Benelli Team

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Μανώλη, μια ερώτηση έχει νόημα .. όταν την αγόρασες ήταν στραβή όπως στην φωτό ή όχι ?
Αν δεν ήταν τι ψάχνουμε ?
Τι μεσολάβησε και στράβωσε ?
Στραβή? όχι βέβαια!, μια χαρά ήταν!. Που να ξέρω τι της έκαναν εκεί πάνω, εγώ για άλλη βλάβη την έστειλα και αυτοί μου την έστειλαν έτσι!.
 
Παλι καλα που εχει εγγυηση, δλδ τωρα μας δουλευουν κανονικα....
Μαλλον πρεπει να στειλεις email στη benelli μαζι με τη φωτογραφια.
Για αυτό είπα εχθές, να δώ πώς θα τελειώσει αυτή η Ιστορία και μετά θα τα πούμε όπως πρέπει!.
 
Στραβή? όχι βέβαια!, μια χαρά ήταν!. Που να ξέρω τι της έκαναν εκεί πάνω, εγώ για άλλη βλάβη την έστειλα και αυτοί μου την έστειλαν έτσι!.
Για ποιόν λόγο την έστειλες ;
Τι σου έκανε ;

Μπορεί να την στράβωσαν επίτηδες (εξού και τα σημάδια) για να μην χτυπά στον αναστολέα αποθήκης αλλά και αυτό κουφό είναι.
Ο αναστολέας δεν γίνεται να χτυπήσει στην γλώσσα σε νορμάλ όπλο.
Να έπεσε σε κανέναν κάτω ;
Όλα πιθανά είναι αλλά και κουφά.
 
Για ποιόν λόγο την έστειλες ;
Τι σου έκανε ;

Μπορεί να την στράβωσαν επίτηδες (εξού και τα σημάδια) για να μην χτυπά στον αναστολέα αποθήκης αλλά και αυτό κουφό είναι.
Ο αναστολέας δεν γίνεται να χτυπήσει στην γλώσσα σε νορμάλ όπλο.
Να έπεσε σε κανέναν κάτω ;
Όλα πιθανά είναι αλλά και κουφά.
Την έστειλα γιατί κάθε φορά που έβαζα φυσίγγι στην αποθήκη η γλώσσα είχε πολύ αργή επιστροφή ή και καθόλου!, πιθανόν να την στράβωσαν επίτηδες για τον αναστολέα, αλλά εάν έβρισκε, που δεν έβρισκε, δεν έπρεπε να αλλάξουν τον αναστολέα?
 
Την έστειλα γιατί κάθε φορά που έβαζα φυσίγγι στην αποθήκη η γλώσσα είχε πολύ αργή επιστροφή ή και καθόλου!, πιθανόν να την στράβωσαν επίτηδες για τον αναστολέα, αλλά εάν έβρισκε, που δεν έβρισκε, δεν έπρεπε να αλλάξουν τον αναστολέα?
Έπρεπε να στείλεις στον Κύργια την φωτογραφία που έβαλες παραπάνω και να του ζητήσεις να σχολιάσει, την δουλειά του οπλουργού του.
 
Έπρεπε να στείλεις στον Κύργια την φωτογραφία που έβαλες παραπάνω και να του ζητήσεις να σχολιάσει, την δουλειά του οπλουργού του.
Λές να μην το έκανα? Το έκανα και μου είπαν ότι έτσι πρέπει να είναι!. Γι αυτό λέω, να τελειώσει το θέμα και μετά θα τοποθετηθώ για όλα!
 
Λές να μην το έκανα? Το έκανα και μου είπαν ότι έτσι πρέπει να είναι!. Γι αυτό λέω, να τελειώσει το θέμα και μετά θα τοποθετηθώ για όλα!
Αν σου τα μασήσει τώρα ξανά και δεν σου αντικαταστήσει την γλώσσα, προώθησε την αλληλογραφία και την απάντηση στην benelli.
 
Κοιτάξτε τώρα και την δικιά μου μετά την επιστροφή από τον Κύργια, και να σου λένε ότι έτσι πρέπει να είναι! Τι να πώ…..τι να πώ?……View attachment 78577
Να πείς να σου το γράψουν επίσημα ότι έτσι πρέπει να είναι και ότι θα το στείλεις στην benelli,για να δούμε εάν ταυτίζονται οι απόψεις τους
Πολύ κύριε ελέησον πέφτει για όπλο καινούργιο στην εγγύηση, πανάκριβο (όχι ότι έχει σημασία και φθηνότερο να ήταν) που είχε τα θεματάκια του από την αρχή όπως έχεις γράψει
Για τον Κύργια έχουν γραφτεί πολύ καλά σχόλια και καλώς έχουν γραφτεί από την στιγμή που οι πελάτες έμειναν ευχαριστημένοι
Αλλά το να φτιάχνεται το κόλλημα και να γυρνάει με εμφανή λοξαμάρα και να σου λέει έτσι είναι ενώ πρίν δεν ήταν, είναι λίγο έως πολύ κοροιδία
 
Πολύ κύριε ελέησον πέφτει για όπλο καινούργιο στην εγγύηση, πανάκριβο (όχι ότι έχει σημασία και φθηνότερο να ήταν) που είχε τα θεματάκια του από την αρχή όπως έχεις γράψει
Ζούμε την εποχή της λογικής του παραλόγου,έτσι γίνεται με όλες τις αγορές,από καρφίτσα μέχρι ελικόπτερο.....δεν βγάζεις εύκολα άκρη.....
 
Εκεί τους ψηλοντουφεκάνε τα sbe3 και παίζουν με φλάτζες στο μαστό της κάνης και τους ανοίγουν στα τσόκ σαν τριαντάφυλλα. Σε μερικούς τους κάνουν και εμπλοκές με το δέυτερο φυσίγγι.
Καλά υπάρχουν πολλές περιπτώσεις που πήραν τα όπλα πίσω αναγκαστικά τα καταστήματα όπως και με της Α5 και πήραν αλλά όπλα λ. Στην Ελλάδα δεν θα γινόταν ποτέ αυτό
 
Κοιτάξτε τώρα και την δικιά μου μετά την επιστροφή από τον Κύργια, και να σου λένε ότι έτσι πρέπει να είναι! Τι να πώ…..τι να πώ?……View attachment 78577
Benelli δεν έχω φίλε μου αλλά η γλώσσα θεοστραβη φαίνεται στη θέση σου που έχεις εγγύηση και έδωσες τόσα χρήματα για το όπλο αν δεν στο επισκευάσουν πλήρως βγάλε φωτογραφίες και στείλε mail στην benelli λέγοντας τους τι έγινε με τον αντιπρόσωπο στέλνοντας τους φωτογραφίες του όπλου με το S/N μαζί. Ελπίζω να διορθωθεί πλήρως το πρόβλημα σου.
 
Το quality control εχει πέσει σε πολλες εταιρίες τα τελευταία χρόνια προκειμένου να πετύχουν καλύτερες τιμές και γρηγορότερη παραγωγή
Και που είναι οι καλύτερες τιμές όταν βλέπεις όπλα μαζικής παραγωγής στα 3 χιλιάρικα σχεδόν; Επίσης θεωρώ ότι απαγορεύεται σε όπλα τέτοιας χρηματικής αξίας να υπάρχει το παραμικρό σφάλμα. Φύκια για μεταξωτές κορδέλες αγοράζουμε μου φαίνεται.
 
Back
Top