Benelli Team

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Εγώ πάντως να ξέρεις είπα στο μαγαζί να βάλει μέσα στη κούτα και μια ξιφολόγχη.οχι τίποτ άλλο να μη τυρανιεμαι με τα κομψοφτερα
Να πάρεις σκυλάκι φίλε!
Σε μια σεζόν θα έχει γίνει αιτος!! 😎
6 σχολεία πολέμου θα περάσει!
 
Φαρμακερός συνδυασμός benelli nsi. Την ξιφολόγχη παρτην όμως για χόρτα, να μη σκύβεις
Τι μου θυμισεςτωρα!!
2003 έχω την crio με nsi 42gr 1050bar και ρίχνω με τον δικέφαλο σε μια φαλαριδα που σηκώθηκε σε ένα πυκνό χαντάκι, ακόμα θυμάμαι την τουφεκια!!!
 
Σταματη δεν το νομιζω,μια χαρα μου ειναι στα μετρα ενταξει κοντακας δεν ειμαι αλλα καταλαβαινω πως μου ερχεται το οπλο...Δεν ειναι τυχαιο που η benelli ξεκινησε τα comfort και τις ιστοριες υπηρχε θεμα και το ηξεραν για αυτο εκαναν και τις καταλληλες κινησεις...Εν τω μεταξυ οσους ξερω με benelli προ comfort ιδιες ιστοριες μου λενε και με οπλα πιο βαρια απο το δικο μου 3 κιλα plus...ευτυχως δεν με χτυπαει μαγουλο...

Εγώ επιμένω ότι είναι θέμα μέτρων.... και εγώ ξύλινη μπενελλι 3 κιλών έχω χωρίς κομφορτ και τέτοια. Θα δεις μεγάλη βελτίωση στην ανάκρουση αν το προσαρμόσεις πάνω σου σωστά. Δεν φταίει ούτε η αδράνεια ούτε η μπενελλι.
 
Ρε παιδιά ειλικρινά τώρα, όσο κυνηγάτε καταλαβαίνετε κλωτσιά ??? Δεν έχω καταλάβει κλότσο σε θήραμα ποτέ, σε αντικείμενο ή πίνακα ναι. Είναι τέτοια η στιγμή στο κυνήγι και η αδρεναλίνη μαζί που δεν καταλαβαίνω τίποτα. Κι αν έχω ρίξει βαριές γομώσεις σε Έβρο και φάσσες...
 
Ρε παιδιά ειλικρινά τώρα, όσο κυνηγάτε καταλαβαίνετε κλωτσιά ??? Δεν έχω καταλάβει κλότσο σε θήραμα ποτέ, σε αντικείμενο ή πίνακα ναι. Είναι τέτοια η στιγμή στο κυνήγι και η αδρεναλίνη μαζί που δεν καταλαβαίνω τίποτα. Κι αν έχω ρίξει βαριές γομώσεις σε Έβρο και φάσσες...
Το τρως όλο σου το φάει?
 
Ρε παιδιά ειλικρινά τώρα, όσο κυνηγάτε καταλαβαίνετε κλωτσιά ??? Δεν έχω καταλάβει κλότσο σε θήραμα ποτέ, σε αντικείμενο ή πίνακα ναι. Είναι τέτοια η στιγμή στο κυνήγι και η αδρεναλίνη μαζί που δεν καταλαβαίνω τίποτα. Κι αν έχω ρίξει βαριές γομώσεις σε Έβρο και φάσσες...
Εκείνη τη στιγμή φίλε μου ,ίσως όχι,να μη το καταλάβω. Αλλά το βράδυ ή την άλλη μέρα το πρωί βλέπω τη μελανιά!
 
Το comfort συγχωρεί ατσαλη,χαλαρή επώμιση το ξύλινο όχι ακόμα και αν έχει pachmayr, θα φας κοντακιά στο μαγουλακι και αν γίνει 2-3 φορες, μετά θα φοβάσαι να πατήσεις τη σκανδάλη. Το comfort είναι εκεί και δουλεύει σε ολες τις γομωσεις.
 
Εγω παντος στην μονη τουφεκια που ζοριστηκα λιγο ηταν οταν μου πεσανε και οι δυο κανες στο δικανο και στην μια ειχα 40 γρ και στην αλλη 52 γρ :cool:🤣κατα τα αλλα δεν εχω ξανα πονεσει η μελανιασει απο κανενα τουφεκι !!
 
Ρε παιδιά ειλικρινά τώρα, όσο κυνηγάτε καταλαβαίνετε κλωτσιά ??? Δεν έχω καταλάβει κλότσο σε θήραμα ποτέ, σε αντικείμενο ή πίνακα ναι. Είναι τέτοια η στιγμή στο κυνήγι και η αδρεναλίνη μαζί που δεν καταλαβαίνω τίποτα. Κι αν έχω ρίξει βαριές γομώσεις σε Έβρο και φάσσες...
Έχω 2 benelli και 1 super pose browning ποτέ δεν με έχει απασχολήσει το λάκτισμα σε όποια γόμωση έχω χρησιμοποιήσει. Το ξύλο που έχω φάει όμως από ένα ρώσικο super pose κάτω των 3 κιλών που μου είχανε χαρίσει πριν από πολλά χρόνια δεν θα το ξεχάσω ποτέ. Το μόνο πού έγραφε ήταν made in ussr ,η ομάδα της κυνηγεσιας(κοσκινας, ιορδανογλου και οι άλλοι)που το είχαν δει σε μια ημερίδα,υπέθεσαν ότι είναι TOZ χωρίς να είναι σίγουροι. Μετά τα 10 φυσίγγια (32gr)είχα πρησμένο τον μέσο και ημικρανία για αρκετές ώρες .Όποιος έριχνε για δοκιμή είχε την ίδια αντίδραση, γουρλωμένα μάτια και τεντωνανε τα χέρια να μου δώσουν το όπλο.
 
Έχω 2 benelli και 1 super pose browning ποτέ δεν με έχει απασχολήσει το λάκτισμα σε όποια γόμωση έχω χρησιμοποιήσει. Το ξύλο που έχω φάει όμως από ένα ρώσικο super pose κάτω των 3 κιλών που μου είχανε χαρίσει πριν από πολλά χρόνια δεν θα το ξεχάσω ποτέ. Το μόνο πού έγραφε ήταν made in ussr ,η ομάδα της κυνηγεσιας(κοσκινας, ιορδανογλου και οι άλλοι)που το είχαν δει σε μια ημερίδα,υπέθεσαν ότι είναι TOZ χωρίς να είναι σίγουροι. Μετά τα 10 φυσίγγια (32gr)είχα πρησμένο τον μέσο και ημικρανία για αρκετές ώρες .Όποιος έριχνε για δοκιμή είχε την ίδια αντίδραση, γουρλωμένα μάτια και τεντωνανε τα χέρια να μου δώσουν το όπλο.
Κοντό κοντάκι.
 
Έχω 2 benelli και 1 super pose browning ποτέ δεν με έχει απασχολήσει το λάκτισμα σε όποια γόμωση έχω χρησιμοποιήσει. Το ξύλο που έχω φάει όμως από ένα ρώσικο super pose κάτω των 3 κιλών που μου είχανε χαρίσει πριν από πολλά χρόνια δεν θα το ξεχάσω ποτέ. Το μόνο πού έγραφε ήταν made in ussr ,η ομάδα της κυνηγεσιας(κοσκινας, ιορδανογλου και οι άλλοι)που το είχαν δει σε μια ημερίδα,υπέθεσαν ότι είναι TOZ χωρίς να είναι σίγουροι. Μετά τα 10 φυσίγγια (32gr)είχα πρησμένο τον μέσο και ημικρανία για αρκετές ώρες .Όποιος έριχνε για δοκιμή είχε την ίδια αντίδραση, γουρλωμένα μάτια και τεντωνανε τα χέρια να μου δώσουν το όπλο.
Το μόνο όπλο που μου άφηνε μελανιά σε σαγόνι και ώμο, ήταν το sl-80 το οποίο είναι και το όπλο που ξεκίνησα το κυνήγι μικρός ,μέχρι και έναν χρόνο μετά την πρώτη μου άδεια. Εκεί μιλάμε όμως για απειρία, κακά μέτρα και νοοτροπίες της εποχής σε 34+gr σε τσίχλα. Το παρεάκι του πατέρα μου, όπου και ακολουθούσα ήταν των γραμμαρίων για να πέσει η τσίχλα :rolleyes:
Απο εκεί και πέρα, που άλλαξα όπλο-όπλα, φυσίγγια αλλά και νοοτροπία δεν ενοχλήθηκα ποτέ
 
Καλοντούφεκο αδερφέ! Να την χαρείς την οπλάρα σου!
Καλορίζικο και να το χαρείς ,είναι πανέμορφο!!
Με αυτή την αγορά να ξέρεις, μόλις γύρισες την πλάτη σε οποιαδήποτε άλλη εταιρία. :p
Σας ευχαριστώ παίδες.υγεια να έχουμε μονο
 
Back
Top