Benelli Team

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Σήμερα πήγα μια βόλτα, πεταλωσα και ένα τρυγόνι και τώρα που έπιασα να καθαρίσω είδα αυτό. Δεν είναι σκουριά είναι αποχρωματισμός. Οπλο αγορασμενο πέρυσι το καλοκαίρι.View attachment 78723
Και αυτό δεν καλύπτεται από την εγγύηση.
Αν γίνει χάλια πάρε άλλο και άλλαξέ το.
20€ το βρήκα στο εξωτερικό.
Ίσως να ταιριάζει της Μ2 αλλά δεν ξέρω αν και αυτό είναι μασίφ ή βαμένο.
 
Και αυτό δεν καλύπτεται από την εγγύηση.
Αν γίνει χάλια πάρε άλλο και άλλαξέ το.
20€ το βρήκα στο εξωτερικό.
Ίσως να ταιριάζει της Μ2 αλλά δεν ξέρω αν και αυτό είναι μασίφ ή βαμένο.
Δεν με απασχολεί να σου πω την αλήθεια για να το αντικαταστήσω. Άμα πετάξει σκουριά ναι θα το αλλάξω. Αυτό δεν είναι σκουριά είναι αποχρωματισμός. Απλά μου έκανε εντύπωση γιατί τα όπλα μου τα προσέχω υπέρ του δεόντως και δεν καθαρίζω με home made υλικά μόνο με πιστοποιημένα για όπλα καθαριστικά - λάδια
 
Είναι κόλπο της benelli, μόλις καταλάβει ότι πάει για κυνήγι, γίνεται παραλλαγής.
Διαστημική τεχνολογία αχαχααχαχ

Δεν με απασχολεί να σου πω την αλήθεια για να το αντικαταστήσω. Άμα πετάξει σκουριά ναι θα το αλλάξω. Αυτό δεν είναι σκουριά είναι αποχρωματισμός. Απλά μου έκανε εντύπωση γιατί τα όπλα μου τα προσέχω υπέρ του δεόντως και δεν καθαρίζω με home made υλικά μόνο με πιστοποιημένα για όπλα καθαριστικά - λάδια
Άστα να πάνε ... για αυτό χρησιμοποιώ μόνο Άλτις. 😂
@kollias @jnp μην βαράτε ρεεεεεε
 
Δεν με απασχολεί να σου πω την αλήθεια για να το αντικαταστήσω. Άμα πετάξει σκουριά ναι θα το αλλάξω. Αυτό δεν είναι σκουριά είναι αποχρωματισμός. Απλά μου έκανε εντύπωση γιατί τα όπλα μου τα προσέχω υπέρ του δεόντως και δεν καθαρίζω με home made υλικά μόνο με πιστοποιημένα για όπλα καθαριστικά - λάδια
Εμένα να δείς εντύπωση που μου έκανε
Γιατί ειδικά δύο Μ1 φίλων,που τις πήραν όταν πρωτοβγήκαν και τις έχουν φάει τα συκώτια και χωρίς συντήρηση, τέτοιο πράγμα δεν είδα
 
Εμένα να δείς εντύπωση που μου έκανε
Γιατί ειδικά δύο Μ1 φίλων,που τις πήραν όταν πρωτοβγήκαν και τις έχουν φάει τα συκώτια και χωρίς συντήρηση, τέτοιο πράγμα δεν είδα
Γι'αυτό έγραψα ότι το όπλο είναι κατασκευασμένο το 2003. Είναι η παλιά Μ1 όχι η " επετειακή". Έτυχε να είναι 19-20 χρόνια στην αποθήκη και έφυγε με τα όπλα της προσφοράς που λέω εγώ, τα οποία έχουν αλλά τσοκ και αν θυμάμαι καλά πλαστικό υποφυλακτιρα σκανδάλης. Είναι αριστερή με 61 πόντους κάννη και για καλή μου τύχη είχε μείνει και με περίμενε. 750 ευρώ, ούτε του παπά που λένε.
 
Γι'αυτό έγραψα ότι το όπλο είναι κατασκευασμένο το 2003. Είναι η παλιά Μ1 όχι η " επετειακή". Έτυχε να είναι 19-20 χρόνια στην αποθήκη και έφυγε με τα όπλα της προσφοράς που λέω εγώ, τα οποία έχουν αλλά τσοκ και αν θυμάμαι καλά πλαστικό υποφυλακτιρα σκανδάλης. Είναι αριστερή με 61 πόντους κάννη και για καλή μου τύχη είχε μείνει και με περίμενε. 750 ευρώ, ούτε του παπά που λένε.
Αν δε βαριέσαι γυαλίσε το με κάνα ψιλό ντουκοχαρτο 800+
 
Μη σ' ακούσει ο @jnp
Μπα πιστεύω ότι οι απόψεις μου με τον @jnp συμπίπτουν. Και εγώ τα ίδια καθαριστικά και λιπαντικα με εκείνον χρησιμοποιώ απλά έχω μικρότερη ποικιλία και δεν συμπαθώ τα πολύ δραστικά γιατί φοβάμαι μην πέσουν καταλάθος σε υλικό που δεν πρέπει και κάνουν ζημιά.
 
Αν δε βαριέσαι γυαλίσε το με κάνα ψιλό ντουκοχαρτο 800+
Εκτός ότι βαριέμαι να ασχοληθώ, πιστεύω ότι θα του έκανα ζημιά, θα σκουριαζε μετά. Δεν είναι σπουδαίο πράγμα, αν ήταν σκουριά θα το είχα παραγγείλει ήδη να το αλλάξω. Δεν ξέρω γιατί έγινε, μόνο αυτό με προβληματίζει. Από τη μέσα μεριά είναι όπως πρέπει. Από την εξωτερική πλευρά έγινε αυτό και αναρωτιέμαι, μήπως έπεσε τίποτα πάνω; Τι να έχει συμβεί;
 
Back
Top