Benelli Team

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Ο λόγος είναι οτι κατάλαβες τι μα-ακια έκανες.
Δηλ,θα κάνεις μία μη αναστρέψιμη επέμβαση παρορμητικα?
Χωρίς να ψάξεις,να ρωτήσεις,να δεις?
Όχι ότι δε μπορεί να γίνει,βέβαια.
Ωστόσο πιστεύω ότι όποιος αποφασίσει να το κάνει θα το δει δύο φορές.
 
Φίλε benelli l.h ΌΛΗ η πρόοδος είναι αποτέλεσμα των προσπαθειών κάποιων κολλημένων που αντί να ασχολούνται με την επιβίωση τους, έψαχναν ψύλλους στα άχυρα, σύμφωνα με την πλειοψηφία. Έχεις μία γκομενα που για τους υπόλοιπους σβήνει όλες τις άλλες και εσύ γυρίζεις το κεφάλι στον δρόμο για να τσεκάρεις τον πάτο μιάς άγνωστης, γιατί; είσαι αδικαιολογητος.
 
Στα ακριβά, κατά παραγγελία όπλα, τους λες τα φυσίγγια που θα χρησιμοποιήσεις και διαμορφώνει την κάνη σύμφωνα με αυτά.
Αυτό προϋποθέτει σταθερότητα στην κατασκευή των φυσιγγίων.
Εδώ έχουμε τέτοιες "πολυτέλειες";
 
Δηλ,θα κάνεις μία μη αναστρέψιμη επέμβαση παρορμητικα?
Χωρίς να ψάξεις,να ρωτήσεις,να δεις?
Όχι ότι δε μπορεί να γίνει,βέβαια.
Ωστόσο πιστεύω ότι όποιος αποφασίσει να το κάνει θα το δει δύο φορές.
Μα αυτό που λέω εγώ δεν είναι να μην το κάνει κάποιος ,αλλά αν πραγματικά το χρειάζεται και ιδίως αν μπορεί να το υποστηρίξει.Και φυσικά να μην το δεις στο car με τη δικαιολογία πολλών όπλων ,η δεν έχω χρόνο να ασχοληθώ, η μετακομίζω στο εξωτερικό.
 
Εγω αυτο που ξερω....ειναι οτι ενα φυσιγγιο....μπορει να βγαλει OF καννες - αυλους - επιμηκυνσεις...
Ολα τα αλλα.... για τον βωμο του χρηματος....
Όταν έχεις την πολυτέλεια του χρόνου και του χρήματος και εννοείται γνώσεις για να φτιάξεις και να πειραματίζεται σίγουρα θα φτιάξεις φυσίγγι και για νεροσωληνα
 
Δηλ,θα κάνεις μία μη αναστρέψιμη επέμβαση παρορμητικα?
Χωρίς να ψάξεις,να ρωτήσεις,να δεις?
Όχι ότι δε μπορεί να γίνει,βέβαια.
Ωστόσο πιστεύω ότι όποιος αποφασίσει να το κάνει θα το δει δύο φορές.
Δέκα φορές πρέπει να το σκεφτεί οποίος το κάνει, όχι δύο... Κ καλύτερα αν δεν έχει κ τις απαραίτητες γνώσεις να το πουλήσει κ να πάρει ένα άλλο με μακρύτερο κώνο... Δόξα το Θεό το 80% των όπλων έχουν ήδη επιμήκυνσμενους κώνους από κατασκευή τούς σήμερα...
Αλήθεια είναι επίσης ότι τα 2/3 όσων έκαναν κώνο δεν τον είχαν ανάγκη η τουλάχιστον ήταν το τελευταίο που είχαν ανάγκη σε όσες "ελλείψεις" παρατηρούσαν στο κυνήγι...
Το υπόλοιπο 1/3 ξέρει καλά γιατί το έκανε...
 
Όταν έχεις την πολυτέλεια του χρόνου και του χρήματος και εννοείται γνώσεις για να φτιάξεις και να πειραματίζεται σίγουρα θα φτιάξεις φυσίγγι και για νεροσωληνα

Απαντησα στις βλητικες δοκιμες...
Εγω λεω και υποστηριζω τι κάνει το φυσιγγιο στην οποια καννη....
Το που θα βρεις το φυσιγγιο ειναι αλλο θεμα Γιαννη μου!!
 
Last edited:
Ζώ για τη στιγμή που θα αποφασίσει (αν ποτέ γίνει) η benelli κάποια στιγμή να κάνει πάνω απο 18,5 τον αυλό και μεγαλύτερο τον κώνο και να το διαφημίσει κιόλας. Τότε θα μπώ στο φόρουμ και πραγματικά θα απολαύσω!
 
Ζώ για τη στιγμή που θα αποφασίσει (αν ποτέ γίνει) η benelli κάποια στιγμή να κάνει πάνω απο 18,5 τον αυλό και μεγαλύτερο τον κώνο και να το διαφημίσει κιόλας. Τότε θα μπώ στο φόρουμ και πραγματικά θα απολαύσω!
Εύχομαι να ζήσεις 1000 χρόνια!
Πιστεύω ότι τέτοια στιγμή δεν θα υπάρξει,τουλάχιστον μεσοπροθεσμα...
Η Μπενελα πουλάει ΑΥΤΟ και με βάση τα νούμερα που παρουσιάζονται,το πουλάει ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ!
 
Back
Top