Benelli Team

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Ποια 35-40? 15-25 εννοεις...και εαν κατσει και κανενα του κανουν "πρρρρ" να σηκωθει μη του ριξουν καθιστα και τους παρεξηγησουμε....και το το παπι κανει κανα μισαωρο να σηκωθει....

Ενω οτι εχουνε γεμισει 4 στρεμματα ομοιωματα και μπαινει το κοπαδι χηνες ανοιγουν 10 κασες και ξεπεταγονται ισαριθμοι μαντραχαλαιοι με καραμπινες με 10 και 12 φυσιγγια μεσα και τα αδειαζουν ολα πανω στο κοπαδι αυτο ειναι ηθικο?και μετα αλληλοσυγχαιρονται κιολας τρομαρα τους...
Ημαρτον παιδια,καπου οπα...
Μην το βλέπεις έτσι ξέρεις τι ημερήσιο όριο έχει στα υδρόβια 6 συνολικά και έχει πάπιες χαμός μόλις το φτάσουν τα μαζεύουν και φεύγουν όχι όπως εδώ μέχρι να μην μείνει κανένα….
 
Εκεί τα πουλιά είναι εκατομμύρια, ατελείωτα και δεν υπάρχουν τραυματισμοί, εδώ θα μπορούσαν να μπουν ομοιώματα με αυστηρά όρια καρπωσης και ποινές ,όχι να σου αραδιάζει ο άλλος ένα σορό τρυγόνια με δύο όπλα και να σου γράφει ότι ήτανε 8-10 άτομα.
Αστα Παναγιώτη πάνω απ όλα υπάρχει παιδία εδώ όχι μόνο ξεπερνούν τα όρια αλλά τα ανεβάζουν και φωτό να τους πούμε μπράβο είστε φοβεροί!!!
 
Μην το βλέπεις έτσι ξέρεις τι ημερήσιο όριο έχει στα υδρόβια 6 συνολικά και έχει πάπιες χαμός μόλις το φτάσουν τα μαζεύουν και φεύγουν όχι όπως εδώ μέχρι να μην μείνει κανένα….
Σε ολες τις πολιτειες ισχυει το ιδιο?Οταν πιασουν το οριο τα μαζευουν λογω ηθικης ή λογω φοβου επιβολης ποινης που προβλεπεται βασει νομου?
 
Ο φόβος φυλάει τα έρμα.
Συμφωνω απολυτως αλλα για να λεμε τα πραγματα οπως ειναι, αλλο ηθικη αλλο ο φοβος της τιμωριας....Και εδω αν ειχανε κοψει τον κωλο σε μερικους θα ειχανε στρωσει χαρακτηρα και αυτοι και καποιοι αλλοι...
 
Σήμερα επωμησα μια Rafaelo powerbore 66cm και το δίκαννο το 828 silver σε 71cm. Περιέργως, το ζύγισμα της καραμπινας μου φάνηκε καλύτερο. Του 828 μου φάνηκε ελαφρώς μπροστόβαρο. Αυτό που μου άρεσε και στα 2 όπλα, είναι λαβή του κοντακίου που αγκαλιάζει καλά το χέρι και ακόμα περισσότερο οι πάπιες τους, που έχουν το μισό μέγεθος απ την l4s που κυνηγώ και το κάνει πιο μανιτζεβελο με το καλύτερο κράτημα.
 
Λόγο ηθικής αλλα και γιατί υπάρχει και ο νόμος!!!
Για αυτο(ηθικη...) θα μου επιτρεψεις να εχω τις αμφιβολιες μου...Ουτε εχω ζησει εκει ουτε γνωριζω αμερικανους απλα η λογικη μου με τα δεδομενα που εχω με οδηγει σε αυτο το συμπερασμα μπορει ομως να ειμαι και λαθος....
 
Μη τρελαίνεσαι πλάκα κάνει μπενελι έχει κι αυτος
Μωρή κουφάλα Γιούρι θα με κάνεις να κάνω φραπέ τέτοια ώρα και να κάτσω να διαβάζω πάλι το θέμα μπενέλι.
Άσε που τους έχεις κάνει άνω κάτω και στο τέλος βλέπω να τσακώνονται πάλι γιατί δεν μπορούν να ξεχωρίσουν ποιος κάνει πλάκα και ποιος μιλάει σοβαρά.
Είχες δεν είχες τρελιάρη πάλι πουτάνα το κανες το θέμα ,αλλα απο αλλο βατήρα αυτη τη φορά .big smile.
 
Σήμερα επωμησα μια Rafaelo powerbore 66cm και το δίκαννο το 828 silver σε 71cm. Περιέργως, το ζύγισμα της καραμπινας μου φάνηκε καλύτερο. Του 828 μου φάνηκε ελαφρώς μπροστόβαρο. Αυτό που μου άρεσε και στα 2 όπλα, είναι λαβή του κοντακίου που αγκαλιάζει καλά το χέρι και ακόμα περισσότερο οι πάπιες τους, που έχουν το μισό μέγεθος απ την l4s που κυνηγώ και το κάνει πιο μανιτζεβελο με το καλύτερο κράτημα.
Αν το 828 με 71εκ είναι μπροστόβαρο τότε αυτό με 76 τι θα είναι; Παίζει να ήταν πειραγμένο το όπλο;
 
Μωρή κουφάλα Γιούρι θα με κάνεις να κάνω φραπέ τέτοια ώρα και να κάτσω να διαβάζω πάλι το θέμα μπενέλι.
Άσε που τους έχεις κάνει άνω κάτω και στο τέλος βλέπω να τσακώνονται πάλι γιατί δεν μπορούν να ξεχωρίσουν ποιος κάνει πλάκα και ποιος μιλάει σοβαρά.
Είχες δεν είχες τρελιάρη πάλι πουτάνα το κανες το θέμα ,αλλα απο αλλο βατήρα αυτη τη φορά .big smile.
Φίλε σε λίγο θα δεις που θ αλλάξει και τ όνομα τι έχει να γίνει αχαχαχα
 
Λόγο ηθικής αλλα και γιατί υπάρχει και ο νόμος!!!
Ηθική έχουν ένας στους 1000 παντού νόμο που σε ξεσκίζει έχουν και τηρούν τα πάντα στο ακέραιο κάτι το οποίο σε βάθος χρόνου σε χτίζει σαν άνθρωπο και μεγαλώνοντας αφού βλέπεις ότι πάντα έχεις κυνήγι σε γίνετε σωστή διαχείριση και όποτε πας παίρνεις ότι σου αναλογεί γιατί να παρανομήσεις.Ηθικη αν υπήρχε γιατί να έχεις ντουφέκι 5/6/8/10/12 ασφαιρο πρόκειται ποτέ να ρίξεις σημαδευτά σε πουλιά τόσα φυσίγγια ?Καλύτερα να είχες επαναληπτικό η ένα μονόκανο μηδέν εμπλοκή σκόπευση ανετότατη να πάρεις ένα πουλί αφού θα έρθουν ξανά και ξανά και που σηκώνεστε 10 νοματαιοι σχεδόν 1 ο καθένας σκοτώνει ρίχνουνε 20/25 φυσίγγια και πέφτουν 6/7 πουλιά .Τέλος πάντων εμείς τι κάνουμε εδώ ας μας επέτρεπαν ομοιώματα και ας καθόριζαν το πο και φύλαξη με έλεγχο και θα πήγαινα με μονόκανο να πάρω ότι μου αναλογεί και να φύγω .Όχι άλλος τίποτε και άλλος κηδεία ,απλά στη χώρα του όλα στο περίπου και στον αυτόματο που ζούμε δε θα υπαρξει αυτό άρα η θα κάνεις πλιάτσικο στα πουλιά όπως μπορείς η θα βαράς τρίχες μέχρι που στο τέλος θα έχεις απαγόρευση , διαχείριση ωραιότατη λέξη άγνωστη στην Ελλάδα για οτιδήποτε.
 
Αν το 828 με 71εκ είναι μπροστόβαρο τότε αυτό με 76 τι θα είναι; Παίζει να ήταν πειραγμένο το όπλο;
Δεν νομίζω να ήταν πειραγμένο, μου φάνηκε πιο μπροστοβαρο απ την Rafaelo. Η αίσθηση μπορεί να είναι και υποκειμενική. Ας μας πει κάποιος που το έχει καλύτερα
 
Σε ολες τις πολιτειες ισχυει το ιδιο?Οταν πιασουν το οριο τα μαζευουν λογω ηθικης ή λογω φοβου επιβολης ποινης που προβλεπεται βασει νομου?
Γιάννη έχοντας παρακολουθήσει πολλή μέσο cοsmote tv , τους θυροφυλακες της Montana.....και εκεί υπάρχει λαθροθηρία, περισσότερο βέβαια σε τριχωτό, όσο αφορά ηλικία, βάρος και φύλλο.....αλλά μου έχει μείνει ένα επεισόδιο σε μια συγκεκριμένη περιοχή που επιτρεπόταν 10 παπιά ανά κυνηγό.....5 άτομα είχαν περάσει κατά παρα πολλή το όριο + που ήταν και απαγορευμένη μέρα.....10.000$ ανά κεφάλι και είπαν και ευχαριστώ κιόλας......
 
Εν τω μεταξύ θείο πιάσε επιτέλους δώσε εκείνο το χάρο την sx που έχεις γιατί μόνο για να χτυπάς κάνα φραπέ κάνει κι έλα κι εσύ στη μεγάλη αγκαλιά του urbino.ανοιξαμε και σας περιμενουμε
Κραζεις????
Θαυμαζεις!!!!!!
 
Γιάννη έχοντας παρακολουθήσει πολλή μέσο cοsmote tv , τους θυροφυλακες της Montana.....και εκεί υπάρχει λαθροθηρία, περισσότερο βέβαια σε τριχωτό, όσο αφορά ηλικία, βάρος και φύλλο.....αλλά μου έχει μείνει ένα επεισόδιο σε μια συγκεκριμένη περιοχή που επιτρεπόταν 10 παπιά ανά κυνηγό.....5 άτομα είχαν περάσει κατά παρα πολλή το όριο + που ήταν και απαγορευμένη μέρα.....10.000$ ανά κεφάλι και είπαν και ευχαριστώ κιόλας......
Συμφωνω απολυτα....και εδω αντι για δικαστηρια και μηνυσεις εριχναν αυξανομενα προστιμα βεβαιωμενα στην εφορια την πρωτη 1000 την επομενη 3000 μετα 5000(τα ποσα ειναι ενδεικτικα....) και παει λεγοντας ισως να ηταν αλλιως τα πραγματα....
 
Back
Top