Benelli Team

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Λοιποοον θα με συγχωρέσετε γιατί ο πίνακας γυαλιζε εχθες είχε και ζεστη και ίσως οι φωτο να μην είναι και οι καλύτερες νόημα όμως θα βγει.το 4 θ αλλάξει το πιθανότερο
View attachment 90472View attachment 90473View attachment 90474View attachment 90476View attachment 90477
Αν δεν σου αρέσει το 4αρι δωστο μου να πάω να το πετάξω. .big smile.
 
Ένα καλο 4 σάρι.. τα έχει για πλάκα τα 30 μετρα....εγώ με το μάμα και στα δύο όπλα ( μαξους/390) κυνηγάω τα πάντα από 5 μέτρα μεχρει τα όρια????....
Άι γεια σου.δε θέλω όμως να κάνω αυτή τη σύγκριση λόγω διαφορετικών αυλών.ισως και να έχω κακομαθει από άλλο 4αρι όπλου που ειχα
 
Άι γεια σου.δε θέλω όμως να κάνω αυτή τη σύγκριση λόγω διαφορετικών αυλών.ισως και να έχω κακομαθει από άλλο 4αρι όπλου που ειχα
Ευρι με την 390 και απλό αυλο18,4 και το 4σαρι μαμά ( μομπιιλ) κυνηγάω τα πάντα χωρίς κανένα πρόβλημα
 
Πάντως επειδή και η Φράνκι για μένα είχε κακό 4αρι πήρα ένα τζεμινι 4 κι έγινε η μεταμορφωση
φιλε μου μετρα με το παχυμετρο 4αρι μαμα (πρεπει 18,2) κ το GEMINI IC(πρεπει να ειναι 18,0) επειδη εχω δυο τετοια.οποτε λογικα εχεις πιο κλειστο τσοκ,σε καθε περιπτωση παντως το 4αρι GEMINI ειναι πολυ καλο.
 
φιλε μου μετρα με το παχυμετρο 4αρι μαμα (πρεπει 18,2) κ το GEMINI IC(πρεπει να ειναι 18,0) επειδη εχω δυο τετοια.οποτε λογικα εχεις πιο κλειστο τσοκ,σε καθε περιπτωση παντως το 4αρι GEMINI ειναι πολυ καλο.
Γιαννη το gemini με αναλογικο παχυμετρο το μετρησες?
 
Ευρι αφου δεν σου δινει αυτο που θελεις το μαμα 4αρι και θελεις να παρεις αφτερμαρκετ πιο κλειστο 4αρι,γιατι δεν δοκιμαζεις το μαμα τριαρι μηπως σου δινει αυτα που θελεις στην αποσταση που θελεις?Γνωμη μου ειναι να κανεις μερικες δοκιμες με το τριαρι πριν κανεις οποιαδηποτε αγορα...Εγω παντως ολα μου τα οπλα και τα φυσιγγια τα δοκιμαζω με το μαμα 3αρι στα 36,5 μετρα και βγαζω τα συμπερασματα μου και για συν πλην 5 μετρα ,εκτος απο τα διασπορας για μπεκατσα που τα δοκιμαζω σε αλλες αποστασεις και με αλλα τσοκ...
 
Δεν καταλαβαινω γιατι θελετε να παρετε απο το 4αρι αυτο που κανει το 3αρι....Για να λες "κοιτα απο που την κατεβασα με το 4αρι..." ε και,εγω την κατεβασα απο 'κει με το τριαρι ποια η διαφορα?
Ευρι βαλε πανω το 3αρι και μη μασας τιποτα...
 
Δεν είναι πάντως και τα 40 μέτρα κριτήριο για το 4άρι
Ανοιχτό τσοκ είναι κάπου εκεί είναι το ωφέλιμο 30 βαριά 35 μέτρα
Μετά από εκεί πρέπει να στενέψεις
Προσωπική άποψη
Έτσι είναι πέρα από την πλάκα που κάνουμε...
 
Κάποτε και οχι πολυ πιο παλια
Μαθαιναμε οτι το δραστικο του κυνηγετικου
Ειναι τα 36 μετρα……

Οκ δεν ειναι απλα θελω να σταθω στο οτι τα 40 μετρα δεν ειναι μια μικρη αποσταση για πρωτη βολη
Εγω τα θεωρω οριακα για το 4 αρι ενος οπλου

Η δικη μου φιλοσοφια ειναι οτι το φυσιγγι πρεπει να δινει μια κατανομη κοσκινο στην μεση αποσταση που ριχνουμε επι το πληστον
Ουτε μονο κεντρα ουτε μονο περιφερεια
Ισοκατανομη
Αναλογα που ριχνουμε συνηθως βαζουμε το τσοκ που μας δινει αυτο το κοσκινο
Εμενα με ενδιαφερει να περνω το θηραμα
Ουτε να το τρεχω απο πισω ουτε να το κτυπα 3 τουμπες η ντουφεκια
Δεν λεω οτι ειναι σωστο
Εμενα αυτο μου αρεσει

Ευρι εγω νομιζω οτι ειναι καλο το 4αρι σου
Με το τριαρι νομιζω θα βρεις αυτο που ψαχνεις
Απο κει και περα απο σενα εξαρταται τι ζητας και τι ψαχνεις

Παντως προσωπικα με θυμωνει πολυ παραπανω να αστοχησω σε ενα κοντινο θηραμα απο το να μην κρατησω ενα μακρινο

Πεστο ιδιοτροπια μου
 
Back
Top