Benelli Team

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Είδες που παραδέχεσαι ότι το φυσίγγι μπορεί να εκμηδενίσει οποιαδήποτε "βλητική υπεροχή κάνης" ?


9άρια ?
Για πεταλούδες θα πάω ?
Βρε Γιάννη έλεος ... έχετε κάνει την τσίχλα αναφορά βλητικής υπεροχής και διάτρησης.
Υπάρχουν και άλλα, ανθεκτικότερα θηράματα.

Ακόμα δεν έχεις καταλάβει ότι τα 9άρια ανεμίζουν και όση συγκέντρωση να βγάλεις θα έχει χαθεί μετά από 5m ?
Τα 6άρια χάνουν 10% περίπου σε 3m !!!

Η δυσκολία να αναφέρετε ΞΕΚΑΘΑΡΑ πολύ σφιχτό όπλο (με όλα τα φυσίγγια) σημαίνει ότι δεν υπάρχει ... αν υπάρχει πείτε το να το δοκιμάσω.

Τώρα αν όλοι σβήνουν τις φωτογραφίες που το όπλο τους δεν πήγε καλά και παρουσιάζουν μόνο αυτές που πήγε .. οκ το ξέρουμε και εμείς το κόλπο.

Τα είδες τα gamebore ? Είδες διαφορά διάτρησης ?
Τα είδες τα αποτελέσματα διάτρησης των kicks ?
Τα είδες τα βίντεο του Joel ?

Μην φλομώνετε τον κόσμο με μπαρούφες λες και όποιο όπλο βγάζει 10% μεγαλύτερη συγκέντρωση σκοτώνει στον Θεό.

Οι οπλογνώστες ας κάνουν μια προσπάθεια να βρουν τις 2 τουφεκιές της Α300 και της Μ2 στις παρακάτω.

View attachment 63406
View attachment 63407
Ρίξε 9αρακια στα 40 μέτρα και ας μη σκοτώνουν δε πειράζει και θα δεις τι χωνεύει η κάθε κανη .Πάντως όποιος νομίζει ότι δε σκοτώνει γιατί εγώ είμαι φαν του 9 συγκεκριμένα ας κάτσει στα 40 να φάει μια ντουφέκια έστω και από μπενελι και να δεις πως θα αλλάξει άποψη.Η συγκέντρωση στα ψιλά θα χαθεί όταν βγαίνει η ντουφέκια από νερό σωλήνα όχι από σοβαρή κάνη.
 
Ρίξε 9αρακια στα 40 μέτρα και ας μη σκοτώνουν δε πειράζει και θα δεις τι χωνεύει η κάθε κανη .Πάντως όποιος νομίζει ότι δε σκοτώνει γιατί εγώ είμαι φαν του 9 συγκεκριμένα ας κάτσει στα 40 να φάει μια ντουφέκια έστω και από μπενελι και να δεις πως θα αλλάξει άποψη.Η συγκέντρωση στα ψιλά θα χαθεί όταν βγαίνει η ντουφέκια από νερό σωλήνα όχι από σοβαρή κάνη.
Θα περιμένω να μου το αποδείξεις του χρόνου ... φέτος έχεις πιο σοβαρές δουλειές, για αυτό δεν σε πιέζω.
Καλά Χριστούγεννα Γιάννη.
 
Κάποιος με μάτιασε και μου έφυγαν σχεδόν όλες οι τουφεκιές πάνω... Τελικά μάλλον ψηλοτουφεκάνε οι Μπενέλες :eek:
Φυσίγγι Rem express No5 (215 σκάγια στο φυσίγγι)
36,5 μέτρα από το στόμιο
Στόχος 1mx1m
Powerbore 66cm

Kicks 20 mod
OLBfMqr.jpg

Kicks 20 mod
flrXwFd.jpg

3 * μαμά
8YmjsVD.jpg

Briley extended non ported M
NCRaf8Z.jpg

Kicks 35 full
JmxXcQn.jpg
Για τα γούστα μου καλύτερη μακράν η ντουφέκια με το briley mod......
 
Θα περιμένω να μου το αποδείξεις του χρόνου ... φέτος έχεις πιο σοβαρές δουλειές, για αυτό δεν σε πιέζω.
Καλά Χριστούγεννα Γιάννη.
Μόλις αγοράσω τη νέα μου καραμπίνα σε λίγες μέρες μια Κυριακή στο Σχιστό θα τη δοκιμάσουμε.
 
Κάποιος με μάτιασε και μου έφυγαν σχεδόν όλες οι τουφεκιές πάνω... Τελικά μάλλον ψηλοτουφεκάνε οι Μπενέλες :eek:
Φυσίγγι Rem express No5 (215 σκάγια στο φυσίγγι)
36,5 μέτρα από το στόμιο
Στόχος 1mx1m
Powerbore 66cm

Kicks 20 mod
OLBfMqr.jpg

Kicks 20 mod
flrXwFd.jpg

3 * μαμά
8YmjsVD.jpg

Briley extended non ported M
NCRaf8Z.jpg

Kicks 35 full
JmxXcQn.jpg
Kicks 35 Full και καλα καπνισματα😎
 
Καλημέρα και χρόνια πολλά !
Υπαρχει περίπτωση να δώσω την m2 comfort για να πάω σε Beretta.
Δεν καίγομαι ,και για αυτό beretta θα πάρω μόνο αν δώσω την m2.
Αγορασμενη το 2021.
Αν κάποιος απο εδώ ενδιαφέρεται , ας μου το πει.
Δεν ανοίγω θέμα αγγελίας για αυτόν τον λόγο.
 
Καλημέρα και χρόνια πολλά !
Υπαρχει περίπτωση να δώσω την m2 comfort για να πάω σε Beretta.
Δεν καίγομαι ,και για αυτό beretta θα πάρω μόνο αν δώσω την m2.
Αγορασμενη το 2021.
Αν κάποιος απο εδώ ενδιαφέρεται , ας μου το πει.
Δεν ανοίγω θέμα αγγελίας για αυτόν τον λόγο.
Είναι ημέρα γέννησης σήμερα και σου γεννήθηκε σωστή σκέψη.Ευχομαι να πραγματοποιηθεί η σκέψη σού μια ζωή την έχουμε.Και εγώ σε λίγες μέρες παίρνω μια καραμπίνα που δύο φορές είχα πει να την πάρω παλαιότερα και δεν την πήρα και μετά δεν υπήρχε στην αγορά .Τελικά όλα έρχονται στο χρόνο που πρέπει που δεν τον ορίζουμε εμείς.
 
Είναι ημέρα γέννησης σήμερα και σου γεννήθηκε σωστή σκέψη.Ευχομαι να πραγματοποιηθεί η σκέψη σού μια ζωή την έχουμε.Και εγώ σε λίγες μέρες παίρνω μια καραμπίνα που δύο φορές είχα πει να την πάρω παλαιότερα και δεν την πήρα και μετά δεν υπήρχε στην αγορά .Τελικά όλα έρχονται στο χρόνο που πρέπει που δεν τον ορίζουμε εμείς.
Καλημέρα και χρόνια πολλά Γιάννη. Ποιά καραμπίνα παίρνεις?
 
Είναι ημέρα γέννησης σήμερα και σου γεννήθηκε σωστή σκέψη.Ευχομαι να πραγματοποιηθεί η σκέψη σού μια ζωή την έχουμε.Και εγώ σε λίγες μέρες παίρνω μια καραμπίνα που δύο φορές είχα πει να την πάρω παλαιότερα και δεν την πήρα και μετά δεν υπήρχε στην αγορά .Τελικά όλα έρχονται στο χρόνο που πρέπει που δεν τον ορίζουμε εμείς.
Σχετικά είναι όλα Γιάννη.
Ότι είναι γραφτό που λέμε
 
Καλημέρα και χρόνια πολλά !
Υπαρχει περίπτωση να δώσω την m2 comfort για να πάω σε Beretta.
Δεν καίγομαι ,και για αυτό beretta θα πάρω μόνο αν δώσω την m2.
Αγορασμενη το 2021.
Αν κάποιος απο εδώ ενδιαφέρεται , ας μου το πει.
Δεν ανοίγω θέμα αγγελίας για αυτόν τον λόγο.
Πόσο την πουλάς ;
 
Back
Top