Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
δεν απαντω
.pop.
Ευρυπιδη,φίλε μου,έχεις κάνει και κάποιες δοκιμές,είσαι έμπειρος κυνηγός....τι θα μου πεις πως δεν σκοτώνουν;η δικιά μου μια χαρά σκότωνε πάντως.εγω δεν κυνηγάω πάπια μόνο πέρυσι περιστασιακά αλλά σε όλα τα άλλα ήταν μια χαρά η μπενελλι!
 
Μάκη απάντησε ο Τάσος......sarcastic.
Το 828 του Κώστα θα έχει κύρια χρήση τα μπεκατσοκυνηγια . Τώρα βέβαια αυτό το κόσμημα να το σέρνεις στα πουρνάρια και τα βατα σου κάθεται κάπως....πριν το πάρει ο Κώστας του είπα να συμβιβαστεί με την ιδέα πως θα το γδαρει και θα το κτυπήσει, εξάλλου ο Κώστας δεν είναι κανας χθεσινός στο μπεκατσοκυνηγι, έχει φάει και αυτός το πυκνό με το κουτάλι. Μην αγχώνεσαι του είπα, μετά το πρώτο- δεύτερο γδαρσιμο θα συνηθίσεις.......sarcastic.
Αυτός δεν είναι ο σκοπός του όπλου; να σε ευχαριστεί για το λογο που το αγόρασες. Μπεκατσοντούφεκο χωρίς γδαρσίματα δεν υπάρχει εκτός και αν κυνηγάς δρομο- δρόμο.....sarcastic.
 
Ευρυπιδη,φίλε μου,έχεις κάνει και κάποιες δοκιμές,είσαι έμπειρος κυνηγός....τι θα μου πεις πως δεν σκοτώνουν;η δικιά μου μια χαρά σκότωνε πάντως.εγω δεν κυνηγάω πάπια μόνο πέρυσι περιστασιακά αλλά σε όλα τα άλλα ήταν μια χαρά η μπενελλι!
Ενταξει ηλια απαντησες ηδη αφου δεν κυνηγας παπια....χαχαχαχαχαχα......yelling..sarcastic..sarcastic..sarcastic..sarcastic.
 
Ενταξει ηλια απαντησες ηδη αφου δεν κυνηγας παπια....χαχαχαχαχαχα......yelling..sarcastic..sarcastic..sarcastic..sarcastic.
Εεεεεεεππ! !μπορεί να μην προλ, να γράψω. Αλλά σε παρακολουθώ. Έπρεπε να πάρεις Αμερικανό για να δεις καπνισματα εεεεε το Χειμώνα θα πάρω τον Βενετατο και θα δεις και από Μπενελλι. .sarcastic.
 
Πέρα από την πλάκα...το έχω ακούσει αυτό για τα χοντρά στα υδρόβια αλλά δεν ξέρω τι ισχύει...
Στο λεω σαν κατοχος ιταλικου και αμερικανικου όπλου.... Ειναι σαν να βαζει όπλο με βεντουζα να κερδισει καλασνικοφ....χαχαχαχαχαχα
 
εγω ομως που τα κυνηγαω τα ατιμα με το vinci τους εχω κοψει τον σπορο με πολλεςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς βολες 50+ , με -10 εως -20 , με ενα μαμα φυσιγγακι 38γρμ και ΙΜ τσοκακι. βιντεακια μου υπαρχουν. Οποιος πιστευει οτι ΔΕΝ βαραει ας κατσει στα 50μετρα να του ριξω μια με 4αρια ...να δουμε ρε παιδια συγκεντρωση κ διατρηση.

Αμαν πια η μαλακια με την καραμελα για τα μπενελι.
 
εγω ομως που τα κυνηγαω τα ατιμα με το vinci τους εχω κοψει τον σπορο με πολλεςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς βολες 50+ , με -10 εως -20 , με ενα μαμα φυσιγγακι 38γρμ και ΙΜ τσοκακι. βιντεακια μου υπαρχουν. Οποιος πιστευει οτι ΔΕΝ βαραει ας κατσει στα 50μετρα να του ριξω μια με 4αρια ...να δουμε ρε παιδια συγκεντρωση κ διατρηση.

Αμαν πια η μαλακια με την καραμελα για τα μπενελι.
Τολη χαλαρωσε λιγο χαβαλε κανουμε δεν θιξαμε την οικογένεια κανενος....
 
Και θα σε παρακαλεσω κατι τελευταιο η ειρωνεια ειναι ενα κομματι που πραγματικά σιχαινομαι.......θα μπορούσα να σου πω και εγω την αντικειμενικη μου γνωμη για τα vinci και τα καθε vinci στην χωριατικη διαλεκτο που λενε στο χωριο μου αλλα δεν το κανω γιατι σεβομαι το χωρο που με φιλοξενει να γραφω και να ανταλλαζω απόψεις.......
 
Και θα σε παρακαλεσω κατι τελευταιο η ειρωνεια ειναι ενα κομματι που πραγματικά σιχαινομαι.......θα μπορούσα να σου πω και εγω την αντικειμενικη μου γνωμη για τα vinci και τα καθε vinci στην χωριατικη διαλεκτο που λενε στο χωριο μου αλλα δεν το κανω γιατι σεβομαι το χωρο που με φιλοξενει να γραφω και να ανταλλαζω απόψεις.......
Πραγματικα απορω που ειδες την ειρωνια στο μηνυμα μου?????? Η γνωμη μου για το vinci την εχω γραψει απο το 2011 μεχρι το 2015 με τα απειρα προβληματα / εμπλοκες και τα 5 αποτυχημενα σερβις στην αντιπροσωπεια, οποτε κουλαρισε γιατι σε εχω προλαβει πολλα χρονια. Το αν "σκοτωνει" καλα ή οχι αυτο ειναι αλλο θεμα ομως. Απλα ειναι κουραστικο να λεμε τις ιδιες μαλακιες συνεχεια οτι η ταδε εταιρεια τα οπλα εινα ιγια ψιλα σκαγια και για 30-40μετρα μονο .... χιλιαδες κοσμος κυνηγαει με μπενελι υδροβια, μαλακες ειμαστε ολοι δλδ και στραβοι μιας κ δεν βλεπουμε οτι τα οπλα μας κανουν τσαφ!!! Τρεχτε για μπερετες κ αμερικανιες παιδια.
 
Ευρυπιδη,φίλε μου,έχεις κάνει και κάποιες δοκιμές,είσαι έμπειρος κυνηγός....τι θα μου πεις πως δεν σκοτώνουν;η δικιά μου μια χαρά σκότωνε πάντως.εγω δεν κυνηγάω πάπια μόνο πέρυσι περιστασιακά αλλά σε όλα τα άλλα ήταν μια χαρά η μπενελλι!
γι αυτο δεν απαντησα. δεν ειπα τιποτα. συ ειπας. εγω απλα δεν σχολιαζω. ενα μονο ειχα και ξερω. τιποτ αλλο
 
Η ιταλιδα μου η παλια ( breda astrolux ) μια χαρα τα κατέβαζε πάντως χωρίς κώνο με 18.4 αυλο στους -10 -15 με εξωτερικά μαμα τσοκ δεν ειχα και αλλες επιλογες σε τσοκ βέβαια
ρε παυλο δεν την κραταγες?? γιατι μετα που αποκτησες με τσοκ εκαψες κι εμας. εε δεν θελαμε και πολυ αλλα κατι επρεπε να πω
ha haaa
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top