Benelli Team Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Καινούργια τη πήρα
Δεν τη τράβηξα
Αλλά μαλλον έχω κτλβει λαθος τη διαφορά μαλλινοταπο με διασποράς
Με λίγα λόγια:
Διασπορας= κοντινές αποστάσεις
Μαλλινοταπα = μεσαίες αποστάσεις
Συγκεντρωτηρας= μεσαιες - μακρινές αποστάσεις
 
Παιδιά καλησπέρα
έχω πάρει εδώ και λίγο καιρό ένα ωραίο montefeltro και φέτος που θα βγω με το δυο χρόνων σκυλάκι μου για μπεκατσουλα είπα να δοκιμάσω κάποια μαλλινοταπα στο πίνακα να δω πως ρίχνει
Με 4αρι τσοκ δικό του είδα μια Τουφεκιά από τα 25 μέτρα λες και έριχνα με ασσο
Είμαι άπειρος πολύ πάνω σε αυτα
Να δοκιμάσω κ αλλά φυσίγγια όπως διασποράς η να πάω σε κάποιο ποιο μεγάλο τσοκ;
Το όπλο είχε έρθει με 1* 3*και 4*
25 μέτρα είναι λίγα. Να πάρεις διασποράς. Και εγώ με Duca Montefltro κυνηγάω.
Τα μαλλινόταπα συνήθως σου δίνουν ακριβώς την κατανομή του τσοκ που φοράς.
Ο συγκεντρωτήρας λίγο πιο σφιχτή τουφεκιά από το τσοκ που φοράς. Και ο διασπορέας ανοίγει πολύ την τουφεκιά. Εσύ στα 25 μέτρα χρειάζεσαι διασπορέα.
 
Παιδιά καλησπέρα
έχω πάρει εδώ και λίγο καιρό ένα ωραίο montefeltro και φέτος που θα βγω με το δυο χρόνων σκυλάκι μου για μπεκατσουλα είπα να δοκιμάσω κάποια μαλλινοταπα στο πίνακα να δω πως ρίχνει
Με 4αρι τσοκ δικό του είδα μια Τουφεκιά από τα 25 μέτρα λες και έριχνα με ασσο
Είμαι άπειρος πολύ πάνω σε αυτα
Να δοκιμάσω κ αλλά φυσίγγια όπως διασποράς η να πάω σε κάποιο ποιο μεγάλο τσοκ;
Το όπλο είχε έρθει με 1* 3*και 4*
Να ενα ΘΑΥΜΑ!!!!!!!! Μη με παρεξηγησεις φιλε μου για την benelli σου λεω εγω ξερουν τα παιδια.
 
Τωρα στο θεμα σου η αποψη μου ειναι για να μη χαθεις θα βαλεις 5αρι τσοκ 32γρ νο 9 μαλινοταπο και εφοσον χασεις την 1η την 2η μπεκατσουλα που αυτο δεν ειναι απαραιτητο διοτι μπορει να αποδειχθεις ταλεντο θα καταλαβεις που πρεπει να βρισκεσαι και θα βρεις τον δρομο σου.Καλη σου επιτυχια στη ποιο ομορφη και αξιολογη επιλογη κυνηγιου με τη βασιλισσα του δασους.
 
Αυτούς που κρατάνε Browning, προτείνουν Beretta και ο μαθητής αγοράζει Guerini έτσι για το σπάσιμο ?
.sarcastic.

Θα του βγήκε BLR ο σιδεριάς ή θα ξιμισκλίσκι να τον κουβαλάει και ψάχνεται για κανένα σοβαρό όπλο.
:cool:
*Ξιμισκλισκι =αποτυχημέν διατασ😆😆😆😆
 
Καινούργια τη πήρα
Δεν τη τράβηξα
Αλλά μαλλον έχω κτλβει λαθος τη διαφορά μαλλινοταπο με διασποράς
Λοιπον χωρις παρεξυγηση μιλαω παντα υπαρχουν πολλα μαλινα που φγαζουν σφιχτες τουφεκιες αλλα οταν μιλαμε για μετρα πρεπει να ειναι με μετροταινια για να βγαζουμε ασφαλοι συμπερασματα παντα
 
Παιδιά σας ευχαριστώ όλους και για το καλαμπούρι μερικών σας διαβάζω καιρό και κτλβαινω μερικοί πως μιλάτε δε παρεξηγώ
Εντάξει τώρα κατάλαβα τι παίζει όντως τα χα μπερδέψει και είχα αρχίσει να σκεφτομαι διαφορά όπως λαθος επιλογή όπλου
Ευχαριστώ θα δοκιμάσω μάλλον το ΣΚ διασποράς να το δω!
 
Αυτό θα κάνω. Με το σειριακό για επιβεβαίωση.
Όπως είπε ο @George Zwgrafou η απλή vinci έχει πιστοποίηση για ατσάλινα με τον κρίνο. Το αναφέρει και στο site της Benelli. Μάλιστα η super sport vinci λέει ότι έχει και crio κάννη. Η δική μου super Vinci που είναι κατασκευασμένη 2021 δεν έχει τον κρίνο πάνω στην κάννη. Έχει πιστοποιηση cip με σφραγίδα αλλά δεν έχει κρίνο. Όταν την αγόρασα δεν το έλεγξα καν γιατί πίστευα ότι super magnum κάννη θα είχε σίγουρα και τον κρίνο αλλά τελικά δεν τον έχει. Προσωπικα δεν με ενοχλεί. Ξέρω ότι το όπλο έχει δοκιμαστεί από το ΝΑΤΟ στα 2700 bar οπότε δεν θα έχει κανένα θέμα να ρίξει οτιδήποτε. Αλλά αν θέλετε και πιστοποίηση για ατσάλινα με σφραγίδα τον κρίνο τότε πάρτε την απλή vinci η την sport Vinci. Η απλή vinci έχει και το πλεονέκτημα ότι μπορεί να πάρει και κάννη slug.
 
Όπως είπε ο @George Zwgrafou η απλή vinci έχει πιστοποίηση για ατσάλινα με τον κρίνο. Το αναφέρει και στο site της Benelli. Μάλιστα η super sport vinci λέει ότι έχει και crio κάννη. Η δική μου super Vinci που είναι κατασκευασμένη 2021 δεν έχει τον κρίνο πάνω στην κάννη. Έχει πιστοποιηση cip με σφραγίδα αλλά δεν έχει κρίνο. Όταν την αγόρασα δεν το έλεγξα καν γιατί πίστευα ότι super magnum κάννη θα είχε σίγουρα και τον κρίνο αλλά τελικά δεν τον έχει. Προσωπικα δεν με ενοχλεί. Ξέρω ότι το όπλο έχει δοκιμαστεί από το ΝΑΤΟ στα 2700 bar οπότε δεν θα έχει κανένα θέμα να ρίξει οτιδήποτε. Αλλά αν θέλετε και πιστοποίηση για ατσάλινα με σφραγίδα τον κρίνο τότε πάρτε την απλή vinci η την sport Vinci. Η απλή vinci έχει και το πλεονέκτημα ότι μπορεί να πάρει και κάννη slug.
εμένα η απλη που την ειχα πάρει το οταν βρήκε ειχε κανονικά την σφραγίδα. Εσένα για να μην την εχει πιθανόν η benelli να ειχε στοκ κανες και της βαζει σε οποία βάση χιάζεται εκείνη την στιγμή. Η δεν εχει μπει εκ παραδρομής λιγο δύσκολο οπλο το 2021 να μην εχει
 
Θα παει τωρα ο ελληνας καγκουρας που θα ειδε το βιντεο και θα πειραματιστει με οτι μαλακια κατεβει στην καρκανα του,πως ανακατεμα πυριτιδων μετα βαλσιμο στον φουρνο για να γιινει το φουσεκι φαρμακι. Κατα την γνωμη τετοια βιντεο κακως προβαλονται ειδικα στην ελλαδα
 
Θα παει τωρα ο ελληνας καγκουρας που θα ειδε το βιντεο και θα πειραματιστει με οτι μαλακια κατεβει στην καρκανα του,πως ανακατεμα πυριτιδων μετα βαλσιμο στον φουρνο για να γιινει το φουσεκι φαρμακι. Κατα την γνωμη τετοια βιντεο κακως προβαλονται ειδικα στην ελλαδα
Δεν είναι σίγουρο πως μόνο ο Έλληνας θα κάνει τη μακακία του. Η καγκουρίλα δυστυχώς υπάρχει παγκόσμια.... έχει και κάτι διαμάντια βλαχοαμερικανάκια (redneck) που αυτά τα κάνουν για να τους ανοίξει το μάτι το πρωΐ μαζί με το καφέ.
 
Δεν είναι σίγουρο πως μόνο ο Έλληνας θα κάνει τη μακακία του. Η καγκουρίλα δυστυχώς υπάρχει παγκόσμια.... έχει και κάτι διαμάντια βλαχοαμερικανάκια (redneck) που αυτά τα κάνουν για να τους ανοίξει το μάτι το πρωΐ μαζί με το καφέ.
γιατι το λες αυτο για τα αμερικλανακια ?αφου ολοι μας τους θαυμαζομε και ανεβαζουμε τακτικα βιντεακια με δοκιμες η πατεντες που κανουν.hair.😎
 
Αν το κλείσιμο ή οι κάννες αντέχουν 2500 bars ,έστω και ενός φυσιγγίου ,να είστε σίγουροι πως το μάρκετινγκ της benelli θα τις δοκίμαζε κανονικά στα 2000 bars και θα το διαφήμιζε αναλόγως. 2500 bars είναι περίπου 2,5 τόνοι ανά τετραγωνικό εκατοστό, δηλαδή περίπου 8 τόνοι πάνω στα δύο αυτάκια του κλείστρου. Αν κάποιος πιστεύει πως αντέχουν τέτοια πίεση, μπορεί να πάει το κλείστρο σε ένα μηχανουργείο και σε μία υδραυλική πρεσα να ασκήσει όχι 8 αλλά 5 τόνους πίεση . Πολύ θα ήθελα να δω το αποτέλεσμα.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top