Benelli Team

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Το deskotonimetipota ήρθε στα χέρια μου επιτέλους
View attachment 90425
Καλορίζικο φίλε, με υγεια να το χαρείς !!! 👍
Να υποθέσω ότι θα έρθεις σήμερα στο σκοπευτήριο να το δοκιμάσεις ???
Δεν πιστεύω να κάμεις υπομονή μέχρι την Κυριακή, ε ??? ;)
 
Καλορίζικο φίλε, με υγεια να το χαρείς !!! 👍
Να υποθέσω ότι θα έρθεις σήμερα στο σκοπευτήριο να το δοκιμάσεις ???
Δεν πιστεύω να κάμεις υπομονή μέχρι την Κυριακή, ε ??? ;)
Θα έρθω αλλά όχι στα πιατακια.πινακα θα πάω γι αρχή να δω τι γίνεται γιατί έχω και το σκύλο πιο απόγευμα να τον πάω για εμβολιο
 
Ρε παιδιά ειλικρινά τώρα, όσο κυνηγάτε καταλαβαίνετε κλωτσιά ??? Δεν έχω καταλάβει κλότσο σε θήραμα ποτέ, σε αντικείμενο ή πίνακα ναι. Είναι τέτοια η στιγμή στο κυνήγι και η αδρεναλίνη μαζί που δεν καταλαβαίνω τίποτα. Κι αν έχω ρίξει βαριές γομώσεις σε Έβρο και φάσσες...
Μετα το κυνηγι το καταλαβαινουμε...στο κυνηγι ολα μια χαρα...
 
Εγώ επιμένω ότι είναι θέμα μέτρων.... και εγώ ξύλινη μπενελλι 3 κιλών έχω χωρίς κομφορτ και τέτοια. Θα δεις μεγάλη βελτίωση στην ανάκρουση αν το προσαρμόσεις πάνω σου σωστά. Δεν φταίει ούτε η αδράνεια ούτε η μπενελλι.
Μπορει να ειναι και θεμα μετρων δεν επιμενω...Αλλα τωρα αυτο εχουμε με αυτο πορευομαστε...Εσυ τα μετρα τα εφτιαξες επειδη σε χτυπαγε ή επειδη δεν χτυπαγε εκει που εβλεπες?Κι οταν εννοεις μετρα εννοεις με φλατζες κλπ ή σε κοντακα?
Θα δω αν θα βελτιωθει η κατασταση με το πελμα και βλεπουμε...Σκεφτηκα μηπως ειναι κοντο το κοντακι και αυτο προκαλει το χτυπημα,αλλα ολα μου τα οπλα ιδια αποσταση σκανδαλης πελματος εχουν...Παντως στα ντουφεκισματα δεν εχω παραπονο μια χαρα βαραω...Για μπεκατσα λαγο που το εχω μια χαρα ειναι, για τσιχλες θα πηγαινω με κανα αλλο...
 
Μπορει να ειναι και θεμα μετρων δεν επιμενω...Αλλα τωρα αυτο εχουμε με αυτο πορευομαστε...Εσυ τα μετρα τα εφτιαξες επειδη σε χτυπαγε ή επειδη δεν χτυπαγε εκει που εβλεπες?Κι οταν εννοεις μετρα εννοεις με φλατζες κλπ ή σε κοντακα?
Θα δω αν θα βελτιωθει η κατασταση με το πελμα και βλεπουμε...Σκεφτηκα μηπως ειναι κοντο το κοντακι και αυτο προκαλει το χτυπημα,αλλα ολα μου τα οπλα ιδια αποσταση σκανδαλης πελματος εχουν...Παντως στα ντουφεκισματα δεν εχω παραπονο μια χαρα βαραω...Για μπεκατσα λαγο που το εχω μια χαρα ειναι, για τσιχλες θα πηγαινω με κανα αλλο...

Εγώ τα μέτρα τα έφτιαξα σε κοντακα για να ρίχνω ποιο σωστά. Πριν τα φτιάξω μου είχε μελανιασει ο ώμος όταν σε ένα απόγευμα είχα ρίξει πάρα πολλά φυσίγγια στο σκοπευτήριο. Στο κυνήγι ποτέ δεν με είχε ενοχλήσει. Μόλις τα έφτιαξα δεν με ξανά ενόχλησε ποτέ όσα φυσίγγια κι αν έριχνα
 
Δε ξέρω αν αναφέρεται στο καινούργιο κλείστρο που διαφημίζουν ότι έχουν εξαλείψει το κλικ είναι πιο γρήγορο και το ονομάζουνε easy locking τ οποίο λέει κλειδώνει απ' όπου κι αν το αφήσεις.συντομα θα τα μάθουμε όλα αυτά αν ισχυουν
Το καινούριο κλείστρο ισχύει κλειδώνει όπου το αφήσεις το έχω στη black eagle αλλά δεν μπαίνει σε μοντέλα που δεν το έχουν από την αρχή έχει άλλο κόψιμο πίσω
 
Back
Top