Benelli Team

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Ρε συ, θα κάνουμε καμιά δοκιμή με την Α5? Μου λένε ότι είναι σκορποσκαγιάστρα και με στεναχωρούν. Λες να μη μπορώ να πετύχω τσίχλα στα 100μ? Το όπλο θα φταίει σίγουρα. Εγώ είμαι σκοπευταράς..very funny.
Ποιος τα λέει ? μάλλον κάποιοι που δεν έκαναν ποτέ ούτε μια δοκιμή εεε ?
 
Ρε μην αγχώνεστε ... κάνουμε και λίγο πλάκα ... αν σκοτώνω εγώ με το άχρηστο όπλο λογικά όλα πρέπει να σκοτώνουν.
Απλά η AI σκοτώνει λίιιιιιγο καλύτερα από τα όπλα όλων σας.
Κάτσε να κυκλοφορήσει να τη δούμε να δούμε πόσα παιδιά βάζει ο σάκος αν και δεν αμφιβάλω γιατί οι άνθρωποι έχουν τεχνολογία δε παίζουν ,θα δείξει κοντή γιορτή ,πάντως ένα φιλαράκι μου πρώην κατασκευαστής φυσιγγίων με μαγαζί πριν χρόνια θα πάρει τη 390 ενός μπάρμπα μου τώρα που όπως έχω αναφέρει έχει ρίξει το πολύ 50 φυσίγγια .Που μου λέει την είχα και είναι γαμω τα όπλα ας την πάρω να έχω δεύτερη μαζί με την vitoria την πρώτη που έχει.
 
Ποιος τα λέει ? μάλλον κάποιοι που δεν έκαναν ποτέ ούτε μια δοκιμή εεε ?
Πάντως Βασίλη βλέπω ασπαζεσαι τον 19.6 αυλό που πριν λίγο καιρό μαζί με άλλους του φόρουμ υποστηρίζατε ότι όλα έχουν δοκιμαστεί και βρεθεί πριν 50/60 χρόνια όταν σας έλεγα πως όλα εξελίσσονται και κάποιοι θιγονταν και τόσο όταν έλεγα για κάποιους αρθρογράφους ξένους και Έλληνες που έκαναν επανάσταση .Τώρα έγινες υπέρμαχος του υπερδιευρυμενου αυλού της χωνας.Καλη θα είναι η χώνα εάν κάνει 999 € θα την πάρω πρώτος αλλιώς guerini,bernadeli, browning 2000, RFM 20αρακι και βλέπουμε με παρά μα πάρα πολύ σκέψη αν θα προχωρήσουμε στη browning a5 light ενός φίλου .Μετά μόνο perazzi και δε πα να βγάλει η benelli και πύραυλο εδάφους αέρος
 
Και με τα βυσμουθίου Γιώργο παπάδες κάνουν .
Ορίστε και ένα βίντεο για να δείτε πως ακόμα κυνηγάνε με παλιά μοντέλα. Γενικότερα επικρατεί μια τάση στις Η.Π.Α. να (ξανά)χρησιμοποιούν παλιά όπλα για κυνήγι πτερωτών.
EDIT : Με λίγα λόγια τους έχει πιάσει μια cult-τίλα ορισμένους.
Ναι αλλά εκεί έχουν οπλουργους με @@ και φτιάχνουν τα πάντα ακόμη και κάτι που δεν υπάρχει σαν ανταλλακτικό εδώ το 90% είναι σιδεράδες
 
Να κάνω μία πρόβλεψη τιμής;
Benelli rafaello impact 2700€!!!
Δεν νομίζω να μπει σε πιο οικονομικό μοντέλο...
Από μόνη της η κάννη θα κοστίζει περισσότερο από μία m2!!!
Τρίχες σιγά το μεγάλο κόστος έβαλαν το πρόγραμμα στην cnc και κάνει λίγο διαφορετικό το εσωτερικό απλά θα την κοστολογήσει ακριβά γιατί είναι benelli και έχει πολύ καλό μάρκετινγκ και στο παρουσιάζει σαν κάτι το βλητικά δυνατό. Το μόνο όπλο που κυνήγησα και όντος είδα διαφορά στον τρόπο που σκοτώνει ήταν η fabarm η κάνη της ήταν το κάτι άλλο από μηχανισμό όμως ήταν βράστα.
 
Τρίχες σιγά το μεγάλο κόστος έβαλαν το πρόγραμμα στην cnc και κάνει λίγο διαφορετικό το εσωτερικό απλά θα την κοστολογήσει ακριβά γιατί είναι benelli και έχει πολύ καλό μάρκετινγκ και στο παρουσιάζει σαν κάτι το βλητικά δυνατό. Το μόνο όπλο που κυνήγησα και όντος είδα διαφορά στον τρόπο που σκοτώνει ήταν η fabarm η κάνη της ήταν το κάτι άλλο από μηχανισμό όμως ήταν βράστα.
Έχει δεν έχει μεγάλο κόστος είναι πολιτική της beretta και benelli τις υποτίθεται καλύτερες κάννες να τις βάζει σε ακριβά μοντέλα ενώ οι υπόλοιπες εταιρείες έχουν την ίδια κάννη σε όλα τα μοντέλα τους!!!
 
Καλές γιορτές σε όλους με υγεία.
Επισυνάπτω ορισμένες φωτογραφίες για να μου δώσετε τα φώτα σας πρόκειται για δύο όπλα μακρινού συγγενή ο οποίος τα πουλάει στα 1500€ και τα δύο ατουφεκιστα καινούργια αγορασμενα στην Αμερική
Θέλω αν γνωρίζει κάποιος να μου πει αν αξίζει τον κόπο να τα αγοράσω καθώς το δίκανο(στην άδεια γράφει browning ) δεν ξέρω ακριβώς ποιο μοντέλο είναι η καραμπίνα λέει στην αδεια benelli legacy με κάννη 70 εκατοστά το άλλο δεν ξέρω .η θεία μου μένει μακριά απλά να μην κάνω το ταξίδι άσκοπα IMG-ba80d33cda4c8c633a719ff06a5823f7-V.jpgIMG-d6bbaf7738c607ec2da4c209cbc65023-V.jpgIMG-b6146bd243f032293b9451ba7159c788-V.jpg
 
Καλές γιορτές σε όλους με υγεία.
Επισυνάπτω ορισμένες φωτογραφίες για να μου δώσετε τα φώτα σας πρόκειται για δύο όπλα μακρινού συγγενή ο οποίος τα πουλάει στα 1500€ και τα δύο ατουφεκιστα καινούργια αγορασμενα στην Αμερική
Θέλω αν γνωρίζει κάποιος να μου πει αν αξίζει τον κόπο να τα αγοράσω καθώς το δίκανο(στην άδεια γράφει browning ) δεν ξέρω ακριβώς ποιο μοντέλο είναι η καραμπίνα λέει στην αδεια benelli legacy με κάννη 70 εκατοστά το άλλο δεν ξέρω .η θεία μου μένει μακριά απλά να μην κάνω το ταξίδι άσκοπα View attachment 83666View attachment 83667View attachment 83668
Το πλαγιόκανο δίκανο είναι το BSS της Browning κατασκευασμένο το 1971-1977 από τη MIROKU στην Ιαπωνία.Από το 1977-1987 κατασκευή στην Ιαπωνία και συναρμολόγηση στη Κορέα.
 
Last edited:
Το πλαγιόκανο δίκανο είναι το BSS της Browning κατασκευασμένο από το 1971-1977 από τη MIROKU στην Ιαπωνία.Από το 1977-1987 κατασκευή στην Ιαπωνία και συναρμολόγηση στη Κορέα.
Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση φίλε lagas.
 
Καλές γιορτές σε όλους με υγεία.
Επισυνάπτω ορισμένες φωτογραφίες για να μου δώσετε τα φώτα σας πρόκειται για δύο όπλα μακρινού συγγενή ο οποίος τα πουλάει στα 1500€ και τα δύο ατουφεκιστα καινούργια αγορασμενα στην Αμερική
Θέλω αν γνωρίζει κάποιος να μου πει αν αξίζει τον κόπο να τα αγοράσω καθώς το δίκανο(στην άδεια γράφει browning ) δεν ξέρω ακριβώς ποιο μοντέλο είναι η καραμπίνα λέει στην αδεια benelli legacy με κάννη 70 εκατοστά το άλλο δεν ξέρω .η θεία μου μένει μακριά απλά να μην κάνω το ταξίδι άσκοπα View attachment 83666View attachment 83667View attachment 83668
αμα μπορεις παρτα.
 
Καλές γιορτές σε όλους με υγεία.
Επισυνάπτω ορισμένες φωτογραφίες για να μου δώσετε τα φώτα σας πρόκειται για δύο όπλα μακρινού συγγενή ο οποίος τα πουλάει στα 1500€ και τα δύο ατουφεκιστα καινούργια αγορασμενα στην Αμερική
Θέλω αν γνωρίζει κάποιος να μου πει αν αξίζει τον κόπο να τα αγοράσω καθώς το δίκανο(στην άδεια γράφει browning ) δεν ξέρω ακριβώς ποιο μοντέλο είναι η καραμπίνα λέει στην αδεια benelli legacy με κάννη 70 εκατοστά το άλλο δεν ξέρω .η θεία μου μένει μακριά απλά να μην κάνω το ταξίδι άσκοπα View attachment 83666View attachment 83667View attachment 83668
Γρήγορα πριν googlarei πόσο κάνει η legacy
 
Είμαι στο Ντέμι να τα πάρω να μην τα πάρω αλλά είναι ολοκαίνουργια δεν έχουν ρίξει ποτέ..δεν ξέρω για το δίκανο τι αξία έχει για να φύγει μετά
Αν δεν έχουν σκουριές είναι σωστά συντηριμενα ,σου ταιριάζουν πάνω σου και στα κυνηγια που κάνεις και έρχονται την στιγμή που ήσουν έτοιμος να πάρεις κάποιο τουφέκι πάρτα .Σε διαφορετική περίπτωση γιατί να τα πάρεις μήπως μεταπωλωντας τα βγάλεις κανένα χιλιάρικο; Γεμάτο όπλα είναι το car.gr
 
Last edited:
Καλές γιορτές σε όλους με υγεία.
Επισυνάπτω ορισμένες φωτογραφίες για να μου δώσετε τα φώτα σας πρόκειται για δύο όπλα μακρινού συγγενή ο οποίος τα πουλάει στα 1500€ και τα δύο ατουφεκιστα καινούργια αγορασμενα στην Αμερική
Θέλω αν γνωρίζει κάποιος να μου πει αν αξίζει τον κόπο να τα αγοράσω καθώς το δίκανο(στην άδεια γράφει browning ) δεν ξέρω ακριβώς ποιο μοντέλο είναι η καραμπίνα λέει στην αδεια benelli legacy με κάννη 70 εκατοστά το άλλο δεν ξέρω .η θεία μου μένει μακριά απλά να μην κάνω το ταξίδι άσκοπα View attachment 83666View attachment 83667View attachment 83668
Το δίκαννο να είναι πιθανό το BSS είναι το μόνο πλάγιο που έβγαλε η Browning βαρύ όπλο με εξαιρετικές τουφεκιες και από θέμα αντοχής άρμα, η καραμπίνα είναι η καλή γενιά των benelli Raffaello με καπάκι από ατσάλι όπλα όμορφα που δεν σπάνε δεν χαλάνε αν όντως είναι ατουφεκιστη οι τιμές τους 700ευρω έκαστο είμαι πολυ Καλές
 
Το δίκαννο να είναι πιθανό το BSS είναι το μόνο πλάγιο που έβγαλε η Browning βαρύ όπλο με εξαιρετικές τουφεκιες και από θέμα αντοχής άρμα, η καραμπίνα είναι η καλή γενιά των benelli Raffaello με καπάκι από ατσάλι όπλα όμορφα που δεν σπάνε δεν χαλάνε αν όντως είναι ατουφεκιστη οι τιμές τους 700ευρω έκαστο είμαι πολυ Καλές
Στη τρίτη φωτό φαίνεται το B S/S πάνω στις κάνες και μετά SPECIAL STEEL 12GA. - SHELLS 2.3/4” AND 3”.Όντως το δίκαννο BSS αντέχει πολύ!
 
Last edited:
Το δίκαννο να είναι πιθανό το BSS είναι το μόνο πλάγιο που έβγαλε η Browning βαρύ όπλο με εξαιρετικές τουφεκιες και από θέμα αντοχής άρμα, η καραμπίνα είναι η καλή γενιά των benelli Raffaello με καπάκι από ατσάλι όπλα όμορφα που δεν σπάνε δεν χαλάνε αν όντως είναι ατουφεκιστη οι τιμές τους 700ευρω έκαστο είμαι πολυ Καλές
Βρες μου ατουφεκιστη Benelli Legacy με 700€ και σου δίνω και 300€ προμήθεια....
 
Back
Top