Benelli Team

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Εχω κτι φουλτσοκαραδες εδω βαρανε απο καμια φασσα και οπως τις παρατηρω ολες ενα δυο σκαγια εχουν επανω τους τα πουλια λεω ρε ποσο κεντροτουφεκαω εισαι? ναι μου λεει ισα με 15 σκαγια καυμθε πουλι εχει επανω καλα λεω φενετε ξεξαθαρα ναι Τα πιανω τα ριχνω ενα καθαρισμα πεντε φασσες η μια μονο ειχε και τριτο και μου λεει ε τοτε ηταν περα των 70 μετρων η τουφεκιες εγω τωρα που τις τουφεκαγε ισα με τα καβακια τι να πω που δε φτανει το καημενο το δεντρο ουτε 20 μετρα
 
Last edited:
Βρε θα με τρελάνεις τώρα.
Δεν έχω γράψει ότι τα kicks βγάζουν υπό προϋποθέσεις πιο σφιχτές κατανομές και υπάρχει λόγος για αυτό ;
Πάντα εξαιρώ τα φρενάτα όταν μιλάω για τσοκ.
Πες μου όμως τώρα εσύ ή όποιος έχει ασχοληθεί ... Το 80% του kicks σε πόσα μέτρα παραπέρα γίνεται 60% ;;;
============
Τα λέω σε εσένα να τα ακούνε όλοι ...
Γιατί νομίζεις ότι σταμάτησα τις δοκιμές ;
Όταν ρίχνω με 6-7 διαφορετικά όπλα και παίρνω μια από τα ίδια σε διάτρηση και συγκέντρωση, ... συγκέντρωση δε, που εξανεμίζεται μετά από 3m ... τι να καθήσω να ασχοληθώ ;;;
Να μετράω σκάγια απλά για να μετράω ;

Όποιος έχει βρει οπλάρα που του κάνει τα γούστα την κρατάει.

Όποιος νομίζει ότι τα πενέλια δεν σκοτώνουν είτε σε νορμάλ θερμοκρασίες είτε στους μείον 20, ας πάρει άλλο όπλο να σκοτώνει.

Είναι αστικός μύθος αυτός στα στέκια των σκοπευτών (ότι τα πενέλια δεν σκοτώνουν στο κρύο) και μάλιστα σας αποκαλύπτω ότι ο λόγος είναι το πάχος των τοιχωμάτων της κάνης. 🤣🤪
Ότι νά ναι ...

Και αν κάθομαι και ασχολούμαι είναι γιατί ακούγονται κοτσάνες ολκής.

Τις τουφεκιές της Α300 θα τις βρει κανένας ; 👁️

Να δούμε πότε θα καταλάβετε ότι όλα τα όπλα ρίχνουν σχεδόν το ίδιο με το κατάλληλο (όχι πάντα ακριβό) φυσίγγι.

Σταματάω εδώ, αρκετά για σήμερα ...
Το Kicks οπως προεκυψε δεν προσφερει κατι και γι αυτο το ανεφερα, το 10% και το 15% σκοτωνει πολυ μακρυτερα απο 5 μετρα, συμφωνα με το δικο σου σκεπτικο, οταν μια καννη δεν βγαζει συγκεντρωση ειναι προτερημα...αφου ειναι ετσι παω πασο...

Τωρα οσον αφορα τις δοκιμες σου και τον κοπο σου μπραβο, αλλα φιλε δεν μετρησες διατρηση με τα οπλα που δοκιμασες.
Οι τουφεκιες στον πινακα λενε τα μισα απο αυτα που πρεπει να δεις.

Και οταν λεω διατρηση δεν εννοω τον τενεκε, με κολλες Α4 εχεις πολυ καλη εικονα της διατρησης, εγω στα 51 μετρα τρυπησα με νο5 μολυβδινο 41 κολλες Α4 και οχι ενα η δυο σκαγια αλλα 13.
Αν ειχα βαλει κι αλλες στο πακετο που ειχα τυλιξει θα ειχαν τρυπησει κι αλλες τα νο5 αλλα δεν το υπολογισα...

Τα εχουμε πει παρα πολλες φορες, δεν υπαρχει οπλο που δεν σκοτωνει αυτο ειναι το μονο σιγουρο και ο καθενας αγοραζει αυτο που γουσταρει και τον γεμιζει!

Αλλα καποια οπλα σκοτωνουν καλυτερα και πιο μακρια απο καποια αλλα, εχουν καλυτερες συγκεντρωσεις, εστω αυτο το 10% η 15% και καλυτερη διατρηση, τωρα σε ποιον ειναι χρησιμο αυτο ειναι αλλο κεφαλαιο.

Εμενα απο τυχη μου εκατσε η Rem που αγορασα, θα μπορουσε να μου κατσει τοτε να παρω μπενελι και να εισαι σιγουρος οτι θα την επαιρνα αμα ηταν ετσι τα πραγματα οπως με τη Rem.

Κομπλεξ δεν εχω με τα οπλα και εχω μαθει να παραδεχομαι κατι που ισχυει το εχω δει και το εχω τσεκαρει, οχι μονο με τα οπλα αλλα με ολα τα πραγματα.

Ειναι σαν να προσπαθω να σας πεισω οτι τα οπλα αεριων με τα ανδρανειας εχουν την ιδια αξιοπιστια, εμ δεν γινεται με τιποτα λογω λιγοτερων κινουμενων μερων.
Τα αεριων θελουν πολυ περισσοτερη προσοχη και καθαρισμα.

Δυο χρονια σερι να γραφουμε δεν θα βγαλουμε ακρη, οποιος εχει ανοιχτο μυαλο παραδεχεται καποια πραγματα και κραταει την ουσια, αυτα απο εμενα, σορυ στο Benelli Team για το σεντονι μου.
 
Βρε θα με τρελάνεις τώρα.
Δεν έχω γράψει ότι τα kicks βγάζουν υπό προϋποθέσεις πιο σφιχτές κατανομές και υπάρχει λόγος για αυτό ;
Πάντα εξαιρώ τα φρενάτα όταν μιλάω για τσοκ.
Πες μου όμως τώρα εσύ ή όποιος έχει ασχοληθεί ... Το 80% του kicks σε πόσα μέτρα παραπέρα γίνεται 60% ;;;
============
Τα λέω σε εσένα να τα ακούνε όλοι ...
Γιατί νομίζεις ότι σταμάτησα τις δοκιμές ;
Όταν ρίχνω με 6-7 διαφορετικά όπλα και παίρνω μια από τα ίδια σε διάτρηση και συγκέντρωση, ... συγκέντρωση δε, που εξανεμίζεται μετά από 3m ... τι να καθήσω να ασχοληθώ ;;;
Να μετράω σκάγια απλά για να μετράω ;

Όποιος έχει βρει οπλάρα που του κάνει τα γούστα την κρατάει.

Όποιος νομίζει ότι τα πενέλια δεν σκοτώνουν είτε σε νορμάλ θερμοκρασίες είτε στους μείον 20, ας πάρει άλλο όπλο να σκοτώνει.

Είναι αστικός μύθος αυτός στα στέκια των σκοπευτών (ότι τα πενέλια δεν σκοτώνουν στο κρύο) και μάλιστα σας αποκαλύπτω ότι ο λόγος είναι το πάχος των τοιχωμάτων της κάνης. 🤣🤪
Ότι νά ναι ...

Και αν κάθομαι και ασχολούμαι είναι γιατί ακούγονται κοτσάνες ολκής.

Τις τουφεκιές της Α300 θα τις βρει κανένας ; 👁️

Να δούμε πότε θα καταλάβετε ότι όλα τα όπλα ρίχνουν σχεδόν το ίδιο με το κατάλληλο (όχι πάντα ακριβό) φυσίγγι.

Σταματάω εδώ, αρκετά για σήμερα ...
Πάνω που είχες αρχίσει να με πείθεις να μην πουλήσω τις δύο μπενελλες μου σταματάς να γραφεις! 😭
Ε όχι ρε φίλε θα σου δώσω εγώ μυνηματα να έχεις να γράφεις! 😄
 
Το Kicks οπως προεκυψε δεν προσφερει κατι και γι αυτο το ανεφερα, το 10% και το 15% σκοτωνει πολυ μακρυτερα απο 5 μετρα, συμφωνα με το δικο σου σκεπτικο, οταν μια καννη δεν βγαζει συγκεντρωση ειναι προτερημα...αφου ειναι ετσι παω πασο...

Τωρα οσον αφορα τις δοκιμες σου και τον κοπο σου μπραβο, αλλα φιλε δεν μετρησες διατρηση με τα οπλα που δοκιμασες.
Οι τουφεκιες στον πινακα λενε τα μισα απο αυτα που πρεπει να δεις.

Και οταν λεω διατρηση δεν εννοω τον τενεκε, με κολλες Α4 εχεις πολυ καλη εικονα της διατρησης, εγω στα 51 μετρα τρυπησα με νο5 μολυβδινο 41 κολλες Α4 και οχι ενα η δυο σκαγια αλλα 13.
Αν ειχα βαλει κι αλλες στο πακετο που ειχα τυλιξει θα ειχαν τρυπησει κι αλλες τα νο5 αλλα δεν το υπολογισα...

Τα εχουμε πει παρα πολλες φορες, δεν υπαρχει οπλο που δεν σκοτωνει αυτο ειναι το μονο σιγουρο και ο καθενας αγοραζει αυτο που γουσταρει και τον γεμιζει!

Αλλα καποια οπλα σκοτωνουν καλυτερα και πιο μακρια απο καποια αλλα, εχουν καλυτερες συγκεντρωσεις, εστω αυτο το 10% η 15% και καλυτερη διατρηση, τωρα σε ποιον ειναι χρησιμο αυτο ειναι αλλο κεφαλαιο.

Εμενα απο τυχη μου εκατσε η Rem που αγορασα, θα μπορουσε να μου κατσει τοτε να παρω μπενελι και να εισαι σιγουρος οτι θα την επαιρνα αμα ηταν ετσι τα πραγματα οπως με τη Rem.

Κομπλεξ δεν εχω με τα οπλα και εχω μαθει να παραδεχομαι κατι που ισχυει το εχω δει και το εχω τσεκαρει, οχι μονο με τα οπλα αλλα με ολα τα πραγματα.

Ειναι σαν να προσπαθω να σας πεισω οτι τα οπλα αεριων με τα ανδρανειας εχουν την ιδια αξιοπιστια, εμ δεν γινεται με τιποτα λογω λιγοτερων κινουμενων μερων.
Τα αεριων θελουν πολυ περισσοτερη προσοχη και καθαρισμα.

Δυο χρονια σερι να γραφουμε δεν θα βγαλουμε ακρη, οποιος εχει ανοιχτο μυαλο παραδεχεται καποια πραγματα και κραταει την ουσια, αυτα απο εμενα, σορυ στο Benelli Team για το σεντονι μου.
Δε θα βγαλουμε ακρη γιατι ο καθε ενας εχει τη γνωμη του χωρις παρεξυγηση αν εγω βγω και πω δωκιμασα το μπρεντα του παππου μου και μια αλλη μαρκα και το δικο μου τρυπισε τα διπλα θα με πιστεψετε αμασιτο η δεν μπορω να βγαλω καλυτερες τουφεκιες με διαφορα κολπα δε σε κατηγορω αλλα πολλα εχουμε δει
 
Δε θα βγαλουμε ακρη γιατι ο καθε ενας εχει τη γνωμη του χωρις παρεξυγηση αν εγω βγω και πω δωκιμασα το μπρεντα του παππου μου και μια αλλη μαρκα και το δικο μου τρυπισε τα διπλα θα με πιστεψετε αμασιτο η δεν μπορω να βγαλω καλυτερες τουφεκιες με διαφορα κολπα δε σε κατηγορω αλλα πολλα εχουμε δει
Οκ.
 
Κάποιος με μάτιασε και μου έφυγαν σχεδόν όλες οι τουφεκιές πάνω... Τελικά μάλλον ψηλοτουφεκάνε οι Μπενέλες :eek:
Φυσίγγι Rem express No5 (215 σκάγια στο φυσίγγι)
36,5 μέτρα από το στόμιο
Στόχος 1mx1m
Powerbore 66cm

Kicks 20 mod
OLBfMqr.jpg

Kicks 20 mod
flrXwFd.jpg

3 * μαμά
8YmjsVD.jpg

Briley extended non ported M
NCRaf8Z.jpg

Kicks 35 full
JmxXcQn.jpg
 
Το Kicks οπως προεκυψε δεν προσφερει κατι και γι αυτο το ανεφερα, το 10% και το 15% σκοτωνει πολυ μακρυτερα απο 5 μετρα, συμφωνα με το δικο σου σκεπτικο, οταν μια καννη δεν βγαζει συγκεντρωση ειναι προτερημα...αφου ειναι ετσι παω πασο...

Τωρα οσον αφορα τις δοκιμες σου και τον κοπο σου μπραβο, αλλα φιλε δεν μετρησες διατρηση με τα οπλα που δοκιμασες.
Οι τουφεκιες στον πινακα λενε τα μισα απο αυτα που πρεπει να δεις.

Και οταν λεω διατρηση δεν εννοω τον τενεκε, με κολλες Α4 εχεις πολυ καλη εικονα της διατρησης, εγω στα 51 μετρα τρυπησα με νο5 μολυβδινο 41 κολλες Α4 και οχι ενα η δυο σκαγια αλλα 13.
Αν ειχα βαλει κι αλλες στο πακετο που ειχα τυλιξει θα ειχαν τρυπησει κι αλλες τα νο5 αλλα δεν το υπολογισα...

Τα εχουμε πει παρα πολλες φορες, δεν υπαρχει οπλο που δεν σκοτωνει αυτο ειναι το μονο σιγουρο και ο καθενας αγοραζει αυτο που γουσταρει και τον γεμιζει!

Αλλα καποια οπλα σκοτωνουν καλυτερα και πιο μακρια απο καποια αλλα, εχουν καλυτερες συγκεντρωσεις, εστω αυτο το 10% η 15% και καλυτερη διατρηση, τωρα σε ποιον ειναι χρησιμο αυτο ειναι αλλο κεφαλαιο.

Εμενα απο τυχη μου εκατσε η Rem που αγορασα, θα μπορουσε να μου κατσει τοτε να παρω μπενελι και να εισαι σιγουρος οτι θα την επαιρνα αμα ηταν ετσι τα πραγματα οπως με τη Rem.

Κομπλεξ δεν εχω με τα οπλα και εχω μαθει να παραδεχομαι κατι που ισχυει το εχω δει και το εχω τσεκαρει, οχι μονο με τα οπλα αλλα με ολα τα πραγματα.

Ειναι σαν να προσπαθω να σας πεισω οτι τα οπλα αεριων με τα ανδρανειας εχουν την ιδια αξιοπιστια, εμ δεν γινεται με τιποτα λογω λιγοτερων κινουμενων μερων.
Τα αεριων θελουν πολυ περισσοτερη προσοχη και καθαρισμα.

Δυο χρονια σερι να γραφουμε δεν θα βγαλουμε ακρη, οποιος εχει ανοιχτο μυαλο παραδεχεται καποια πραγματα και κραταει την ουσια, αυτα απο εμενα, σορυ στο Benelli Team για το σεντονι μου.
Ότι πεις ...
 
Κάποιος με μάτιασε και μου έφυγαν σχεδόν όλες οι τουφεκιές πάνω... Τελικά μάλλον ψηλοτουφεκάνε οι Μπενέλες :eek:
Φυσίγγι Rem express No5 (215 σκάγια στο φυσίγγι)
36,5 μέτρα από το στόμιο
Στόχος 1mx1m
Powerbore 66cm

Kicks 20 mod
OLBfMqr.jpg

Kicks 20 mod
flrXwFd.jpg

3 * μαμά
8YmjsVD.jpg

Briley extended non ported M
NCRaf8Z.jpg

Kicks 35 full
JmxXcQn.jpg
Ωωωωχχχχχχ .bye.
 
Πάνω που είχες αρχίσει να με πείθεις να μην πουλήσω τις δύο μπενελλες μου σταματάς να γραφεις! 😭
Ε όχι ρε φίλε θα σου δώσω εγώ μυνηματα να έχεις να γράφεις! 😄
Τις αγοράζω εγώ και τις δύο ... χωρίς δοκιμές
.my man.

200€ την μια, μιας και είναι άχρηστες 😁
 
Να του δώσεις 1000 ,να κάτσει όπως είναι...
Πολλά ... είδες πως πουλάνε τα όπλα που δεν σκοτώνουν ... κάνεις μια προσφορά της πλάκας και η τιμή διπλασιάζεται σε 5 λεπτά.

ps
Ο Στέλιος είναι καλός φίλος ... berettakias μεν αλλά του ομίλου και αυτός ... δεν μπορεί όλοι να είναι τέλειοι 😂

Εν τω μεταξύ αν ρωτήσεις τους "ψαγμένους" γιατί δεν σκοτώνουν οι benelli κανένας δεν θα σου απαντήσει γιατί φοβούνται το κράξιμο μετά τις δοκιμές.
Απλά έτσι έχει επικρατήσει να λέγεται ... γι αυτό τους κάνω πλάκα ...

Κάτσε παράγγειλα τα shot-lok τώρα για να καλύψω το κενό από τα 70-100m και από τους μείον 20 μέχρι τους μείον 50 ... 😂
😂

Άσε τους σπαγγοραμένους με τα φυσίγγια να αγοράζουν όπλα των 1500-2000€ ... 🤣
 
Last edited:
Back
Top