Benelli Team

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Μπορείς να το πεις και έτσι όταν οδηγείς, συνομιλείς με ανθρώπους, μιλάς στα τηλέφωνα για τυχόν προβλήματα ,στέλνεις μυνήματα χρησιμοποιώντας φωνητική πληκτρολόγηση,συνάμα μιλάς με φίλους σε διάφορα μέρη αν έχει κυνήγι , ψάρεμα,έχεις μαζί σου και άτομο που κατευθύνεις τι να κάνει κάποιες φορές ,ένα συνοθύλευμα αλλά η ενασχόληση με το κυνήγι ,και τα όπλα έχει τη δική της καθημερινή θέση μέσα σε όλα ,είναι ψυχοθεραπεία.Ενω προσπαθείς να μην ξεχάσεις κάτι επάνω στη δουλειά γιατί όντως είναι πρόβλημα αυτό .Χωρίς να βάλω μέσα τα οικογενειακά και τα 3 τέκνα σε ηλικίες εφηβείας σχολεία ,πανεπιστήμιο κτλ.Το πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι όταν δεν έχω κάτι να κάνω τότε είναι πρόβλημα.
Σε χαλασαν και εσενα...βλεπω πλακωσες τα κοματα....
 
Με

σκυλια πολυ συχνο φαινομενο αυτο…..
Εμένα μου τα είχε κάνει Ζέπελιν ένας για το Verney carron..με είδα μια μέρα που δεν έχανα πουλί στο πέρασμα (εποχές που έριχνα μόνο jordan κόκκινο) με πιάνει μου λέει,ρε φίλε τι τουφέκι είναι αυτό; Του απαντώ και έκανα το λάθος να του δώσω να ρίξει μια τουφεκιά που ήταν επιτυχής. (Κάθε φορά τον έβλεπα με άλλο τουφέκι να έρχεται,δε κανεβε τίποτα ) πήρε το θάρρος και μου λέει πόσο το δίνεις.. ρε φίλε,δε το έχω για πούλημα,ξανά αυτός. Μια μέρα μου έφερε και ένα χιλιάρικο και πήγε να το αφήσει στο αμάξι.. του λέω φίλε ,χαλάρωσε το τουφέκι δε πωλείται,μου βγήκε ο κωλος για να το αγοράσω ,πάρε τα λεφτά σου να φύγω. Μα σε παρακαλώ και το έχω ερωτευτεί και δε ξέρω γω τι άλλο. Του λέω παράγγειλε το του λέω ρε φίλε ,το δικό μου πρέπει σώνει και ντε να αγοράσεις ;
Είδε και αποειδε σταμάτησε.. με πετυχαίνει μετά από κάνα μήνα στο μαγαζί του ξαδέλφου μου. Σηκώνεται όρθιος μου λέει ,όσα μου πεις πάω τώρα απέναντι στη τράπεζα να τα βγάλω να στα δώσω. Τον πιάνει ο ξάδελφος μου ,ρεσι ,του έχει κάτσει καλά το τουφέκι ,δε το πουλάει,τι σε έχει πιάσει,πάνε αγόρασε το καινούριο από μαγαζί. Όχι εγώ αυτό θέλω! Του λέω και εγώ ,ωραία δωσ'μου 2χιλιαρικα και μεταβίβασε τη μηχανή σου στο όνομα μου (είχε ένα cb400 honda, μιλάμε για έρωτας στα μάτια μου)... Ε όχι μου λέει ζητάς πολλά,1700 κάνει καινούργιο.. εσύ του λέω ξεκίνησες τις μαλκς .. δε μου ξαναμίλησε ποτέ. Είχε μια cosmi αυτός όταν με έβλεπε γυρναγε το κεφάλι από την άλλη να μη μου πει καλημέρα..παράξενος που είναι ο κόσμος!
 
Μπορείς να το πεις και έτσι όταν οδηγείς, συνομιλείς με ανθρώπους, μιλάς στα τηλέφωνα για τυχόν προβλήματα ,στέλνεις μυνήματα χρησιμοποιώντας φωνητική πληκτρολόγηση,συνάμα μιλάς με φίλους σε διάφορα μέρη αν έχει κυνήγι , ψάρεμα,έχεις μαζί σου και άτομο που κατευθύνεις τι να κάνει κάποιες φορές ,ένα συνοθύλευμα
Εγώ πάλι, είχα ακούσει ότι και ο Μέγας Ναπολέων μπορούσε να υπαγορεύει 7 διαφορετικές επιστολές, σε 7 γραμματείς, ταυτόχρονα !!! :oops:
.big smile..yelling.
 
Την benelli black eagle έκανες τατουάζ;;
Ναι δεν τη έχω αγοράσει αυτή αν και έχω τουφεκίσει με μια συγγενή που έχει αλλάξει 3 βίδες το έχω ξαναγράψει δεν ξεσφιγγουν με τίποτε ούτε με κάβουρα.Ουτε και το έχει διορθώσει κάποιος μια πατέντα έκανε ο αδελφός του και κάτι διορθώθηκε.Ειμαι κρυφομπενελακιας .
 
Τον πιάνει ο ξάδελφος μου ...,δε το πουλάει,τι σε έχει πιάσει,πάνε αγόρασε το καινούριο από μαγαζί. Όχι εγώ αυτό θέλω!
Ηξερε τι ηθελε ο μαγκας...ειδε οτι αυτη η κανη δεν σκοτωνε, κοιμιζε τα θηραματα !
Σου λεει, και το ιδιο μοντελο να αγορασω αποκλειται να εχει αυτην την κανη ευθανασιας .

ΥΓ : Αυτο το οπλο δεν το εχεις τωρα να το παρει ο Γιαννης κυνηγος με 3 χιλιαρικακια ?
 
Η εταιρία Churchill αν θυμάμαι καλά έχει στο μουσείο της μια κανη δική τους η οποία έχει καταπληκτικά αποτελέσματα ότι και αν ρίξει και δεν είναι καν σφιχτή κανη που δεν μπορούν να ξαναφτιάξουν ,αν δεν με απατά η μνήμη μου ,γιατί με τόσα που έχω ασχοληθεί ίσως κάνω και λάθος.
 
Back
Top