Benelli Team

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Απορώ μερικές φορές γιατί γεμίζετε αφού έχετε οπλάρες ... ΚΑΙ ΤΣΟΚΑΡΕΣ
.sarcastic.
Μόνο με Rem express #4 στα 36,5m με Full μαμά θα το καταλάβω.
.my man.
Βασίλη αν είμαστε κοντά θα είμαστε αχτύπητο δίδυμο, όπου θα είμαστε θα μας άκουγε η περιοχή, μου θυμίζεις τον κουμπάρο μου είμαστε αχώριστοι από το νηπιαγωγείο. Εσύ θα μου παρουσιάζεις στοιχεία αναλυτικά, εγώ πατέντες χωρίς να έχω στοιχεία να στο αποδείξω αναλυτικά. Καταλαβαίνεις το τι θα γινόταν και που θα ακουγομαστε, δεν χρειάζεται να στα λέω όλα. .sarcastic. .sarcastic. .love.
 
Ευριπίδη, αυτά τα νούμερα είναι κονη στο κάθε όπλο αντίστοιχα ;;
Πέτα στα σκουπίδια την Benelli και πάρε Beretta DT11 ... έχει τον μεγαλύτερο κώνο 48 εκατοστά.
Δεν θα βρεις άλλο όπλο να σκοτώνει μακρύτερα ... 10.000€ κάνει.
Κάθε εκατοστό κώνος δίνει περίπου 10m περισσότερα σύμφωνα με τους υπολογισμούς που έχω κάνει με στοιχεία που έχω συλλέξει από το HL.
Άρα τα 480m τα έχει άνετα.
20€ το μέτρο ... τζάμπα πράμα.
.sarcastic.
 
Last edited:
Πέτα στα σκουπίδια την Benelli και πάρε Beretta DT11 ... έχει τον μεγαλύτερο κώνο 48 εκατοστά.
Δεν θα βρεις άλλο όπλο να σκοτώνει μακρύτερα ... 10.000€ κάνει.
Κάθε εκατοστό κώνος δίνει περίπου 10m περισσότερα σύμφωνα με τους υπολογισμούς που έχω κάνει με στοιχεία που έχω συλλέξει από το HL.
Άρα τα 480m τα έχει άνετα.
20€ το μέτρο ... τζάμπα πράμα.
.sarcastic.
Μπόι μπόι, με βάζεις σε σκέψεις βραδυνές, βλέπω να πετάω το τσιτσιμπλίκι μου, να πάρω DT , αλλά μπα, αυτό θέλει να έχεις το πασόκι μπροστινό να σιγοντάρι, .sarcastic. .sarcastic.
 
Εγώ μια πουλα που έριξα με το δικό σου δεν θυμάμαι να έκανε κιχ.
(να μην λένε ότι δεν πιάνω benelli στα χέρια μου)....
Και με αριστερό κοντάκι.....:p
Ναι, θυμάμαι!!! Μια χαρά προσαρμόστηκες στο αριστερό...!!!:p
Και όμως Άρη, το κόλλημα δεν το κάνει συχνά και πίστευα ότι φταίω εγώ και ο τρόπος που βάζω το δάχτυλο στη σκανδάλη. Αυτό που διάβασα όμως χθες στο Αμερικάνικο φόρουμ με έκανε να καλέσω σήμερα τον Κύργια, όπου ένα ευγενέστατο παλληκάρι μου είπε να το στείλω πάνω να μου αλλάξει κάποια ανταλλακτικά, το αντίβαρο κλπ. Μου φάνηκε ότι δεν το άκουγε πρώτη φορά το πρόβλημα και επίσης ότι η Benelli έχει αλλάξει τον μηχανισμό της σκανδάλης στα πιό καινούργια σημαίνει ότι έχουν εντοπίσει ευαίσθητο σημείο. Είναι πολύ πιθανό να έχουν στείλει κάποιο recall για το συγκεκριμένο θέμα.
 
Ναι, θυμάμαι!!! Μια χαρά προσαρμόστηκες στο αριστερό...!!!:p
Και όμως Άρη, το κόλλημα δεν το κάνει συχνά και πίστευα ότι φταίω εγώ και ο τρόπος που βάζω το δάχτυλο στη σκανδάλη. Αυτό που διάβασα όμως χθες στο Αμερικάνικο φόρουμ με έκανε να καλέσω σήμερα τον Κύργια, όπου ένα ευγενέστατο παλληκάρι μου είπε να το στείλω πάνω να μου αλλάξει κάποια ανταλλακτικά, το αντίβαρο κλπ. Μου φάνηκε ότι δεν το άκουγε πρώτη φορά το πρόβλημα και επίσης ότι η Benelli έχει αλλάξει τον μηχανισμό της σκανδάλης στα πιό καινούργια σημαίνει ότι έχουν εντοπίσει ευαίσθητο σημείο. Είναι πολύ πιθανό να έχουν στείλει κάποιο recall για το συγκεκριμένο θέμα.
Ήθελα επίσης να σημειώσω, οτι η αντιπροσωπεία του Κύργια με εξυπηρέτησε άψογα και γρήγορα, τα καλά να λέγονται.
 
Μανωλη, καταρχήν μην νομίσεις ότι γράφω οτιδήποτε για να σε αμφισβητήσω, καλοπροαιρετα το κάνω. Εκεί που λέω για μείωση της επιτάχυνσης αναφέρομαι σε αυτό που βλέπουμε στο πρώτο διάγραμμα. Τα έβαλα για να έχουμε μία εικόνα προσεγγιστικη της συμβολης του κάθε τμήματος της κάνης στην δημιουργία πιέσεων.
Εννοείται κουβέντα κάνουμε. Δεν παρεξηγώ εγώ και να διαφωνείς. Απλά θα διαφωνώ και εγώ .yel.
 
Έχω κάνει δοκιμές με την α350.,390,Βεν 121κ Βεν σούπερ 90,σε όλες τις δοκιμές με ότι φυσίγγια +δράμια έριξα η 350 δίνει καλύτερες κατανομές.Διατρηση δεν τσεκαρα αλλά θα κάνω κάποιες με σκάγια από περιέργεια.το πρόβλημα είναι όμως ότι για να φέρω το κοντάκι μου έσπασε τα νεύρα...και δεν το κυνήγησα αρκετά φέτος.
Πολλές τροποποιήσεις,άλλο πέλμα,αύξηση απόστασης και pitch, κατέβασμα και λίγο cast of......
Με 7αρια Ρουμελιώτης πάντως και 2 τσοκ καρακάξες και κίσσες (δοκιμές για το κοντάκι) τις κατεβάζεις από πολυυυ μακριά.
Εξαρτάται τον σωματότυπο πάντα.εγω στην 350 δε χρειάστηκα παραπάνω μήκος στο κοντάκι αν και με το όπλο μαζί είχε μέσα 2 αποστάτες και βολεύτηκα με την 65αρα φλάντζα.επειδη την κράτησα για 3 χρόνια και αν δεν υπήρχε οικονομική ανάγκη τότε δε θα έφευγε ποτέ απ' τα χέρια μου θα σου πω ότι ήτανε μακράν η καλύτερη Μπερέτα που έβαλα ποτέ στα χέρια μου.επειδη δεν ασχολούμαι με ιδιογομωση ότι εμπορικό φυσίγγι έβαλα μέσα το πήγε μπάλα.το 4 ήτανε το τσοκ που έκανα πάνω απ' το 95% των κυνηγιων μου και μονο σε μπασιματα τσίχλας έβαζα το lf.σε σύγκριση πάλι με μια 391 που είχα έβγαλε έστω και ελάχιστα καλύτερα αποτελέσματα.ειχα βάλει πολλές δοκιμές στο φόρουμ αλλά δε θυμάμαι που για να δείτε αυτά που λεω.ξαναλεω ότι για μένα είναι μαζί με την xtrema ότι καλύτερο κυκλοφορεί τώρα απ' τη Μπερέτα.για ανάκρουση βέβαια μέχρι 36 γραμ που έριξα ούτε λογος
 
Εξαρτάται τον σωματότυπο πάντα.εγω στην 350 δε χρειάστηκα παραπάνω μήκος στο κοντάκι αν και με το όπλο μαζί είχε μέσα 2 αποστάτες και βολεύτηκα με την 65αρα φλάντζα.επειδη την κράτησα για 3 χρόνια και αν δεν υπήρχε οικονομική ανάγκη τότε δε θα έφευγε ποτέ απ' τα χέρια μου θα σου πω ότι ήτανε μακράν η καλύτερη Μπερέτα που έβαλα ποτέ στα χέρια μου.επειδη δεν ασχολούμαι με ιδιογομωση ότι εμπορικό φυσίγγι έβαλα μέσα το πήγε μπάλα.το 4 ήτανε το τσοκ που έκανα πάνω απ' το 95% των κυνηγιων μου και μονο σε μπασιματα τσίχλας έβαζα το lf.σε σύγκριση πάλι με μια 391 που είχα έβγαλε έστω και ελάχιστα καλύτερα αποτελέσματα.ειχα βάλει πολλές δοκιμές στο φόρουμ αλλά δε θυμάμαι που για να δείτε αυτά που λεω.ξαναλεω ότι για μένα είναι μαζί με την xtrema ότι καλύτερο κυκλοφορεί τώρα απ' τη Μπερέτα.για ανάκρουση βέβαια μέχρι 36 γραμ που έριξα ούτε λογος
Ευριπίδη τι άυλο έχει η .my man. 350 ;; Αν και υποψιάζομαι, για πε .
 
Στη Φράνκι τώρα θεωρητικά λένε ότι η sporting έχει 18,5 αλλά επειδή είναι μπενελοειδες δεν έχει τίποτα χτυπημένο κάποια στιγμή θα φύγει ένα mail στην εταιρεία με τον αριθμό της κάνης όχι για κανένα άλλο λόγο αλλά από περιέργεια.ειμαι πολύ ικαν από το όπλο μετά την αγορά τσοκ
 
Back
Top