Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Θα κρατησω τη συμβουλη του Ευρι ως την καλυτερη... .yelling. Γατακι σε βλεπω να μου την ζητας με αγωνια ετσι κ τη δεις απο κοντα... .hair..yelling.
Παιδες 10 χρονια το εχω το οπλο... Ριχνει ακριβως εκει που βλεπω, ακριβως... Απλα τωρα με την καμερα που ειδικα με καθαρο καιρο μπορεις να δεις κ τα σκαγια, βλεπω οτι σε καποια με τον τροπο που τουφεκαω περναω οριακα απο κατω... Αυτο μπορει να συνεβαινε παντα, αλλα να μην μπορουσα να το δω,η μπορει απλα να αλλαξε το σωμα μου τωρα στα γεραματα κ γι αυτο αυτη η μικρη αλλαγη, που ξαναλεω οτι δεν γινεται αντιληπτη στο κυνηγι, μεσα απο αυτο το ηλεκτρονικο παλιοπραγμα το ειδα...
Αν μπορεσω ενα κλικ να το διορθωσω εχει καλως, αν οχι μια χαρα ευχαριστημενος ειμαι αλλα ο εχθρος του καλου ειναι το καλυτερο... ;)

Δημητρη τοσα χρονια ειμαι με συνδυασμο Β μπροστα, ΒDX πισω στη μεταλλικη, τωρα εκανα την τσαχπινια Β τροποποιημενη μπροστα, ADX πισω μηπως κ παρω το ενδιαμεσο μιας κ η Α-ΑDX ειναι ψιλη για τα γουστα μου οπως ειδα σημερα...
 
Θα κρατησω τη συμβουλη του Ευρι ως την καλυτερη... .yelling. Γατακι σε βλεπω να μου την ζητας με αγωνια ετσι κ τη δεις απο κοντα... .hair..yelling.
Παιδες 10 χρονια το εχω το οπλο... Ριχνει ακριβως εκει που βλεπω, ακριβως... Απλα τωρα με την καμερα που ειδικα με καθαρο καιρο μπορεις να δεις κ τα σκαγια, βλεπω οτι σε καποια με τον τροπο που τουφεκαω περναω οριακα απο κατω... Αυτο μπορει να συνεβαινε παντα, αλλα να μην μπορουσα να το δω,η μπορει απλα να αλλαξε το σωμα μου τωρα στα γεραματα κ γι αυτο αυτη η μικρη αλλαγη, που ξαναλεω οτι δεν γινεται αντιληπτη στο κυνηγι, μεσα απο αυτο το ηλεκτρονικο παλιοπραγμα το ειδα...
Αν μπορεσω ενα κλικ να το διορθωσω εχει καλως, αν οχι μια χαρα ευχαριστημενος ειμαι αλλα ο εχθρος του καλου ειναι το καλυτερο... ;)

Δημητρη τοσα χρονια ειμαι με συνδυασμο Β μπροστα, ΒDX πισω στη μεταλλικη, τωρα εκανα την τσαχπινια Β τροποποιημενη μπροστα, ADX πισω μηπως κ παρω το ενδιαμεσο μιας κ η Α-ΑDX ειναι ψιλη για τα γουστα μου οπως ειδα σημερα...
Επειδη προκειτε για πολυ μικρη διαφορα ισως κανεις την δουλεια σου πειραζοντας λιγο την μπροστα.Η δικια μου που ηθελε λιγο παραπανω τροποποιησα την μπροστα αλλα τροχισα και λιγο την πισω.Στην τελικη ομως αφου τοσα χρονια τουφεκας με επιτυχια μην μπαινεις στο τρυπακι και στα καλα καθουμενα και χωρις λογο ψαχνεσαι..
 
Οταν προκειται για πολυ μικρη τροποποιηση των μετρων,οπως αυτη που περιγραφει ο Αρις,ειναι εφικτο να γινει μονο απο τη μπροστινη φλατζα.
Αυτη που ερχεται σ'επαφη με τη μπασκουλα του οπλου.
Η τρυπα της πισω φλατζας εχει λιγο περιθωριο...
Δεν ειναι ακριβως στην διασταση της βιδας που περναει μεσα της.
Η χαρτοταινια εχει αντοχη.
Δεν ειναι σκετο χαρτονι που ειναι πολυ υδροφιλο και μπορει με τον χρονο και τα νερα να αλλοιωθει...
Ισως να μη χρειαστει να πειραξει τιποτα για πολλα χρονια.
Βεβαια,το πιο σωστο θα ηταν,αφου στανταρει τις διαστασεις της φλατζας,να κατασκευασει μια!
 
Eτσι για την ιστορια κ επειδη μπορει καποιος καποια στιγμη να χρειαστει αυτη την πληροφορια...
Αν αρχισουμε με το συνδυασμο φλατζων Β-ΒDX και θελουμε να ανεβουμε λιγοτερο απο το Α-ΑDX τοτε οι συνδοιασμοι σταδιακα απο το χαμηλοτερο προς το ψηλοτερο υψος της τουφεκιας μας ειναι οι εξης...
B-BDX
A-BDX
B-ADX
A-ADX
 
αχ βρε Μάριε δικαίωμα του να ζητάει ότι θέλει
όποιοι μπορούν αγοράζουν :)
Ειναι benelli δεν μας νοιαζει..... Οι αμερικανοβελγοι να κρατήσουν χαμηλά τιμες και τα υπολοιπα δεν μας νοιαζουν.... Χαχαχχαχαχαχα
 
Καλημερα σε ολους, εχει ο αδερφος μου την benelli duca di montefeltro με αυλο 18.3 και θελει ενα τσοκακι καθαρο 2αστρα για λαγο κυριως και καμια φασσα, τι λετε να παρει φθηνο και καλο? Για carlson και briley κοιτουσε απο γνωστο μαγαζι της Αθηνας, το θεμα ειναι να ειναι καθαρο 2 αστρα και να αξιζει τα λεφτα του
 
Καλημερα σε ολους, εχει ο αδερφος μου την benelli duca di montefeltro με αυλο 18.3 και θελει ενα τσοκακι καθαρο 2αστρα για λαγο κυριως και καμια φασσα, τι λετε να παρει φθηνο και καλο? Για carlson και briley κοιτουσε απο γνωστο μαγαζι της Αθηνας, το θεμα ειναι να ειναι καθαρο 2 αστρα και να αξιζει τα λεφτα του
Αν έχει την ίδια τρέλα με εσένα kicks. Αν θέλει κάτι φτηνό και καλό Gemini που το έχουν χρησιμοποιήσει πολλοί σε μπενελι και είναι ευχαριστημένοι
 
Αν έχει την ίδια τρέλα με εσένα kicks. Αν θέλει κάτι φτηνό και καλό Gemini που το έχουν χρησιμοποιήσει πολλοί σε μπενελι και είναι ευχαριστημένοι
Μπα δεν ειναι τοσο παλαβος... ευχαριστω και θα τον ενημερωσω
 
Gemini ported Alex ή οπως λεει ο σπεσιαλίστας καλαματιανός άσσος anaconda mid τ οποιο απ ότι εχω καταλαβει ταιριαζει γάντι στα μπενελια και όχι μονο
Θα του πω Ευριπιδη και θα δουμε, καλυτερα gemini 2αρι γιατι πιο πολυ παει για λαγο
 
Καλημέρα στο παρεάκι και καλή βδομάδα να χουμε!!
Σαν πολύ λιγότερο ''ψαγμένος'' από πολλά παιδιά εδώ μέσα έχω απορία,
το πορτινγ στα τσοκάκια είναι οι τρύπες αν έχω καταλάβει καλά, ο ρόλος τους ακριβώς ποιος είναι και τι επιπλέον θα μου δώσεις στο όπλο μου σε σχέση με το εργοστασιακό??? Σκεφτόμουνα και εγώ να πάρω τα gemini σε 2* και 3 ή 4* και ο κυριότερος λόγος είναι η ευκολότερη αλλαγή τσοκ σε σχέση με τα μαμά τα εσωτερικά, αλλά βρεθήκανε άλλες αγκαρίες για φέτος πολύ ακριβότερες οπότε μπήκε σε 2η μοίρα η αγορά τσόκ.
Πάντως αν κάποιος χρησιμοποιεί τα gemini ας μας ενημερώσει και για το τι διαφορές είδε στις βολές του!
 
Καλημέρα στο παρεάκι και καλή βδομάδα να χουμε!!
Σαν πολύ λιγότερο ''ψαγμένος'' από πολλά παιδιά εδώ μέσα έχω απορία,
το πορτινγ στα τσοκάκια είναι οι τρύπες αν έχω καταλάβει καλά, ο ρόλος τους ακριβώς ποιος είναι και τι επιπλέον θα μου δώσεις στο όπλο μου σε σχέση με το εργοστασιακό??? Σκεφτόμουνα και εγώ να πάρω τα gemini σε 2* και 3 ή 4* και ο κυριότερος λόγος είναι η ευκολότερη αλλαγή τσοκ σε σχέση με τα μαμά τα εσωτερικά, αλλά βρεθήκανε άλλες αγκαρίες για φέτος πολύ ακριβότερες οπότε μπήκε σε 2η μοίρα η αγορά τσόκ.
Πάντως αν κάποιος χρησιμοποιεί τα gemini ας μας ενημερώσει και για το τι διαφορές είδε στις βολές του!
Κωστα,οι οπες εκτόνωσης σχεδιαζονται για να κανουν αυτο που λενε...
Εκτονωση!
Των αεριων που αν δεν βρουν διεξοδο άλλη,εκτος της μπουκας της καννης μας,θα εμβολισουν τη γομωση με ασχημα αποτελεσματα σε οτι αφορα την κατανομή των σκαγιων.
Το porting στην καννη,λειτουργει ετσι συν το κρατημα της καννης μειωνοντας την αναπηδηση της.
Καλυτερες,σκοπευτικα,δευτερες-τριτες τουφεκιές.
Πιο ευκολες....
Τα τσοκακια που λες,δεν τα εχω χρησιμοποιησει.
 
Καλημέρα στο παρεάκι και καλή βδομάδα να χουμε!!
Σαν πολύ λιγότερο ''ψαγμένος'' από πολλά παιδιά εδώ μέσα έχω απορία,
το πορτινγ στα τσοκάκια είναι οι τρύπες αν έχω καταλάβει καλά, ο ρόλος τους ακριβώς ποιος είναι και τι επιπλέον θα μου δώσεις στο όπλο μου σε σχέση με το εργοστασιακό??? Σκεφτόμουνα και εγώ να πάρω τα gemini σε 2* και 3 ή 4* και ο κυριότερος λόγος είναι η ευκολότερη αλλαγή τσοκ σε σχέση με τα μαμά τα εσωτερικά, αλλά βρεθήκανε άλλες αγκαρίες για φέτος πολύ ακριβότερες οπότε μπήκε σε 2η μοίρα η αγορά τσόκ.
Πάντως αν κάποιος χρησιμοποιεί τα gemini ας μας ενημερώσει και για το τι διαφορές είδε στις βολές του!
Σύμφωνα με άρθρα που εχω διαβάσει κατα καιρους οι περισσοτεροι λένε πως το porting στα τσοκακια εκει που βρίσκεται δεν προσφέρει κατι ιδιαιτερο.πρεπει απ ότι εχω καταλαβει να γινει στην κανη.αλλα κι εκεί οι απόψεις διιστανται.αναφερω παραδειγμα.το Σάββατο το πρωι δοκιμαζαμε φυσίγγια με τον βικτωρα στον πινακα.ηρθε ο πρόεδρος του ενος σκοπ.συλλογου με μια 303 μομπιλ τσοκ και ειχε πάρει gemini ported mod.το έριξε σε σύγκριση με το μαμά 3 αστρα στα 30 και 35 μετρα με 2 διαφορετικά φυσιγγια.και στις 2 περιπτωσεις το μαμά μπερετα έβγαλε κατα πολυ καλυτερη τουφεκια.το διαπίστωσε και ο ίδιος ο κάτοχος ο οποιος αναρωτήθηκε γιατι το αγορασε.αλλα σε αλλο όπλο μπορεί ν αποδίδει καλυτερα.άβυσσος και τα τσοκ
 
Καλημέρα στο παρεάκι και καλή βδομάδα να χουμε!!
Σαν πολύ λιγότερο ''ψαγμένος'' από πολλά παιδιά εδώ μέσα έχω απορία,
το πορτινγ στα τσοκάκια είναι οι τρύπες αν έχω καταλάβει καλά, ο ρόλος τους ακριβώς ποιος είναι και τι επιπλέον θα μου δώσεις στο όπλο μου σε σχέση με το εργοστασιακό??? Σκεφτόμουνα και εγώ να πάρω τα gemini σε 2* και 3 ή 4* και ο κυριότερος λόγος είναι η ευκολότερη αλλαγή τσοκ σε σχέση με τα μαμά τα εσωτερικά, αλλά βρεθήκανε άλλες αγκαρίες για φέτος πολύ ακριβότερες οπότε μπήκε σε 2η μοίρα η αγορά τσόκ.
Πάντως αν κάποιος χρησιμοποιεί τα gemini ας μας ενημερώσει και για το τι διαφορές είδε στις βολές του!
Σε ανοιχτές συσφίξεις είναι πιο πολύ 'διακοσμητικό' !!
Το porting δουλεύει πρίν το τσόκ, και έχει μεγάλη σημασία στα ραβδωτά τουφέκια, όχι τόσο σε μάς.
Από 3* και κάτω ίσως να φρενάρουν λίγο την τάπα, ανάλογα και τις μοίρες που έχουν οι τρύπες.
Έχοντας το gemini 2* οι δοκιμές στο χαρτί έδωσαν παρόμοια αποτελέσματα και με τα εργοστασιακά.
Τα απροσδόκητα αποτελέσματα ήρθαν στο κυνήγι, ακαριαία σκοτώματα και 'καθαρές' τουφεκιές... τα εργοστασιακά πουλήθηκαν την επόμενη μέρα!
Ίσως σου θα αλλάξει ο ήχος της τουφεκιάς και ο χρόνος ξεβιδώματος! ;)
 
Σε ανοιχτές συσφίξεις είναι πιο πολύ 'διακοσμητικό' !!
Το porting δουλεύει πρίν το τσόκ, και έχει μεγάλη σημασία στα ραβδωτά τουφέκια, όχι τόσο σε μάς.
Από 3* και κάτω ίσως να φρενάρουν λίγο την τάπα, ανάλογα και τις μοίρες που έχουν οι τρύπες.
Έχοντας το gemini 2* οι δοκιμές στο χαρτί έδωσαν παρόμοια αποτελέσματα και με τα εργοστασιακά.
Τα απροσδόκητα αποτελέσματα ήρθαν στο κυνήγι, ακαριαία σκοτώματα και 'καθαρές' τουφεκιές... τα εργοστασιακά πουλήθηκαν την επόμενη μέρα!
Ίσως σου θα αλλάξει ο ήχος της τουφεκιάς και ο χρόνος ξεβιδώματος! ;)
.well done.
 
Σε ανοιχτές συσφίξεις είναι πιο πολύ 'διακοσμητικό' !!
Το porting δουλεύει πρίν το τσόκ, και έχει μεγάλη σημασία στα ραβδωτά τουφέκια, όχι τόσο σε μάς.
Από 3* και κάτω ίσως να φρενάρουν λίγο την τάπα, ανάλογα και τις μοίρες που έχουν οι τρύπες.
Έχοντας το gemini 2* οι δοκιμές στο χαρτί έδωσαν παρόμοια αποτελέσματα και με τα εργοστασιακά.
Τα απροσδόκητα αποτελέσματα ήρθαν στο κυνήγι, ακαριαία σκοτώματα και 'καθαρές' τουφεκιές... τα εργοστασιακά πουλήθηκαν την επόμενη μέρα!
Ίσως σου θα αλλάξει ο ήχος της τουφεκιάς και ο χρόνος ξεβιδώματος! ;)
Και για να συμπληρω στο Μπαϊκάλ ειδικα τα gemini άλλο πραμα.γι αυτο λέω οτι ειναι αβυσσος.οπως επίσης βελτιώνουν αισθητά και τα μπενελια
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top