Benelli Team

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Όταν γίνονται πατέντες υπάρχουν και οι πιθανότητες κάποιες να αποτύχουν .Όσο για το θέμα μπενελι θα μου επιτρέψετε οι περισσότεροι εάν δεν έχετε κάνει όλων των ειδών τα κυνήγια και με αντίξοες συνθήκες μην επιμένετε με 10 ντουφεκιες σε χαρτόνια ότι ξέρετε τι γίνεται και φυσίγγι με φυσίγγι στο κουτί με 10 και 20% διαφορά είναι επινόηση όχι πραγματικότητα.Τωρα μπορεί ο κάθε ένας ανάλογα το βιώματα του και τα κυνήγια του να πιστεύει ότι θέλει πράγμα που δε σημαίνει ότι ισχύει όμως. .Και υπόψη το τι κάνουν τα ντουφέκια δεν φένεται στις τσίχλες και στα ορτύκια με 20 βαθμούς κελσίου.Μαζευτε ντουφέκια μια μέρα με -10 να φέρω χαρτόνια και φυσίγγια και μετά ξανασυζηταμε.
 
Last edited:
Δε σκοτώνουν οι μπενελες αλλά ότι τσίχλα πέσει κατω στο χόρτο θα τη βρεις
Λες εδώ έπεσε πας εκεί κοντοστέκεσαι κάνα δυο δευτερα τη βλέπεις φρουπ φρουπ τις ρίχνεις άλλο ένα και πουλιαστρα
Και το πρόβλημα παει χα χα
Άντε να έχεις μπερετα να πέφτει και να μην το βρίσκεις
Να κάνουμε και λίγο πλάκα ε
 
Φαίνεσαι αρκετά έμπειρος για να καταλάβεις ότι τα παπιά δεν πέφτουν αποκλειστικά από συγκέντρωση αλλά βασικά από ακρίβεια σκόπευσης και σκάγι που τρυπάει.
Το ίδιο συμβαίνει σε οποιοδήποτε απαιτητικό μεγάλο θήραμα.
Γι αυτό λοιπόν σκοτώνουν παπιά φυσίγγια που στο χαρτί "δεν λένε τιποτα", ακριβώς γιατί η συγκέντρωση στα παπιά και σε οποιοδήποτε μεγάλο θήραμα δεν είναι το παν.
Επίσης περισσότερα παπιά χτυπάει αυτός που ψάχνει και τα βρίσκει, όχι αυτός που έχει πιο σφιχτό όπλο.
δεν ξέρω τι φταίει αλλα πιστεύεις με τις μαμα κανες ειχαν μεγαλες διαφορες στα χαρτιά αυτοι που εκαναν τις οποίες τροποποίησεις?στο κυνήγι αφου τα ειδια φυσίγγια ρίχνουν με τα ίδια κοντακια λογικα έπρεπε η κάνη να τους αφήνει αδιάφορους εχοντας δοκιμάσει πριν αλλα οπλα.δεν νομίζω πως κάποιος με το καλημερα μπενει σε τέτοια τρυπακια χωρις πρωτα να δοκιμασει.συνφωνω σε οτι λες για τα φυσίγγια ,περισσότερα παπια περνει αυτος που τα ριχνει ποιο κοντα .
 
Καλημέρα!. Βαρέθηκα να ακούω συνέχεια πώς η Benelli δεν σκοτώνουν και δεν σκοτώνουν!. Του χρόνου, εάν συνεχίσετε να επιμένετε ότι δεν σκοτώνουν, θα σας κάνω ανοικτή πρόσκληση να έρθει όποιος νομίζει ότι δεν σκοτώνουν, με όποιο όπλο θέλει, φυσίγγια? ότι θέλει, ας βάλει και 60γρ, και εμείς στην παρέα από τα 20 άτομα περίπου που πάμε για περπατητό οι δέκα επτά θα έχουμε Benelli και οι τρείς Beretta ελλείψει άλλου, και θα δούμε τα αποτελέσματα το βράδυ. Μπορεί επίσης εάν θέλει να κάνει και τον παρατηρητή!. Έλεος! Φτειάξτε τα τουφέκια στα μέτρα σας και μετά θα βαράτε και εσείς. Όλα Σ κ ο τώ ν ο υ ν, απλά οι Benelli και είναι κουκλιά!..hunter.
Καλύτερα να πάτε για μπεκάτσες.......... Στη διασπορά είναι άριστα........
 
Γιατί μιλάμε για το δε σκοτώνουν έχω αλλάξει 5 και έχω κυνηγήσει με 8 διαφορετικές όλες σκοτώνουν αλλά υπάρχουν συνθήκες που τα βρίσκουν σκούρα και δεν έχουν την απόδοση που πρέπει και δεν είναι φυσίγγι είναι κανη το θέμα .Κάποιος που δεν θα κυνηγάει συχνά έτσι Ζαμάν φου κάποιος που κυνηγά παπί φάσα και έχει μεγάλες απαιτήσεις δεν θα αποζημιωθεί από αυτό το οπλο.Τοσο απλά είναι μιλάω πάντα για κυνήγια στη χώρα μας όχι εξωτερικό που ρίχνουν στα 20 μέτρα πάνω από τα κεφάλια τους .
 
-Εμένα το πουλί μου γράφει πάνω Μπερέτα/Ρεμινγκτον κλπ και γαμαω καλύτερα από σένα που γράφει Μπενέλι

-Μα ρε φίλε και μένα που γράφει Μπενέλι μια χαρά μου σηκώνεται και γαμαω

-Όχι δε γαμας, νομίζεις ότι γαμας, εγώ γαμαω καλύτερα, με περισσότερη διάρκεια

-Και που το ξέρεις ρε φίλε, τον έχεις φάει από Μπενέλι;;

-Εχουν γίνει δοκιμές και τα πουλιά Μπενέλι δεν έχουν σκληρή στύση με διάρκεια και είναι και μικρά κιόλας

-Φερε μου μία γκόμενα που τον έφαγε από Μπενέλι και δεν της άρεσε

-Ειναι κάτι φίλες μου στο χωριό δεν τις ξέρεις

-Εγω εδώ σου δείχνω συνεντεύξεις από γυναίκες πορνοστάρ που τον έφαγαν από Μπενέλι και κάνανε σκουιρτ

-Στημενες συνεντεύξεις, εμείς γαμαμε καλύτερα

-Εμενα με το καβλι Μπενέλι μου σηκώνεται συνέχεια εσένα με το Μπερέτα/Ρεμινγκτον κλπ πας να γαμησεις και κάποιες φορές δε σου κάνει κουκου

-Ναι και σένα πολλοί φίλοι σου με Μπενέλι τον έχουν μικρό και τρέχουν να κάνουν φαλλοπλαστικη να τον μεγαλώσουν

Μια ατερμονη συζητηση στον αιωνα τον απαντα
Εγω παντως ξερω οτι οποιος γαμαει δε μιλαει;););)
Και πιο πολλη γλωσσα βλεπω βγαζουν οσοι ΔΕΝ εχουν Μπενελι

:cool::cool::cool:
 
Δε σκοτώνουν οι μπενελες αλλά ότι τσίχλα πέσει κατω στο χόρτο θα τη βρεις
Λες εδώ έπεσε πας εκεί κοντοστέκεσαι κάνα δυο δευτερα τη βλέπεις φρουπ φρουπ τις ρίχνεις άλλο ένα και πουλιαστρα
Και το πρόβλημα παει χα χα
Άντε να έχεις μπερετα να πέφτει και να μην το βρίσκεις
Να κάνουμε και λίγο πλάκα ε
.RESPECT. .RESPECT..sarcastic..sarcastic.
 
Μια ατερμονη συζητηση στον αιώνα τον άπαντα
Το θέμα είναι που θα βρούμε κοτσύφια να μαδήσουμε.
Και απ ότι πιάνει το αυτί μου, το μάδημα είναι επαγγελματικό.

Με ένα 500άρικο ακόμα οι Benelli σκοτώνουν όπως όλα τα άλλα όπλα.
.sarcastic.
Τα κοτσύφια όμως ξυπνάνε και δεν περνάνε από τα καρτέρια πλέον.
 
-Εμένα το πουλί μου γράφει πάνω Μπερέτα/Ρεμινγκτον κλπ και γαμαω καλύτερα από σένα που γράφει Μπενέλι

-Μα ρε φίλε και μένα που γράφει Μπενέλι μια χαρά μου σηκώνεται και γαμαω

-Όχι δε γαμας, νομίζεις ότι γαμας, εγώ γαμαω καλύτερα, με περισσότερη διάρκεια

-Και που το ξέρεις ρε φίλε, τον έχεις φάει από Μπενέλι;;

-Εχουν γίνει δοκιμές και τα πουλιά Μπενέλι δεν έχουν σκληρή στύση με διάρκεια και είναι και μικρά κιόλας

-Φερε μου μία γκόμενα που τον έφαγε από Μπενέλι και δεν της άρεσε

-Ειναι κάτι φίλες μου στο χωριό δεν τις ξέρεις

-Εγω εδώ σου δείχνω συνεντεύξεις από γυναίκες πορνοστάρ που τον έφαγαν από Μπενέλι και κάνανε σκουιρτ

-Στημενες συνεντεύξεις, εμείς γαμαμε καλύτερα

-Εμενα με το καβλι Μπενέλι μου σηκώνεται συνέχεια εσένα με το Μπερέτα/Ρεμινγκτον κλπ πας να γαμησεις και κάποιες φορές δε σου κάνει κουκου

-Ναι και σένα πολλοί φίλοι σου με Μπενέλι τον έχουν μικρό και τρέχουν να κάνουν φαλλοπλαστικη να τον μεγαλώσουν

Μια ατερμονη συζητηση στον αιωνα τον απαντα
Εγω παντως ξερω οτι οποιος γαμαει δε μιλαει;););)
Και πιο πολλη γλωσσα βλεπω βγαζουν οσοι ΔΕΝ εχουν Μπενελι

:cool::cool::cool:
Ας κατουρήσει και κανένας πολύ γαμησι πέφτει στραβοψουλιασαν
Καλά λέω εγώ το λέγαν θυριζ θυριζ αλλά λελέκι ματσιουκ
Έχεις δίκιο
 
-Εμένα το πουλί μου γράφει πάνω Μπερέτα/Ρεμινγκτον κλπ και γαμαω καλύτερα από σένα που γράφει Μπενέλι

-Μα ρε φίλε και μένα που γράφει Μπενέλι μια χαρά μου σηκώνεται και γαμαω

-Όχι δε γαμας, νομίζεις ότι γαμας, εγώ γαμαω καλύτερα, με περισσότερη διάρκεια

-Και που το ξέρεις ρε φίλε, τον έχεις φάει από Μπενέλι;;

-Εχουν γίνει δοκιμές και τα πουλιά Μπενέλι δεν έχουν σκληρή στύση με διάρκεια και είναι και μικρά κιόλας

-Φερε μου μία γκόμενα που τον έφαγε από Μπενέλι και δεν της άρεσε

-Ειναι κάτι φίλες μου στο χωριό δεν τις ξέρεις

-Εγω εδώ σου δείχνω συνεντεύξεις από γυναίκες πορνοστάρ που τον έφαγαν από Μπενέλι και κάνανε σκουιρτ

-Στημενες συνεντεύξεις, εμείς γαμαμε καλύτερα

-Εμενα με το καβλι Μπενέλι μου σηκώνεται συνέχεια εσένα με το Μπερέτα/Ρεμινγκτον κλπ πας να γαμησεις και κάποιες φορές δε σου κάνει κουκου

-Ναι και σένα πολλοί φίλοι σου με Μπενέλι τον έχουν μικρό και τρέχουν να κάνουν φαλλοπλαστικη να τον μεγαλώσουν

Μια ατερμονη συζητηση στον αιωνα τον απαντα
Εγω παντως ξερω οτι οποιος γαμαει δε μιλαει;););)
Και πιο πολλη γλωσσα βλεπω βγαζουν οσοι ΔΕΝ εχουν Μπενελι

:cool::cool::cool:
Πήγαινε στα γατσόπουλα στην Ιταλία γιατρέ να τους μάθεις τι εστί επιθετικό μάρκετινγκ
Που πληρώνουν κάτι κονιόρδους να παραμερίζουν τα κλαριά με την κάννη και το βαφτίζουν διαφήμιση
 
Καλησπερα,το εχω ξαναγραψει παλιοτερα,εχει σφιχτη εφαρμογη η σκανδαλοθηκη,θελει ελαφρυ χτυπημα με ματσολα για να κουμπωσει,πιστεψε με δεν εχει προβλημα το οπλο,ετσι κουμπωνει γενικα.
Ανεβαζω ενα βιντεο απο κουμπωμα της σκανδαλης για να το δεις στην πραξη πως κουμπωνει…
 
Το θέμα είναι που θα βρούμε κοτσύφια να μαδήσουμε.
Και απ ότι πιάνει το αυτί μου, το μάδημα είναι επαγγελματικό.

Με ένα 500άρικο ακόμα οι Benelli σκοτώνουν όπως όλα τα άλλα όπλα.
.sarcastic.
Τα κοτσύφια όμως ξυπνάνε και δεν περνάνε από τα καρτέρια πλέον.
Βασίλη μεγάλα παιδιά ήμαστε και ο καθένας μας κάνει ότι του αρέσει και τον ευχαριστεί, και ότι κάνει ο καθένας μας, ξέρει πολύ καλά ότι θα χαλάσει λεφτά, άλλος έχει λοξά να αλλάζει τα όπλα σαν τα πουκάμισα, άλλος να αγοράζει τσοκακια, άλλος να τα πειράζει, άλλος να αγοράζει ακριβά φυσίγγια, αλλά έχουμε ένα κοινό όλοι μας, ποιο είναι ;; Μα φυσικά να χαλάμε τα ωραία μας λεφτά, και άλλωστε για αυτό και υπάρχουν για να τα ξοδεύουμε, δεν ήρθε κάποιος να μας πάρει από το χέρι και να μας πάει στο μαγαζί του, να χαλάσουμε τα ωραία μας λεφτά, άλλωστε και τα κοτσύφια δεν τραγουδάνε όλα τον ίδιο σκοπό. ;)
 
Κατατοπιστικός σ'ευχαριστώ! Δεν έχω ματσόλα όμως! :confused:
Ξαναρίξε μία ματιά όταν είσαι πιό ήρεμος
Η σκανδαλοθήκη πρέπει να μπαίνει και να βγαίνει με το χέρι ας είναι σφιχτά, εκτός και αν στο manual γράφει και άλλον τρόπο
Στην ανάγκη κάνε όπως σου έδειξε ο airman αλλά λογικά θα πρέπει να μπορείς να το κάνεις με το χέρι
 
Ξαναρίξε μία ματιά όταν είσαι πιό ήρεμος
Η σκανδαλοθήκη πρέπει να μπαίνει και να βγαίνει με το χέρι ας είναι σφιχτά, εκτός και αν στο manual γράφει και άλλον τρόπο
Στην ανάγκη κάνε όπως σου έδειξε ο airman αλλά λογικά θα πρέπει να μπορείς να το κάνεις με το χέρι
Το ξέρω, στις άλλες benelli που είχα μπαινοβγαινε για πλάκα. Πρώτη φορά μου συμβαίνει αυτό να βγαίνει δύσκολα και μετά να μην μπαίνει! Αν και στο βιντεάκι που έστειλε ο φίλος την κοπάνησε αρκετά, οπότε μάλλον έτσι θα ναι κι άλλες! Στο manual που είναι κοινό και για τις άλλες rafaello δεν γράφει κοπάνημα. Γράφει πάει με το χέρι. Θα τη στείλω σ'αυτόν που τό γραψε να τη βάλει με το χέρι να δώ τι μαγκας είναι.
 
Back
Top