Benelli Team Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Το οτι την πουλησε δεν αναιρει την αποψη του στο θεμα της βλητικης αποδοσης.....
Γιατί είδες καμιά δοκιμή ;
Ή έχεις ακούσει κανέναν με πενέλι να λέει ότι δεν μπορεί να σκοτώσει στο κρύο ή με φθηνό φυσίγγι ;
Όλοι οι άλλοι τα λένε 😂

Γιώργο, όλες οι απόψεις σεβαστές φίλε αλλά μην τις κατεβάζουμε αμάσητες.
Αν τις κατεβάζαμε αμάσητες θα πιστεύαμε ακόμη ότι τα τσοκ φρένου μικραίνουν την άτρακτο, γιατί κάποιοι άκουγαν τα σκάγια στον πίνακα.

Έχω δει κατανομές από v3.
Φυσιολογικά ρίχνουν ανάλογα με ότι φυσίγγι τους βάλεις.

Για διάτρηση δεν συζητάω διότι εξαρτάται αποκλειστικά από το φυσίγγι.
 
Last edited:
Γιατί είδες καμιά δοκιμή ;
Ή έχεις ακούσει κανέναν με πενέλι να λέει ότι δεν μπορεί να σκοτώσει στο κρύο ή με φθηνό φυσίγγι ;
Όλοι οι άλλοι τα λένε 😂

Γιώργο, όλες οι απόψεις σεβαστές φίλε αλλά μην τις κατεβάζουμε αμάσητες.
Αν τις κατεβάζαμε αμάσητες θα πιστεύαμε ακόμη ότι τα τσοκ φρένου μικραίνουν την άτρακτο, γιατί κάποιοι άκουγαν τα σκάγια στον πίνακα.

Έχω δει κατανομές από v3.
Φυσιολογικά ρίχνουν ανάλογα με ότι φυσίγγι τους βάλεις.

Για διάτρηση δεν συζητάω διότι εξαρτάται αποκλειστικά από το φυσίγγι.
Για μενα το οτι το λεει ο Λεο, εχει μεγαλη βαρυτητα γιατι ο ανθρωπος ειναι αξιος εμπιστοσυνης στα δικα μου ματια τουλαχιστον και αν μη τι αλλο, ειναι ειληκρινεστατος αναφεροντας ολα τα θετικα αλλα και ολα τα αρνητικα του οπλου.
 
View attachment 77207View attachment 77208View attachment 77209View attachment 77210Παιζει να είμαι ο μόνος που θα βάλει κάνη μπενελας σε es100.
Εεεε οκ,με κάτι λίγα γαργαληματακια...😁View attachment 77211
Εσύ μουρλαρα είσαι ικανός να πάρεις τη μαγική rem και να βάλεις απάνω κανη πενελι να μας στείλεις όλους αδιαβαστους.ημαρτον Παναγία μου τι ξεστομίζω μέρες που ειναι
 
Αν είναι όπως τα λέει ο δάσκαλος, αγόρασε μια V3 και πούλα την Maxus να σκοτώνεις ακόμα μακρύτερα.

1-0 .yel.
.sarcastic.
Αν μπορουσα θα ειχα συλλογη απο μαξους, οχι να πουλησω αυτη που εχω και αν δεν ηταν ζημιαρικο το ν3 και τετοιο μπορει να αγοραζα, καποια στιγμη σκεφτομουν το Μ4 αλλα λογο βαρους το προσπερασα.
 
Εσύ μουρλαρα είσαι ικανός να πάρεις τη μαγική rem και να βάλεις απάνω κανη πενελι να μας στείλεις όλους αδιαβαστους.ημαρτον Παναγία μου τι ξεστομίζω μέρες που ειναι
Εεε όχι ρε φίλε!
Εσύ το τερματησες!
 
Για μενα το οτι το λεει ο Λεο, εχει μεγαλη βαρυτητα γιατι ο ανθρωπος ειναι αξιος εμπιστοσυνης στα δικα μου ματια τουλαχιστον και αν μη τι αλλο, ειναι ειληκρινεστατος αναφεροντας ολα τα θετικα αλλα και ολα τα αρνητικα του οπλου.
Και για εμένα έχουν βαρύτητα.
Αλλά ακόμη μεγαλύτερη έχουν οι δοκιμές που έχω κάνει.

Όπλο που βγάζει σοβαρά προβλήματα και κάνει ανεξήγητες εμπλοκές πάει σκουπίδια δε πα να σκοτώνει στα 1000μ.
Τελείωσαν οι επισκευές για εμένα.
 
Αν μπορουσα θα ειχα συλλογη απο μαξους,
.sarcastic.
και αν δεν ηταν ζημιαρικο το ν3 και τετοιο μπορει να αγοραζα,
Τι είναι μερικές ζημιές μπροστά στην υπέρτατη βλητική υπεροχή ;;;;
Μιλάμε για το πιο φονικό long range όπλο που κατασκευάστηκε ποτέ.
Του βάζεις Lambro και τα φτύνει σαν Rem nitro.

καποια στιγμη σκεφτομουν το Μ4 αλλα λογο βαρους το προσπερασα.
Καλά έκανες, βαρύ.
 
Και για εμένα έχουν βαρύτητα.
Αλλά ακόμη μεγαλύτερη έχουν οι δοκιμές που έχω κάνει.

Όπλο που βγάζει σοβαρά προβλήματα και κάνει ανεξήγητες εμπλοκές πάει σκουπίδια δε πα να σκοτώνει στα 1000μ.
Τελείωσαν οι επισκευές για εμένα.
Το ν3 το αναφερουμε για τη βλητικη ικανοτητα, εξ υπακουεται οτι απο τη στιγμη που ειναι προβληματικο δεν το αγοραζεις ειδικα εσυ που κυνηγας κυριως αγριογουρουνα, αν καποια στιγμη το ''μαζεψουν'' βλεπουμε.
 
Πολλά λέγονται για το v3 αλλά εγώ απ' αυτά που είδα καμμία διαφορά από τη κανη της 11-87.δε μπορώ να καταλάβω γιατί τόσο φασαρία γι αυτό τ όπλο που κατά την άποψη μου είναι σε μηχανισμό πολύ πιο πολύπλοκο από την 11-87
 
.sarcastic.

Τι είναι μερικές ζημιές μπροστά στην υπέρτατη βλητική υπεροχή ;;;;
Μιλάμε για το πιο φονικό long range όπλο που κατασκευάστηκε ποτέ.
Του βάζεις Lambro και τα φτύνει σαν Rem nitro.


Καλά έκανες, βαρύ.
Εσεις οι μπενελακιδες κατηγορειτε τους αλλους και ολο με μια λιμα ειστε, ντρεμελ ο αλλος, οι κωνοι πανε συννεφο, ψιλοτουφεκαει λιγο αλλα στα 50 μετρα ειναι καρακεντρο(λεμε τωρα), κανει κλικ αλλα δεν ειναι μειονεκτημα (ξεχασα, δεν ηταν προβλημα αλλα το διορθωσανε με περιστρεφομενη κεφαλη, αντε και εις ανωτερα με ενα μοτερακι και μπαταρια στη πλατη να γινει πολυβολο).Στραβοκομμενα τσοκ, κομφορτ κοντακι μπας και μαλακωσει το κλωτσημα αλλα τριζει λιγο, και ποσα αλλα δεν ξερω ή ξεχασα .....
 
Το ν3 το αναφερουμε για τη βλητικη ικανοτητα
Έχει γεμίσει το HL από τουφεκιές του 80+% από V3 με πορδοφύσιγγα.
Βαρέθηκα να βλέπω. 😂

Άσε με βρε Γιώργο τώρα.
Εγώ δεν το πιστεύω.

Δεν πιστεύω ούτε σε διαφορά στην κεντρική ούτε στην περιφερειακή διάτρηση με ίδιο φυσίγγι και παρόμοια συγκέντρωση.

Όσοι έχουν την ικανότητα αποκρυπτογράφησης των "σκοτωμάτων" να πάνε να πάρουν από μια κάνη V3 και να την προσαρμόσουν σε ότι βάση θέλουν.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top