Benelli Team

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Η αλήθεια είναι ότι από τη φωτογραφία και μόνο φαίνεται πως η γλώσσα δεν κάθεται όπως θα έπρεπε. Είναι ένα ακριβό όπλο για να έχει τέτοια αλλά αν δεν σου κάνει εμπλοκή τωρα μην το πειράζεις. Ρώτα και κανένα οπλουργο όμως μπορεί να λύνεται.
Στον Κυργια θέλει φωτογραφία και τηλέφωνο Κώστα
Εάν κάτι πάει στραβά αυτός πρέπει να το λύσει
Μάλλον υποχρεούται να το λύσει, ενός χρόνου όπλο είναι στην εγγύηση ακόμα
 
Κανονικά όχι,θα έπρεπε να είναι κεντραρισμενη.
Αυτό λέω και εγώ, πρίν το στείλω στον Κύργια το όπλο δεν είχε την γλώσσα στραβά! Τι διάλο κάνανε, ένας θεός ξέρει, θα έχουμε συνέχεια από Δευτέρα! Δυόμιση χιλιάδες όπλο…..
 
Last edited:
Η αλήθεια είναι ότι από τη φωτογραφία και μόνο φαίνεται πως η γλώσσα δεν κάθεται όπως θα έπρεπε. Είναι ένα ακριβό όπλο για να έχει τέτοια αλλά αν δεν σου κάνει εμπλοκή τωρα μην το πειράζεις. Ρώτα και κανένα οπλουργο όμως μπορεί να λύνεται.
Στην Πάτρα φίλε μου οι οπλουργοί είναι για τον π….ο, όσο για να δώ εάν θα κάνει εμπλοκή, για σκέψου να του πώ μετά από κάνα μήνα ότι το όπλο… μπλά… μπλά… άντε να το κάνει καλά, αλλά ήθελα να ήξερα αυτός που το έφτιαξε, ήταν οπλουργός στον Κύργια? Εάν ήταν, μπράβο να τον χαίρεται!.
 
Αυτό λέω και εγώ, πρίν το στείλω στον Κύργια το όπλο δεν είχε την γλώσσα στραβά! Τι διάλο κάνανε, ένας θεός ξέρει, θα έχουμε συνέχεια από Δευτέρα! Δυόμιση χιλιάδες όπλο…..
Να σου στείλουν μια καινούργια σκανδαλοθήκη.
Να μην στείλεις το όπλο ... μόνο την σκανδαλοθήκη.
Εγώ αυτή την συμφωνία θα προσπαθούσα να πετύχω.
Είναι φως φανάρι ότι κάτι συμβαίνει με την σκανδαλοθήκη.
 
Σε όλα τα αδρανείας που είχα (benelli (x3), franchi (x2), vitoria (x2), η γλώσσα δεν ήταν ποτέ κεντραρισμένη απόλυτα. Και στην sx4 το ίδιο και μάλιστα εκεί έγλειφε και το λαμάκι που είναι πίσω από το κουμπί του κλείστρου. Δεν ήταν όμως τόσο πολύ και τα όπλα δεν κάνανε εμπλοκές.
 
Να σου στείλουν μια καινούργια σκανδαλοθήκη.
Να μην στείλεις το όπλο ... μόνο την σκανδαλοθήκη.
Εγώ αυτή την συμφωνία θα προσπαθούσα να πετύχω.
Είναι φως φανάρι ότι κάτι συμβαίνει με την σκανδαλοθήκη.
Καλημέρα Βασίλη!. Αυτό τους είχα πεί και την περασμένη εβδομάδα, αλλά με το πρόσχημα της δοκιμής του όπλου μετά την επισκευή, το έστειλα ολόκληρο. Θα το προσπαθήσω πάντως γιατί είναι και το προφανές!.
 
Το στραβωμα της γλώσσας εφαρμόζεται σε ανάλογες περιπτωσεις(από "οπλουργους").😕
Για να το σιγουρέψεις ότι στραβωσε βγάλε την σκανδαλοθηκη και κοίταξε την μ'εναν χαρακα(την γλώσσα).
Εννοείται ότι η γλώσσα έπρεπε να δουλεύει ζυγισμένα και ισομοιρασμενη επειδή το ημικυκλικό κόψιμο που έχει στο εμπρός μέρος είναι για να ΚΕΝΤΡΑΡΕΙ το φυσιγγι που ανεβάζει στην ευθεία της θαλάμης.
Στείλτο πίσω με την ΑΠΑΙΤΗΣΗ να στο γυρίσουν ΣΩΣΤΟ!!
 
Αυτό λέω και εγώ, πρίν το στείλω στον Κύργια το όπλο δεν είχε την γλώσσα στραβά! Τι διάλο κάνανε, ένας θεός ξέρει, θα έχουμε συνέχεια από Δευτέρα! Δυόμιση χιλιάδες όπλο…..
Δε σέβονται τίποτα οι λινατσες
 
Καλησπέρα!. Θέλω να μοιραστώ μαζί σας κάποια πράγματα,αφού σας εξηγήσω βέβαια περί τίνος πρόκειται. Ξεκινάω… Πέρυσι τον Ιούλιο αγόρασα την Raffaello deluxe power bore. Όταν την έλυσα για να την καθαρίσω προκειμένου να φύγουν τα γράσα κλπ, παρατήρησα μια δυσκολία στην γλώσσα, δηλαδή δεν είχε αντίσταση μεγάλη και όταν την έσπρωχνα μέσα να βάλω φυσίγγιο στην αποθήκη, αλλά και όταν έκανε επιστροφή να έρθει στην ευθεία με την αποθήκη!. Τέλος πάντων αυτό συνέχισε να υπάρχει και προς το τέλος της σαιζόν έκανε και κάποιες εμπλοκές. Την καθάρισα την φύλαξα και την πρώτη ημέρα που πήγα εφέτος για κυνήγι μου έκανε πάλι εμπλοκή, παρατήρησε δέ, ότι η γλώσσα έμενε μέσα κολλημένη και εάν δεν την έπιανα με κάτι να την τραβήξω έξω,δεν μπορούσα για λόγους ασφαλείας και να τουφεκίσω. Τέλος πάντων την ξανά έλυσα της έριξα στην σκάνδαλο θήκη μισό μπουκάλι wd 40, αλλά το κόλλημα κόλλημα. Την έστειλα στον Κύργια και μου είπαν ότι το πρόβλημα ήταν στο ελατήριο το οποίο και χαλάρωσαν. Τώρα το απόγευμα που πήρα πάλι το όπλο παρατήρησα ότι η γλώσσα δούλευε κανονικά, πλήν όμως έχει στραβή φορά δεν είναι στην ευθεία και για λίγο δεν ακουμπά στην βάση του όπλου, (όπως φαίνεται στην φωτογραφία). Στα δικά σας όπλα, έτσι είναι η γλώσσα? ή έκαναν καμιά μ@μ@κία?. Εάν κάποιος έχει το ίδιο όπλο ή την Ethos, άς το κοιτάξει και να μου πεί!. Εγώ νομίζω ότι δεν πρέπει να έχει στραβή φορά!. Σας ευχαριστώ και για την υπομονή σας να διαβάσετε αυτό το σεντόνι!.View attachment 78245
Δείχνει διαφορετική αλλά πιστεύω ότι θα έπρεπε να είναι ίσια . Στείλε κάποιες φωτογραφίες στον Κύργια με ερώτηση.Η μ2 μου 13 χρόνων χωρίς καθόλου μποσικα IMG_20230902_124449.jpg
 
Το στραβωμα της γλώσσας εφαρμόζεται σε ανάλογες περιπτωσεις(από "οπλουργους").😕
Για να το σιγουρέψεις ότι στραβωσε βγάλε την σκανδαλοθηκη και κοίταξε την μ'εναν χαρακα(την γλώσσα).
Εννοείται ότι η γλώσσα έπρεπε να δουλεύει ζυγισμένα και ισομοιρασμενη επειδή το ημικυκλικό κόψιμο που έχει στο εμπρός μέρος είναι για να ΚΕΝΤΡΑΡΕΙ το φυσιγγι που ανεβάζει στην ευθεία της θαλάμης.
Στείλτο πίσω με την ΑΠΑΙΤΗΣΗ να στο γυρίσουν ΣΩΣΤΟ!!
Αυτό θα κάνω!
 
Δε σέβονται τίποτα οι λινατσες
Να αγιάσει το στόμα σου! Εγώ πιστεύω ότι πλέον είναι ότι κάτσει και όποιον ξεγελάσουμε!. Ποιοτικός έλεγχος από την Benelli μηδέν, θα θυμάστε με τα τρία τσοκάκια με τα γρέζια από τον τόρνο που τα έστειλα για αντικατάσταση! Αυτός που υποτίθεται ότι την έφτιαξε, δεν το είδε? Σαφώς και το είδε αλλά σου λέει που θα το δεί…..που θα το καταλάβει…..για τέτοιους μας περνάνε!. Θα δώ από Δευτέρα τι θα μου πεί ο Μάντσιος…
 
Να αγιάσει το στόμα σου! Εγώ πιστεύω ότι πλέον είναι ότι κάτσει και όποιον ξεγελάσουμε!. Ποιοτικός έλεγχος από την Benelli μηδέν, θα θυμάστε με τα τρία τσοκάκια με τα γρέζια από τον τόρνο που τα έστειλα για αντικατάσταση! Αυτός που υποτίθεται ότι την έφτιαξε, δεν το είδε? Σαφώς και το είδε αλλά σου λέει που θα το δεί…..που θα το καταλάβει…..για τέτοιους μας περνάνε!. Θα δώ από Δευτέρα τι θα μου πεί ο Μάντσιος…
Υπάρχει κάποιος που να μπαίνει σε ξένα φόρουμ και να έχει διαβάσει παράπονα για τέτοιες αστοχίες;
Γιατί στο τέλος θα πιστέψουμε ότι όντως στην Ελλάδα στέλνουν όπλα που τα βρήκαν με ψιλοθεματάκια στον έλεγχο
Όπως και να έχει, πίσω στην αντιπροσωπεία για να γίνει ακριβώς όπως είναι σχεδιασμένο να γίνει
Είτε κάνει 2.500€ όπως αυτό, είτε κάνει 900€ το όπλο πρέπει να είναι στην πένα ακριβώς όπως το διαφημίζουν ότι είναι
Δεν μας κάνουν ψυχικό, δίνουμε όσα λεφτά μας ζητάνε και τα αγοράζουμε
 
Υπάρχει κάποιος που να μπαίνει σε ξένα φόρουμ και να έχει διαβάσει παράπονα για τέτοιες αστοχίες;
Γιατί στο τέλος θα πιστέψουμε ότι όντως στην Ελλάδα στέλνουν όπλα που τα βρήκαν με ψιλοθεματάκια στον έλεγχο
Όπως και να έχει, πίσω στην αντιπροσωπεία για να γίνει ακριβώς όπως είναι σχεδιασμένο να γίνει
Είτε κάνει 2.500€ όπως αυτό, είτε κάνει 900€ το όπλο πρέπει να είναι στην πένα ακριβώς όπως το διαφημίζουν ότι είναι
Δεν μας κάνουν ψυχικό, δίνουμε όσα λεφτά μας ζητάνε και τα αγοράζουμε
Αν μου βρεις σε ξένο φόρουμ η σε κριτικές οπλων κατόχων παράπονα για εμπλοκές σε vinci που εδώ ακούστηκαν τα όσα θα σε παρακαλούσα να το βάλεις εδώ να το δούμε γιατί όσο κι αν έψαξα δε βρηκα
 
Είναι ξεκάθαρο ότι στέλνουν β διαλογής όπλα στο ελλαδισταν.Θυμαμαι όταν έψαχνα σχόλια για την l4s στο εξωτερικό δεν είδα να έχει θέματα γενικά σαν όπλο και τα σχόλια ήταν πάντα θετικά.Εδω όμως έχω διαβάσει για θέματα που λύνονται ναι μεν εύκολα αλλά υπηρχαν
 
Είναι ξεκάθαρο ότι στέλνουν β διαλογής όπλα στο ελλαδισταν.Θυμαμαι όταν έψαχνα σχόλια για την l4s στο εξωτερικό δεν είδα να έχει θέματα γενικά σαν όπλο και τα σχόλια ήταν πάντα θετικά.Εδω όμως έχω διαβάσει για θέματα που λύνονται ναι μεν εύκολα αλλά υπηρχαν
Η δικιά μου είχε το στόχαστρο έκκεντρα
 
Back
Top