Benelli Team Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Εντάξει δεν είπαμε να χαλάμε τις τσίχλες στα 100 όπως η 391.
Πιο κοντά λιγάκι. 🤪

Τέτοια λέτε, τα σκάγια πάνε σούδα και μετά τους φταίνε τα όπλα.


Γιάννη στις γρήγορες ενστικτώδεις βολές στις τσίχλες σε περπατητό με κοντάκι ραμμένο πάνω σου τι ποσοστά επιτυχίας έχεις ;
Πολύ μεγάλο φίλε γιατί όπου κοιτάω ρίχνω αλλά αυτό το κοντάκι το έχει μόνο η bernabeli και θα το αποκτήσει σε λίγο στο Γιάννη και η guerini.Εγω δεν πέφτω πάνω στο όπλο σηκώνω και μόλις κουμπώσει μάγουλο ρίχνει εκεί που εστιάζω τόσο αβίαστα και απλά που γίνεται χωρίς σκέψη.Εχω φάει μισή μέρα σε οπλουργος για να γίνει αυτό και μιλάω για το 2005.Αλλα η ευχαρίστηση φίλε δεν είναι στο περπάτητο είναι στις μαύρες σε μπεκάτσα και κάποιες φορές σε ορτύκια όταν τύχει να σηκωθεί παραπάνω από ένα που εννοείται τα σκοτώνω όλα και τρία να σηκωθούν μαζί σπάνιο φαινόμενο βέβαιο με ταση εξαφάνισης τα τελευταία χρόνια.
 
Πολύ μεγάλο φίλε
Δηλαδή ? για πες έναν αρθμό από το 0-100% ή στο ένα κουτί πόσες περίπου ΤΣΙΧΛΕΣ βαράς σε δύσκολες γρήγορες τουφεκιές νορμάλ αποστάσεων ?
Άσε τα ορτύκια.

Και πες και έναν αριθμό όταν το κοντάκι δεν είναι φτιαγμένο.
Μια εκτίμηση θέλω.
 
Θα σου απαντήσω ότι με σωστό κοντάκι έχεις και 30% μεγαλύτερο ποσοστά εάν θεωρείται ο κλασικός τσίχλας καλό ντουφέκι πηγαίνοντας 3/1 φυσίγγι/τσίχλα σε όλων των ειδών και αποστάσεων τις ντουφέκιες εάν έχεις σωστό κοντάκι και σταθερή επωμιση πέφτεις στο 1/2 φυσίγγια και πιο κάτω εύκολα Προσωπικά έχω πάει αρκετές φορές έτσι και με καιρό 5/6 μποφόρ αέρα και βροχή δεν θα αναγραψω αριθμό πουλιών και φυσιγγίων γιατί δεν είναι σωστό.
 
Θα σου απαντήσω ότι με σωστό κοντάκι έχεις και 30% μεγαλύτερο ποσοστά εάν θεωρείται ο κλασικός τσίχλας καλό ντουφέκι πηγαίνοντας 3/1 φυσίγγι/τσίχλα σε όλων των ειδών και αποστάσεων τις ντουφέκιες εάν έχεις σωστό κοντάκι και σταθερή επωμιση πέφτεις στο 1/2 φυσίγγια και πιο κάτω εύκολα Προσωπικά έχω πάει αρκετές φορές έτσι και με καιρό 5/6 μποφόρ αέρα και βροχή δεν θα αναγραψω αριθμό πουλιών και φυσιγγίων γιατί δεν είναι σωστό.
Δημιουργική ασάφεια ρε φίλε ... εσένα ρώτησα για τα ΔΙΚΑ ΣΟΥ ποσοστά.
Αν δεν είναι σωστό βέβαια μην το γράφεις.
 
Δηλαδή ? για πες έναν αρθμό από το 0-100% ή στο ένα κουτί πόσες περίπου ΤΣΙΧΛΕΣ βαράς σε δύσκολες γρήγορες τουφεκιές νορμάλ αποστάσεων ?
Άσε τα ορτύκια.

Και πες και έναν αριθμό όταν το κοντάκι δεν είναι φτιαγμένο.
Μια εκτίμηση θέλω.
Στις 84 τουφεκιες 82 θηραματα με benelli k Lambro. :cool:
 
Πάλι δεν προλαβαίνεις τις περισσότερες φορές σε μία.
Νομίζεις και πως προλαβαίνω να σκοτώσω πολλές φορές δύο όταν έρχονται λες να μην προλαβαινα σε μια να ρίξω 3 ντουφέκιες σε μια και 5 προλαβαίνω
 
Δεν ξέρω αν το powerbore είναι καλύτερο απο τις παλιές benelli βλητικά, ξέρω όμως σίγουρα να πω πως το comfortech 3 κάνει πολύ καλή δουλειά στο κομμάτι της ανάκρουσης σε σχεση με τις παλιές. Σήμερα με ζέστη κι ένα φανελάκι φόραγα δεν ένιωθα να με ενοχλεί τίποτα.
 
Δεν ξέρω αν το powerbore είναι καλύτερο απο τις παλιές benelli βλητικά, ξέρω όμως σίγουρα να πω πως το comfortech 3 κάνει πολύ καλή δουλειά στο κομμάτι της ανάκρουσης σε σχεση με τις παλιές. Σήμερα με ζέστη κι ένα φανελάκι φόραγα δεν ένιωθα να με ενοχλεί τίποτα.
Είναι και καλύτερη στις ντουφέκιες
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top