Benelli Team

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Άσχετα την τιμή που στην Ελλάδα ότι θέλει ο καθένας είναι και ότι γουστάρει ζητάει είναι ωραίο όπλο.
Όλα είναι ωραία οπλα αλλά αυτό τρώει τους περισσότερους γενικά στα υλικά αγαθά το μάτι όχι για τι θέλεις να το χρησιμοποιείς πραγματικά ,διαλέγουν με το μάτι είναι ωραίο όπλο λέμε το έπιασες ,επωμίσες,έριξες, από εργονομία σε βολεύει από ανάκρουση αν ρίξεις 50 φυσίγγια θα είσαι οκ είναι στα χέρια σου εμπροστοβαρο ,πίσω στο ζυγισμένο.Ολα αυτά πρέπει να τα λαμβάνεις υπόψιν σου όπως σου αρέσουν τα πλαστικά και εμένα αλλά δεν ξαναπαίρνω όπλο γιατί έχεις πολύ περιορισμένα μέτρα είσαι ψηλός και θέλεις μεγάλες κλίσεις ξέχνα το όπλο με επαναστατικό μέσα στο κοντάκι ακόμη και με νέο κοντάκι ίσως να μην έρχετε σωστά .Τα βλέπουμε όλα με το μάτι νετά σκέτα σαν το αμάξι ωραίο αμάξι ,μπήκες μέσα οδηγήσες έχεις ψάχτει αν είναι αξιόπιστο τη ασφαλεια σου προσφέρει που και αν υστερεί ,όλα έτσι είναι .Το μάτι είναι σίγουρα η πρώτη έλξη αλλά δεν πρέπει να σε παρασύρει γιατί δεν αγοράζεις κάτι για τη βιτρίνα να το κοιτάς πίνοντας ουίσκι αγοράζεις για να σου κάνει το κέφι .Αν είναι αυτό το κέφι σου να το κοιτάς πρωτίστως δικαίωμα σου τα γραφόμενα μου δεν απευθύνονται σε εσένα και καλά κάνεις.Δεν γράφω προσωπικά εννοείται καταλαβαίνεις πως το εννοώ.
 
Αν ηταν έτσι γιατί δεν δίνουν 25 χρόνια εγγύηση τα μαστόρια.

.think.
Θα σου πω υπάρχει τεστ στην Αμερική με βαφές κάπου έχω το βίντεο που με τεράστια διαφορά είναι καλύτερη η κεραμική.Μπορει και να αντέχει όντως και η best κάποιος θα το συγκρίνει εκτός Ελλάδος.Αλλα προσωπικά θα προτιμούσα όπλο με cerakote βαφή γιατί είναι ποιο δοκιμασμένη και εξαπλώνεται τάχιστα και πολλές εταιρίες προσφέρουν όπλα με τέτοια βαφή η βαφή της benelli είναι μια δική της βαφή και μένει να μας αποδείξει την αξία της , ρίσκο για βαφή δεν παίρνω αν αποδειχτεί ότι έχει καλύτερη κανη από άλλες ρίσκο με βάση την απόδοση θα πάρω και θα αγοράσω μια με νεα χωνοκανη .Και ότι δε γουστάρω θα το γράφω όπως κάνω για όλα τα όπλα και γι'αυτα που έχω τώρα .Θα σου πω κάτι για την εγγύηση εγγύηση δεν θα δει να υπάρχει και για τις ποιο απλές μπενελι ,ξέρεις ότι σε 3 συγγενείς έχουμε στείλει τα καπάκια της βάσης για βάψιμο γιατί ξεθώριαζαν για πλάκα και τα όπλα δεν έχουν κυνηγάει ποτέ σε βάλτο κανείς δεν θα αναγνωρίσει ελάττωμα στη βαφή που υπήρχε στη συγκεκριμένη εταιρία σε κάποια κομμάτια θα ριχτεί το φταίξιμο στο χρήστη .Δεν αμφισβητώ ότι όντως μπορεί να είναι η καλύτερη αλλά δε θα τρέξω πρώτος να το διαπιστώσω.
 
Last edited:
Κάννες σχετικό, εννοώντας πως επι του πρακτέου δεν υπάρχει κάτι το οποίο μπορεί αποδείξει κάποια ουσιαστική υπεροχή(και στις μεν και στις δε), όλα στη θεωρία είναι και στις εκτιμήσεις-εντυπώσεις του κάθε χρήστη ή αν θες και στα promo των εταιριών.
Αυτοί έπεσαν θύματα της θεωρίας των τσαχπινογαργαλιάρικων σκαγιών.

Είχαν ασχοληθεί ολόκληρα τιμ εταιριών παλιότερα με την θεωρία αυτή αλλά απέτυχαν, αυτοί όμως την ανέπτυξαν και την ανέδειξαν ειδικά για τα Ελληνικά δεδομένα.
Δεν ισχύει πουθενά αλλού στον κόσμο.😁

Γιομίζουν και γιομίζουν μπας και κάνουν τα όπλα τους τους να σκοτώσουν.
Τους φταίει η πυρίτιδα στην υγρασία, η συννεφιά, το φεγγάρι, τι να πεις, όπως την ακούει ο καθείς. 🤣
 
Όλα είναι ωραία οπλα αλλά αυτό τρώει τους περισσότερους γενικά στα υλικά αγαθά το μάτι όχι για τι θέλεις να το χρησιμοποιείς πραγματικά ,διαλέγουν με το μάτι είναι ωραίο όπλο λέμε το έπιασες ,επωμίσες,έριξες, από εργονομία σε βολεύει από ανάκρουση αν ρίξεις 50 φυσίγγια θα είσαι οκ είναι στα χέρια σου εμπροστοβαρο ,πίσω στο ζυγισμένο.Ολα αυτά πρέπει να τα λαμβάνεις υπόψιν σου όπως σου αρέσουν τα πλαστικά και εμένα αλλά δεν ξαναπαίρνω όπλο γιατί έχεις πολύ περιορισμένα μέτρα είσαι ψηλός και θέλεις μεγάλες κλίσεις ξέχνα το όπλο με επαναστατικό μέσα στο κοντάκι ακόμη και με νέο κοντάκι ίσως να μην έρχετε σωστά .Τα βλέπουμε όλα με το μάτι νετά σκέτα σαν το αμάξι ωραίο αμάξι ,μπήκες μέσα οδηγήσες έχεις ψάχτει αν είναι αξιόπιστο τη ασφαλεια σου προσφέρει που και αν υστερεί ,όλα έτσι είναι .Το μάτι είναι σίγουρα η πρώτη έλξη αλλά δεν πρέπει να σε παρασύρει γιατί δεν αγοράζεις κάτι για τη βιτρίνα να το κοιτάς πίνοντας ουίσκι αγοράζεις για να σου κάνει το κέφι .Αν είναι αυτό το κέφι σου να το κοιτάς πρωτίστως δικαίωμα σου τα γραφόμενα μου δεν απευθύνονται σε εσένα και καλά κάνεις.Δεν γράφω προσωπικά εννοείται καταλαβαίνεις πως το εννοώ.
Γενικά ότι κρατας πρέπει να σ αρεσει
 
Οι αμερικάνοι φτιάχνουν φυσίγγια 💯 μέτρων και εμείς ακόμα τρυπάμε κάνες.
Φαντάσου μυαλό που έχουμε.

.very funny.
Να σου πω κατι και αν θελεις το καταλαβαινεις.........
Προσωπικα γεμιζω φυσιγγια γιατι μου αρεσει η συγκεκριμενη απασχοληση,κατι σαν χομπι δηλαδη ........
Κανενας αλλος λογος.......Υπαρχουν και πολυ καλα εμπορικα φυσιγγια παραπονο δεν ειχα ποτε........
Ουτε ακομη και με την μπενελι(31 χρονια την ειχα με τρεις κανες) αλλα σε περδικα ,μπεκατσα,ορτυκι,τσιχλα...... Μεχρι εκει!
Για αλλα κυνηγια χρειαζεσαι σοβαρα οπλα.....
 
σε 3 συγγενείς έχουμε στείλει τα καπάκια της βάσης για βάψιμο γιατί ξεθώριαζαν για πλάκα και τα όπλα δεν έχουν κυνηγάει ποτέ σε βάλτο
Πήγαινα πολλά χρόνια στον Έβρο για κυνήγι, επί αρκετά συναπτά έτη, στον ίδιο άνθρωπο κάθε φορά. Είχε άλλες 3-4 καλύβες εκεί γύρο όπου πολλές φορές κάναμε κρασοσυνάξεις τα βράδια και πάντα η κουβέντα έφτανε στα κατάλληλα όπλα για βάλτο. Σχεδόν όλοι benelli είχαν, Μ2 ο ένας,Μ3 ο άλλος κοκ. Δεν είδα ούτε ένα όπλο με αλλοιωμένη βαφή, ένα όπλο να μπλοκάρει και γενικά να τους δημιουργούν πρόβλημα, όπλα λέμε τώρα για χιλιόμετρα στον βάλτο όχι αστεία. Όπως και τα δικά μας επίσης, όλη η παρέα benelli και δεν κληρονομήσαμε κανένα θέμα στις βαφές μας.
Απλά θέλω να πω πρέπει να είσαι και λίγο κανίβαλος για να καταστρέψεις ένα όπλο, όλα θέλουν σεβασμό και λίγο προσοχή, κάποια ίσως να αντέχουν μια παραπάνω καταπόνηση αλλά κι αυτή έχει όριο.
 
Οι αμερικάνοι φτιάχνουν φυσίγγια 💯 μέτρων και εμείς οι κατσαπλιάδες ακόμα τρυπάμε κάνες.
Φαντάσου μυαλό που έχουμε.

.very funny.
Ααααα στη Σαμο κανουν πολυ καλα τετοια μεγαλων αποστασεων long range δηλαδη......
Ξερεις εσυ...........
 
Γιώργο μεγάλωσε λίγο τον κώνο για να κάνει τσίου το πουλάκι.😁
Δεν το ξέρεις είσαι πίσω. Μεγάλος είναι και το πουλάκι κάνει τσίου. Τι τον μεγάλωσες και δεν κάνει τσίου σε σένα ;; .sarcastic.
 
Back
Top