Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Με το καλό Μάνο και υγεία, να το ευχαριστηθείς.


Εσύ θα έχεις καλύτερη εικόνα από κοντά, παρά εμείς με τις φωτογραφίες, αλλά γιατί τόσο επιμονή για καθάρισμα; Τι ακριβώς θες να καθαρίσεις;

Σε ευχαριστώ πολύ Γιώργο. Δεν το πολυσκέφτηκα να σου πω την αλήθεια, λίγο χώμα που είδα στην ψάθα, λίγο το ότι το πήρα από ξένα χέρια σκέφτηκα ότι θα του κάνω ένα πολύ καλό καθάρισμα...
 
Crio Plus έχει και σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου!
Τυχερος εισαι,με τα mobile δεν θα ειχες το ιδιο καλες κατανομες,ενω με τα crio plus θα δεις διαφορα!!αν θελεις τη γνωμη μου παρε τσοκ gemini και θα με θυμηθεις!!;)
 
Σε ευχαριστώ πολύ Γιώργο. Δεν το πολυσκέφτηκα να σου πω την αλήθεια, λίγο χώμα που είδα στην ψάθα, λίγο το ότι το πήρα από ξένα χέρια σκέφτηκα ότι θα του κάνω ένα πολύ καλό καθάρισμα...
Τα ξύλα με overlay ... ;)
 
Από χθες μπαίνω και επίσημα στο Benelli team με μια όμορφη Raffaello Deluxe. Το όπλο το πήρα μεταχειρισμένο και όχι καινούριο καθώς δεν ήθελα να ξοδέψω τόσα πολλά χρήματα.
Είναι με κάννης 71 εκ, ενώ πραγματικά είναι σαν καινούριο αφού δεν έχει ρίξει πολλές τουφεκιές. Οι παρακάτω φωτογραφίες είναι όπως το παρέλαβα, το όπλο θέλει ένα πολύ καλό καθάρισμα για να έρθει στα ίσα του και να δείξει.
Ακολούθως σκοπεύω να κάνω τα εξής, θα το φέρω σε οπλουργό/σκοπευτή στα μέτρα μου (βλέπω όλη τη ρίγα) και θα μετρήσω ακριβώς την κάννη μου ώστε να προχωρήσω σε αγορά τσοκ για αρχή ένα τύπου 3-4* αναλόγως και του πόσο θα βρω τον αυλό και εν συνεχεία ένα για μακρυνές τουφεκιές και ένα για πολύ κοντινές (σκέφτομαι και καμπάνα αν υπάρχει). Στα χαρτιά τουλάχιστον είναι 18,4. Τα χαρτιά μου για την άδεια κατοχής τα έχω καταθέσει επομένως οι δοκιμές μου θα γίνουν απευθείας στα τσιχλάκια!!!
image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

Εμφανισιακά εκτός από το καθάρισμα θέλει ένα βάψιμο η βίδα πάνω από την πάπια και ίσως και ένα φρεσκάρισμα με λαδάκι/κερί στα ξύλα.
Αναμένω τα σχόλιά σας και προτάσεις για τσοκ!:):)

Μάνο καλορίζικο! Εύχομαι να το ευχαριστηθείς!
 
Εννοείς να τα περάσω όπως είναι; χρειάζεται επεξεργασία, κάτι να προσέξω, κάτι στο στέγνωμα;;;
Πιο στέγνωμα; Με μπέρδεψες. Θα λύσεις το όπλο και θα περάσεις τα ξύλα με ένα πανάκι στο οποίο θα ρίξεις λίγη κρέμα overlay από αυτή που περνάμε τα έπιπλα στο σπίτι. Θα το σκουπίσεις καλά να μην μείνει κρέμα πάνω στο ξύλο ή στις ψάθες και τέλειωσες. Θα δεις τι θα μείνει πάνω στο πανί και θα φρίξεις ... :D
 
Τυχερος εισαι,με τα mobile δεν θα ειχες το ιδιο καλες κατανομες,ενω με τα crio plus θα δεις διαφορα!!αν θελεις τη γνωμη μου παρε τσοκ gemini και θα με θυμηθεις!!;)

Επειδή θέλω να πάρω τσοκ ποιο σου έχει δουλέψει συγκεκριμένα; Π.χ. το ported; http://www.gemini.bs.it/eng/choke.php?sporting_arms_laboratory=catalogue&m=5&c=21&id_e=63
 
Πιο στέγνωμα; Με μπέρδεψες. Θα λύσεις το όπλο και θα περάσεις τα ξύλα με ένα πανάκι στο οποίο θα ρίξεις λίγη κρέμα overlay από αυτή που περνάμε τα έπιπλα στο σπίτι. Θα το σκουπίσεις καλά να μην μείνει κρέμα πάνω στο ξύλο ή στις ψάθες και τέλειωσες. Θα δεις τι θα μείνει πάνω στο πανί και θα φρίξεις ... :D

Θα το βγάλω φωτογραφία να σας το στείλω .sarcastic.
 
Καλορίζικο, ζεστές κάνες να εχεις. Και εγώ βλέπω οληηηηηη την ρίγα, μην το φοβασε Μανο, ποιος είπε οτι πρέπει να βλέπεις μόνο ρίγα

.
Screenshot_K2.png

Γι'αυτό θα πάω σε οπλουργό/σκοπευτή Τάσο γτ δεν έχω συνηθίσει να τη βλέπω πιάτο. Θεωρώ πώς θέλει κατέβασμα αλλά θα κάνω ότι μου πει ο ειδικός...
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top