Benelli Team

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Δεν μπορεί να γίνει αυτό, η κίνηση των σκαγιών μετά την έξοδο από την κάννη είναι ευθύγραμμη γιατί δεν ασκείται καμία άλλη δύναμη εκτός από την αντίσταση του αέρα. Αν η τουφεκιά στα 20 μ έχει πχ διάμετρο 45 εκ., τότε στα 40 μ. θα είναι 90εκ. ανεξάρτητα από την κάννη που έχει βληθεί, φυσικά αναφέρομαι στα απαραμόρφωτα σκάγια, εξαιρούμε τα flyers
κι όμως γίνεται από τα τσοκ. είναι παλιά γνώση. το 3* κρατάει σχεδόν ίδια τη διάμετρο τουφεκιας από 22 μέχρι 33 μ . ο λόγος αγνώστος. Υπάρχουν στο νετ σχετικά διαγράμματα . Κανένα άλλο τσοκ δεν το κάνει αυτό. Όλα τα άλλα φέρονται όπως λες , σταδιακό συνεχές άνοιγμα του κύκλου.
 
Δυσπλασία με τίποτα εγώ από το βίντεο και τα λοιπά που αναφέρει μας λέει ότι τα ατσάλινα σκάγια θα αποδίδουν σχεδόν όπως τα μολύβδινα!!! Το δείχνει καθαρά στο βίντεο!!! Τώρα στα μολύβδινα τι κάνει δεν ξέρω αλλά πιστεύω ότι η κάνη αυτή φτιάχτηκε για ατσάλινα που μάλλον σύντομα θα έρθουν σε όλα τα κυνήγια.
Θα σου πω τη γνώμη μου επειδή εδώ δεν βλέπω να επικρατούν τα τσάλλινα σε όλα τα κυνήγια ή τουλάχιστον θα αργήσει πολύ εμένα η διαπίστωσή μου είναι ότι αυτή κάνει φτιάχτηκε για άλλα κράτη όχι για την ελλάδα τώρα από κει και πέρα θα δείξει και στην τιμή μάλιστα που έρχεται το τουφέκι σίγουρα δεν φτιάχτηκε η δική μας αγορά θέλει να χτυπήσει καθαρά την αμερικάνικη αγορά αυτό θα αυτό συμβαίνει κατά 99,9%
 
κι όμως γίνεται από τα τσοκ. είναι παλιά γνώση. το 3* κρατάει σχεδόν ίδια τη διάμετρο τουφεκιας από 22 μέχρι 33 μ . ο λόγος αγνώστος. Υπάρχουν στο νετ σχετικά διαγράμματα . Κανένα άλλο τσοκ δεν το κάνει αυτό. Όλα τα άλλα φέρονται όπως λες , σταδιακό συνεχές άνοιγμα του κύκλου.
Κάτι περισσότερο γνώριζαν οι αμερικάνοι που εκτός από full η σταθερές τους κάνες ήταν τρία στρες ενώ όπως βλέπουμε οι περισσότερες ιταλικές σε σταθερό βγαίναν δίαστρες
 
Άρχισαν τα όργανα , ετοιμαστείτε να σπάσετε κουμπαραδες.
Πού είναι τα τρία και τα τρίαμισι χιλιάρικα που λέγανε ότι θα κοστίζει πού εδώ έχει ένα δει χίλιαρο φτηνή τη βλέπω θα αγοράσει τη σιγουρα από κάποιους και θα μάθουμε πως θα πει διαβάζει ο σάκος και με δαυτη
 
Η τιμη μια χαρα ειναι(σχετικα ειναι ολα....),οσο κανει και η powerbore....ιδου η ροδος ιδου το πηδημα...
Η τιμη ειναι στα πλαισια του ανταγωνισμου,οποιος ενδιαφερεται να παρει αυτογεμες ανετα μπορει να παει σ'αυτην την επιλογη,δεν εχει καμμια σχεση με τα τριχιλιαρα και τετραχιλιαρα που ακουστηκαν στην αρχη...
Παντως απο ομορφια ειναι benelli...
Και τρια κιλα...οτι πρεπει...
 
Παναγιώτη μιλάς εκ του ασφαλούς, γιατί όσο δεν την βγάζει αριστερή εμείς την γλυτώνουμε .my man.
Παντελή όσο κυνηγάμε τσίχλες την γλυτώνουμε,η υπομονή ειναι χρυσός ΙΣΩΣ για εμάς που έχουμε benelli να υπάρχει και άλλη λύση. .my man.
 
Διπλασια διατρηση.... ουτε μια στο εκατομμυριο...ειπαμε μην το παραχεσουμε κιολας....
Και πες οτι θα την εχει φιλε
Να την κανεις τι;
πιστευω οτι μια τετοια αυξηση θα ειναι τοσο τρομερη που θα επιφερει προβληματα στον μεσο κυνηγο και οχι λυσεις

Οβεκιλλιγκ
Σακατεμενα θηραματα
Ακομη και θεμα ασφαλειας ως προς το μεγιστο βεληνεκες στο οποιο η βολη θα μπορει να επιφερει μεγαλη ζημια

Θα δειξουν τα αποτελεσματα

Ουτε εγω πιστευω οτι θα υπαρξει ΔΙΠΛΑΣΙΑ διατρηση
 
Απο τη μια αισθάνομαι κάπως που πριν ενα χρόνο πηρα τη diamond σ αυτή την τιμή, απο την άλλη δεν πιστεύω οτι θα ναι πολύ καλύτερη.
Δεν μετανιώνω καθόλου, ακόμα η διαμάντω παραμένει οπλάρα.
Όσο μπενελάκιας και να'μαι , θα περίμενα αρκετά για να πάρω μια Α.Ι
 
Back
Top