Benelli Team

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Κι εμένα με τη diamond, κάποιοι μπορεί να το θυμάστε, δεν εμπαινε με τίποτα η σκανδαλοθήκη ούτε με χτύπημα ουτε με ζόρι, τελικά την έστειλα Κυργια κάτι λιμαρισαν μου την εστειλαν σε 2 μερες μπαινοβγαίνει βούτυρο.
Που ακριβώς την λιμάρισαν ? Εκτός του ότι το θεωρώ απαράδεκτο από πλευράς αντιπροσώπου αλλά και ως επέμβαση αυτό που έκαναν, δεν χάλασαν το σημείο που λιμάρισαν ,βγάζοντας του την βαφή στο σημείο αυτό ?
 
Που ακριβώς την λιμάρισαν ? Εκτός του ότι το θεωρώ απαράδεκτο από πλευράς αντιπροσώπου αλλά και ως επέμβαση αυτό που έκαναν, δεν χάλασαν το σημείο που λιμάρισαν ,βγάζοντας του την βαφή στο σημείο αυτό ?
Το σασί της σκανδαλοθηκης είναι ή πλαστικό ή αλουμίνιο, δεν σκουριάζει.
 
Που ακριβώς την λιμάρισαν ? Εκτός του ότι το θεωρώ απαράδεκτο από πλευράς αντιπροσώπου αλλά και ως επέμβαση αυτό που έκαναν, δεν χάλασαν το σημείο που λιμάρισαν ,βγάζοντας του την βαφή στο σημείο αυτό ?
Πιθανότατα την σκανδάλη που είναι πλαστικό και όχι την βάση που είναι αλουμίνιο και φαίνεται.
 
Και η δικιά μου όταν πιεζες τη γλώσσα κολλούσε μέσα και δεν έκανε επαναφορά. Την έστειλα στον Κύργια δύο φορές και Λιμαρισαν κάτι στην σκανδαλοθηκη εκεί που είναι σαν άξονας και περιστρέφεται η γλώσσα όταν ανεβοκατεβαίνει .
Επίσης το πήραν λίγο στο παρεκταμα της κάννης από την εσωτερική μεριά για αλλον λόγο βέβαια . Εκείνο το ανέφεραν ως γυάλισμα 😁.

Και κάτι μου λέει ότι δεν είμαστε και οι μοναδικοί...
 
Έτσι κι εμένα πέρυσι με την diamond, δεν έμπαινε η σκανδαλοθήκη στη βάση, ήθελε χτύπημα, κάτι που δεν μου πήγαινε η καρδιά να κάνω και απο λογική αλλά και απο διαδικασία. Τελικά την πήγα εκεί που την αγόρασα και με λίγο ζόρι παραπάνω και τον πύρο ασφαλείας την έφερε.
Μου είπαν να της ρίξω πολλά φυσίγγια ώστε να πάρουν την ανοχή που πρέπει οι εφαρμογές. Περιττό να πω ότι δεν την έχω ξαναβγάλει απο πέρυσι, θα την αφήσω για το τέλος της φετινής σεζόν. Αλλά εμένα είναι πλαστική ,υπάρχει "λογική" στο θέμα ανοχή πλαστικών, εσένα δεν ξέρω κατα πόσο, είναι το ξύλο ασφαλές να πιεστεί η να πάρει λίγο αέρα(που λένε), είχα διαβάσει ότι αυτό αφορούσε τα πλαστικά όπλα και όχι ξύλινα.
Το θεωρώ απαράδεκτο πρέπει να έχει καλή εφαρμογή αλλά να μπορεί να λυθεί αυτό με τα φυσίγγια είναι πα@@ριά που είπαν μια Benelli είχαμε ποιοτική και τώρα τελευταία κάνει εκπτώσεις ποιότητας και σε ακριβά μοντέλα! Βέβαια πιστεύω ότι λόγο κορονοϊού πολλές εταιρίες δούλευαν με ελάχιστο προσωπικό αλλά με της ίδιες παραγγελίες και μπορεί να πέρασαν και κάποια όπλα με μικρό ατέλειες όπως και φυσίγγια με όχι σωστές δοσολογίες.
 
Last edited:
Το θεωρώ απαράδεκτο πρέπει να έχει καλή εφαρμογή αλλά να μπορεί να λυθεί αυτό με τα φυσίγγια είναι πα@@ριά που είπαν μια Benelli είχαμε ποιοτική και τώρα τελευταία κάνει εκπτώσεις ποιότητας και σε ακριβά μοντέλα! Βέβαια πιστεύω ότι λόγο κορονοϊού πολλές εταιρίες δούλευαν με ελάχιστο προσκοπικό αλλά με της ίδιες παραγγελίες και μπορεί να πέρασαν και κάποια όπλα με μικρό ατέλειες όπως και φυσίγγια με όχι σωστές δοσολογίες.
Δεν μπορεί όμως κάτι τέτοιο να είναι ανεκτό λόγω θεμάτων ασφαλείας. Άντε τώρα να ρίξω εγώ με το όπλο και να ανοίξει σαν γαρύφαλλο (είτε από κατασκευαστική ατέλεια είτε από τα ''λάθος'' φυσίγγια). Εμένα μετά ποιός θα με αποζημιώσει??? και άντε να πάει στο διάολο και το όπλο , αν χτυπήσω εγώ ??? τι γίνεται μετά? ποιός θα αναλάβει την ευθύνη σε περίπτωση ελατωματικού? ή θα μου το ρίξουν σε μένα το βάρος με πρόσχημα κακές συνθήκες φύλαξης - συντήρησης?
 
Τίποτα δεν πρέπει να λιμάρουν και αν γίνεται κακώς γίνεται.
Ο πίρος που παίζει η γλώσσα έχει μια μικρή ανοχή και πρέπει λίγο να τον πιέσεις προς την μια ή την άλλη μεριά για να μπει η σκανδαλοθήκη στην βάση.
Μου έχει συμβεί λίγες φορές και σε εμένα.
Δεν είναι κακοτεχνία γιατί αν ο πίρος μπει στην βάση συγκρατείται από την βάση και δεν παίζει.

Αυτοί ίσως να τον λιμάρουν για να μην τους ξαναστέλνετε το όπλο συνέχεια.
Αν πατήσετε αυτό που δείχνω προς την μια ή την άλλη μεριά θα δείτε ότι η σκανδαλοθήκη δεν μπαίνει εύκολα στην βάση και θέλει κοπάνημα 🤪 ή απλά μια μικρή πίεση με το δάχτυλο σε αυτόν τον πίρο για να μετατοπιστεί λιγάκι και να έρθει στο σωστό σημείο.

Όταν λέω πίρο εννοώ αυτό

1693909482483.png
 
Last edited:
Δεν μπορεί όμως κάτι τέτοιο να είναι ανεκτό λόγω θεμάτων ασφαλείας. Άντε τώρα να ρίξω εγώ με το όπλο και να ανοίξει σαν γαρύφαλλο (είτε από κατασκευαστική ατέλεια είτε από τα ''λάθος'' φυσίγγια). Εμένα μετά ποιός θα με αποζημιώσει??? και άντε να πάει στο διάολο και το όπλο , αν χτυπήσω εγώ ??? τι γίνεται μετά? ποιός θα αναλάβει την ευθύνη σε περίπτωση ελατωματικού? ή θα μου το ρίξουν σε μένα το βάρος με πρόσχημα κακές συνθήκες φύλαξης - συντήρησης?
Καλά δεν μιλάω για μεγαλύτερες αλλά πιστεύω μείωναν την κανονική για να βγάλουν περισσότερα λόγο αυξημένης ζήτησης και έλλειψης υλικών
 
Κι εμένα με τη diamond, κάποιοι μπορεί να το θυμάστε, δεν εμπαινε με τίποτα η σκανδαλοθήκη ούτε με χτύπημα ουτε με ζόρι, τελικά την έστειλα Κυργια κάτι λιμαρισαν μου την εστειλαν σε 2 μερες μπαινοβγαίνει βούτυρο.
Δηλαδή όταν την έβγαλες δεν ξαναμπαινε,στο εργοστάσιο πως την έβαλαν;
 
Ίσως να είναι και αυτό που αναφέρουν πολλοί φίλοι, τρώμε τα διαλογής της αμερικής. 'Οτι κόβεται απο εκεί ,περνάει αυτόματα εδώ
Και λόγω κουλτούρας αλλά και λόγω νομικών πλαισίων, αυτά δεν περνάνε εκεί, θα φάνε κυνήγι αποζημιώσεων οι μαμά εταιρίες.
 
Τίποτα δεν πρέπει να λιμάρουν και αν γίνεται κακώς γίνεται.
Ο πίρος που παίζει η γλώσσα έχει μια μικρή ανοχή και πρέπει λίγο να τον πιέσεις προς την μια ή την άλλη μεριά για να μπει η σκανδαλοθήκη στην βάση.
Μου έχει συμβεί λίγες φορές και σε εμένα.
Δεν είναι κακοτεχνία γιατί αν ο πίρος μπει στην βάση συγκρατείται από την βάση και δεν παίζει.

Αυτοί ίσως να τον λιμάρουν για να μην τους ξαναστέλνετε το όπλο συνέχεια.
Αν πατήσετε αυτό που δείχνω προς την μια ή την άλλη μεριά θα δείτε ότι η σκανδαλοθήκη δεν μπαίνει εύκολα στην βάση και θέλει κοπάνημα 🤪 ή απλά μια μικρή πίεση με το δάχτυλο σε αυτόν τον πίρο για να μετατοπιστεί λιγάκι και να έρθει στο σωστό σημείο.

Όταν λέω πίρο εννοώ αυτό

View attachment 78539
Η Ραφαέλο έχει ίδια σκανδαλοθηκη;
 
Ίσως να είναι και αυτό που αναφέρουν πολλοί φίλοι, τρώμε τα διαλογής της αμερικής. 'Οτι κόβεται απο εκεί ,περνάει αυτόματα εδώ
Και λόγω κουλτούρας αλλά και λόγω νομικών πλαισίων, αυτά δεν περνάνε εκεί, θα φάνε κυνήγι αποζημιώσεων οι μαμά εταιρίες.
Δεν νομίζω .. και εκεί χαμός γίνεται από "βλάβες".
 
Δεν νομίζω .. και εκεί χαμός γίνεται από "βλάβες".
Εκεί τους ψηλοντουφεκάνε τα sbe3 και παίζουν με φλάτζες στο μαστό της κάνης και τους ανοίγουν στα τσόκ σαν τριαντάφυλλα. Σε μερικούς τους κάνουν και εμπλοκές με το δέυτερο φυσίγγι.
 
Ρε παιδιά,θα τρελαθουμε εντελώς!
Καινούρια όπλα και βάζουν λίμα επειδή δε μπορεί ο χρήστης να κάνει λυση-αρμολογηση του όπλου????
ΠΙΣΩ ΚΑΙ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΕ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΟ!!!
Αν μεθαύριο βγάλει μια άλλη αβαρία και πάει στην αντιπροσωπεία ποιος μας λέει ότι θα παραδεχτούν ότι είχαν βάλει χέρι(ΤΕΤΟΙΟ)και δεν θα προφασιστουν ότι είναι Γερμανοί?
Ας το βράσουν και να πιουν το ζουμί του!!!
Καινούριο και ΣΩΣΤΟ!!
 
Εγώ δεν καταλαβαίνω πως η νούμερο ένα εταιρία στα αυτογεμη , με όπλα που δεν είναι από τα φθηνότερα, έχει ρίξει τόσο πολύ την ποιότητα παραγωγής της
Τους έχουν φάει όλους οι <<καινοτομίες>> οι <<πρωτοπορίες>> και το μάρκετινγκ,και τους ξεφεύγουν τα βασικά μάλλον
 
Back
Top