Benelli Team

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Πραγματικά στα κυνηγια μου και για το όπλο μου ένα από τα καλητερα. Και σαν Σύσφιξη. Ίσος για κάποιον άλλο με άλλο όπλο ναν μην του κάνει. Αλλά νομίζω είναι από τα καλητερα τσοκ για benelli.
Συμφωνώ!χρησιμοποιώ και εγώ gemini και είμαι ικανοποιημένος
 
Αν διπλασιάσεις την απόσταση τότε είναι φυσιολογική για τα κουφέτα που βάζω εγώ 😁
Πάντα το φυσίγγι μετράει 😂
Μου αρέσει που το γράφεις συνέχεια ότι το φυσίγγι μόνο μετράει μήπως και πειστείς και εσύ.
 
Σε λίγο θα μου δείξεις φυσίγγι που θα κοστίσουν τρία κουτιά όσο μια καραμπίνα θα βάλω και εγώ μια οπλοβομβίδα μπροστά για να ρίχνω στα γουρούνια αλλά έχει χάρη που κλωτσαει πολύ.
Αν πρεπει να παρεις δανειο για φυσιγγια για μια αξιοπρεπη τουφεκια αστο...παμε χαμενοι😄😄😄
Τι πάθατε ;
Κιότεψαν οι οπλάρες μπροστά σε ένα φυσίγγι με shot-lok ?
 
Απ το να αγοράσω μηχανές, μπαρούτες (που δεν υπάρχουν), να ψάχνω υλικά, να ψάχνω καλά σκάγια, να φάω άπειρο χρόνο για δοκιμές φυσιγγίων και τσοκ, να πρήζω τα @@ των ιδιογομωτών για να μάθω, να γίνομαι πύραυλος σε κάθε αλλαγή Lot, να αλλάξω καμιά 20αριά όπλα για να βρω το πιο σφιχτό... αγοράζω αυτό και τελειώνω μια και καλή με τις βλητικές υπεροχές σε αποστάσεις που τις βλέπουν όλοι με το κυάλι γιατί αυτό το φυσίγγι δεν υπακούει στους συνήθεις βλητικούς κανόνες.

Σημειωτέον ότι σε λίγα χρόνια με τα ατσάλια δεν θα συζητάμε για κώνους και παραμορφώσεις σκαγιών.

Για βάλτε λοιπόν τα κουκιά κάτω για τα δάνεια ...

Δεν θα ανακαλύψω τον τροχό, όταν τον έχουν ανακαλύψει άλλοι.
Αν σας φαίνεται ακριβό, εμένα μου φαίνεται φθηνό για αυτά που προσφέρει.

Αν πιστεύετε (εγώ δεν το πιστεύω) ότι η εξωφρενική συγκέντρωση φέρνει πάντα επιτυχίες ιδού η Ρόδος, ιδού και το πήδημα.
Τουφεκιά και φάσσα ή παπί.

Είδατε ότι η σκόπευση και το φυσίγγι έχουν πάντα τον τελευταίο λόγο.
 
Last edited:
Απ το να αγοράσω μηχανές, μπαρούτες (που δεν υπάρχουν), να ψάχνω υλικά, να ψάχνω καλά σκάγια, να φάω άπειρο χρόνο για δοκιμές φυσιγγίων και τσοκ, να πρήζω τα @@ των ιδιογομωτών για να μάθω, να γίνομαι πύραυλος σε κάθε αλλαγή Lot, ... αγοράζω αυτό και τελειώνω μια και καλή με τις βλητικές υπεροχές σε αποστάσεις που τις βλέπουν όλοι με το κυάλι γιατί αυτό το φυσίγγι δεν υπακούει στους συνήθεις βλητικούς κανόνες.

Σημειωτέον ότι σε λίγα χρόνια με τα ατσάλια δεν θα συζητάμε για κώνους και παραμορφώσεις σκαγιών.

Για βάλτε λοιπόν τα κουκιά κάτω για τα δάνεια ...

Δεν θα ανακαλύψω τον τροχό, όταν τον έχουν ανακαλύψει άλλοι.
Αν σας φαίνεται ακριβό, εμένα μου φαίνεται φθηνό για αυτά που προσφέρει.

Αν πιστεύετε (εγώ δεν το πιστεύω) ότι η εξωφρενική συγκέντρωση φέρνει πάντα επιτυχίες ιδού η Ρόδος, ιδού και το πήδημα.
Τουφεκιά και φάσσα ή παπί.

Είδατε ότι η σκόπευση και το φυσίγγι έχουν πάντα τον τελευταίο λόγο.
Αν εχεις ενα οπλο που ριχνει με αξιοπρεπεια δεν χρειαζεσαι τιποτα απο ολα αυτα που αναφερεις Βασιλη, αγοραζεις απλα εμπορικα φυσιγγακια και εισαι κομπλε, οχι φυσιγγια με 60 ευρω η δεκαπενταδα.

Ρωτα και τον φιλο σου τον vazelo που εχει benelli, οχι σαν τη δικη σου βεβαια...αν εχει ριξει ποτε τετοια φυσιγγια με το οπλο του στο λαγο που ειναι ενα θηραμα που αξιζει το καλυτερο φυσιγγι.
 
Αν εχεις ενα οπλο που ριχνει με αξιοπρεπεια δεν χρειαζεσαι τιποτα απο ολα αυτα που αναφερεις Βασιλη, αγοραζεις απλα εμπορικα φυσιγγακια και εισαι κομπλε, οχι φυσιγγια με 60 ευρω η δεκαπενταδα.

Ρωτα και τον φιλο σου τον vazelo που εχει benelli, οχι σαν τη δικη σου βεβαια...αν εχει ριξει ποτε τετοια φυσιγγια με το οπλο του στο λαγο που ειναι ενα θηραμα που αξιζει το καλυτερο φυσιγγι.
Και εγώ απλά ρίχνω και μάλιστα όχι με kicks.
Αν κυνήγαγες λαγό θα ήξερες ότι δεν χρειάζονται τέτοια φυσίγγια.
Αλλά το θέμα μας ήταν αν το φυσίγγι μπορεί να εκμηδενίσει το οποιοδήποτε όπλο και τσοκ και η απάντηση είναι ναι απ ότι καταλαβαίνω από τα συμφραζόμενα.
 
Απλά οι οπλαρες δεν το χρειάζονται για να κάνουν αυτό που πρέπει.
Ακόμα περιμενω να δω το 81% σε #6 στα percorso από τις οπλάρες και τσοκάρες με 0,88mm σύσφιξη μόνο.

Η οπλάρα ποια είναι ; Να την δοκιμασω και αυτή ;
Αν ξεκινήσετε για ταξίδι 300-500 χιλιομέτρων να διαλέτετε το πιο φθηνό φυσίγγι που θα βρείτε, εσείς με τις οπλάρες. 🤪
 
Last edited:
Αλλά το θέμα μας ήταν αν το φυσίγγι μπορεί να εκμηδενίσει το οποιοδήποτε όπλο και τσοκ και η απάντηση είναι ναι απ ότι καταλαβαίνω από τα συμφραζόμενα.
Αν πατένταρεις τη βυσμσατωση, κάνεις κολπακια για να κρατήσεις τα σκάγια οσο περισσότερο γίνεται ενωμένα, τα φορτώσεις μπαφερ για να μην την "ακούνε" από παραμορφώσεις κτλ κτλ γίνεται... Στην ουσία κάνεις απλά τίς κανες έναν παρόμοιο μεταξύ τους σωλήνα, δεν επιδρούν πάνω στο φυσίγγι...
Έχει κάποια πρακτική εφαρμογή αυτό?
 
Ακόμα περιμενω να δω το 81% σε #6 στα percorso από τις οπλάρες και τσοκάρες με 0,88mm σύσφιξη μόνο.

Η οπλάρα ποια είναι ; Να την δοκιμασω και αυτή ;
Αν ξεκινήσετε για ταξίδι 300-500 χιλιομέτρων να διαλέτετε το πιο φθηνό φυσίγγι που θα βρείτε, εσείς με τις οπλάρες. 🤪
Υπομονή
 
Back
Top