Benelli Team

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Ποιος φιλοι μου καλοι μπορει να μου πει τι σκεπτικο εχει αυτη η benelli και αυξησε τη τιμη της super sport στα 2890ευρω τιμη καταστηματος 2600+ ευρω αναλογα το καταστημα .Τι εχει αυτο το οπλο κατα την κριση σας η και την εμπειρια σας οσοι την εχουν δουλεψει και αν αξιζει να δωσει καποιος αυτο το ποσο για την αποκτηση της;Μεταχειρισμενο οτι βγαίνει φευγει και μαλιστα κοντα στα 1500-1600 ευρω.Μιλουσα με καποιο κυριο απο Γιαννενα ηταν η τελευταια που ειχε ανεβει στο car εφυγε μου λεει στα 1650ευρω.Σε κουβεντα που ειχα προχθες με ενα περιβαλλον η επιλογη μιας beretta steelium ειναι πολυ καλιτερη επιλογη και λιγοτερα χρηματα με δεδομενο οτι η ss αδυνατει να συναγωνισθει σε βλητικο αποτελεσμα και περισσοτερο σε διατρηση τουλαχιστον στα σκληρα θηραματα.Η αντιπροσωπεια αυτη την στιγμη δεν εχει καμμια αναμονη στις νεες αφίξεις.Θα ηθελα να δω καποιες αποψεις τοσο οσο αυτου καθε αυτου για το οπλο διοτι και παλαιοτερα το εχουμε συζητησει το θεμα οσο για την τιμη της ως αναλογη της αξιας της ως οπλο.
 
Ποιος φιλοι μου καλοι μπορει να μου πει τι σκεπτικο εχει αυτη η benelli και αυξησε τη τιμη της super sport στα 2890ευρω τιμη καταστηματος 2600+ ευρω αναλογα το καταστημα .Τι εχει αυτο το οπλο κατα την κριση σας η και την εμπειρια σας οσοι την εχουν δουλεψει και αν αξιζει να δωσει καποιος αυτο το ποσο για την αποκτηση της;Μεταχειρισμενο οτι βγαίνει φευγει και μαλιστα κοντα στα 1500-1600 ευρω.Μιλουσα με καποιο κυριο απο Γιαννενα ηταν η τελευταια που ειχε ανεβει στο car εφυγε μου λεει στα 1650ευρω.Σε κουβεντα που ειχα προχθες με ενα περιβαλλον η επιλογη μιας beretta steelium ειναι πολυ καλιτερη επιλογη και λιγοτερα χρηματα με δεδομενο οτι η ss αδυνατει να συναγωνισθει σε βλητικο αποτελεσμα και περισσοτερο σε διατρηση τουλαχιστον στα σκληρα θηραματα.Η αντιπροσωπεια αυτη την στιγμη δεν εχει καμμια αναμονη στις νεες αφίξεις.Θα ηθελα να δω καποιες αποψεις τοσο οσο αυτου καθε αυτου για το οπλο διοτι και παλαιοτερα το εχουμε συζητησει το θεμα οσο για την τιμη της ως αναλογη της αξιας της ως οπλο.
Εάν πούλαγε και συνεχίσει να πουλάει και σε αυτή την τιμή γιατί να μην το κάνουν;
Το αν αξίζει οποιαδήποτε καραμπίνα μαζικής παραγωγής(με πλαστικά μέρη, όχι ξύλινα που μπορεί να ανεβάσουν την τιμή κατά πολύ εάν είναι κορυφαίας βαθμίδας)οποιασδήποτε εταιρείας τόσα λεφτά είναι το θέμα
Εγώ πιστεύω πως όχι, είναι υπερκοστολογημένα
Δεν λέω ότι δεν είναι καλά το αντίθετο, αλλά έπρεπε να παίζουν χαμηλότερα
Στο εξωτερικό στις ίδιες τιμές να κυμαίνεται ή υπάρχει διαφορά, ξέρει κάποιος;
 
Ποιος φιλοι μου καλοι μπορει να μου πει τι σκεπτικο εχει αυτη η benelli και αυξησε τη τιμη της super sport στα 2890ευρω τιμη καταστηματος 2600+ ευρω αναλογα το καταστημα .Τι εχει αυτο το οπλο κατα την κριση σας η και την εμπειρια σας οσοι την εχουν δουλεψει και αν αξιζει να δωσει καποιος αυτο το ποσο για την αποκτηση της;Μεταχειρισμενο οτι βγαίνει φευγει και μαλιστα κοντα στα 1500-1600 ευρω.Μιλουσα με καποιο κυριο απο Γιαννενα ηταν η τελευταια που ειχε ανεβει στο car εφυγε μου λεει στα 1650ευρω.Σε κουβεντα που ειχα προχθες με ενα περιβαλλον η επιλογη μιας beretta steelium ειναι πολυ καλιτερη επιλογη και λιγοτερα χρηματα με δεδομενο οτι η ss αδυνατει να συναγωνισθει σε βλητικο αποτελεσμα και περισσοτερο σε διατρηση τουλαχιστον στα σκληρα θηραματα.Η αντιπροσωπεια αυτη την στιγμη δεν εχει καμμια αναμονη στις νεες αφίξεις.Θα ηθελα να δω καποιες αποψεις τοσο οσο αυτου καθε αυτου για το οπλο διοτι και παλαιοτερα το εχουμε συζητησει το θεμα οσο για την τιμη της ως αναλογη της αξιας της ως οπλο.
Η super sport επειδή την είχα παρει όταν πρωτοήρθε και μετά και άλλες δύο δυο συγγενείς μου το έχω δουλέψει πολύ το οπλο έχει αυλό ίδιο με της power bowr που διαφημίζει η benelli ως ιδανικό + κάποια κακουχία ακόμη.Ειναι δυνατό όπλο με ντουφέκιες μαζεμένες αλλά όταν σφίξει ο καιρός γίνεται ιδιότροπο λιγάκι .Προσωπικα το θεωρώ πολύ αξιόλογο όπλο.Σιγουρα είναι ανώτερο σε ντουφέκιες από τα υπόλοιπα μπενελι πλην power bowr που δεν ξέρω τι κάνει.Η τιμή που ανέβηκε είναι λίγο στη σφαίρα του ανεξήγητου για μένα και πιστεύω πως κανένα αυτογεμες δεν έπρεπε να πωλείται παραπάνω από 1500 ευρώ βαριά βαριά δεν αναφέρομαι στην cosmi γιατί αυτό είναι άλλο όπλο.Απο κει και έπειτα εκμεταλευεται η εταιρεία το όνομα που έχει που τονίζω αφορά αξιοπιστία και ομορφιά και μάλλον αυτά νικούν όλα τα άλλα κάτι σαν τη γυναίκα αν είναι όμορφη και αξιόπιστη και καλή στο κρεβάτι να μην είναι οι περισσότεροι θα την κρατήσουν είναι θέμα πρεστίζ.
 
Ποιος φιλοι μου καλοι μπορει να μου πει τι σκεπτικο εχει αυτη η benelli και αυξησε τη τιμη της super sport στα 2890ευρω τιμη καταστηματος 2600+ ευρω αναλογα το καταστημα .Τι εχει αυτο το οπλο κατα την κριση σας η και την εμπειρια σας οσοι την εχουν δουλεψει και αν αξιζει να δωσει καποιος αυτο το ποσο για την αποκτηση της;Μεταχειρισμενο οτι βγαίνει φευγει και μαλιστα κοντα στα 1500-1600 ευρω.Μιλουσα με καποιο κυριο απο Γιαννενα ηταν η τελευταια που ειχε ανεβει στο car εφυγε μου λεει στα 1650ευρω.Σε κουβεντα που ειχα προχθες με ενα περιβαλλον η επιλογη μιας beretta steelium ειναι πολυ καλιτερη επιλογη και λιγοτερα χρηματα με δεδομενο οτι η ss αδυνατει να συναγωνισθει σε βλητικο αποτελεσμα και περισσοτερο σε διατρηση τουλαχιστον στα σκληρα θηραματα.Η αντιπροσωπεια αυτη την στιγμη δεν εχει καμμια αναμονη στις νεες αφίξεις.Θα ηθελα να δω καποιες αποψεις τοσο οσο αυτου καθε αυτου για το οπλο διοτι και παλαιοτερα το εχουμε συζητησει το θεμα οσο για την τιμη της ως αναλογη της αξιας της ως οπλο.
η ζυτηση αντικατροπτιζει την τιμη το τι διαφορετικο εχει που αξιζει τα τοσα λεφτα? η αίσθηση έτσι όπως είναι φτιαγμένο σου δινει την
Ψευδαίσθηση ότι θα (σκοτώνεις πιο μακρια από όλα τα αλλα οπλα και θα κατεβάζεις τα πάντα από παντού εμενα αυτο μου βγαζει και ας ξερω οτι ειναι ψεμα βέβαια και η μόστρα ας πούμε την αλήθεια είναι ωραιο στημένο βέβαια και δεν αξίζει τα λεφτά που ζηταει καραμπίνα πάνω από 1500 ευρω και πολλά λεω δεν θα έπρεπε να έχουν μαζικής παραγωγής.
 
Υπάρχουν τόσα μοντέλα και πιο οικονομικά γιατί να πας να πάρεις την ακριβότερη έκδοση Σπόρτινγκ;
Μήπως γιατί πιστεύεις ότι με το φουλ εξοπλισμό μοντέλο θα έχεις περισσότερα θηράματα , επιτυχίες;;
 
Το έχω ξαναγράψει αλλά μου αρέσει:
Η μόνη διαφορά του άντρα από το παιδί είναι η αξία των παιγνιδιών...

Ούτε τα μισά δεν χρειαζόμαστε από αυτά που αγοράζουμε...
Ελπίζω μόνο άμα πεθάνω, να μην πουλήσει η γυναίκα μου τα πράγματά μου στην τιμή που της είπα ότι τα αγόρασα 😂
 
Έχουν γίνει σαν τα αυτοκίνητα οι καραμπίνες ,διάφορες εκδόσεις για κάθε γούστο και τσέπη, με διαφορές στην αισθητική κυρίως αλλά και κάποιες βελτιώσεις, μικρής σημασίας θεωρώ, αλλά βελτιώσεις.
Νέες τεχνολογίες και νέα υλικά , και εκεί δημιουργούνται και οι διαφορές στην τιμή, λέγεται και μαρκετινγκ αλλιώς.
Αλλά γεγονός είναι ότι κάποια πράγματα είναι ακριβά να γίνουν μεταγενέστερα ,αν ας πούμε σε μια απλή έκδοση θελήσεις να κάνεις κάποιες επεμβάσεις όπως porting , αυλό ,ρήγα carbon,τσοκάκια κτλ, θα κοστίσουν όσο μια καραμπίνα.
Τώρα, κατά πόσο αξίζει να δώσoυμε για μια rafaello +1.000€ για κάποιες επεμβάσεις αυτό θα μας απασχολεί πάντα, δεν πρόκειται ποτέ να βγει κάποιο ασφαλές συμπέρασμα. Το σίγουρο όμως είναι ότι η ψυχολογία θα είναι στα ύψη :) που είναι απο τους σημαντικότερους παράγοντες σκόπευσης 😆
 
Καλησπέρα!. Θέλω να μοιραστώ μαζί σας κάποια πράγματα,αφού σας εξηγήσω βέβαια περί τίνος πρόκειται. Ξεκινάω… Πέρυσι τον Ιούλιο αγόρασα την Raffaello deluxe power bore. Όταν την έλυσα για να την καθαρίσω προκειμένου να φύγουν τα γράσα κλπ, παρατήρησα μια δυσκολία στην γλώσσα, δηλαδή δεν είχε αντίσταση μεγάλη και όταν την έσπρωχνα μέσα να βάλω φυσίγγιο στην αποθήκη, αλλά και όταν έκανε επιστροφή να έρθει στην ευθεία με την αποθήκη!. Τέλος πάντων αυτό συνέχισε να υπάρχει και προς το τέλος της σαιζόν έκανε και κάποιες εμπλοκές. Την καθάρισα την φύλαξα και την πρώτη ημέρα που πήγα εφέτος για κυνήγι μου έκανε πάλι εμπλοκή, παρατήρησε δέ, ότι η γλώσσα έμενε μέσα κολλημένη και εάν δεν την έπιανα με κάτι να την τραβήξω έξω,δεν μπορούσα για λόγους ασφαλείας και να τουφεκίσω. Τέλος πάντων την ξανά έλυσα της έριξα στην σκάνδαλο θήκη μισό μπουκάλι wd 40, αλλά το κόλλημα κόλλημα. Την έστειλα στον Κύργια και μου είπαν ότι το πρόβλημα ήταν στο ελατήριο το οποίο και χαλάρωσαν. Τώρα το απόγευμα που πήρα πάλι το όπλο παρατήρησα ότι η γλώσσα δούλευε κανονικά, πλήν όμως έχει στραβή φορά δεν είναι στην ευθεία και για λίγο δεν ακουμπά στην βάση του όπλου, (όπως φαίνεται στην φωτογραφία). Στα δικά σας όπλα, έτσι είναι η γλώσσα? ή έκαναν καμιά μ@μ@κία?. Εάν κάποιος έχει το ίδιο όπλο ή την Ethos, άς το κοιτάξει και να μου πεί!. Εγώ νομίζω ότι δεν πρέπει να έχει στραβή φορά!. Σας ευχαριστώ και για την υπομονή σας να διαβάσετε αυτό το σεντόνι!.IMG_1139.jpeg
 
Καλησπέρα!. Θέλω να μοιραστώ μαζί σας κάποια πράγματα,αφού σας εξηγήσω βέβαια περί τίνος πρόκειται. Ξεκινάω… Πέρυσι τον Ιούλιο αγόρασα την Raffaello deluxe power bore. Όταν την έλυσα για να την καθαρίσω προκειμένου να φύγουν τα γράσα κλπ, παρατήρησα μια δυσκολία στην γλώσσα, δηλαδή δεν είχε αντίσταση μεγάλη και όταν την έσπρωχνα μέσα να βάλω φυσίγγιο στην αποθήκη, αλλά και όταν έκανε επιστροφή να έρθει στην ευθεία με την αποθήκη!. Τέλος πάντων αυτό συνέχισε να υπάρχει και προς το τέλος της σαιζόν έκανε και κάποιες εμπλοκές. Την καθάρισα την φύλαξα και την πρώτη ημέρα που πήγα εφέτος για κυνήγι μου έκανε πάλι εμπλοκή, παρατήρησε δέ, ότι η γλώσσα έμενε μέσα κολλημένη και εάν δεν την έπιανα με κάτι να την τραβήξω έξω,δεν μπορούσα για λόγους ασφαλείας και να τουφεκίσω. Τέλος πάντων την ξανά έλυσα της έριξα στην σκάνδαλο θήκη μισό μπουκάλι wd 40, αλλά το κόλλημα κόλλημα. Την έστειλα στον Κύργια και μου είπαν ότι το πρόβλημα ήταν στο ελατήριο το οποίο και χαλάρωσαν. Τώρα το απόγευμα που πήρα πάλι το όπλο παρατήρησα ότι η γλώσσα δούλευε κανονικά, πλήν όμως έχει στραβή φορά δεν είναι στην ευθεία και για λίγο δεν ακουμπά στην βάση του όπλου, (όπως φαίνεται στην φωτογραφία). Στα δικά σας όπλα, έτσι είναι η γλώσσα? ή έκαναν καμιά μ@μ@κία?. Εάν κάποιος έχει το ίδιο όπλο ή την Ethos, άς το κοιτάξει και να μου πεί!. Εγώ νομίζω ότι δεν πρέπει να έχει στραβή φορά!. Σας ευχαριστώ και για την υπομονή σας να διαβάσετε αυτό το σεντόνι!.View attachment 78245
Κανονικά όχι,θα έπρεπε να είναι κεντραρισμενη.
 
Καλησπέρα!. Θέλω να μοιραστώ μαζί σας κάποια πράγματα,αφού σας εξηγήσω βέβαια περί τίνος πρόκειται. Ξεκινάω… Πέρυσι τον Ιούλιο αγόρασα την Raffaello deluxe power bore. Όταν την έλυσα για να την καθαρίσω προκειμένου να φύγουν τα γράσα κλπ, παρατήρησα μια δυσκολία στην γλώσσα, δηλαδή δεν είχε αντίσταση μεγάλη και όταν την έσπρωχνα μέσα να βάλω φυσίγγιο στην αποθήκη, αλλά και όταν έκανε επιστροφή να έρθει στην ευθεία με την αποθήκη!. Τέλος πάντων αυτό συνέχισε να υπάρχει και προς το τέλος της σαιζόν έκανε και κάποιες εμπλοκές. Την καθάρισα την φύλαξα και την πρώτη ημέρα που πήγα εφέτος για κυνήγι μου έκανε πάλι εμπλοκή, παρατήρησε δέ, ότι η γλώσσα έμενε μέσα κολλημένη και εάν δεν την έπιανα με κάτι να την τραβήξω έξω,δεν μπορούσα για λόγους ασφαλείας και να τουφεκίσω. Τέλος πάντων την ξανά έλυσα της έριξα στην σκάνδαλο θήκη μισό μπουκάλι wd 40, αλλά το κόλλημα κόλλημα. Την έστειλα στον Κύργια και μου είπαν ότι το πρόβλημα ήταν στο ελατήριο το οποίο και χαλάρωσαν. Τώρα το απόγευμα που πήρα πάλι το όπλο παρατήρησα ότι η γλώσσα δούλευε κανονικά, πλήν όμως έχει στραβή φορά δεν είναι στην ευθεία και για λίγο δεν ακουμπά στην βάση του όπλου, (όπως φαίνεται στην φωτογραφία). Στα δικά σας όπλα, έτσι είναι η γλώσσα? ή έκαναν καμιά μ@μ@κία?. Εάν κάποιος έχει το ίδιο όπλο ή την Ethos, άς το κοιτάξει και να μου πεί!. Εγώ νομίζω ότι δεν πρέπει να έχει στραβή φορά!. Σας ευχαριστώ και για την υπομονή σας να διαβάσετε αυτό το σεντόνι!.View attachment 78245
Η αλήθεια είναι ότι από τη φωτογραφία και μόνο φαίνεται πως η γλώσσα δεν κάθεται όπως θα έπρεπε. Είναι ένα ακριβό όπλο για να έχει τέτοια αλλά αν δεν σου κάνει εμπλοκή τωρα μην το πειράζεις. Ρώτα και κανένα οπλουργο όμως μπορεί να λύνεται.
 
Καλησπέρα!. Θέλω να μοιραστώ μαζί σας κάποια πράγματα,αφού σας εξηγήσω βέβαια περί τίνος πρόκειται. Ξεκινάω… Πέρυσι τον Ιούλιο αγόρασα την Raffaello deluxe power bore. Όταν την έλυσα για να την καθαρίσω προκειμένου να φύγουν τα γράσα κλπ, παρατήρησα μια δυσκολία στην γλώσσα, δηλαδή δεν είχε αντίσταση μεγάλη και όταν την έσπρωχνα μέσα να βάλω φυσίγγιο στην αποθήκη, αλλά και όταν έκανε επιστροφή να έρθει στην ευθεία με την αποθήκη!. Τέλος πάντων αυτό συνέχισε να υπάρχει και προς το τέλος της σαιζόν έκανε και κάποιες εμπλοκές. Την καθάρισα την φύλαξα και την πρώτη ημέρα που πήγα εφέτος για κυνήγι μου έκανε πάλι εμπλοκή, παρατήρησε δέ, ότι η γλώσσα έμενε μέσα κολλημένη και εάν δεν την έπιανα με κάτι να την τραβήξω έξω,δεν μπορούσα για λόγους ασφαλείας και να τουφεκίσω. Τέλος πάντων την ξανά έλυσα της έριξα στην σκάνδαλο θήκη μισό μπουκάλι wd 40, αλλά το κόλλημα κόλλημα. Την έστειλα στον Κύργια και μου είπαν ότι το πρόβλημα ήταν στο ελατήριο το οποίο και χαλάρωσαν. Τώρα το απόγευμα που πήρα πάλι το όπλο παρατήρησα ότι η γλώσσα δούλευε κανονικά, πλήν όμως έχει στραβή φορά δεν είναι στην ευθεία και για λίγο δεν ακουμπά στην βάση του όπλου, (όπως φαίνεται στην φωτογραφία). Στα δικά σας όπλα, έτσι είναι η γλώσσα? ή έκαναν καμιά μ@μ@κία?. Εάν κάποιος έχει το ίδιο όπλο ή την Ethos, άς το κοιτάξει και να μου πεί!. Εγώ νομίζω ότι δεν πρέπει να έχει στραβή φορά!. Σας ευχαριστώ και για την υπομονή σας να διαβάσετε αυτό το σεντόνι!.View attachment 78245
Σε rafaello 123 παλιά είναι ίσια
Δεν πιστεύω ότι έχει να κάνει με το μοντέλο
Ούτε και παρατήρησα ποτέ benelli με στραβή γλώσσα σε όσες έχω πιάσει
 
Καλησπέρα!. Θέλω να μοιραστώ μαζί σας κάποια πράγματα,αφού σας εξηγήσω βέβαια περί τίνος πρόκειται. Ξεκινάω… Πέρυσι τον Ιούλιο αγόρασα την Raffaello deluxe power bore. Όταν την έλυσα για να την καθαρίσω προκειμένου να φύγουν τα γράσα κλπ, παρατήρησα μια δυσκολία στην γλώσσα, δηλαδή δεν είχε αντίσταση μεγάλη και όταν την έσπρωχνα μέσα να βάλω φυσίγγιο στην αποθήκη, αλλά και όταν έκανε επιστροφή να έρθει στην ευθεία με την αποθήκη!. Τέλος πάντων αυτό συνέχισε να υπάρχει και προς το τέλος της σαιζόν έκανε και κάποιες εμπλοκές. Την καθάρισα την φύλαξα και την πρώτη ημέρα που πήγα εφέτος για κυνήγι μου έκανε πάλι εμπλοκή, παρατήρησε δέ, ότι η γλώσσα έμενε μέσα κολλημένη και εάν δεν την έπιανα με κάτι να την τραβήξω έξω,δεν μπορούσα για λόγους ασφαλείας και να τουφεκίσω. Τέλος πάντων την ξανά έλυσα της έριξα στην σκάνδαλο θήκη μισό μπουκάλι wd 40, αλλά το κόλλημα κόλλημα. Την έστειλα στον Κύργια και μου είπαν ότι το πρόβλημα ήταν στο ελατήριο το οποίο και χαλάρωσαν. Τώρα το απόγευμα που πήρα πάλι το όπλο παρατήρησα ότι η γλώσσα δούλευε κανονικά, πλήν όμως έχει στραβή φορά δεν είναι στην ευθεία και για λίγο δεν ακουμπά στην βάση του όπλου, (όπως φαίνεται στην φωτογραφία). Στα δικά σας όπλα, έτσι είναι η γλώσσα? ή έκαναν καμιά μ@μ@κία?. Εάν κάποιος έχει το ίδιο όπλο ή την Ethos, άς το κοιτάξει και να μου πεί!. Εγώ νομίζω ότι δεν πρέπει να έχει στραβή φορά!. Σας ευχαριστώ και για την υπομονή σας να διαβάσετε αυτό το σεντόνι!.View attachment 78245
Είναι πολύ στραβή Μανώλη.
Να η δική μου.

20230901_232220.jpg
 
Back
Top