Benelli Team

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Τι διαφορα εχει το κλειστρο?Αναφερεις "κλειστρο απο raffaello" γιατι η προηγουμενη τι κλειστρο εχει?
Αυτό που είπε ο Ευριπίδης @monofranchi . Στο κλείστρο της raffaello έχουν προσαρμόσει στην περιστροφική κεφαλή μια μπίλια (σαν των ρουλεμάν) που επιτρέπει στο κλείστρο να κλειδώνει ακόμα και από πάρα πολύ μικρή απόσταση. To είχε δείξει και ο μαστοράκος σε παλιά του βίντεο το συγκεκριμένο σύστημα αλλά δεν μπορώ να το βρω.
 
Δεν με βόλευε αυτή η παπιά ενώ η στρογγυλή μ2 μπεκάτσια και χοντρή πολύ μπυ άρεσε
Ε ναι, σίγουρα δεν θα μπορούσαν να την βολευτούν όλοι, γούστα και αίσθηση είναι αυτά. Το καλό της νέας πάπια είναι το λεπτό της σχήμα που σου δίνει πολύ καλό πιάσιμο όπως και στο κοντάκι επίσης, όπου η λαβή σου δίνει τρομερή αίσθηση και grip(που λένε και στο αμέρικα)
 
Αυτές χάσανε το δρόμο ρε σαν εμένα ευτηχως που βγήκαν τα σύγχρονα κινητά πινέζες και τα συναφή αλλιώς δε έβρισκα δρόμο να γυρίσω
Θα σε βρίσκαμε εμείς ρε, οι ντουμπλέδες σου είναι χαρακτηριστικοί......ακολουθούνται από επιφωνήματα χαράς ή χριστοπαναγίες
 
Θα σε βρίσκαμε εμείς ρε, οι ντουμπλέδες σου είναι χαρακτηριστικοί......ακολουθούνται από επιφωνήματα χαράς ή χριστοπαναγίες
Όχι ρε ποτε χριστο Παναγίες αλλά καντήλια ρίχνω και άμα είναι ο Αλεξ ου ξερς εσυ
 
Ε ναι, σίγουρα δεν θα μπορούσαν να την βολευτούν όλοι, γούστα και αίσθηση είναι αυτά. Το καλό της νέας πάπια είναι το λεπτό της σχήμα που σου δίνει πολύ καλό πιάσιμο όπως και στο κοντάκι επίσης, όπου η λαβή σου δίνει τρομερή αίσθηση και grip(που λένε και στο αμέρικα)
Η λαβή πολύ καλή αίσθηση υο είδα και εγώ αυτό
 
Χθες νυχτιατικα εκατσα και εβαλα πελμα στην beccaccia ...ολα καλα σ'αυτο το οπλο αλλα σου γ@μαει τον ωμο, 15 φυσιγγια εριξα τις δυο πρωτες μερες(παιζουν και καρακαξες...) και μου τον μελανιασε...Το εκοψα λιγο το εφαγα και στον ταινιολειαντηρα και ετοιμο...
IMG_20240827_133828(1).jpg
IMG_20240827_133931(1).jpg

Ενταξει δεν το εχω φερει τελειως προσωπο με το ξυλο μπορει να εξεχει κανα χιλιοστο αλλα ας κανει δουλεια κι αυτο διορθωνεται...
Τωρα μενει να το δοκιμασω αν μου ερχεται οπως πριν και αν εχει καμμια αξιοσημειωτη διαφορα στην απορροφηση σε σχεση με το κοκκαλινο...
 
Ε ναι, σίγουρα δεν θα μπορούσαν να την βολευτούν όλοι, γούστα και αίσθηση είναι αυτά. Το καλό της νέας πάπια είναι το λεπτό της σχήμα που σου δίνει πολύ καλό πιάσιμο όπως και στο κοντάκι επίσης, όπου η λαβή σου δίνει τρομερή αίσθηση και grip(που λένε και στο αμέρικα)
Εεε ναι, να μη σου φευγει απ'τα χερια, απο το κλωτσιμα.....
 
Χθες νυχτιατικα εκατσα και εβαλα πελμα στην beccaccia ...ολα καλα σ'αυτο το οπλο αλλα σου γ@μαει τον ωμο, 15 φυσιγγια εριξα τις δυο πρωτες μερες(παιζουν και καρακαξες...) και μου τον μελανιασε...Το εκοψα λιγο το εφαγα και στον ταινιολειαντηρα και ετοιμο...
View attachment 90404
View attachment 90405

Ενταξει δεν το εχω φερει τελειως προσωπο με το ξυλο μπορει να εξεχει κανα χιλιοστο αλλα ας κανει δουλεια κι αυτο διορθωνεται...
Τωρα μενει να το δοκιμασω αν μου ερχεται οπως πριν και αν εχει καμμια αξιοσημειωτη διαφορα στην απορροφηση σε σχεση με το κοκκαλινο...

Φοβάμαι ότι άμα σου μελανιασε ο ώμος δεν σου έρχεται καλά σε μέτρα το όπλο. Θα χρειαστείς ποιο δραστικά μέτρα.
 
Χθες νυχτιατικα εκατσα και εβαλα πελμα στην beccaccia ...ολα καλα σ'αυτο το οπλο αλλα σου γ@μαει τον ωμο, 15 φυσιγγια εριξα τις δυο πρωτες μερες(παιζουν και καρακαξες...) και μου τον μελανιασε...Το εκοψα λιγο το εφαγα και στον ταινιολειαντηρα και ετοιμο...
View attachment 90404
View attachment 90405

Ενταξει δεν το εχω φερει τελειως προσωπο με το ξυλο μπορει να εξεχει κανα χιλιοστο αλλα ας κανει δουλεια κι αυτο διορθωνεται...
Τωρα μενει να το δοκιμασω αν μου ερχεται οπως πριν και αν εχει καμμια αξιοσημειωτη διαφορα στην απορροφηση σε σχεση με το κοκκαλινο...
Γιάννη θύμησε μου, 2700 είναι?
Είναι ελαφριά η ρουφιάνα...
Όταν είχα κυνηγήσει μ ενός φίλου,μου έδινε αίσθηση+2 +3 !
Έριχνα 32 gr και ήταν σαν 34-35!
Δε συζητάω να ρίξεις 36...
 
Back
Top