Benelli Team

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Εγώ θα πώ οτι αγόρασα την diamond 2000 και κάτι και είναι ήδη πολύ ακριβή, δηλαδή αν με την καινούρια κάννη έχει 3000 + ε όχι, υπάρχουν κι άλλα όπλα που έχουν χρόνια τώρα βελτιωμένες κάννες και καλά τσοκ με τα μισά λεφτά. Είπαμε να πληρώσουμε κάτι που κάνει μια διαφορά αλλά να μην είναι τόσο δυσαναλογη η σχέση κόστους-οφέλους.
 
Last edited:
Εγώ πάντως βλέπω ότι είναι μία παρόμοια κάννη με τη steelium pro της beretta!!! Απλά μετά το κωνικό κομμάτι αντί για 18,6 καταλήγει σε 18,9!!! Απλά η beretta δεν αναφέρει από τη θαλάμη πόσο καταλήγει μετά τον πρώτο κώνο ενώ η benelli λέει ότι καταλήγει σε 19,8!!! Επάνω εκεί πάτησε και η impact!!!
 
Θα βάλουν και σε φθηνά μοντέλα
Μπορούν να την βάλουν και στο κωλο τους εύκολα μαζί με τα χιλιάρικα που ζητάνε.Η κανη φτιάχτηκε για να δουλέψει ατσάλι περισσότερο παρά για μολύβι και επειδή θα ανέβεις γρ οποίος κυνηγά με ατσάλι αυτή θα βρεθεί σε πλεονεκτική θέση αυτό διαπιστώνω εγώ..Θα κάνει θραύση στην Αμερική όπου εκεί είναι η σοβαρή αγορά δεν νομίζω ότι αφορά τους Ευρωπαίους ακόμη εφόσον κυνηγούν κατά μειοψηφεια υδρόβιο.
 
Μπορούν να την βάλουν και στο κωλο τους
Το ποιο πιθανό είναι να βαλουν οι άλλες εταιρίες τα δικά τους στον πάτο τους, όπως γίνεται ήδη με πολλές αερίων
Μια χαρά θα πουλήσει η μπενελι, σε βαθμό που δεν θα προλαβαίνουν
 
Όσον αφορά τις δοκιμές, οι τεχνικοί της Benelli πραγματοποίησαν δοκιμές σε απόσταση 35 μέτρων, ρίχνοντας τόσο με advanced impact όσο και παραδοσιακές κάννες εναντίον στόχων που αποτελούνται από πάνελ κατασκευασμένα από υλικό σταθερής πυκνότητας. Μετά τη δοκιμή, οι τεχνικοί μέτρησαν τα σκάγια στο στόχο στους δύο στόχους και σε διάφορα βάθη, για να προσπαθήσουν να καταλάβουν πόσα από τα σκάγια περιέχονται στους στόχους. Για ευκολία, μετρήθηκαν μόνο τα σφαιρίδια που αποτελούσαν το κέντρο του σχεδίου, με διάμετρο 375 χιλιοστών. Οι δοκιμές που πραγματοποιήθηκαν με Winchester Super με 36 γραμμάρια μολύβδου 6, για παράδειγμα, έδειξαν ότι τα σκάγια-στόχοι σε διάμετρο 375 χιλιοστών είναι ήδη περισσότερα με την κάννη Advanced Impact από ό, τι με την τυπική στο πρώτο πάνελ: 93 σκάγια σε σύγκριση με 55.Παρόμοια καλύτερα αποτελέσματα έδωσαν τα Fiocchi Official Sporting 28 grams n8,5
 
Last edited:
Το ποιο πιθανό είναι να βαλουν οι άλλες εταιρίες τα δικά τους στον πάτο τους, όπως γίνεται ήδη με πολλές αερίων
Μια χαρά θα πουλήσει η μπενελι, σε βαθμό που δεν θα προλαβαίνουν
Για αρχή μιά χαρά θα προλαβαίνουν γιατί θα είναι πανάκριβες
Όταν τις βάλουν και στα πιό οικονομικά μοντέλα τότε θα γίνει το μπάμ
 
Μπορούν να την βάλουν και στο κωλο τους εύκολα μαζί με τα χιλιάρικα που ζητάνε.Η κανη φτιάχτηκε για να δουλέψει ατσάλι περισσότερο παρά για μολύβι και επειδή θα ανέβεις γρ οποίος κυνηγά με ατσάλι αυτή θα βρεθεί σε πλεονεκτική θέση αυτό διαπιστώνω εγώ..Θα κάνει θραύση στην Αμερική όπου εκεί είναι η σοβαρή αγορά δεν νομίζω ότι αφορά τους Ευρωπαίους ακόμη εφόσον κυνηγούν κατά μειοψηφεια υδρόβιο.
Respect!!!
Φαντάσου σε κανά βάλτο στη north Dakota να κυνηγάνε δίπλα δίπλα δύο μουσάτοι, ο ένας με impact και ο άλλος με καμιά αρχαία auto 5 και ο δεύτερος να κερνάει τσάγια.
 
Ποιές αερίων δεν πουλάνε;
Σε σχέση με τις benelli οι περισσότερες. Πιστεύω τον ρυθμο πωλήσεων της benelli καμια εταιρία δεν μπορεί να τον πιάσει. Και δεν το λέω οπαδικά ,είναι η δίκη μου εικόνα από αυτά που βλέπω και ακούω
 
Σε σχέση με τις benelli οι περισσότερες. Πιστεύω τον ρυθμο πωλήσεων της benelli καμια εταιρία δεν μπορεί να τον πιάσει. Και δεν το λέω οπαδικά ,είναι η δίκη μου εικόνα από αυτά που βλέπω και ακούω
Στην Αμερική σίγουρα, στην Ευρώπη δεν ξέρω, στα αυτογεμή μπορεί συνολικά, σαν σύνολο πωλήσεων κυνηγετικών όπλων μπορεί η Beretta να ναι πιο πάνω. Όμως όλες οι αερίων είναι στην αγορά, επομένως πουλάνε ικανοποιητικά κι αυτες βλ. Beretta-Browning-winchester-Fabarm. Επίσης σημαντικό ατού της benelli είναι οτι έχει συνδέσει τόσο ισχυρά το όνομα της με την αδράνεια, που οποιαδήποτε άλλη προσπάθεια απο κάποια εταιρεία ακόμα και το ίδιο αξιόπιστο σύστημα να χει, θα κινηθεί σε ρηχά νερά. Οι περισσότεροι απο μας θέλουμε ένα οπλο να καθαρίζει εύκολα και η benelli σ αυτό είναι πρώτη.
 
Στην Αμερική σίγουρα, στην Ευρώπη δεν ξέρω
Εγώ έχω την εντύπωση ότι ισχύει το αντίθετο
Αμερική παίζει ψηλά πχ και η Mossberg που στην Ευρώπη έχει πολύ λίγες πωλήσεις
Για Ευρώπη πιστεύω ότι είναι καθαρά πρώτη
Ίσως είναι και θέμα νοοτροπίας, ο αμερικάνος που αλλάζει συνέχεια όπλα παίρνει κάτι που έχει συγκρατημένη τιμή,και η τιμή των benelli είναι τσιμπημένη και εκεί σε σχέση με άλλα
Στην Ευρώπη που παίρνουμε όπλο και το κρατάμε για αρκετά χρόνια είναι πιό εύκολο να δώσουμε μεγάλο ποσό για καραμπίνα
Δεν λέω ότι δεν έχει καλές πωλήσεις το αντίθετο, πχ στους παπιοκυνηγούς μπορεί να έρχεται πρώτη, εγώ μιλάω γενικά για τις πωλήσεις που κάνει
 
Back
Top