Benelli Team

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Μια κανη με μεγάλο αυλό η μεγαλύτερο κώνο έχει περισσότερα ωφέλιμα σκακια .
Άρα καλύτερη είναι αυτή η καινούργια που έχει βγάλει η Benelli ;
Έτσι εξηγείται ότι έχει διπλάσια διάτρηση από τις άλλες.
Θα πρέπει τα ωφέλιμα σκάγια να είναι πολύ περισσότερα.
 
Άρα καλύτερη είναι αυτή η καινούργια που έχει βγάλει η Benelli ;
Έτσι εξηγείται ότι έχει διπλάσια διάτρηση από τις άλλες.
Θα πρέπει τα ωφέλιμα σκάγια να είναι πολύ περισσότερα.
Είναι να τουφέκι που δεν το ξέρουμε ακόμα δεν έχω δυνατοί έχει κάποιος δεν έχω ακούσει δεν το έχω ούτε γνωστός μου ούτε τίποτα επομένως εμπιστευόμενη τα λεγόμενα της εταιρείας λογικά πρέπει να πρέπει να είναι καλύτερο
 
Άρα καλύτερη είναι αυτή η καινούργια που έχει βγάλει η Benelli ;
Έτσι εξηγείται ότι έχει διπλάσια διάτρηση από τις άλλες.
Θα πρέπει τα ωφέλιμα σκάγια να είναι πολύ περισσότερα.
Αν έχεις τα λεφτά περίμενε λίγο και σε ενδιαφέρει να κινηθεί στην αγορά γιατί αυτή παρά είναι χωνί και σε λίγα γρ και μολύβι δεν έχω δει τίποτε ούτε ακούσει κάτι οι δοκιμές που έκαναν σε κυνήγι ήταν με ατσάλινα και όσο για το σκοπευτήριο μετά από μια μέρα κάποιο βίντεο που έδειξε ο κοσκινας δεν μπορεί κάποιος να βγάλει συμπερασμα.Αλλα η διπλάσια διάτρηση που ακούστηκε ότι υφίσταται αν έχει διπλάσια διάτρηση και μου το απόδειξή κάποιος θα πουλήσω δύο όπλα και θα την πάρω χθες και ας έχω πει ότι κανένα αυτογεμες δεν αξίζει παραπάνω από 1500 με το ζόρι.Γιατι το διπλάσια διάτρηση δείχνει όχι σε ένα σκάκι βέβαια αν υπάρχει δείχνει πολλά δεδομένα και ξεφεύγει από το ότι κυκλοφορεί μέχρι σήμερα πολύ μπροστά.
 
Διπλασια διατρηση.... ουτε μια στο εκατομμυριο...ειπαμε μην το παραχεσουμε κιολας....
Εγώ κρατάω πάντα πισινή θα κυκλοφορήσει και όλα θα έρθουν στο φως έτσι στον αέρα τι να πούμε μόνο υποθέσεις και αυτές με επιφύλαξη .Αν έχει βγάλει τέτοια κανη σε ένα χρόνο όλοι οι σκοπευτές θα έχουν 828 impact.και ο Άγγλος θα σπαει πιατακια στα180 μέτρα αντί 130 που σπάει τώρα με 828 όχι με perazzi.
 
Αν έχεις τα λεφτά περίμενε λίγο και σε ενδιαφέρει να κινηθεί στην αγορά γιατί αυτή παρά είναι χωνί και σε λίγα γρ και μολύβι δεν έχω δει τίποτε ούτε ακούσει κάτι οι δοκιμές που έκαναν σε κυνήγι ήταν με ατσάλινα και όσο για το σκοπευτήριο μετά από μια μέρα κάποιο βίντεο που έδειξε ο κοσκινας δεν μπορεί κάποιος να βγάλει συμπερασμα.Αλλα η διπλάσια διάτρηση που ακούστηκε ότι υφίσταται αν έχει διπλάσια διάτρηση και μου το απόδειξή κάποιος θα πουλήσω δύο όπλα και θα την πάρω χθες και ας έχω πει ότι κανένα αυτογεμες δεν αξίζει παραπάνω από 1500 με το ζόρι.Γιατι το διπλάσια διάτρηση δείχνει όχι σε ένα σκάκι βέβαια αν υπάρχει δείχνει πολλά δεδομένα και ξεφεύγει από το ότι κυκλοφορεί μέχρι σήμερα πολύ μπροστά.
Σε δοκιμές που έκανε ο Ιταλός στα βίντεο με μολύβδινα δεν υπάρχει διαφορά στη διάτρηση και το μόνο που επεσήμανε είναι ότι δείχνει να ανοίγει η ροζέτα νωρίς και να κρατιέται έτσι έως τον στόχο.
Πχ. Στα 20 μέτρα ανοίγει περισσότερο από τα άλλα όπλα που συνέκρινε και στα 40 έχει ίδια αποτύπωση στον στόχο με τα άλλα
 
"Σε ότι αφορά τις παρεμβάσεις στον κώνο προσαρμογής, παρότι υπάρχει η δυνατότητα διαμόρφωσης, προσωπικά δεν έχω παρατηρήσει διαφορές στην απόδοση πλην μερικών IDEAL τα οποία έχουν κώνο τύπου σκαλάκι και κλωτσάνε ανυπόφορα. Στην περίπτωση αυτή ο κώνος μετατρέπεται σε κανονικό. Γενικότερα πιστεύω ότι η φήμη του επιμηκυμένου κώνου αποτελεί αμερικάνικο μάρκετινγκ."...
Πηγη:https://www.kynigesia.gr/opla-vlitiki/veltioseis-vlitikis-sto-xeirourgeio-tou-dinou/
 
δείχνει να ανοίγει η ροζέτα νωρίς και να κρατιέται έτσι έως τον στόχο.
Πχ. Στα 20 μέτρα ανοίγει περισσότερο από τα άλλα όπλα που συνέκρινε και στα 40 έχει ίδια αποτύπωση στον στόχο με τα άλλα
Δεν μπορεί να γίνει αυτό, η κίνηση των σκαγιών μετά την έξοδο από την κάννη είναι ευθύγραμμη γιατί δεν ασκείται καμία άλλη δύναμη εκτός από την αντίσταση του αέρα. Αν η τουφεκιά στα 20 μ έχει πχ διάμετρο 45 εκ., τότε στα 40 μ. θα είναι 90εκ. ανεξάρτητα από την κάννη που έχει βληθεί, φυσικά αναφέρομαι στα απαραμόρφωτα σκάγια, εξαιρούμε τα flyers
 
Δεν μπορεί να γίνει αυτό, η κίνηση των σκαγιών μετά την έξοδο από την κάννη είναι ευθύγραμμη γιατί δεν ασκείται καμία άλλη δύναμη εκτός από την αντίσταση του αέρα. Αν η τουφεκιά στα 20 μ έχει πχ διάμετρο 45 εκ., τότε στα 40 μ. θα είναι 90εκ. ανεξάρτητα από την κάννη που έχει βληθεί, φυσικά αναφέρομαι στα απαραμόρφωτα σκάγια, εξαιρούμε τα flyers
Τι πω....στο βίντεο που κάνει δοκιμές αυτό δείχνει κ λέει, άμα δεν ισχύει η κάνει fake δοκιμές τότε...
 
δείχνει να ανοίγει η ροζέτα νωρίς και να κρατιέται έτσι έως τον στόχο.
Πχ. Στα 20 μέτρα ανοίγει περισσότερο από τα άλλα όπλα που συνέκρινε και στα 40 έχει ίδια αποτύπωση στον στόχο με τα άλλα
Πενέλι, ξαναγράφει τους νόμους της φυσικής...
 
Σε δοκιμές που έκανε ο Ιταλός στα βίντεο με μολύβδινα δεν υπάρχει διαφορά στη διάτρηση και το μόνο που επεσήμανε είναι ότι δείχνει να ανοίγει η ροζέτα νωρίς και να κρατιέται έτσι έως τον στόχο.
Πχ. Στα 20 μέτρα ανοίγει περισσότερο από τα άλλα όπλα που συνέκρινε και στα 40 έχει ίδια αποτύπωση στον στόχο με τα άλλα
Αν το πέτυχε αυτο είναι μεγάλη επιτυχία
 
Αν έχεις τα λεφτά περίμενε λίγο και σε ενδιαφέρει να κινηθεί στην αγορά γιατί αυτή παρά είναι χωνί και σε λίγα γρ και μολύβι δεν έχω δει τίποτε ούτε ακούσει κάτι οι δοκιμές που έκαναν σε κυνήγι ήταν με ατσάλινα και όσο για το σκοπευτήριο μετά από μια μέρα κάποιο βίντεο που έδειξε ο κοσκινας δεν μπορεί κάποιος να βγάλει συμπερασμα.Αλλα η διπλάσια διάτρηση που ακούστηκε ότι υφίσταται αν έχει διπλάσια διάτρηση και μου το απόδειξή κάποιος θα πουλήσω δύο όπλα και θα την πάρω χθες και ας έχω πει ότι κανένα αυτογεμες δεν αξίζει παραπάνω από 1500 με το ζόρι.Γιατι το διπλάσια διάτρηση δείχνει όχι σε ένα σκάκι βέβαια αν υπάρχει δείχνει πολλά δεδομένα και ξεφεύγει από το ότι κυκλοφορεί μέχρι σήμερα πολύ μπροστά.
Δυσπλασία με τίποτα εγώ από το βίντεο και τα λοιπά που αναφέρει μας λέει ότι τα ατσάλινα σκάγια θα αποδίδουν σχεδόν όπως τα μολύβδινα!!! Το δείχνει καθαρά στο βίντεο!!! Τώρα στα μολύβδινα τι κάνει δεν ξέρω αλλά πιστεύω ότι η κάνη αυτή φτιάχτηκε για ατσάλινα που μάλλον σύντομα θα έρθουν σε όλα τα κυνήγια.
 
Back
Top