Benelli Team Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Άι βρε γατάκια αχαχαχα .... πέρα από ευαίσθητους ώμους τώρα εμφανίστηκαν και ευαίσθητα δάχτυλα και χέρια ...
Τράβηξα βίντεο selfie ... .yelling.

Στο βίντεο φαίνεται ξεκάθαρα τι σκορποσκαγιάστρα-σκορποβολιάστρα είναι .yelling.
 
Οταν θέλω να πάρω μάρκα προτιμώ να το γράφει και στην ουγια .Οι καλύτεροι οπλογνωστες είναι οι οπλουργοι που επισκευάζουν και συντηρούν τις συγκεκριμένες μάρκες .Το αν είναι καλό κάποιο όπλο δεν το λέει ούτε το όνομα ,ούτε η φήμη κάποιου παλιότερου πετυχημένου μοντέλου της .
Πολλές φορές τα μαστορια μπορεί να σε οδηγήσουν να πάρεις το πιο ζημιαρικο όπλο που θα τους δώσει ψωμί να φάνε όχι το καλύτερο. Αντίστοιχα οι οπλοπωληδες θα σου προτείνουν αυτό που έχουν μεγαλύτερο κέρδος και πάει λέγοντας. Πλέον μόνο έμπιστο φιλικό η ακόμη καλύτερα συγγενικό πρόσωπο που έχει την ευχέρεια να δοκιμάσει για μεγάλο χρονικό διάστημα όλα τα όπλα μπορεί να κριθεί σαν έμπιστο άτομο για να σου προτείνει κάτι. Η κάποιος από σκοπευτήριο που έχει δει με τα μάτια του αρκετά όπλα να ρίχνουν. Αλλά και αυτός μπορεί να έχει συμφέροντα όπως χορηγούς κλπ. Για μένα το internet είναι μεγάλη εγκυκλοπαίδεια. Αρκει να ξέρεις να διαχωρίσεις και να φιλτράρει την αλήθεια από το ψέμα και τα σημαντικά από τα ασήμαντα θέματα.
 
Πολλές φορές τα μαστορια μπορεί να σε οδηγήσουν να πάρεις το πιο ζημιαριτκο όπλο που θα τους δώσει ψωμί να φάνε όχι το καλύτερο. Αντίστοιχα οι οπλοπωληδες θα σου προτείνουν αυτό που έχουν μεγαλύτερο κέρδος και πάει λέγοντας. Πλέον μόνο έμπιστο φιλικό η ακόμη καλύτερα συγγενικό πρόσωπο που έχει την ευχέρεια να δοκιμάσει για μεγάλο χρονικό διάστημα όλα τα όπλα μπορεί να κριθεί σαν έμπιστο άτομο για να σου προτείνει κάτι. Η κάποιος από σκοπευτήριο που έχει δει με τα μάτια του αρκετά όπλα να ρίχνουν. Αλλά και αυτός μπορεί να έχει συμφέροντα όπως χορηγούς κλπ. Για μένα το internet είναι μεγάλη εγκυκλοπαίδεια. Αρκει να ξέρεις να διαχωρίσεις και να φιλτράρει την αλήθεια από το ψέμα και τα σημαντικά από τα ασήμαντα θέματα.
Σου χω καλυτερη μεθοδο (δικη μου). Αγοραζεις σα μαλακας οτι σου ρθει, το δοκιμαζεις ο ιδιος, το πουλας, αγοραζεις αλλο και δοκιμαζεις. Μετα αφου αποκτησεις αποψη ξαναγοραζεις αυτο που πουλησες και μετα καταλαβες οτι ειναι καλο.
ΓΚΑΡΑΝΤΙ!!!
 
Δεν σου δίνει καλό χέρι.
Ένας παππούς, μια γυναίκα ή ένα παιδάκι δεν θα μπορέσουν να τον βγάλουν είναι αλήθεια.
Αν δεν μπορεί να τον βγάλει ένας άντρας ας ξεκινήσει ψάρεμα...
[/QUOTE]
Θα το θυμάμαι αυτό που είπες...
 
Πολλές φορές τα μαστορια μπορεί να σε οδηγήσουν να πάρεις το πιο ζημιαρικο όπλο που θα τους δώσει ψωμί να φάνε όχι το καλύτερο. Αντίστοιχα οι οπλοπωληδες θα σου προτείνουν αυτό που έχουν μεγαλύτερο κέρδος και πάει λέγοντας. Πλέον μόνο έμπιστο φιλικό η ακόμη καλύτερα συγγενικό πρόσωπο που έχει την ευχέρεια να δοκιμάσει για μεγάλο χρονικό διάστημα όλα τα όπλα μπορεί να κριθεί σαν έμπιστο άτομο για να σου προτείνει κάτι. Η κάποιος από σκοπευτήριο που έχει δει με τα μάτια του αρκετά όπλα να ρίχνουν. Αλλά και αυτός μπορεί να έχει συμφέροντα όπως χορηγούς κλπ. Για μένα το internet είναι μεγάλη εγκυκλοπαίδεια. Αρκει να ξέρεις να διαχωρίσεις και να φιλτράρει την αλήθεια από το ψέμα και τα σημαντικά από τα ασήμαντα θέματα.
Αν αφήσουμε στην άκρη τον ανήθικο μάστορα και ας πάρουμε τον σωστό και ντόμπρο μάστορα ,που εγώ προσωπικά έχω την χαρά να γνωρίζω , ονόματα δεν λέμε.Ο οπλουργος είναι όπως ο γιατρός ,εκτός από το ιστορικό που παίρνει από τον κάτοχο , βλέπει εσωτερικά και εξωτερικα το όπλο τις φθορές και τι μπορεί να βγάλει πρόβλημα στο μέλλον.
 
Σου χω καλυτερη μεθοδο (δικη μου). Αγοραζεις σα μαλακας οτι σου ρθει, το δοκιμαζεις ο ιδιος, το πουλας, αγοραζεις αλλο και δοκιμαζεις. Μετα αφου αποκτησεις αποψη ξαναγοραζεις αυτο που πουλησες και μετα καταλαβες οτι ειναι καλο.
ΓΚΑΡΑΝΤΙ!!!
Μη γελατε ρε. Αποδίδει.
 
κατ αρχήν σ' ευχαριστώ για τον κόπο που έκανες να γράψεις ολόκληρο σεντόνι
.love.
αλλά ΠΟΙΟΣ σου είπε ότι ζητάω βοήθεια για να κάνω επιλογή;
ή ότι βρίσκομαι σε "ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΟΠΛΟΥ;"
.drunk.

Αν, λέω ΑΝ ζητούσα βοήθεια για να κάνω επιλογή όπλου, ίσως φανεί κάπως υπροπτικό από μέρους μου- δεν θέλω να το εκλάβετε ως τέτοιο,- αλλά το μόνο εύκολο μου είναι να σηκώσω το τηλέφωνο και να μιλήσω με 3-4 άτομα από τους μεγαλύτερους ΟΠΛΟΓΝΩΣΤΕΣ εν Ελλάδι, πίστεψέ με στο τελευταίο σημείο που θα κατέφευγα ή που θα με επηρέαζε είναι τα όποια φόρουμ του διαδικτύου...
.sarcastic..sarcastic..sarcastic.
το μόνο που θα ρωτούσα στο φόρουμ είναι από ΧΡΗΣΤΕΣ μήπως τους έβγαλαν κάποιο πρόβλημα συγκεκριμένα όπλα! μέχρις εκεί!
.think.
εγώ ένα γκάλοπ φιλικό έκανα για το ποιά θεωρείτε ως την ομορφότερη* Μπενέλλι και είπα να σας τρολλάρω λιγάκι κεντρίζοντας την περιέργειά σας για την αμφίδρομη σχέση Benelli - Breda

Διότι Μπενέλλες ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ οι Benelli !!!! αυτό προσπαθώ να σας πω! .my man.

εξ ου και οι παραθέσεις αποσπασμάτων και βιντεο κ.λ.π..........
τες πα μάλλον ΑΠΕΤΥΧΑ .sarcastic.

*ΠΡΟΣΟΧΗ: ΟΜΟΡΦΟΤΕΡΗ όχι "καλύτερη" όχι πιο "ΣΥΓΧΡΟΝΗ' όχι πιο "θανατηφόρα" ή "λειτουργικότερη"

** για μένα η Ομορφότερη Μπενέλλα εξακολουθεί να είναι η Τιτανο Dark Bronze!!!
αν θα την αγόραζα; ίσως σε άλλες περιστάσεις...................αλλά δεν καλύπτει τις ανάγκες μου όπως μια "άσχημη" Μ2, μοντεφέλτρο κομφορτ, SBE III ή έστω BE ή Μ1 ή και άλλα όπλα.... οπότε Τιτάνο Γιοκ! .sarcastic.

*** και πάλι σ' ευχαριστώ για τον κόπο σου! .shake hands.
Το έχω ξαναπεί αλλά ας το ξαναπώ . Δυστυχώς το φόρουμ και ο γραπτός λόγος λόγο συντομίας εδώ είναι αρκετά ανέκφραστος και πολύ εύκολα δημιουργούνται παρεξηγήσεις. Αν είχαμε την ευχέρεια να βρεθούμε από κοντά θα καταλάβαινες ότι ο μόνος λόγος που γράφω και συμμετέχω στο φόρουμ είναι για να βοηθήσω και να βοηθηθω.Δεν έχω σκοπό ούτε να προσβάλλω ούτε να θηξω κάποιον ούτε να έρθω σε αντιπαράθεση με καποιον. Δεν έχω πολλές γνώσεις αλλά ειδικά την δεκαετία του 2000 ήμουν πολύ παθιασμένος κυνηγός κυρίως με τα όπλα και το έψαχνα αρκετά και διάβαζα ότι μπορούσα να βρω την εποχή εκείνη στο χωριο νότια Κρήτης. Θεωρώ όμως ότι ακόμη και αν όλα αυτά που λέω είναι γνωστά μπορεί κάτι να ξεφύγει σε κάποιον η να έχει ξεχάσει οπότε μπορεί να βοηθηθεί κάποιος που θα τα διαβάσει. Πιστεύω ότι αυτά που υποθηκαν είναι σωστά τώρα αν λέω κάτι λάθος ας με διορθώσετε.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top