Benelli Team

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Ο πιο κατάλληλος ν απαντήσει είναι ο χελας που πάει χρόνια στον Έβρο τα περισσότερα απ' αυτά με m2.επςιδη λοιπόν έβαζε συχνά βιντεάκια δεν είδα να έχει προβλήματα σε σκοτωματα όπως επίσης θυμάμαι και βιντεάκια του dimar για όποιον τον θυμάται με μια Ραφαέλα.παιδια πραγματικά δε μπορώ ν ακούω τέτοια και ειδικά από σκοπευτές όπως λέει ο Παναγιώτης.κι εγώ τρολαρα άπειρες φορές τους πενεληδες αλλά ως εκεί.αλλο τρολ και άλλο η πραγματικότητα.το μόνο θέμα τουλάχιστον στα παλιά μπενελια ήταν τα κακα μαμά τσοκ και η επιλεκτικότητα της κάνης σε φυσιγγια
Ψιτ νεαρέ, μην κάνεις ζαβολιες, άσε ήσυχη εκεί που κάθεται τη Μ2 του Χελα , γιατί δεν παίζω άντε τώρα. 🤪 🤪
 
Καλό 🤣
Εγώ πάντως να δώσω όπλο για να πάρω εφεδρική σκανδάλη ξέχασέ το.
Για σκυλί θα έδινα 2-3 όπλα από τον οπλοβαστό.

Θα δεις πιο κάτω...

Δεν έχω ρίξει μια τουφεκιά.
Έχω ρίξει 2 και έβαλα την καλύτερη για το DT11.
Αν σου βάλω την δεύτερη θα πουλήσεις τις κάνες και θα βαλεις από Μ2 πάνω στο δίκανο.🤣
Αν θες τόσο πολύ την βάζω.
Θεωρώ όμως ότι το αδικεί το όπλο και δεν θα το κάνω.
Αν πρέπει επίσης να ρίξω καμιά χιλιάδα φυσίγγια για να δω αυτό που βλέπουν κάποιοι, και δεν το βλέπουν άλλοι, το αφήνω σε αυτούς που έχουν ρίξει χιλιάδες φυσίγγια σε πίνακα όπως διατείνονται.
Χαίρομαι πάντως που δεν αμφισβήτησε κανένας τις δοκιμές.
Απόσταση φυσίγγι τσοκ και όπλα είναι φανερά.

Ποιοι γνωρίζουν και θα γελάνε ;
Μην σου πω την γνώμη μου για τους φωστήρες και τους "γνώστες" καλύτερα.

Και αυτός αυτό που έκανα εγώ έκανε.
Αφού τον ξέρεις ρώτα τον γιατί το έκανε αφού δεν αποδεικνύει τίποτα.

Το "ανώτερο βλητικά" πως το κατάλαβες ;
Από τις βολές στα δισκάκια θα μπορούσε να πει κάποιος κακεντρεχής ;
Αν ρίχνει κάποιος trap χρειάζεται σφιχτό όπλο, στο sporting και στο skeet δεν χρειάζονται ειδικά όπλα.
Μας έχουν πείσει ότι χρειάζονται.
Ίσως οι πρωταθλητές να τα χρειάζονται για να τους δώσουν 1 βαριά 2 δισκάκια στα 100.
Αλλά να τα σκάσει κάποιος για να γίνει πρωταθλητής δεν θα γίνει μόνο με ένα όπλο.
Στο υπογράφω.
Αν του περισεύουν καλώς.
Χρειάζεται προπόνηση και ψυχολογία.
Στο δεύτερο πάσχουμε οι Έλληνες.

Άρα κάνεις και εσύ τέτοιες δοκιμές.😂
Γιατί τις έκανες αφού δεν αποδεικνύεται τίποτα ;

Τώρα μιλάς σωστά.
Συμφωνώ απόλυτα.
Αυτό ακριβώς ήθελα να αποδείξω.
Ότι όλα τα όπλα βγάζουν συγκεντρωτικές τουφεκιές με κλειστά τσοκ.
Από το "χειρότερο" μέχρι το "καλύτερο".

Αλλά εδώ έχουμε πολλούς που αρέσκονται να τουφεκάνε τσίχλες και φάσσες στα σύννεφα.
Εεε εκεί η συγκέντρωση παίζει ρόλο, ... για αυτούς έβαλα τις τουφεκιές, για να επιλέξουν το σωστό όπλο ανάμεσα στα 2.

Αυτό που απομένει να κάνουν για να επιλέξουν το σωστό όπλο είναι να μετρήσουν αυτοί τα περιφερειακά ενεργά σκάγια από την αποτύπωση στον πίνακα.
Τα έχω και αυτά σε φωτογραφία αλλά μιαν άλλην φοράν αυτά.

Αυτός ο ρημαδιασμένος ο πίνακας πολύ μαρτυριάρης είναι όταν θέλουμε να κεράσουμε τσάγια ... ατράκτους μετράει, ενεργά σκάγια μετράει, συγκέντρωση μετράει αλλά μην πιστεύετε τίποτα, οι μάχιμοι τα βλέπουν στο κυνήγι.

Αυτός είναι ο δεύτερος λόγος που έβαλα την φωτογραφία.
Είναι διεθνές γνωστό ότι το DT11 κατεβάζει τσίχλες στουπί στα 85μ ενώ η Μ2 πασχίζει να τις κατεβάσει ζωντανές στα 30.
Άρα μην πιστεύετε τον πίνακα και κρατήστε τα λεφτά για τα τσάγια.
Καλό απόγευμα σε όλους.
φιλε μου δεν τα ξερεις καθολου καλα, τα μπενελι σκοτωνουν μια χαρα μετα τα 30 μετρα... ειναι γνωστο. τωρα αυτες οι ανοησιες που λεγονται αποσκοπουν αλλου !!!
 
φιλε μου δεν τα ξερεις καθολου καλα, τα μπενελι σκοτωνουν μια χαρα μετα τα 30 μετρα... ειναι γνωστο. τωρα αυτες οι ανοησιες που λεγονται αποσκοπουν αλλου !!!
Τι κάνουν τα μπενελλι ;; .think..think. σιγά τα ζαχαροκάλαμα μην βαραν και στο υπερπέραν.
 
Back
Top