Benelli Team

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Ρε παιδιά δεν χρειάζονται ειρωνείες ούτε τίποτα.Η αποψη του καθένα είναι σεβαστή.
Δεν χρειάζεται να προσπαθούμε να αλλάξουμε γνώμη σε κάποιον.
Οι περισσότεροι εδώ μέσα μου ρίχνετε από 15-20 χρόνια αλλά κάνετε σαν παιδιά.
Γιατί ντε και καλά πρέπει να πείσουμε τον άλλο ότι λέει μ@λακίες?
Κανείς δε λέει μαλακίες απλά ο κάθε ένας λέει ότι αντιλαμβάνετε και κάποιοι προσπαθούν να τα φέρουν όλα όσα και όμοια δεν είναι όμως
 
Έχουν πρόβλημα με τις υγρασίες οι άλλες.
Πρέπει να ξεκινήσουμε ιδιογόμωση.

Οι πενέλες και οι παϊκάλες είναι παντός καιρού.

Αν η περέτα δώσει δώρο μια πενέλω και όχι κυάλια για να βρίσκουμε τα κοψόφτερα με υγρασίες, θα το σκεφτούμε.
Περιμενα κατι περισσοτερο απο εσενα.......
Στα διαγραμματα εισαι καλυτερος......
Μενεις μεταξεταστεος........
 
Last edited:
Στο εχω ξανα πει με λαθος ανθρωπο τα εχεις βαλει ! Ουτε μπενελι ουτε μπερετα εχω !! Οσο για το αν τα τουφεκια μου ειναι τα καλητερα ; Στ' αρχιδια μου κιόλας να στο πω και ετσι εχω 7 τουφεκια ουτε ενα ουτε δυο ! Φυσιγγια φτιαχνω μονος μου στ' αρχιδια μου και αυτα αν ειναι τα καλητερα η οχι ! Και ολλα τα τουφεκια μου σκοτωνουν το ιδιο!! Γιατι μου ερχονται το ιδιο !! Οταν εσυ θα καταλαβεις οτι τα λειοκανα φτηνουν σκαγια ισως κρατησεις κανενα οπλο το φερεις στα μετρα σου και αρχησεις να σκοτωνεις σοβαρα !! Τοτε θα σταματησεις να βλεπεις και οραματα
Γιατι απο παππαριες καφενειου εχουμε χορτασει ! Ουτε την μεγαλητερη ψωλη εχετε ουτε γαματε καλητερα εσεις οι δηθεν !!
[/QUOT
Σκοτώνω και με φλομπερακι ορτύκια αλλά όσο ζω μαθαίνω διάβαζε μήπως μάθεις κάτι παραπάνω δεν τα βάζω με κανέναν μη θιγεσαι να σας ξυπνήσω προσπαθώ να μη σερνεστε από το καπιστρι πισω από τίποτε .Και με το φλομπερακι πέφτουν να ξέρεις κάποια σε 15 μέτρα κάποια σε 40 μέτρα πάντως πέφτουν να σας το συστήνω για κυνήγι Φέρμας?
 
Το τέλειο όπλο είναι η διάθεσή μας όταν πάμε κυνήγι, η καλή παρέα, να ξέρουμε ότι θα περάσουμε καλά.Αν είσαι κυνήγι και σκέφτεσαι τα προβλήματα της ζωής, ή είσαι τσακωμενος με την γυναίκα ή με κάποιον από την παρέα τότε άστο καλύτερα.Θυμαμαι μια φορά πριν καμιά 15αριά χρόνια πάμε για τσίχλες και με παίρνει τηλ η πρώην μου πριν φτάσουμε στις4 η ώρα το πρωί και μου αρχίζει μια μουρμουρα άνευ προηγουμένου, Περιττό να σας πω τι έκανα εκείνη την ημέρα, 2 πουλιά με 44 φυσίγγια με τα νεύρα στην τσίτα να σκέφτομαι τι θα γίνει όταν γυρίσω σπίτι.
Τι να γίνει ,έγινε πρώην. .big smile.
 
Μάνο όλα τα κάνει αυτός που βρίσκεται πίσω από το κοντάκι φίλε μου.οταν τ όπλο είναι στα μέτρα σου και ασχοληθείς γίνονται τα πάντα.ειναι πολύ απλο
Φιλαρακι διαφωνούμε κάθετα δεν είναι πάντα έτσι .... παίζει σπουδέω ρόλο μια καλή κανη σε κάποιον που ξέρει να την εκμεταλλευτή.....την χρηαζωνται όλοι ξεκάθαρα όχι
 
Βαφή be.s.t, 25 χρόνια εγγύηση ότι δεν θα χαραχτεί δεν θα πετάξει σκουριές....
crio καννη power bore
comfortech κοντάκι
ανθρακόνημα ρήγα
Κάτι τζαμάκια στην πάπια αν είναι άδειο, πόσα έχει μέσα κτλ συν τα παραπάνω που ανέφερες εσύ
Η βερεττα Α400 η browning maxus black gold που παίζουν στα ίδια λεφτά περίπου προσφέρουν κάτι παραπάνω ?
Ξεκάθαρα ναι προσφέρουν......
 
Να βάλεις τον άσσο για να δέις αν σου έχει κάτσει το ντουφέκι, όχι τα 5*....
Ω ρε φίλε! Benella και 5*... απλά ... Ρίχνεις προς τα 'κει....RESPECT.
Έτσι φίλε.τωρα που γερασαμε και τα ματια δε πάνε το προς τα κει είναι μαματο
 
Ανάκρουση & κάννες.. καμία βαφή δεν αντέχει όσο και να της διαφημίζουν όλες η μάρκες όπλον ...μόνο η κεραμική έχει τρομερή αντοχή σε συνθήκες βάλτου
Για την ανάκρουση να το δεχτώ σε βαριές γομώσεις(αν και προσωπικά για εμένα δεν ήταν ποτέ κριτήριο επιλογής όπλου).
Κάννες σχετικό, εννοώντας πως επι του πρακτέου δεν υπάρχει κάτι το οποίο μπορεί αποδείξει κάποια ουσιαστική υπεροχή(και στις μεν και στις δε), όλα στη θεωρία είναι και στις εκτιμήσεις-εντυπώσεις του κάθε χρήστη ή αν θες και στα promo των εταιριών. Για την βαφή όπως δεν έχει παρουσιάσει κάποιο πρόβλημα μέχρι στιγμής έτσι δεν έχει φτάσει και στα χρόνια που υπόσχεται.
Μέχρι στιγμή ο χρόνος είναι υπερ της όμως, αφού αποδεικνύει πως υπάρχει αντοχή. Εξάλλου δεν θα έβγαζε μια εταιρία ένα τέτοιο προϊόν, το οποίο δεν θα το έχουν εξαντλήσει στις δοκιμές, δεν θα τους σύμφερε πρώτα απ όλα να αρχίσουν με τις πρώτες σκουριές χαρακιές να αλλάζουν κάννες στους αγοραστές.
Και η κεραμική για να πετύχει θέλει τον μάστορα της, έχω δει κάτι όπλα στα σοσιαλ λίγα χρόνια μετά την εφαρμογή της cerakote να κλαις
 
Ανάκρουση & κάννες.. καμία βαφή δεν αντέχει όσο και να της διαφημίζουν όλες η μάρκες όπλον ...μόνο η κεραμική έχει τρομερή αντοχή σε συνθήκες βάλτου
Ακριβώς έτσι είναι .
 
Back
Top