Benelli Team

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Χαράξεις ?
Η μια είναι για να ανεβάζει την γλώσσα σε κανονική λειτουργία και η άλλη για να μην βάζεις φυσίγγι πάνω στην γλώσσα (ghost loading).
Οχι.... Κάτι μπλικιμπλικια... Σαν πιρτσινια.. Σαν αστέρια.. Καπως έτσι... Επίσης νομίζω ότι είναι λοξος ένας από τους πιρους... Ενώ στη μ2 ηταν οριζόντιος.... Ο Τάσος @BIRDY, αν έχει το όπλο εκεί και δε βαριέται ας βγάλει καμία φωτογραφία...
 
Last edited:
Δεν θέλω να μου αντιστρέψεις την ερώτηση!🙂
Είπες κάτι με βεβαιότητα!
Από πού πηγάζει?
Γιατι να μην αντιστρέψω την ερωτηση; Στην επιστημη είναι απόλυτα αποδεκτή και μάλιστα χρησιμοποιείται ευρέως σαν μεθοδολογία η απόδειξη του αντίστροφου. Αρκεί δηλαδή να μου αποδείξεις ότι δεν ισχύει αυτό που έφραψα. Αλλά αν δεν το πιστεύεις τότε από που προκύπτει η δυσπιστία σου και ότι οι benelli κάνουν με περισσότερη συχνότητα αβαρίες γενικότερα(όχι μόνο κλικ) από τα άλλα όπλα;
Θα μπορούσε αυτή να ειναι η απάντηση μου αλλά για να μην νομίζεις ότι παραπληροφορώ και τον κόσμο με ανιποστατες απόψεις και παραπληροφορία η απαντηση στο ερώτημα σου είναι η πωλήσεις. Δεν νομίζω κανενας να προτειμούσε ενα όπλο που κανει περισσοτερες αβαρίες από ενα που δεν κανει ούτε νομίζω ότι θα εβαζαν ψηλότερα άλλα κριτήρια αγοράς όπως η ομορφιά και η έλλειψη αξιοπιστίας η έλειψη ασφάλειας κλπ. Αλλιώς οι περισσοτεροι αν όχι όλοι οι κυνηγοί και κυρίως οι γουρουνάδες θα κυνηγουσαν με αερίων και δεν θα χρυσοπλήρωναν μάλιστα τα Benelli. Οι πωλησεις όμως αλλα δείχνουν και αυτές λένε την περισσότερη αλήθεια.

Αν δεν συμφωνεις με αυτό περιμενω να μου αποδείξεις το αντίθετο.;)
 
Γιατι να μην αντιστρέψω την ερωτηση; Στην επιστημη είναι απόλυτα αποδεκτή και μάλιστα χρησιμοποιείται ευρέως σαν μεθοδολογία η απόδειξη του αντίστροφου. Αρκεί δηλαδή να μου αποδείξεις ότι δεν ισχύει αυτό που έφραψα. Αλλά αν δεν το πιστεύεις τότε από που προκύπτει η δυσπιστία σου και ότι οι benelli κάνουν με περισσότερη συχνότητα αβαρίες γενικότερα(όχι μόνο κλικ) από τα άλλα όπλα;
Θα μπορούσε αυτή να ειναι η απάντηση μου αλλά για να μην νομίζεις ότι παραπληροφορώ και τον κόσμο με ανιποστατες απόψεις και παραπληροφορία η απαντηση στο ερώτημα σου είναι η πωλήσεις. Δεν νομίζω κανενας να προτειμούσε ενα όπλο που κανει περισσοτερες αβαρίες από ενα που δεν κανει ούτε νομίζω ότι θα εβαζαν ψηλότερα άλλα κριτήρια αγοράς όπως η ομορφιά και η έλλειψη αξιοπιστίας η έλειψη ασφάλειας κλπ. Αλλιώς οι περισσοτεροι αν όχι όλοι οι κυνηγοί και κυρίως οι γουρουνάδες θα κυνηγουσαν με αερίων και δεν θα χρυσοπλήρωναν μάλιστα τα Benelli. Οι πωλησεις όμως αλλα δείχνουν και αυτές λένε την περισσότερη αλήθεια.

Αν δεν συμφωνεις με αυτό περιμενω να μου αποδείξεις το αντίθετο.;)
Οι πωλήσεις λένε την μισή αλήθεια φίλε μου.
Γιατί οι περισσότεροι παίρνουν ότι παίρνει και ο διπλανός τους.
 
Γιατι να μην αντιστρέψω την ερωτηση; Στην επιστημη είναι απόλυτα αποδεκτή και μάλιστα χρησιμοποιείται ευρέως σαν μεθοδολογία η απόδειξη του αντίστροφου. Αρκεί δηλαδή να μου αποδείξεις ότι δεν ισχύει αυτό που έφραψα. Αλλά αν δεν το πιστεύεις τότε από που προκύπτει η δυσπιστία σου και ότι οι benelli κάνουν με περισσότερη συχνότητα αβαρίες γενικότερα(όχι μόνο κλικ) από τα άλλα όπλα;
Θα μπορούσε αυτή να ειναι η απάντηση μου αλλά για να μην νομίζεις ότι παραπληροφορώ και τον κόσμο με ανιποστατες απόψεις και παραπληροφορία η απαντηση στο ερώτημα σου είναι η πωλήσεις. Δεν νομίζω κανενας να προτειμούσε ενα όπλο που κανει περισσοτερες αβαρίες από ενα που δεν κανει ούτε νομίζω ότι θα εβαζαν ψηλότερα άλλα κριτήρια αγοράς όπως η ομορφιά και η έλλειψη αξιοπιστίας η έλειψη ασφάλειας κλπ. Αλλιώς οι περισσοτεροι αν όχι όλοι οι κυνηγοί και κυρίως οι γουρουνάδες θα κυνηγουσαν με αερίων και δεν θα χρυσοπλήρωναν μάλιστα τα Benelli. Οι πωλησεις όμως αλλα δείχνουν και αυτές λένε την περισσότερη αλήθεια.

Αν δεν συμφωνεις με αυτό περιμενω να μου αποδείξεις το αντίθετο.;)
Αν πρόσεξες δεν μίλησα για συχνότητα.
Εσύ το έκανες.🙂
Επειδή τυχαίνει να κατέχω όπλα με διαφορετικα συστήματα λειτουργίας,μπορώ να έχω άποψη ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΟΠΛΑ ΠΟΥ ΚΑΤΕΧΩ!
Σε διαβεβαιω λοιπόν,ότι αν κρίνω από ΑΥΤΑ ΤΑ ΟΠΛΑ,η ζυγαρια δεν γέρνει υπέρ αυτών που είναι πρώτα σε πωλήσεις....
Τώρα,το κατά πόσο είναι αξιόπιστο ΕΝΑ ΕΚΑΣΤΟ όπλο και με ποια συχνότητα παρουσιάζει δυσλειτουργίες,μπορούν να το πουν αυτοι που το χρησιμοποιούν.


Υπόψη,όλα μου τα όπλα "κυνηγούν" ΚΑΘΕ κυνηγετική περίοδο εκ περιτροπής.

Τα κριτήρια για τα οποια αγοράζει ο καθένας,είναι ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ.
Άλλος επειδή το γουστάρει οπτικά.
Άλλος επειδή είναι ακριβότερο.
Άλλος επειδή είναι ελαφρύ.
Άλλος επειδή το έχει κουμπάρος και παίρνει θηράματα.
Άλλος επειδή δεν χρειάζεται πολλή συντήρηση.
Άλλος επειδή έχει μεγάλη αποθήκη.
Άλλος επειδή έχει στόχαστρο φωσφοριζε.
Άλλος επειδή έχει πλαστικά μέρη.
Κλπ,κλπ.....
 
Οι πωλήσεις λένε την μισή αλήθεια φίλε μου.
Γιατί οι περισσότεροι παίρνουν ότι παίρνει και ο διπλανός τους.
Ακόμη και αυτό να ισχύει δεν αλλάζει κάτι. Παίρνουν ότι και ο διπλανός τους γιατί ο διπλανός τους ειναι ευχαριστημένος ενώ αυτοί με αυτό που έχουν δεν ειναι. Και αυτό ειναι η καλύτερη απόδειξη για το παραπάνω που έγραψα.
 
Ακόμη και αυτό να ισχύει δεν αλλάζει κάτι. Παίρνουν ότι και ο διπλανός τους γιατί ο διπλανός τους ειναι ευχαριστημένος ενώ αυτοί με αυτό που έχουν δεν ειναι. Και αυτό ειναι η καλύτερη απόδειξη για το παραπάνω που έγραψα.
Όπως και στα αυτοκίνητα (και σε πολλα αλλά)όλοι παίρνουν κάποια μοντελα γιατί είναι ικανοποιημένοι και δεν βγάζουν προβλήματα.γελαει ο κόσμος.
Υπάρχουν πολλοί λόγοι που κάτι είναι πρώτο σε πωλήσεις και τους αναφέρει ο Γιάννης πιο πάνω.
Και τέλος πάντων το θέμα benelli κλικ είναι πταίσμα και αμφιβάλλω αν πρέπει να το κατατάσσουμε σε πρόβλημα.Εγω προσωπικά με την vitoria δεν είχα κανένα θέμα πότε αλλά δεν είναι με περιστροφικό.
Όπως και επίσης όσοι εχουν benelli δεν χρειάζεται να ισοπεδώνουν τα όπλα αερίων.
"Όλα"είναι καλά.
 
Θα στην κανει εκει που δεν θα το περιμενεις ειναι νομος!!!! Παω σκοπευτηριο με την 303 και ριχνω σχεδον 8κουτια 24gr τραπ και ολα πανε ρολοι . Την επομενη μερα παω για τσιχλες πρωτο μπαμ και μενει το κλειστρο ανοικτο!!! Τι να λεμε τωρα
 
Αν πρόσεξες δεν μίλησα για συχνότητα.
Εσύ το έκανες.🙂
Επειδή τυχαίνει να κατέχω όπλα με διαφορετικα συστήματα λειτουργίας,μπορώ να έχω άποψη ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΟΠΛΑ ΠΟΥ ΚΑΤΕΧΩ!
Σε διαβεβαιω λοιπόν,ότι αν κρίνω από ΑΥΤΑ ΤΑ ΟΠΛΑ,η ζυγαρια δεν γέρνει υπέρ αυτών που είναι πρώτα σε πωλήσεις....
Τώρα,το κατά πόσο είναι αξιόπιστο ΕΝΑ ΕΚΑΣΤΟ όπλο και με ποια συχνότητα παρουσιάζει δυσλειτουργίες,μπορούν να το πουν αυτοι που το χρησιμοποιούν.


Υπόψη,όλα μου τα όπλα "κυνηγούν" ΚΑΘΕ κυνηγετική περίοδο εκ περιτροπής.

Τα κριτήρια για τα οποια αγοράζει ο καθένας,είναι ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ.
Άλλος επειδή το γουστάρει οπτικά.
Άλλος επειδή είναι ακριβότερο.
Άλλος επειδή είναι ελαφρύ.
Άλλος επειδή το έχει κουμπάρος και παίρνει θηράματα.
Άλλος επειδή δεν χρειάζεται πολλή συντήρηση.
Άλλος επειδή έχει μεγάλη αποθήκη.
Άλλος επειδή έχει στόχαστρο φωσφοριζε.
Άλλος επειδή έχει πλαστικά μέρη.
Κλπ,κλπ.....

Όταν μία εταιρία παρόλο που πουλάει ακριβότερα από τον ανταγωνισμό καταφέρνει παρόλα αυτά για πάρα πολλά χρόνια να ειναι και πρώτη σε πωλήσεις τότε αυτό από μόνο του δείχνει πόσο καλύτερο είναι το προιόν της από τον ανταγωνισμό. Συνήθως τα προιόντα που πουλάνε περισσότερο είναι τα λεγόμενα value for money προιόντα που προσφέρουν ένα πάρα πολύ καλό πακέτο σε πολύ χαμηλή τιμή. Εδώ όμως δεν ισχύει τέτοια περίπτωση μιας και μιλάμε για τα ακριβότερα αυτογεμή μεταξύ των κοινών εταιριών που κατασκευάουν μαζικά όπλα εξαιρουμένως των premium χειροποιητων και custom made όπλων. Δεν πουλάνε επειδή ειναι φτηνά. Είναι ακριβά όπλα και όπως σε όποιοδήποτε προιόν όταν είναι ακριβό ο πελάτης δίνει σημασία ακόμη και στην παραμικρή λεπτομέρεια και δεν το αγοράζει με ελαφρά την καρδία. Και το παραμικρό ελάττωμα μετράει και μειώνει πάρα πολύ το κύρος της εταιρειας. Οπότε αν είχαν τα προβλήματα που αναφέρετε και σε μεγάλη συχνότητα μάλιστα όχι απλά δεν θα ήταν πρώτα σε πωλήσεις αλλά θα είχαν φάει το κράξιμο του αιώνα όπως έχει γίνει με άλλα όπλα κατα καιρούς που τους έχει μείνει η ρετσινιά και δεν λέει να ανέβουν σε πωλήσεις όσα χρόνια και αν περάσουν παρόλο που είναι και πιο φτηνά και με καλύτερες κάννες υποτίθεται και δοκιμασμένα σε ψηλότερες πιέσεις κλπ κλπ . Και στην περίπτωση αυτή μιλάνε οι πελάτες σαν συνολο με την προτείμιση τους και όχι μεμονομένες εμπειρίες του καθένα. Επίσης ένα άλλο που δείχνει την ποιότητα των Benelli είναι η αξία μεταπώλησης. Δεν ειναι τυχαίο που είναι από τα λίγα αυτογεμή που κρατάνε κάπως την μεταπωλητική τους αξία. Είναι κάτι αντίστοιχο με τα Browning στα poze.
Όπως και στα αυτοκίνητα (και σε πολλα αλλά)όλοι παίρνουν κάποια μοντελα γιατί είναι ικανοποιημένοι και δεν βγάζουν προβλήματα.γελαει ο κόσμος.
Όπως είπα και παραπάνω δεν ειναι καθόλου το ίδιο. Εδώ δεν μιλάμε για τα πιο φτηνά όπλα και τα πιο value for money που συνήθως πουλάνε περισσότερο και θεωρούνται αναλώσιμα όπως πχ. τα hundai αυτοκίνητα . Αν ίσχυε αυτό που λες τότε τα baikal θα έπρεπε να ειναι πρώτα σε πωλήσεις αφού όλοι ειναι ικανοποιημένοι με αυτά και δεν βγάζουν προβλήματα και ειναι και τα πιο φτηνά. Θα συμφωνούσα ίσως αν μου έλεγες ότι των άλλων εταιριών είναι πιο υπερτιμημένα σε σχέση με τα benelli για αυτό έχουν λιγότερες πωλήσεις (που δεν ισχύει καθώς και τα benelli ειναι θεωρώ υπερτιμημένα ) ή ότι η benelli έχει πολύ περισσότερα μοντέλα σε όλες τις κατηγορίες τιμών που και αυτό δεν νομίζω ότι ισχύει γιατί αν δεν κάνω λάθος το πρώτο σε πωλήσεις όπλο της benelli ήταν διαχρονικά η Black Eagle που είναι απο τα πιο ακριβά της μοντέλα.
 
Όταν μία εταιρία παρόλο που πουλάει ακριβότερα από τον ανταγωνισμό καταφέρνει παρόλα αυτά για πάρα πολλά χρόνια να ειναι και πρώτη σε πωλήσεις τότε αυτό από μόνο του δείχνει πόσο καλύτερο είναι το προιόν της από τον ανταγωνισμό. Συνήθως τα προιόντα που πουλάνε περισσότερο είναι τα λεγόμενα value for money προιόντα που προσφέρουν ένα πάρα πολύ καλό πακέτο σε πολύ χαμηλή τιμή. Εδώ όμως δεν ισχύει τέτοια περίπτωση μιας και μιλάμε για τα ακριβότερα αυτογεμή μεταξύ των κοινών εταιριών που κατασκευάουν μαζικά όπλα εξαιρουμένως των premium χειροποιητων και custom made όπλων. Δεν πουλάνε επειδή ειναι φτηνά. Είναι ακριβά όπλα και όπως σε όποιοδήποτε προιόν όταν είναι ακριβό ο πελάτης δίνει σημασία ακόμη και στην παραμικρή λεπτομέρεια και δεν το αγοράζει με ελαφρά την καρδία. Και το παραμικρό ελάττωμα μετράει και μειώνει πάρα πολύ το κύρος της εταιρειας. Οπότε αν είχαν τα προβλήματα που αναφέρετε και σε μεγάλη συχνότητα μάλιστα όχι απλά δεν θα ήταν πρώτα σε πωλήσεις αλλά θα είχαν φάει το κράξιμο του αιώνα όπως έχει γίνει με άλλα όπλα κατα καιρούς που τους έχει μείνει η ρετσινιά και δεν λέει να ανέβουν σε πωλήσεις όσα χρόνια και αν περάσουν παρόλο που είναι και πιο φτηνά και με καλύτερες κάννες υποτίθεται και δοκιμασμένα σε ψηλότερες πιέσεις κλπ κλπ . Και στην περίπτωση αυτή μιλάνε οι πελάτες σαν συνολο με την προτείμιση τους και όχι μεμονομένες εμπειρίες του καθένα. Επίσης ένα άλλο που δείχνει την ποιότητα των Benelli είναι η αξία μεταπώλησης. Δεν ειναι τυχαίο που είναι από τα λίγα αυτογεμή που κρατάνε κάπως την μεταπωλητική τους αξία. Είναι κάτι αντίστοιχο με τα Browning στα poze.

Όπως είπα και παραπάνω δεν ειναι καθόλου το ίδιο. Εδώ δεν μιλάμε για τα πιο φτηνά όπλα και τα πιο value for money που συνήθως πουλάνε περισσότερο και θεωρούνται αναλώσιμα όπως πχ. τα hundai αυτοκίνητα . Αν ίσχυε αυτό που λες τότε τα baikal θα έπρεπε να ειναι πρώτα σε πωλήσεις αφού όλοι ειναι ικανοποιημένοι με αυτά και δεν βγάζουν προβλήματα και ειναι και τα πιο φτηνά. Θα συμφωνούσα ίσως αν μου έλεγες ότι των άλλων εταιριών είναι πιο υπερτιμημένα σε σχέση με τα benelli για αυτό έχουν λιγότερες πωλήσεις (που δεν ισχύει καθώς και τα benelli ειναι θεωρώ υπερτιμημένα ) ή ότι η benelli έχει πολύ περισσότερα μοντέλα σε όλες τις κατηγορίες τιμών που και αυτό δεν νομίζω ότι ισχύει γιατί αν δεν κάνω λάθος το πρώτο σε πωλήσεις όπλο της benelli ήταν διαχρονικά η Black Eagle που είναι απο τα πιο ακριβά της μοντέλα.
Για να μπορέσουμε να αξιολογησουμε σωστά κάποια όπλα πρέπει πρώτα να κυνηγήσουμε μερικές σαιζόν μαζί τους εντατικα.

Στο παράδειγμα που έδωσες για τα μπαικαλ βρίσκεται η εξήγηση του θέματος.
Γιατι τα μπαικαλ με την καλή τουφεκιά κ την χώμα τιμή δεν έχουν τις περισσότερες πωλήσεις;
Γιατί σε πολλά ματια φαίνονται άσχημα κ χοντρόκομμένα.
Οι μπενελλι έχουν τις περισσότερες πωλήσεις γιατί είναι όμορφα λεπτά όπλα κ δεν χρειάζονται πολύ καθάρισμα.
Για μένα αυτός είναι ο κυριότερος λόγος που πουλανε.
Δεν υπάρχει κάτι άλλο.
 
Οι μεγάλες πωλήσεις της benelli οφείλονται στην αξιοπιστία που έχει με ελάχιστη έως και μηδενική συντήρηση
Υπάρχουν πολλά όπλα αερίων που δεν έχουν κάνει εμπλοκή μετά από πολλές χιλιάδες φυσίγγια απλά θέλουν περισσότερη προσοχή, όχι μόνο στο καθάρισμα αλλά και σε κάποιο εξάρτημα γιατί έχουν περισσότερα σε σχέση με την αδράνεια
Εάν δεν συντηρώ το όπλο και μου κάνει εμπλοκή έχω πρόβλημα εγώ, εάν το συντηρώ και μου κάνει έχει πρόβλημα το όπλο
Οι περισσότεροι που εγώ γνωρίζω με benelli το πρώτο που μου είπαν ήταν ότι ΔΕΝ θέλει καθάρισμα
Όχι ότι είναι πιό καθαρό σύστημα με λιγότερα κινητά μέρη άρα και πιό αξιόπιστο με λιγότερη συντήρηση, αλλά ότι ΔΕΝ θέλει καθάρισμα
Ούτε και ότι λόγω συστήματος το βοηθάει στην εργονομία (λεπτότερη πάπια) που για εμένα είναι στα μεγάλα σύν της benelli
ΔΕΝ θέλει καθάρισμα, αυτή ήταν η κάψα τους όσο το δυνατόν να μην απλώσουν χέρι να καθαρίσουν όπλο
Φυσικά δεν λέω ότι όσοι πήραν benelli πήραν γι'αυτό τον λόγο,αλλά οι περισσότεροι που εγώ γνωρίζω αυτό μου είπαν
 
Αν πρόσεξες δεν μίλησα για συχνότητα.
Εσύ το έκανες.🙂
Επειδή τυχαίνει να κατέχω όπλα με διαφορετικα συστήματα λειτουργίας,μπορώ να έχω άποψη ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΟΠΛΑ ΠΟΥ ΚΑΤΕΧΩ!
Σε διαβεβαιω λοιπόν,ότι αν κρίνω από ΑΥΤΑ ΤΑ ΟΠΛΑ,η ζυγαρια δεν γέρνει υπέρ αυτών που είναι πρώτα σε πωλήσεις....
Τώρα,το κατά πόσο είναι αξιόπιστο ΕΝΑ ΕΚΑΣΤΟ όπλο και με ποια συχνότητα παρουσιάζει δυσλειτουργίες,μπορούν να το πουν αυτοι που το χρησιμοποιούν.


Υπόψη,όλα μου τα όπλα "κυνηγούν" ΚΑΘΕ κυνηγετική περίοδο εκ περιτροπής.

Τα κριτήρια για τα οποια αγοράζει ο καθένας,είναι ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ.
Άλλος επειδή το γουστάρει οπτικά.
Άλλος επειδή είναι ακριβότερο.
Άλλος επειδή είναι ελαφρύ.
Άλλος επειδή το έχει κουμπάρος και παίρνει θηράματα.
Άλλος επειδή δεν χρειάζεται πολλή συντήρηση.
Άλλος επειδή έχει μεγάλη αποθήκη.
Άλλος επειδή έχει στόχαστρο φωσφοριζε.
Άλλος επειδή έχει πλαστικά μέρη.
Κλπ,κλπ.....
Εγω οτι αγορασα και δεν μου εκανε τα κεφια εφυγε νυχτα .
 
Για να μπορέσουμε να αξιολογησουμε σωστά κάποια όπλα πρέπει πρώτα να κυνηγήσουμε μερικές σαιζόν μαζί τους εντατικα.

Στο παράδειγμα που έδωσες για τα μπαικαλ βρίσκεται η εξήγηση του θέματος.
Γιατι τα μπαικαλ με την καλή τουφεκιά κ την χώμα τιμή δεν έχουν τις περισσότερες πωλήσεις;
Γιατί σε πολλά ματια φαίνονται άσχημα κ χοντρόκομμένα.
Οι μπενελλι έχουν τις περισσότερες πωλήσεις γιατί είναι όμορφα λεπτά όπλα κ δεν χρειάζονται πολύ καθάρισμα.
Για μένα αυτός είναι ο κυριότερος λόγος που πουλανε.
Δεν υπάρχει κάτι άλλο.
Και όμως τα Benelli στον κυνηγότοπο δεν έχουν μόνο την φήμη του όμορφου όπλου. Έχουν και την φήμη του πιο αξιόπιστου όπλου, του πιο ποιοτικού , του ότι και να βάλεις το βαράει απροβλημάτιστα , ότι δεν κάνει εμπλοκές , ότι δεν σπάει δεν χαλάει και ότι δεν θέλει καθάρισμα και ότι καθαρίζει πανεύκολα καθώς και την φήμη ότι είναι ακριβά όπλα καθώς και την φήμη του καλύτερου κλειστρου.
τραβηξα το δικό μου αντικλίκ, όπως φαίνεται και στο βίντεο το οδηγώ με το χέρι μαλακά μέχρι το τέλος και κλείνει
Εντάξει αν ειναι καινούριο καλοσυντηρημένο καθαρό και σωστά λαδωμένο το όπλο και στα προηγούμενα μοντέλα κλεινει πάντα το κλειστρο ακόμη και χωρίς δύναμη. Και σε εσένα εκτός ότι το έχουν βελτιώσει είναι και ολοκαίνουριο.
Εγω οτι αγορασα και δεν μου εκανε τα κεφια εφυγε νυχτα .
Υπάρχει κάποιος που έκανε το αντίθετο; Κάπως έτσι οι περισσότεροι καταλήγουν σε κάποια όπλα και κάπως έτσι κάποια όπλα βγαίνουν πρώτα σε πωλήσεις . Δεν ειναι μυστικό.
 
Back
Top