Benelli Team Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Με μια Α400 ενός φίλου που είχα δοκιμάσει κάποτε, μου έκανε εντύπωση ένας παράξενος ήχος που ακουγότανε με την πυροδότηση (όχι του φυσιγγίου) κάτι σαν καμπάνα, συντονισμός ή δεν ξέρω πως αλλιώς να το περιγράψω, που δεν έχω ακούσει από κανένα άλλο όπλο.
Αυτό που Λές είναι αλήθεια, οκτώ χρόνια μου πήρε να το καταλάβω, γιατί δεν ακούω και καλά, και αυτό το κατάλαβα μόλις είδα ένα βίντεο! Πάντως είναι ωραίο όπλο, εγώ είχα την Explor.
 
Με οπλο που κανει κλικ μιλας για γουρουνια;;;
Κλικ στο έχω ξαναγράψει δεν υπάρχει εγώ είχα αλλάξει 4 μπενελι δικές άσε τις άλλες δεν είχα πάθει ποτέ αυτό το κλικ και ποτέ δεν το θεώρησα ελάττωμα του όπλου .
 
Η καρπωση εξαρτάται από τον κυνηγό και όχι απ' το όπλο
Εξαρτάται που το σηκώνει και πατάει όταν το σηκώνει εκεί που ζοριζονται οι άλλοι έχει μέρος ευθύνης και το όπλο
 
Last edited:
Eχει και remington, ριχνει και οπως ειναι, αλλα με ενα γαζι με mig και λιγο τροχισμα θα γινοτανε τζαμι......
Γι'αυτό τόσα χρόνια την είχε και τώρα μέσα στο λιγοστό διάστημα με τη m2 ψάχνει να του πούμε την καλύτερη καραμπίνα ,και του λέω v3 αλλά από εγωισμό δεν θέλει .Φοβάστε τις εμπλοκές σε ένα σύστημα ίδιο με της m4 benelli που ξερεται όλοι για τι προδιαγραφές όπλου μιλάμε.Και ναι μπορεί να κάνει και εμπλοκή αλλά όταν κατεβάζεις πουλιά από εκεί ρε φίλε που τα κοιτούν απλά οι άλλοι αυτή η αίσθηση δεν περιγράφεται απλά αποτυπώνεται στη μνήμη και δε σβήνει ποτέ.
 
Εξαρτάται που το σηκώνεις και πατάει όταν το σηκώνει εκεί που ζοριζονται οι άλλοι έχει μέρος ευθύνης και το όπλο
Ο κυνηγός δεν τουφεκαει με μέτρο πού ζοριζεται ο διπλανός του.
Το κυνήγι δεν είναι σπορ και δεν έχει σκορ.
Οι κόντρες στα σκοπευτήρια και στα καρτ.
 
Ο κυνηγός δεν τουφεκαει με μέτρο πού ζοριζεται ο διπλανός του.
Το κυνήγι δεν είναι σπορ και δεν έχει σκορ.
Οι κόντρες στα σκοπευτήρια και στα καρτ.
Αυτό είναι προσωπικό θέμα του κάθε ενός δεν μιλάω για κόντρες αλλά μιλάω για απλό κυνήγι την διαφορά του όπλου οποίος ρίχνει εκτός ορίων την καταλαβαίνει αλλά και να μην ρίχνεις εκτός ,όταν τραβάς σκανδάλη και κοιτάς το θήραμα πως σκοτώνεται και αυτό ακόμη έχει διαφορά από όπλο σε όπλο.Καποια όπλα όταν βάλουν τα θηράματα πέφτουν σαν πανιά ενώ σε κάποια άλλα απλά πέφτουν και είτε εσύ κάνεις τη βολή είτε άλλος από παρά δίπλα είναι εμφανή η διαφορά απλά θέλει παρατήρηση.Ποιος ασχολείται όταν ρίχνω και πέφτει θα μου πεις ,εγώ ασχολούμαι γιατί γουστάρω στο τράβηγμα να νεκρώνει ακαριαία ο στόχος σαν να βρήκε τοίχο .Εάν αυτό αρχίσεις να το παρατηρείς θα δεις ότι όλα τα όπλα δεν μπορούν να στο προσφέρουν αυτό και δυστυχώς δεν είναι μόνο θέμα φυσιγγίου.
 
Ξαναγράφω για τελευταία φορά γνωρίζω ανθρώπους πολύ ικανούς έως πάρα πολύ ,όταν έχουν αλλάξει όλα τα ντουφέκια και ότι βγει το παίρνουν και ασχέτως με το τι κυνηγούν σου λένε αυτό το ντουφέκι δεν συγκρίνεται με κανένα είναι κορυφή ,χωρίς να είναι έμποροι σπόνσορες ή να έχουν συμφέρον οφείλεις να το υπολογίσεις και εάν θέλεις να το αμφισβητήσεις να πάρεις ένα και στο βάθος μιας σεζόν να δεις αν ισχύει ή όχι .Δεν είναι απάντηση όλα ίδια είναι.
 
Αυτό είναι προσωπικό θέμα του κάθε ενός δεν μιλάω για κόντρες αλλά μιλάω για απλό κυνήγι την διαφορά του όπλου οποίος ρίχνει εκτός ορίων την καταλαβαίνει αλλά και να μην ρίχνεις εκτός ,όταν τραβάς σκανδάλη και κοιτάς το θήραμα πως σκοτώνεται και αυτό ακόμη έχει διαφορά από όπλο σε όπλο.Καποια όπλα όταν βάλουν τα θηράματα πέφτουν σαν πανιά ενώ σε κάποια άλλα απλά πέφτουν και είτε εσύ κάνεις τη βολή είτε άλλος από παρά δίπλα είναι εμφανή η διαφορά απλά θέλει παρατήρηση.Ποιος ασχολείται όταν ρίχνω και πέφτει θα μου πεις ,εγώ ασχολούμαι γιατί γουστάρω στο τράβηγμα να νεκρώνει ακαριαία ο στόχος σαν να βρήκε τοίχο .Εάν αυτό αρχίσεις να το παρατηρείς θα δεις ότι όλα τα όπλα δεν μπορούν να στο προσφέρουν αυτό και δυστυχώς δεν είναι μόνο θέμα φυσιγγίου.
Όλα αυτά δεν έχουν σχέση με την καρπωση.
 
Μπιλ νομίζω είσαι υπερβολικός που λες ότι το όπλο είναι αδιάφορο. Είναι σημαντική παράμετρος.
Πόσο σημαντική ;
Μπορείς να την εκτιμήσεις.

Δηλαδή αν είχες όλα τα άλλα, όποιο όπλο και να είχες θα το άλλαζες για να "σκοτώνεις μακρύτερα" ;

Καλημέρα Bill.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top