστηκαν τα νούμερα;
 



Το έκανα κόσκινο δεν γράφει άυλους και τσοκ
Από της σφραγίδες που είδα και έψαξα έχει περάσει όλες της δοκιμές και μάλιστα μια από αυτές λέει ότι είναι από την τράπεζα δοκιμών του ιζεβσκ
Μάλλον είναι αρκετά πιο πίσω και από το 80 γιατί οι παραστάσεις είναι σαν σφραγίδες.
Το δικό μου είναι κάπου εκεί γύρω στο 80 και είναι έτσι οι παραστάσεις.IMG_20180620_095138.jpg
Ίσως οι δυο πρωτοι αριθμοί από τον αριθμό του οπλου να αναφέρονται στο έτος.
 
Back
Top