Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Συναδελφοι ηθελα να μου πειτε εντυπωσεις απο Μ2 TL COMFORT.Επισης η κανη απο remington 1187 εχει καλυτερη αποδοση απο βενελλι M2.
οσον αφοφα την καννη η rem ειναι μια κατηγορια μονη της. δεν υπαρχει σε καμμια εταιρεια. η comfort ειναι καλο οπλο αν σ αρεσει η αδρανεια και ο στενος αυλος. σαν χειρισμος οπλου ειναι αψογη
 
οσον αφοφα την καννη η rem ειναι μια κατηγορια μονη της. δεν υπαρχει σε καμμια εταιρεια. η comfort ειναι καλο οπλο αν σ αρεσει η αδρανεια και ο στενος αυλος. σαν χειρισμος οπλου ειναι αψογη
Μηπως υπάρχεις σε breda 930 i kai titano??.xm..xm.
 
η beretta γιατι beretta εχω ειναι καλυτερη απο breda και benelli αλλα οχι απο rem.η rem παιζει μονη της. ειναι η κορυφη χρονια τωρα
.... και για πες μας με τι επιστημονικο τροπο το μετρησες αυτο ..με το ματι ? ρε παιδια αφηστε τις !#$%^ εχετε κανει καποιο σοβαρο τεστ , με ολα τα οπλα μαζι την ιδια ημερα με τα ιδια φυσιγγια και το τσεκαρατε? ή απλα ραδιο αρβυλά επειδη το λενε οι αλλοι ετσι θα ειναι? και εγω εχω το γαμιστερο αχρωμιωτο με 7 ποντους κωνο V3 ...αλλα δεν ειδα να κανει κατι καλυτερο απο το Vinci , και να με ρωταγες πιο απο τα δυο θα διαλεγα το Vinci θα σου ελεγα, θες καλυτερο παραδειγμα , στην αφρικη εχω ριξει , με 682 , 686 , 687 , perrazi mx8 , mx12 , cosmi .... ΔΕΝ ειδα κατι το αυνταρακτικο που να με κανει να νιωσω μειονεκτικα με το vinci και εριξα αρκετααααααααααααααα φυσιγγια με τα "ξενα" οπλα
 
Τόλη, η γνώμη του συναδέλφου είναι προσωπική και δεν επικαλείται κανείς επιστημονικά δεδομένα για τη ίδια εντύπωση που του δίνει ένα προιόν βιομηχανικής παραγωγής....
Δεν έχει νόημα να εγκαλείς κανέναν για το πώς νιώθει ένα όπλο στα χέρια του.......θα μπορούσαν να πουν τα ίδια και για τις δικές σου επιλογές που κατά καιρούς είναι απόλυτες !
 
.... και για πες μας με τι επιστημονικο τροπο το μετρησες αυτο ..με το ματι ? ρε παιδια αφηστε τις !#$%^ εχετε κανει καποιο σοβαρο τεστ , με ολα τα οπλα μαζι την ιδια ημερα με τα ιδια φυσιγγια και το τσεκαρατε? ή απλα ραδιο αρβυλά επειδη το λενε οι αλλοι ετσι θα ειναι? και εγω εχω το γαμιστερο αχρωμιωτο με 7 ποντους κωνο V3 ...αλλα δεν ειδα να κανει κατι καλυτερο απο το Vinci , και να με ρωταγες πιο απο τα δυο θα διαλεγα το Vinci θα σου ελεγα, θες καλυτερο παραδειγμα , στην αφρικη εχω ριξει , με 682 , 686 , 687 , perrazi mx8 , mx12 , cosmi .... ΔΕΝ ειδα κατι το αυνταρακτικο που να με κανει να νιωσω μειονεκτικα με το vinci και εριξα αρκετααααααααααααααα φυσιγγια με τα "ξενα" οπλα
φιλε μου μπραβο σου μπορει να εχεις κυνηγησει πιγκουινους στην ανταρκτικη και ποσως μ ενδιαδερει. προσωπιλη αποψη εκφραζω απ αυτα ποθ εχω δει σε σκοπευτηριο πινακα και κυνηγι κι αν δεν σ αρεσει προβλημα σου
 
Last edited:
Ετσι γινεται!
Μετρας,οτι ειναι μετρησιμο και συγκρινεις!
Πιο δυνατα,πιο γρηγορα,επαναλαμβανομενα,μικροτερες διακυμανσεις αναλογως καιρου.....
Αφηνοντας απ'εξω την ικανοτητα του χρηστη!
Ιδια μερα,ιδια ωρα,ιδια και πολλα φυσιγγια για τις υπο δοκιμη καννες.
Με διαφορετικα βαρη,γομωσεις κλπ.
Ψυχρα και απολυτα!
 
φιλε μου μπραβο σου μπορει να εχεις κυνηγησει πιγκουινους στην ανταρκτικη και ποσως μ ενδιαδερει. προσωπιλη αποψη εκφραζω απ αυτα ποθ εχω δει σε σκοπευτηριο πινακα και κυνηγι κι αν δεν σ αρεσει προβλημα σου.
δυστυχως ή ευτυχως καποιοι μπορουμε και κυνηγαμε με πολλα οπλα και βλεπουμε την αληθεια και οχι μασημενη τροφη. δεν μπορεις ομως να περασερνεις με τα γραπτα σου μελλοντικους κατοχους Benelli ... επισης το τι αρεσει σε εσενα ποσος μας ενδιαφερει. ΕΧΩ ΝΑ ΣΟΥ ΔΕΙΞΩ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ σε πινακα με benelli που τα ἑναντιων"ηταν οπλα σουπερ ντουπερ με 8000+ αλλα εβαλαν τα κλαματα ... δεν βγηκα ποτε να πω οτι εριξα στο τα δε οπλο και μην ξαναπαρει κανει perazzi γιατι του ριχνει το vinci.
 
Τόλη, η γνώμη του συναδέλφου είναι προσωπική και δεν επικαλείται κανείς επιστημονικά δεδομένα για τη ίδια εντύπωση που του δίνει ένα προιόν βιομηχανικής παραγωγής....
Δεν έχει νόημα να εγκαλείς κανέναν για το πώς νιώθει ένα όπλο στα χέρια του.......θα μπορούσαν να πουν τα ίδια και για τις δικές σου επιλογές που κατά καιρούς είναι απόλυτες !
Βασιλη συμφωνω αλλα ο συναδελφος δεν αναφερε πωσ νιωθει για το οπλο του ..απλα οτι τα βερεττα και ρεμ μαμανε και τα αλλα οχι .... ωραια και εγω εχω audi και λεω οτι παταω τις μερσεντες ..αρα μην ξαναπαρει κανεις μερσεντες ειναι για τα μπαζα.
 
δυστυχως ή ευτυχως καποιοι μπορουμε και κυνηγαμε με πολλα οπλα και βλεπουμε την αληθεια και οχι μασημενη τροφη. δεν μπορεις ομως να περασερνεις με τα γραπτα σου μελλοντικους κατοχους Benelli ... επισης το τι αρεσει σε εσενα ποσος μας ενδιαφερει. ΕΧΩ ΝΑ ΣΟΥ ΔΕΙΞΩ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ σε πινακα με benelli που τα ἑναντιων"ηταν οπλα σουπερ ντουπερ με 8000+ αλλα εβαλαν τα κλαματα ... δεν βγηκα ποτε να πω οτι εριξα στο τα δε οπλο και μην ξαναπαρει κανει perazzi γιατι του ριχνει το vinci.
για πες μας ποσες εμπλοκες εφαγες με την οπλαρα την vinci και ποσες φορες την εστειλες πισω μεχρι να ριξεις ενα φυσιγγι?? ειδαμε κι εδω ποσες εχουν φαει εμπλοκη. ασε μεγαλε. αν εχεις φωτο καντες αλμπουμ. με ραιμενταλ εχεις ριξει να μας πεις κατι???
 
Last edited:
Πιστεύω είναι ψυχολογικό το θέμα, δλδ. αν νομίζω ότι η μια κάννη-Κοντακι-όπλο είναι καλύτερο αποδίδω καλύτερα. Προσωπική μου άποψη και εμπειρία ότι σε κάθε αστοχία μου φταίει κάτι αλλα σε καμία περίπτωση δεν φταίω εγώ μιας και είμαι πάνω στον στόχο πάντα. :)
 
και ναι. τ οπλο μου ειναι καλυτερο απο καθε benelli. ακομα και η 302 που εχω ειναι καλυτερη απο benelli αφου θες να το γραψω και τη μπαικαλ που εχω ειναι καλυτερη απο μπενελι
 
Ο καθένας έχει το δικαίωμα να παρουσιάζει τις απόψεις του χωρίς να προσβολές και χαρακτηρισμούς. Μπορούμε να συμφωνήσουμε ή να διαφωνήσουμε κόσμια. Ο καθένας έχει την ευθύνη των απόψεών του. Ηρεμία λοιπόν για να συνεχιστεί η όμορφη συζήτηση.
 
χρηστο δεν νομιζω να εχω προσβαλει ποτε κανενα αλλα στην ειρωνεια θ απαντησω με ειρωνεια
Ευριπίδη η επισήμανση ήταν για όλους μας και δεν αξίζει να συνεχιστεί η αντιπαράθεση εκτός ορίων ευγένειας...
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top