Benelli Team

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Όταν μία εταιρία παρόλο που πουλάει ακριβότερα από τον ανταγωνισμό καταφέρνει παρόλα αυτά για πάρα πολλά χρόνια να ειναι και πρώτη σε πωλήσεις τότε αυτό από μόνο του δείχνει πόσο καλύτερο είναι το προιόν της από τον ανταγωνισμό. Συνήθως τα προιόντα που πουλάνε περισσότερο είναι τα λεγόμενα value for money προιόντα που προσφέρουν ένα πάρα πολύ καλό πακέτο σε πολύ χαμηλή τιμή. Εδώ όμως δεν ισχύει τέτοια περίπτωση μιας και μιλάμε για τα ακριβότερα αυτογεμή μεταξύ των κοινών εταιριών που κατασκευάουν μαζικά όπλα εξαιρουμένως των premium χειροποιητων και custom made όπλων. Δεν πουλάνε επειδή ειναι φτηνά. Είναι ακριβά όπλα και όπως σε όποιοδήποτε προιόν όταν είναι ακριβό ο πελάτης δίνει σημασία ακόμη και στην παραμικρή λεπτομέρεια και δεν το αγοράζει με ελαφρά την καρδία. Και το παραμικρό ελάττωμα μετράει και μειώνει πάρα πολύ το κύρος της εταιρειας. Οπότε αν είχαν τα προβλήματα που αναφέρετε και σε μεγάλη συχνότητα μάλιστα όχι απλά δεν θα ήταν πρώτα σε πωλήσεις αλλά θα είχαν φάει το κράξιμο του αιώνα όπως έχει γίνει με άλλα όπλα κατα καιρούς που τους έχει μείνει η ρετσινιά και δεν λέει να ανέβουν σε πωλήσεις όσα χρόνια και αν περάσουν παρόλο που είναι και πιο φτηνά και με καλύτερες κάννες υποτίθεται και δοκιμασμένα σε ψηλότερες πιέσεις κλπ κλπ . Και στην περίπτωση αυτή μιλάνε οι πελάτες σαν συνολο με την προτείμιση τους και όχι μεμονομένες εμπειρίες του καθένα. Επίσης ένα άλλο που δείχνει την ποιότητα των Benelli είναι η αξία μεταπώλησης. Δεν ειναι τυχαίο που είναι από τα λίγα αυτογεμή που κρατάνε κάπως την μεταπωλητική τους αξία. Είναι κάτι αντίστοιχο με τα Browning στα poze.

Όπως είπα και παραπάνω δεν ειναι καθόλου το ίδιο. Εδώ δεν μιλάμε για τα πιο φτηνά όπλα και τα πιο value for money που συνήθως πουλάνε περισσότερο και θεωρούνται αναλώσιμα όπως πχ. τα hundai αυτοκίνητα . Αν ίσχυε αυτό που λες τότε τα baikal θα έπρεπε να ειναι πρώτα σε πωλήσεις αφού όλοι ειναι ικανοποιημένοι με αυτά και δεν βγάζουν προβλήματα και ειναι και τα πιο φτηνά. Θα συμφωνούσα ίσως αν μου έλεγες ότι των άλλων εταιριών είναι πιο υπερτιμημένα σε σχέση με τα benelli για αυτό έχουν λιγότερες πωλήσεις (που δεν ισχύει καθώς και τα benelli ειναι θεωρώ υπερτιμημένα ) ή ότι η benelli έχει πολύ περισσότερα μοντέλα σε όλες τις κατηγορίες τιμών που και αυτό δεν νομίζω ότι ισχύει γιατί αν δεν κάνω λάθος το πρώτο σε πωλήσεις όπλο της benelli ήταν διαχρονικά η Black Eagle που είναι απο τα πιο ακριβά της μοντέλα.
:) .shake hands.
 
ρε σεις δεν εχετε δουλεια να κανετε ? παιζετε με τα κλειστρα?
Εδω φυλόντας σκοπιά έξω από την αμερικανική βάση με γεμάτα όπλα για να περάσει η ώρα είχα λύσει το όπλο 10 φορές και το είχα δέσει μέχρι που κάπου μου πέσανε μες στη νύχτα 3 σφαίρες και τις έψαχνα μισή ώρα.Και εσύ λες που παίζουν με το κλείστρο.
 
Κλικάροντας και διόρθωση ασφάλισης ...

Όταν πειρα πριν πάρω το 391 να δοκιμάσω την s100 του ξάδερφου για να πάρω το ίδιο μου έτυχε κλικ 2 φορές σε τσίχλες 😅😅😅
Και δεν το πειρα τότε...
Το M2 πόσες φορές ο φιλος μέσα στο πυκνό του πιάνει κανα κλαρί το κλείστρο και ακούω κλικ όταν φεύγει η μπεκάτσα και του φωνάζω πέταξε το 😂🤣😂
Τωρα τον ακούω να το τραβάει και το αφήνει σε κάθε φέρμα 😂😂😂
 
Εδω φυλόντας σκοπιά έξω από την αμερικανική βάση με γεμάτα όπλα για να περάσει η ώρα είχα λύσει το όπλο 10 φορές και το είχα δέσει μέχρι που κάπου μου πέσανε μες στη νύχτα 3 σφαίρες και τις έψαχνα μισή ώρα.Και εσύ λες που παίζουν με το κλείστρο.
ξεκινα Γιαννο βιντεακι με την guerini
 
Εδω φυλόντας σκοπιά έξω από την αμερικανική βάση με γεμάτα όπλα για να περάσει η ώρα είχα λύσει το όπλο 10 φορές και το είχα δέσει μέχρι που κάπου μου πέσανε μες στη νύχτα 3 σφαίρες και τις έψαχνα μισή ώρα.Και εσύ λες που παίζουν με το κλείστρο.
το φανταζεσαι να σου σκαγε εφοδος με λυμενο το οπλο ,ηθελα να δω με τι θα εκανες αναγνωριση
 
το φανταζεσαι να σου σκαγε εφοδος με λυμενο το οπλο ,ηθελα να δω με τι θα εκανες αναγνωριση
Το είχα σκεφτεί αλλά είχα ορατότητα και εκεί ήταν έτσι που δεν μπορούσε να έρθει κάποιος μόνο από συγκεκριμένο μέρος.Το μόνο που το καλοκαίρι με είχαν ξεσκίσει τα κουνούπια γιατί είχε λίμναζοντα νερά πιο πίσω .Τι θυμήθηκα τώρα.
 
Εδω φυλόντας σκοπιά έξω από την αμερικανική βάση με γεμάτα όπλα για να περάσει η ώρα είχα λύσει το όπλο 10 φορές και το είχα δέσει μέχρι που κάπου μου πέσανε μες στη νύχτα 3 σφαίρες και τις έψαχνα μισή ώρα.Και εσύ λες που παίζουν με το κλείστρο.
το φανταζεσαι να σου σκαγε εφοδος με λυμενο το οπλο ,ηθελα να δω με τι θα εκανες αναγνωριση
129 ΠΥ; Το ίδιο έκανα κι εγώ και μου έσκασε έφοδος πτέραρχος πασχαλιατικα! Όταν είδα την Μερσεντές με τα σημαιάκια στα φτερά άλλαξα δέκα χρώματα! Ευτυχώς όταν με έβαλε να το δέσω, να το ξαναλυσω και να το ξαναδεσω, παίζει να έκανα παγκόσμιο ρεκόρ ταχύτητας και μου την χάρισε!
 
Ρώτα κ πόσο πάει ο κώνος κ πόσα έχουν τα κικς η πεντάδα
Δεν πάμε για παπιά βρε φίλε ... αν πηγαίναμε θα παίρναμε v3 και θα ρίχναμε Lambro.
Σιγά μην ασχολούμασταν με τις παλιομπερέτες.

Τα νέα της μοντέλα μαθαίνω ότι είναι τέρατα αξιοπιστίας και βλητικής υπεροχής, γι αυτό όλοι ψάχνουν τα παλιά 🤣
Παλιό έχω και εγώ Α303 αλλά και αυτό κλασικά ... βλητικά χαλασμένο 🤣
.yelling.

Καλό βράδυ σε όλους ...
 
Δεν πάμε για παπιά βρε φίλε ... αν πηγαίναμε θα παίρναμε v3 και θα ρίχναμε Lambro.
Σιγά μην ασχολούμασταν με τις παλιομπερέτες.

Τα νέα της μοντέλα μαθαίνω ότι είναι τέρατα αξιοπιστίας και βλητικής υπεροχής, γι αυτό όλοι ψάχνουν τα παλιά 🤣
Παλιό έχω και εγώ Α303 αλλά και αυτό κλασικά ... βλητικά χαλασμένο 🤣
.yelling.

Καλό βράδυ σε όλους ...
Τι διαλα ρε φίλε, την κατάρα του Φαραώ έχεις;
 
Back
Top