Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Δεν ξερω Χρηστο, εγω για τις δικες μου και αδεια αγορας εβγαλα και δηλωμενες τις εχω. Πως θα την αγορασεις χωρις αδεια αγορας?
Παύλε αναρωτιόμουν αν έχει νόημα η άδεια αγοράς εφόσον δεν υπάρχει SN για να πιστοποιεί ποια κάννη έχεις αγοράσει...
 
Ρε μανια κατι ψευτομπενελακιδες με 18.55 αυλο και μακρυ κωνο. Αφου ξερετε οτι αυτα τα μεγεθη ειναι αλλου παππα ευαγγελιο, και υπαρχει και στην αγορα;)
Ρε Παυλιτο τι να κλασει το κινεζικο benelli που θα φευγουν τα ελατηρια και θα τα ψαχνουμε στα χωραφια.yelling.
 
Γιαυτο το οπλο μιλαεια ολος ο κοσμοσ οτι αυλο και να εχει ειναι κορυφη!
H απαντηση του αντιπροσωπου για τα περα αμπελια. Οτι ακριβως περιμενα.
Δηλαδη αν δεν ξερεις σε ποια βαση θα αγορασεις τσοκ αν δεν σου αρεσουν τα μαμισια? Αν ο αυλος ετυχε και ειναι 18.2 πχ και το κυριο μου κυνηγι ειναι παπι και φασσα πρεπει να μου φυγουν και τα σφραγισματα απο τα δοντια επειδη το οπλο ειναι καλο?
 
αυτη την απαντηση περιμενα κι εγω παυλο. πληρωνεις ενα οπλο 2500 επειδη ειναι κορυφη. ωραια ρε μεγαλε δικαιολογησε γιατι ειναι κορυφη και γιατι βλητικα δεν ειναι. εμ τι θα ελεγε??? πως ειναι κορυφη δηλαδη??
 
ξερετε ποσο μετρηθηκε περυσι ο αυλος της m2????18,26 με κοντο κωνο. τι να κανεις εκει porting? κωνο?να παρω τσοκ τι?imp. mod. για να βγαλω τουφεκια 3 αστρα?ευχαριστω πολυ αλλα γι αυτο πολυ απλα αλλη εταιρεια. μετρησα τον κυλινδρο σ αυτο το οπλο 18,6πως γινεται να εχω αυλο 18,26 και ο εργοστασιακος κυλινδρος να ειναι 18,6?
 
H απαντηση του αντιπροσωπου για τα περα αμπελια. Οτι ακριβως περιμενα.
Δηλαδη αν δεν ξερεις σε ποια βαση θα αγορασεις τσοκ αν δεν σου αρεσουν τα μαμισια? Αν ο αυλος ετυχε και ειναι 18.2 πχ και το κυριο μου κυνηγι ειναι παπι και φασσα πρεπει να μου φυγουν και τα σφραγισματα απο τα δοντια επειδη το οπλο ειναι καλο?
Απλά ρίχνεις απο 28-32 άιντε 35γραμ στο παπί με αυτή την οπλαρα.......η πλάκα η μεγάλη ειναι ότι τις βγάζουν κ σούπερ μαγκ????τόσο δύσκολο να διαφοροποιήσει τις γεωμετρίες... Στα μοντέλα fockinwaterfowl?????
 
αυτη την απαντηση περιμενα κι εγω παυλο. πληρωνεις ενα οπλο 2500 επειδη ειναι κορυφη. ωραια ρε μεγαλε δικαιολογησε γιατι ειναι κορυφη και γιατι βλητικα δεν ειναι. εμ τι θα ελεγε??? πως ειναι κορυφη δηλαδη??

Γυρω στο 1 εκ ειναι ο κωνος στα στανταρντ Benelli και αυτο συνεσφερει στο μεγαλο κλωτσημα. Στα Performance μοντελα τα οπλα μεταμορφωνονται σε οπλαρες. Και εκει ακριβως ειναι ολο το ζουμι της υποθεσης. Ενα μοντελο μαρκετινγκ που σε καποιους αρεσει, καποιους αλλους ομως τους ενοχλει αφανταστα.
Αν πληρωσεις πχ 2000 δολλαρια για την SBEII στην Αμερικη για βαλτοτουφεκο που στην Αμερικη θεωρουνται πολλα λεφτα εχεις την απαιτηση το οπλο να εχει και τις καμπανες και τις σφυριχτρες επανω οπως λενε μεταφορικα οι Αμερικανοι, δηλ κωνους, πορτινγκ, πελματα κλπ. Οταν μου λες εσυ δωσε αλλα 800 παραπανω και παρε απο το Performance Shop το απολυτο βαλτοτουφεκο αναρρωτιεται ο πελατης τι αγοραζει με το βασικο μοντελο? Ορτυκοτουφεκο, Τρυγονοτουφεκο η οπλο του σκητ?
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top