Benelli Team

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Να τ
Κατά βάθος της γουστάρει πολύ ο γέροντας την μαξους ;) άκου τι σου λέω
Να τον πας μια μερα για λαγο
Να ακουσει το κλαφουνισμα που νοσταλγει απο τα προηγουμενα χρονια


Το τελευταιο που θα κοιταξει ειναι το οπλο αλλα καλου κακου να το χεια δεμενο :p .love. .big smile.

Εναν ερωτα με τα οπλα τον εχει.big smile.

Αν τον ειχα κοντα μου θα τον επερνα να ζησει την φερμα του λαγου
Θα τον εκανα και εναν ελληνικο μετα
Θα τον εβαζα και το μεσημερι να φαει μια μπριζολιτσα σε μια σκια στο τηγανι
Και θα εμενε εδω μαζι μου να κυνηγαμε και θα με τρεχατε ολοι να με δειρετε που σας τον εκλεψα.sarcastic.
 
Αν έχεις ρίξει παραααααααα πολλές χιλιάδες φυσηγγια σε τσίχλα και παπιά με όλλους τους καιρούς μπορείς εύκολα να καταλάβεις αν ένα όπλο έχει διάφορες άπο ένα άλλο....και το τερματιζω εδώ δεν υπάρχει λόγος να κάνουμε αντιπαραθέσεις. I love 😘
Ρε φίλε δεν είναι θέμα διαφωνίας.τι να κάνουμε εγώ εδώ παπιά δεν έχω και ναι δεν έχω κυνηγήσει τσίχλα όμως έχω ρίξει άπειρα φυσίγγια και με όλους τους καιρούς.δεν αντιμετώπισα πρόβλημα με κανενα όπλο.με φυσίγγια αρκετά με κάποια που δε πηγαίνανε σε υγρασία με άλλα που δε πηγαίνανε σε υγρασία και νοτια και τέτοια.μην θεοποιείται όπλα και εταιρείες αυτό μόνο λεω
 
Να τον πας μια μερα για λαγο
Να ακουσει το κλαφουνισμα που νοσταλγει απο τα προηγουμενα χρονια

Θα τον πάω στα έλατα αλλά με συμφωνία να μην πειράζει τις χοντρουλες που θα πετάνε κάθε λίγο από πάνω του 🤣 🤣🤣
 
Θα τον πάω στα έλατα αλλά με συμφωνία να μην πειράζει τις χοντρουλες που θα πετάνε κάθε λίγο από πάνω του 🤣 🤣🤣
Δεν υπάρχει περίπτωση ούτε μισή στο 1.000.000 να είμαι για ζουδι και να ασχοληθώ με άλλο θήραμα!
Μα ούτε μισή!!!
 
Κι αυτές οι καρακαριολες,οπότε ήμουν σε θηλιά μαζεύονταν στο κεφάλι μου!! :mad:
δευτερη κυριακη λαγου 2010
Παμε
Ερχονται μαζι τα ξαδερφια και ο κουμπαρος μαζι με τον μακαριτη τον πατερα του-θειο τον ελεγα- ΑΝθρωπος με ΑΚεφαλαιο και ΚΥΝΗΓΟΣ!
Κατεβαινουμε και ειναι το βουνο γεματο τρυγονοτσιχλες
Εχω την κουρτσχαρινα τοτε μαζι μου
Πιανει ντορο και πιανοναι μαζι της με τον θειο
Οι αλλοι το μυαλο τους στος τσιχλες
Φτανουμε στο μονοπατι και η σκυλα πιανει μονοντορο κατηφορο στο κρεμμο
Την εχω φωναξει πισω τρεις φορες μεχρι να ερθουν οι αλλοι να πιασουν τα καρτερια
Δεν με ακουνε θελουν τις τσιχλες!
Μονο ο θειος ειναι μαζι και δεν μπορει να πιασει το κατω καρτερι λογο αποτομου κρεμμου και βουνου!
Με τα πολλα ερχετε ο ενας ξαδερφος που επιμενει οτι δεν ειναι λαγος γιατι θελει τις τσιχλες
Αφηνω την σκυλα
Σε 5 λεπτα ενα μπαμ κατω ο λαγος
Θυληκος
Σε 50 μετρα πιο κατω και ο αρσενικος
Δυο λαγοι μεχρι τις 9 το πρωι
Οι αλλοι τσιχλες
Δεν καταφεραν να παρουν πουλια γιατι ηταν ψηλα
Μας ρωτουσαν μετα που τους βρηκαμε τους λαγους
Χαρηκα την χαρα του θειου που μας αφησε νωρις μετα το κυνηγι αυτο

Τοτε που ενιωθες τον χειμωνα απο τον οκτωβρη
Περασμενες ομορφες εποχες….
Υπαρχει φωτο αλλα δεν χρειαζεται να ανεβει
Το ποστ εχει να κανει με την αφοσιωση στο κυνηγι που κανεις την συγκεκριμενη μερα
 
Last edited:
Και που να το δει κι ο Τάσος !!!!! 😆
Κάνε το καλό ρε Στέλιο κ πήγαινε σκοπευτήριο με την κοντούλα να δει πως θρυμματίζονται τα πιατικά......

Μάλλον άστο καλύτερα μην έχουμε τίποτα monomossberg..... o_O

Δεν υπάρχει περίπτωση ούτε μισή στο 1.000.000 να είμαι για ζουδι και να ασχοληθώ με άλλο θήραμα!
Μα ούτε μισή!!!
Και αν σου κρύψει τον ήλιο μια
κοπαδούρα φάσσες?😂
 
Και αν σου κρύψει τον ήλιο μια κοπαδούρα φάσσες?
😂
Τάσο,ΟΧΙ φίλε!!
Μου έχει τύχει με φάσες να κλαρωσει κοπάδι πάνω από το κεφάλι μου σε πεύκα(πολλά πουλιά,ετριζαν τα κλαριά),όπως έχει γίνει με κοπάδι πέρδικες σε τέτοιο μέρος που ήταν για "σφάξιμο"!
Όπως και δεν σηκώνω όπλο σε λαγό φυγαρωμενο από ξένα σκυλιά και τώρα τελευταία δεν το κάνω ούτε σε τυχαίες συναντήσεις.
Δεν το παίζω άγιος!
Έτσι το βλέπω,έτσι(δεν)το κανω!
 
Ποιός είσαι ρε Γιάννη.....η θεά Κάλι?

View attachment 90969
Μπορείς να το πεις και έτσι όταν οδηγείς, συνομιλείς με ανθρώπους, μιλάς στα τηλέφωνα για τυχόν προβλήματα ,στέλνεις μυνήματα χρησιμοποιώντας φωνητική πληκτρολόγηση,συνάμα μιλάς με φίλους σε διάφορα μέρη αν έχει κυνήγι , ψάρεμα,έχεις μαζί σου και άτομο που κατευθύνεις τι να κάνει κάποιες φορές ,ένα συνοθύλευμα αλλά η ενασχόληση με το κυνήγι ,και τα όπλα έχει τη δική της καθημερινή θέση μέσα σε όλα ,είναι ψυχοθεραπεία.Ενω προσπαθείς να μην ξεχάσεις κάτι επάνω στη δουλειά γιατί όντως είναι πρόβλημα αυτό .Χωρίς να βάλω μέσα τα οικογενειακά και τα 3 τέκνα σε ηλικίες εφηβείας σχολεία ,πανεπιστήμιο κτλ.Το πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι όταν δεν έχω κάτι να κάνω τότε είναι πρόβλημα.
 
Back
Top