Benelli Team

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Καθολου βια δεν ασκειται συναδερφε,αν παρατηρησεις στο βιντεο υπαρχει μια μπιλια που λειτουργει σαν ασφαλεια ωστε να κουμπωνει η σκανδαλοθηκη,η οποια πρεπει με καποιο τροπο να πιεστει ωστε να μπει η σκανδαλοθηκη στη θεση της.
Δεν ήξερα ότι η σκανδαλοθήκη ασφαλίζει με την μπίλια. Αν δεν είναι με πείρο τότε δικαιολογημένα έχει ζόρι, αλλίως θα έβγαινε. Να υποθέσω ότι από το μπροστά μέρος μπαίνει συρταρωτά στη γέφυρα που έχει η βάση, αν έχει γέφυρα.
 
Αυτό που έχω δει εγώ που έχω 3 όπλα τα δύο είναι Benelli μια S90 και μια Beccaccia και το άλλο μια Browning maxus είναι ότι μια χαρά σκοτώνουν οι Benelli απλός σαν τουφεκια η maxus είναι καλύτερη και στον πίνακα και στο κυνήγι, αλλά από θέμα αξιοπιστίας και ποιότητα κατασκευής για μένα η Benelli είναι ανώτερη.
 
Να τα δώσεις, δεν λέω όχι, όχι όμως γιατί το άκουσες και γιατί (υπό μορφή πλάκας ή σοβαρού) ακούς μόνιμα ότι τα όπλα αυτά δεν σκοτώνουν αλλά γιατί το διαπίστωσες μόνος σου, όπως τέλος πάντων το διαπιστώνει ο καθένας.
Φαντάσου η πλύση εγκεφάλου ήταν τόσο έντονη που κόντεψα να το πιστέψω και εγώ 🤣

Οι μετατροπές που ακούγονται εδώ ξεπερνάνε σε αξία τα 500€ για πλάκα, χωρίς κοντάκια.

Το πουλάς και παίρνεις άλλο, πιο φθηνά και λιγότερο ψυχοφθόρα θα σου βγει.

Στο κάτω κάτω δεν θα είχε ενδιαφέρον αν όλοι συμφωνούσαμε σε όλα.

Και αν γράφω ότι γράφω είναι για να μην πιαστούν κώτσοι κάποιοι.
Αν γουστάρουν να δίνουν χρήματα σε όπλα, κανένα πρόβλημα, να δώσουν τα διπλάσια να σκοτώνουν ακόμα πιο μακρυά.

ps
Και οι αράχνες δεν στήνουν τους ίδιους ιστούς. ;)
Κάποιες στήνουν αόρατους.
Δεν πιάνουν τα "θύματα" από το χέρι να τα οδηγήσουν σε αυτούς ;)
Κοντα μου εχω 2 φιλους που πληρωσαν 500ε κανη ρεμι 870 ουρα κανης δακτυλιδι μετατροπη οπλουργου και βαφη ceracote 1000ευρω στο συνολο για οπλο rafaello του 93 το ενα και 2004 rafaello crio comfort για να ανταποκριθουν τα οπλα τους στον Εβρο.Τα οπλα τα εχω διπλα μου τα εχω δει με λεπτομερεια.Ωστόσο οποιος βρει λογικη εδω ας μου το πει και μενα.Και εξηγουμε στο ερωτημα μου στον ενα εκ των δύο γιατι δεν πουλησες την crio comfort και το υπολοιπο 1000αρικο να συμπληρωνες να έπαιρνες αυτο που θα σκοτωνε στον βαλτο και απαντα μονο ο μηχανισμος της benelli δεν σε αφηνει στον βαλτο. Σημερα που μιλαμε ανακαλυψε και αλλο μηχανισμο που λειτουργει στον Εβρο και εδωσε προκαταβολη 1000ε και θα αναμενει το οπλο 8'10μηνεςκαι το οπλο ειναι beretta xtreme plus.Ο δευτερος φιλος πουλησε 700ε την κανη εδω και δυο χρονια σε αλλο ερωτευμενο διοτι το γυρισε στο λαγο καρτερι και η μαμα κανη ειναι αρκετη.Προσωπικα 4χρονια στον Εβρο κυνηγουσα την 1187 δεν εκανε το παραμικρο και 3χρονια την 368 Η.Καταληγω είμαστε μια ιδιαιτερα μυστηρια οικογενεια εμεις οι κυνηγοι.Μακροσκελησα διοτι οι μονοι κερδισμενοι στην ουσια καταλαβατε ποιοι ειναι η αποψη μου ειναι μη πετατε τα χρηματα σας σε επισφαλη και ανουσιες εξωεργοστασιακες μετατροπες.
 
Δεν ήξερα ότι η σκανδαλοθήκη ασφαλίζει με την μπίλια. Αν δεν είναι με πείρο τότε δικαιολογημένα έχει ζόρι, αλλίως θα έβγαινε. Να υποθέσω ότι από το μπροστά μέρος μπαίνει συρταρωτά στη γέφυρα που έχει η βάση, αν έχει γέφυρα.
Με πείρο ασφαλίζει, η μπίλια, εάν έχει μπίλια κάνει άλλη δουλειά!
 
Κάτι που με "χαλάει" στα μπενελι είναι το μεγάλο μήκος της βάσης σε σχέση με καραμπίνα αερίων......... Πάντα με δυσκόλευε.......
Βέβαια αυτό είναι κάτι εντελώς υποκειμενικό που εμένα με έκανε να καταφεύγω σε πολύ κοντές κάνες για να το ισοστάθμισω.......
Μόνο αυτό σε χαλάει;
Η κάννη δεν σε χαλάει δηλ; η ριγα;
Το άτσαλο κλωτσημα; η σκανδάλη;
Το χλαπα χλουπα που κάνει το κλείστρο όταν τρέχουμε σε τπτ πετρωδη; το κλικ;
.tired.
 
Με πείρο ασφαλίζει, η μπίλια, εάν έχει μπίλια κάνει άλλη δουλειά!
Σωστά. Δε το ξέρω το τουφέκι Μανώλη. Μετά που το είδα σε φωτό είδα τον πείρο. Άβυσσος η ψυχή της μπενέλας τελικά.
Σε κάθε περίπτωση είναι μακράν τα ομορφότερα όπλα μαζικής παραγωγής, με το καλύτερο φινίρισμα.
 
Μόνο αυτό σε χαλάει;
Η κάννη δεν σε χαλάει δηλ; η ριγα;
Το άτσαλο κλωτσημα; η σκανδάλη;
Το χλαπα χλουπα που κάνει το κλείστρο όταν τρέχουμε σε τπτ πετρωδη; το κλικ;
.tired.
Είπα να τους το φέρω με το μαλακό.........σιγα-σιγα.........κατάλαβες.........
 
Καλη εβδομαδα παιδια!!! Πολυ ηρεμια σημερα τι εχει συμβει? .yelling.
Είναι η νηνεμία πρίν την καταιγίδα,τώρα φορτώνει σιγά σιγά και από το απόγευμα θα έχουμε τα πρώτα φαινόμενα, ενδεχομένως και έντονα κατά πόστ.....
 
Back
Top