Benelli Team

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Θα πρέπει να αρχίσουν να κατασκευάζουν μονοκόμματες κανες όχι σωλήνες με βιδωτες ουρές τότε θα βελτιώσουν και την δυναμική τους όπως πρέπει τα αδράνειας .
Γιατί ? Τι πειράζει η βιδωτή ουρά ?
Η δυναμική τι είναι πάλι ?
 
Θα πρέπει να αρχίσουν να κατασκευάζουν μονοκόμματες κανες όχι σωλήνες με βιδωτες ουρές τότε θα βελτιώσουν και την δυναμική τους όπως πρέπει τα αδράνειας .
Βασίλη μην απορεις καθόλου όσο και να σου φένεται περίεργο .Υπάρχει βελτίωση ακόμη και όταν το τσοκ σου είναι από το ίδιο μέταλο με την κανη κάποιες εταιρίες το κάνουν έχεις τον ίδιο βαθμό διαστολής .Άλλη συμπεριφορά ένα ενιαίο κομμάτι μετάλλου Αλλή μια κανη που αποτελείτε από 3/4 κομμάτια.Διαφορες μικρές αξίζει να ασχοληθείς ? Υπόκειται στη τρέλα του καθενός.Εγω από αυτογεμη εχω κλείσει ούτως η άλλως.Αλλα έκλεισα κατά τύχη σε όπλο που μου παρέχει ότι χρειάζομαι μέχρι στιγμής χωρίς να βάλω βαθιά το χέρι στη τσέπη και να χρειάζεται να το πειράξω .πλην ένα κοντάκι μικρό το κακό .
 
Βασίλη μην απορεις καθόλου όσο και να σου φένεται περίεργο .Υπάρχει βελτίωση ακόμη και όταν το τσοκ σου είναι από το ίδιο μέταλο με την κανη κάποιες εταιρίες το κάνουν έχεις τον ίδιο βαθμό διαστολής .Άλλη συμπεριφορά ένα ενιαίο κομμάτι μετάλλου Αλλή μια κανη που αποτελείτε από 3/4 κομμάτια.Διαφορες μικρές αξίζει να ασχοληθείς ? Υπόκειται στη τρέλα του καθενός.Εγω από αυτογεμη εχω κλείσει ούτως η άλλως.Αλλα έκλεισα κατά τύχη σε όπλο που μου παρέχει ότι χρειάζομαι μέχρι στιγμής χωρίς να βάλω βαθιά το χέρι στη τσέπη και να χρειάζεται να το πειράξω .πλην ένα κοντάκι μικρό το κακό
Άσε με ρε Γιάννη που θα ασχοληθώ με την λεπτομέρεια της λεπτομέρειας. .hair.
Που την βρίσκετε την όρεξη δεν μπορώ να καταλάβω.
 
Θα πρέπει να αρχίσουν να κατασκευάζουν μονοκόμματες κανες όχι σωλήνες με βιδωτες ουρές τότε θα βελτιώσουν και την δυναμική τους όπως πρέπει τα αδράνειας .
Ο λόγος που το παρέκταμα της κάνης είναι βιδωτό, είναι η διαφορετική σκλήρυνσή του συγκριτικά με την ίδια την κάνη καθότι εκεί κλειδώνει το κλείστρο και κατά συνέπεια το κάνουν σκληρότερο.
 
Μην ασχολείσαι όταν μαζέψεις όλες τις λεπτομέρειες σε ένα ντουφέκι τότε έχεις ντουφέκι .Αλλίως πάρε μηχανή και ξεκινά εγώ είχα και την πούλησα .
Δεν θέλω τουφέκι, θηράματα θέλω.
Κάνετε την τρίχα τριχιά με τα όπλα.
Πάντα τα δικά σας είναι τα καλύτερα και μετά τα τραβάτε ένα πούλημα για να πάρετε ακόμα καλύτερο.
Και με τις τόσες βελτιώσεις πάνω από 40μ δεν βαράει κανένα σωστά με εμπορικό εδώ και 200 χρόνια. 😂 🤪
 
Δεν θέλω τουφέκι, θηράματα θέλω.
Κάνετε την τρίχα τριχιά με τα όπλα.
Πάντα τα δικά σας είναι τα καλύτερα και μετά τα τραβάτε ένα πούλημα για να πάρετε ακόμα καλύτερο.
Και με τις τόσες βελτιώσεις πάνω από 40μ δεν βαράει κανένα σωστά με εμπορικό εδώ και 200 χρόνια. 😂 🤪
Αφιερωμένο σε αυτούς που ψάχνουν για τα "καλά" όπλα.

 
Το γνωρίζω αλλά δε σημαίνει ότι συμφωνώ με αυτού του είδους την κανη .Βέβαια και ποιος θα με ρωτήσει .Πάντα μου άρεσε η κατασκευή από ενιαία κομμάτια είτε μέταλο είτε ξύλα έχουν άλλη ποιότητα και τις ίδια ομοιόμορφη ανοχή.Αν και θα μπορούσε να φτιάξει μονοκόμματη κανη που να διαθέτει τις ανοχές που χρειάζεται στο σημείο αλλά θα κόστιζε πολύ παραπάνω αντί για καμιά άσε μην αναφέρω πόσο τι εχω μάθει για κόστος κάνης μπενελι των παλαιότερων τουλάχιστον μοντέλων πριν τις Κριό και αρχίσετε όλοι από άνθρωπο που έχει επισκεφτεί την εταιρία 3 φορές παλαιότερα .Όλο το ντουφέκι είναι ένα κλείστρο με βάση αυτό ξεκινάει η εταιρία γι'αυτό και δεν φημίζεται για την απόδοση της παρά μόνο για την αξιοπιστία της την ομορφιά της και τις απλές έξυπνες παραλλαγές και ευκολίες που παρέχει.Ενω βλέπεις αλλά οπλα που είναι σαν σαγιονάρες μπροστά της και ακούς μόνο για τα σκοτωματα τους .
 
Δεν θέλω τουφέκι, θηράματα θέλω.
Κάνετε την τρίχα τριχιά με τα όπλα.
Πάντα τα δικά σας είναι τα καλύτερα και μετά τα τραβάτε ένα πούλημα για να πάρετε ακόμα καλύτερο.
Και με τις τόσες βελτιώσεις πάνω από 40μ δεν βαράει κανένα σωστά με εμπορικό εδώ και 200 χρόνια. 😂 🤪
Πάνω από 40 μέτρα δε μπορεί να βαρεσει η πλειοψηφία των κυνηγών Μπίλι όχι το ντουφέκι.Και εγώ θηράματα θέλω και χρόνο αν και άμα είχα το χρόνο που ήθελα θα τα έβρισκα μόνος μου .
 
Εγώ το σταματάω τελείωσα με πολλά πράγματα τον τελευταίο χρόνο ένα από όλα ήταν και το πείραγμα των όπλων .Αποφάσισα guerini, εργοστασιακά φυσίγγια , σε εύλογο χρονικό διάστημα να ξαναπάρω τζιπακι, να αγοράσω έτοιμο σκυλί διότι έχασα την επανιέλ μου μετά από 11 χρόνια συμβίωσης (δική μου γεννά ήταν) και να κάνω κυνήγια όχι της μιας ημέρας πλέον .Και διαφορά αλλά . Δρομολογούνται σιγά σιγά ένα ένα διότι τα έξοδα αυξάνονται λόγο παιδιών αντιστρόφως ανάλογα με τα έσοδα .Εκκρεμεί ένα πολύ σοβαρό συγκριτικό μεταξύ των διαφόρων αυτογεμών που καποια μέρα θα το καταφέρω όταν τους μαζέψω όλους τους φίλους είτε σε βουνό είτε στο σχιστό.(sx3αχρωμιωτη , power bowr, guerini kaliston,super sport , remington v3, a400 ,bereta Optima, remington g3 ).Θα γίνει μάχη μιλάμε .Βασίλη να ξέρεις όταν το κάνω θα ρίξω με full στα 40 μέτρα με μαμισια τσοκ ένα χοντρό ένα ψιλό .Εμπορικά εννοείται
 
Μην ασχολείσαι όταν μαζέψεις όλες τις λεπτομέρειες σε ένα ντουφέκι τότε έχεις ντουφέκι .Αλλίως πάρε μηχανή και ξεκινά εγώ είχα και την πούλησα .
Όλες οι λεπτομέρειες σε ένα τφέκι❓αμ αυτό δεν θα είναι τφεκι 😆 λεπτομέρεια θα είναι😆😆😆😆😆
 
Εγώ το σταματάω τελείωσα με πολλά πράγματα τον τελευταίο χρόνο ένα από όλα ήταν και το πείραγμα των όπλων .Αποφάσισα guerini, εργοστασιακά φυσίγγια , σε εύλογο χρονικό διάστημα να ξαναπάρω τζιπακι, να αγοράσω έτοιμο σκυλί διότι έχασα την επανιέλ μου μετά από 11 χρόνια συμβίωσης (δική μου γεννά ήταν) και να κάνω κυνήγια όχι της μιας ημέρας πλέον .Και διαφορά αλλά . Δρομολογούνται σιγά σιγά ένα ένα διότι τα έξοδα αυξάνονται λόγο παιδιών αντιστρόφως ανάλογα με τα έσοδα .Εκκρεμεί ένα πολύ σοβαρό συγκριτικό μεταξύ των διαφόρων αυτογεμών που καποια μέρα θα το καταφέρω όταν τους μαζέψω όλους τους φίλους είτε σε βουνό είτε στο σχιστό.(sx3αχρωμιωτη , power bowr, guerini kaliston,super sport , remington v3, a400 ,bereta Optima, remington g3 ).Θα γίνει μάχη μιλάμε .Βασίλη να ξέρεις όταν το κάνω θα ρίξω με full στα 40 μέτρα με μαμισια τσοκ ένα χοντρό ένα ψιλό .Εμπορικά εννοείται
Σας κόβω να μην γυρνάει κανένας πίσω να μας πει πως τα πηγαν😆😆😆😆
 
Πάνω από 40 μέτρα δε μπορεί να βαρεσει η πλειοψηφία των κυνηγών Μπίλι όχι το ντουφέκι.Και εγώ θηράματα θέλω και χρόνο αν και άμα είχα το χρόνο που ήθελα θα τα έβρισκα μόνος μου .
Ασ βαραμε οτι βρισκουμε μεχρι τα 30-35 και τα αλλα ας φευγουν
 
Back
Top