Benelli Team

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Φίλοι μου αγαπημένοι,επανέρχομαι δυνατος μετά από μια καλή επέμβαση ρουτίνας (ισχυο). Καλές όλες οι απόψεις των φίλων κ οι πληροφορίες του Γιάννη που τόσο πολύ ψάχνεται για το καλύτερο αποτέλεσμα. Κ Beretta k Benelli είναι κορυφή.Μπορει να έδιωξα την Α400 μέσα στην ίδια σεζόν γιατί δεν τα βρήκα μαζί της,ομολογησα όμως η βλητικοτητα της μου άρεσε πολύ,όμως οι 3 benelli μου κάθονται καλύτερα στο πολύ γρήγορο.τωρα γιατί ψαχνόμαστε τόσο πολύ για τους κωνους?ξέρω από ψαγμένους Ότι Α400 extreme plus έχει πολύ καλύτερο κώνο από S.B.3.να πω κάτι όμως με το φτωχό μου μυαλό.υπαρχουν βιντεακια με Rizinni s.p. cal 36 που τα πράσινα κατεβαίνουν στουπιά.κ ο φίλος στην Ιταλία που ρίχνει συνέχεια με benelli crio cal 28 τρυγόνια κ φασσες κ κάνει κηδείες.αρα εγώ προσωπικά μετά από 45 χρόνια στα βουνά αρκούμαι πλήρως στο εργοστασιακό 12αρι.
 
Φίλοι μου αγαπημένοι,επανέρχομαι δυνατος μετά από μια καλή επέμβαση ρουτίνας (ισχυο).
Ρουτινας?τρομακτικη μου ακουγεται αυτη η ρουτινα...Περαστικα να ειναι ολα φιλε μου...Ενταξει κουβεντα κανουμε και τιποτα παραπανω και εμενα οι δυο φιλοι μου που τους θεωρω τα πιο δυνατα ντουφεκια του χωριου με benelli κυνηγανε...Για μενα το Νο1 ειναι η προπονηση αν υπαρχουν θηραματα και ντουφεκας και εχεις και αντιληψη ολα τα αλλα θα ερθουν μονα τους,ενταξει καποιοι μπορει να εχουν και εμφυτο ταλεντο αλλα και παλι χωρις προπονηση δεν γινεται τιποτα...
 
45cm κώνος - 1,5cm κώνος
τι ειναι αυτο? απαντα με καποιο τροπο στην παραθεση που εχεις κανει?
Η παράθεση έγραφε ίδιο όπλο.
Άρα όχι, έκανα δοκιμή με το κορυφαίο που το βρήκα τυχαία στο σκοπευτήριο.
Οι δοκιμές έγιναν την ίδια ώρα.
Έχω και άλλες αλλά αυτή είναι η πιο χαρακτηριστική για την μέγιστη συγκέντρωση.
Η μέγιστη συγκέντρωση απ ότι ξέρω βγαίνει με κλειστά τσοκ οπότε το να δοκιμάσω κύλινδρο δεν έχει νόημα.
Θα το κάνω όμως την επόμενη φορά.
 
Ρουτινας?τρομακτικη μου ακουγεται αυτη η ρουτινα...Περαστικα να ειναι ολα φιλε μου...Ενταξει κουβεντα κανουμε και τιποτα παραπανω και εμενα οι δυο φιλοι μου που τους θεωρω τα πιο δυνατα ντουφεκια του χωριου με benelli κυνηγανε...Για μενα το Νο1 ειναι η προπονηση αν υπαρχουν θηραματα και ντουφεκας και εχεις και αντιληψη ολα τα αλλα θα ερθουν μονα τους,ενταξει καποιοι μπορει να εχουν και εμφυτο ταλεντο αλλα και παλι χωρις προπονηση δεν γινεται τιποτα...
Ευχαριστώ πολύ συνονόματε ,όχι ρουτίνας για μένα αλλά για έμπειρους χειρουργους.δεν είχα κάταγμα απλά φαγώθηκε ο χοντρός.
 
Η παράθεση έγραφε ίδιο όπλο.
Άρα όχι, έκανα δοκιμή με το κορυφαίο που το βρήκα τυχαία στο σκοπευτήριο.
Οι δοκιμές έγιναν την ίδια ώρα.
Έχω και άλλες αλλά αυτή είναι η πιο χαρακτηριστική για την μέγιστη συγκέντρωση.
Η μέγιστη συγκέντρωση απ ότι ξέρω βγαίνει με κλειστά τσοκ οπότε το να δοκιμάσω κύλινδρο δεν έχει νόημα.
Θα το κάνω όμως την επόμενη φορά.
Αν ειχαν ριξει και τα δυο οπλα με full choke μπορει να εβγαινε καποιο συμπερασμα αλλα τωρα ετσι...
 
Ευχαριστώ πολύ συνονόματε ,όχι ρουτίνας για μένα αλλά για έμπειρους χειρουργους.δεν είχα κάταγμα απλά φαγώθηκε ο χοντρός.
δεν είχα κάταγμα απλά φαγώθηκε ο χοντρός.
Το καταλαβα εχουν κανει δυο ξαδερφες μου την ιδια ακριβως ...θελει πολυ προσοχη μετεγχειρητικα τι κινησεις θα κανεις και πως...το νου σου...
 
Το καταλαβα εχουν κανει δυο ξαδερφες μου την ιδια ακριβως ...θελει πολυ προσοχη μετεγχειρητικα τι κινησεις θα κανεις και πως...το νου σου...
Ξεφύγαμε λίγο από το νήμα έχεις δίκιο ότι χρειάζεται προσοχή μεγάλη αλλά θέλω να το προσέξω πολύ για να με προσέξει κ αυτο
 
Φίλοι μου αγαπημένοι,επανέρχομαι δυνατος μετά από μια καλή επέμβαση ρουτίνας (ισχυο). Καλές όλες οι απόψεις των φίλων κ οι πληροφορίες του Γιάννη που τόσο πολύ ψάχνεται για το καλύτερο αποτέλεσμα. Κ Beretta k Benelli είναι κορυφή.Μπορει να έδιωξα την Α400 μέσα στην ίδια σεζόν γιατί δεν τα βρήκα μαζί της,ομολογησα όμως η βλητικοτητα της μου άρεσε πολύ,όμως οι 3 benelli μου κάθονται καλύτερα στο πολύ γρήγορο.τωρα γιατί ψαχνόμαστε τόσο πολύ για τους κωνους?ξέρω από ψαγμένους Ότι Α400 extreme plus έχει πολύ καλύτερο κώνο από S.B.3.να πω κάτι όμως με το φτωχό μου μυαλό.υπαρχουν βιντεακια με Rizinni s.p. cal 36 που τα πράσινα κατεβαίνουν στουπιά.κ ο φίλος στην Ιταλία που ρίχνει συνέχεια με benelli crio cal 28 τρυγόνια κ φασσες κ κάνει κηδείες.αρα εγώ προσωπικά μετά από 45 χρόνια στα βουνά αρκούμαι πλήρως στο εργοστασιακό 12αρι.
Περαστικά!
 
Εννοειται...χιουμορ κανω.
Το κατάλαβα,και εγώ χιούμορ κάνω δεν σε παρεξήγησα
υπαχουν απιστευτες ντουφεκιες απο αυλους 18,2 και απιστευτες ντουφεκιες απο αυλους 18,7-18,9,υπαρχουν επισης απιστευτες ντουφεκιες απο κωνους 1,5cm και κατω(εχω μια τετοια εγω απο benelli crio με το σπειρωμα criosport με κωνο1,35 cm που δεν την πειραζω με τιποτα...) και απιστευτες ντουφεκιες απο κωνους 48cm...Αντε μετα εσυ να βγαλεις συμπερασμα..
Αυτό ακριβώς, μιά χαρά τα πάνε οι κάννες
Συνήθως η κάννη έχει περισσότερες δυνατότητες από τον μέσο χρήστη
Προσωπικά πιστεύω ότι για την όλη φασαρία που γίνεται με κάννες και τσοκ, οι κάννες και τα τσοκ έχουν την μικρότερη <<ευθύνη>>
Όμως έχουν και το μειονέκτημα ότι δεν μπορούν να μιλήσουν
Οι άνθρωποι μπορούν και γι'αυτό κατηγορούν, δικαίως και αδίκως.......
 
Παιδιά σας ευχαριστώ όλους, ναμαστε όλοι καλά με υγεία.να μην το ματιασω πάμε πολύ καλά ,ακριβως 3 βδομάδες κ έπιασα το μαγκουρακι μεσα στο σπίτι.ο δικός μου λέει ότι αρχες Ιουλίου θα βγω έξω κανονικά.απλα φέτος πρέπει να προσέξω το κυνήγι.ηπιο κ λίγο περπάτημα.
 
Και για να είμαστε κ λίγο μέσα στο νήμα έχω τρεις διαφορετικές κανες Benelli.καποια στιγμή λοιπόν είπα να συγκρινω κάνη crio με powerbore εφόσον έχουν το ίδιο τσοκ θα ειχε κάποιο νόημα.λοιπον με ένα τσοκ 3αρι κ στις δύο εναλλάξ, 30 μέτρα φυσίγγια 34γρ 7αρι B P F2 από 2 φορές.δεν θέλω να παρεξηγηθω από κανέναν σχεδόν ίδια εικόνα λίγο καλύτερη κατανομή η powerbore.εκει που έχασα την μπάλα κ δεν σας κουράζω άλλο όταν δοκίμασα να συγκρίνω beretta s.p. με τσοκακια hp.αντε γεια άλλοι αυλοί κ άλλες κατανομές.τελος.
 
Και για να είμαστε κ λίγο μέσα στο νήμα έχω τρεις διαφορετικές κανες Benelli.καποια στιγμή λοιπόν είπα να συγκρινω κάνη crio με powerbore εφόσον έχουν το ίδιο τσοκ θα ειχε κάποιο νόημα.λοιπον με ένα τσοκ 3αρι κ στις δύο εναλλάξ, 30 μέτρα φυσίγγια 34γρ 7αρι B P F2 από 2 φορές.δεν θέλω να παρεξηγηθω από κανέναν σχεδόν ίδια εικόνα λίγο καλύτερη κατανομή η powerbore.εκει που έχασα την μπάλα κ δεν σας κουράζω άλλο όταν δοκίμασα να συγκρίνω beretta s.p. με τσοκακια hp.αντε γεια άλλοι αυλοί κ άλλες κατανομές.τελος.
Τί εννοείς; Καλύτερα η χειρότερα;
 
Τί εννοείς; Καλύτερα η χειρότερα;
Δεν μπορώ να πω καλύτερο η χειρότερο γιατί επειδή δεν ταιριάζουν οι αυλοι δεν ήξερα τι τσοκ να ταιριάξω ανοικτό η κλειστό .είναι ένας τομέας με τα χιλιοστά που δεν τα πάω καλά.οφειλω όμως να ομολογήσω ότι και το beretta είχε πολύ καλή κατανομη
 
Φίλοι μου αγαπημένοι,επανέρχομαι δυνατος μετά από μια καλή επέμβαση ρουτίνας (ισχυο). Καλές όλες οι απόψεις των φίλων κ οι πληροφορίες του Γιάννη που τόσο πολύ ψάχνεται για το καλύτερο αποτέλεσμα. Κ Beretta k Benelli είναι κορυφή.Μπορει να έδιωξα την Α400 μέσα στην ίδια σεζόν γιατί δεν τα βρήκα μαζί της,ομολογησα όμως η βλητικοτητα της μου άρεσε πολύ,όμως οι 3 benelli μου κάθονται καλύτερα στο πολύ γρήγορο.τωρα γιατί ψαχνόμαστε τόσο πολύ για τους κωνους?ξέρω από ψαγμένους Ότι Α400 extreme plus έχει πολύ καλύτερο κώνο από S.B.3.να πω κάτι όμως με το φτωχό μου μυαλό.υπαρχουν βιντεακια με Rizinni s.p. cal 36 που τα πράσινα κατεβαίνουν στουπιά.κ ο φίλος στην Ιταλία που ρίχνει συνέχεια με benelli crio cal 28 τρυγόνια κ φασσες κ κάνει κηδείες.αρα εγώ προσωπικά μετά από 45 χρόνια στα βουνά αρκούμαι πλήρως στο εργοστασιακό 12αρι.
Καταρχήν περαστικά και δεύτερον αφού εσύ είσαι οκ με το ντουφέκι σου οι υπόλοιποι περισευουμε.Το σημαντικότερο ποσοστό επιτυχίας οφείλεται πάντα στο χειριστή και όλες οι βελτιώσεις και όλες οι κανες και τα φυσίγγια σε λάθος χέρια άχρηστα είναι.
 
Καταρχήν περαστικά και δεύτερον αφού εσύ είσαι οκ με το ντουφέκι σου οι υπόλοιποι περισευουμε.Το σημαντικότερο ποσοστό επιτυχίας οφείλεται πάντα στο χειριστή και όλες οι βελτιώσεις και όλες οι κανες και τα φυσίγγια σε λάθος χέρια άχρηστα είναι.
Ευχαριστώ πολύ συνονόματε για τις ευχές σου.οχι δεν περισσεύει κάνεις.απο όλους κάτι θα μάθουμε περισσότερο κ σε αυτή την ηλικία.ολες οι απόψεις δέκτες κ σεβαστές.
 
Φίλοι μου αγαπημένοι,επανέρχομαι δυνατος μετά από μια καλή επέμβαση ρουτίνας (ισχυο). Καλές όλες οι απόψεις των φίλων κ οι πληροφορίες του Γιάννη που τόσο πολύ ψάχνεται για το καλύτερο αποτέλεσμα. Κ Beretta k Benelli είναι κορυφή.Μπορει να έδιωξα την Α400 μέσα στην ίδια σεζόν γιατί δεν τα βρήκα μαζί της,ομολογησα όμως η βλητικοτητα της μου άρεσε πολύ,όμως οι 3 benelli μου κάθονται καλύτερα στο πολύ γρήγορο.τωρα γιατί ψαχνόμαστε τόσο πολύ για τους κωνους?ξέρω από ψαγμένους Ότι Α400 extreme plus έχει πολύ καλύτερο κώνο από S.B.3.να πω κάτι όμως με το φτωχό μου μυαλό.υπαρχουν βιντεακια με Rizinni s.p. cal 36 που τα πράσινα κατεβαίνουν στουπιά.κ ο φίλος στην Ιταλία που ρίχνει συνέχεια με benelli crio cal 28 τρυγόνια κ φασσες κ κάνει κηδείες.αρα εγώ προσωπικά μετά από 45 χρόνια στα βουνά αρκούμαι πλήρως στο εργοστασιακό 12αρι.
Σιδερένιος και γρήγορη ανάρρωση.
 
Φίλοι μου αγαπημένοι,επανέρχομαι δυνατος μετά από μια καλή επέμβαση ρουτίνας (ισχυο). Καλές όλες οι απόψεις των φίλων κ οι πληροφορίες του Γιάννη που τόσο πολύ ψάχνεται για το καλύτερο αποτέλεσμα. Κ Beretta k Benelli είναι κορυφή.Μπορει να έδιωξα την Α400 μέσα στην ίδια σεζόν γιατί δεν τα βρήκα μαζί της,ομολογησα όμως η βλητικοτητα της μου άρεσε πολύ,όμως οι 3 benelli μου κάθονται καλύτερα στο πολύ γρήγορο.τωρα γιατί ψαχνόμαστε τόσο πολύ για τους κωνους?ξέρω από ψαγμένους Ότι Α400 extreme plus έχει πολύ καλύτερο κώνο από S.B.3.να πω κάτι όμως με το φτωχό μου μυαλό.υπαρχουν βιντεακια με Rizinni s.p. cal 36 που τα πράσινα κατεβαίνουν στουπιά.κ ο φίλος στην Ιταλία που ρίχνει συνέχεια με benelli crio cal 28 τρυγόνια κ φασσες κ κάνει κηδείες.αρα εγώ προσωπικά μετά από 45 χρόνια στα βουνά αρκούμαι πλήρως στο εργοστασιακό 12αρι.
Περαστικά!!
 
Back
Top