Benelli Team

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
...ένα συγκεκριμένο ντουφέκι από όλα ,,,τα σκοτωματα του είναι διαφορετικά ,,,,τα πουλιά στο κάθε μπαμ πανιά ... για να λυθεί η απορία ήταν μια 1187 .
Κυμη , καρτερι....
Ερχετε ο Αθηναιος :
- Φιλε, ποσα θες να αγορασω το οπλο τωρα ?
Μια 304 ηταν.
 
Έπιασα ένα πριν δύο εβδομάδες στη Μάνη παλιό του πατέρα φίλου που το έστειλε Αθήνα για ένα φινίρισμα οι κανες βέβαια ήθελαν παπατσαρουχα εσωτερικά ένα χαιδεμα (honing) έτσι είπε και αυτός ότι βάζω μέσα όταν καμιά φορά σπάνια το παίρνω στο καρτέρι έτσι για να θυμάμαι τον πατέρα μου τα σβήνει τα πουλιά.
Γυαλισμένο το δικό μου βγήκε με 18.6 αυλούς Lf -Lm 76cm magnum του 1971.
 
Το τελευταίο που είπες είναι το μόνο σίγουρο και συμβαίνει ακόμα και σε όπλα της ίδιας εταιρείας και ίδιου μοντέλου αλλά προσωπικά από τη στιγμή που τις Ρεμ τις έστειλα αδιαβαστες δεν θα ξαναεπαιρνα ούτε θα ξαναπάρω.επισης η κανη της v3 που λες από τουφεκιές που έχω δει δεν έχει καμμία μα καμμία απολύτως διαφορά από την κανη της 11-87.ισως ο κώνος να έχει και ο μηχανισμός της είναι τρις χειρότερος απ' αυτόν της 11-87.ειδικα όταν θες ένα τέταρτο να λύσεις κλειστρο οπότε θα σου έλεγα αν είσαι φαν της Ρεμ πάρε 11-87 για να είσαι ησυχος
Εγώ είδα έναν που καθάριζε μια V3 και είχε τόσα κομμάτια το κλείστρο που μπερδεύτηκα στο τέλος τόσα που έβγαλε 😂😂😂
 
Εγώ είδα έναν που καθάριζε μια V3 και είχε τόσα κομμάτια το κλείστρο που μπερδεύτηκα στο τέλος τόσα που έβγαλε 😂😂😂
Σου λέω τώρα ότι χειρότερος μηχανισμός σε όπλο δε ξέρω πραγματικά αν υπάρχει.η 11-87 είναι απλούστατη μπροστά της
 
Σου λέω τώρα ότι χειρότερος μηχανισμός σε όπλο δε ξέρω πραγματικά αν υπάρχει.η 11-87 είναι απλούστατη μπροστά της
Εγώ δεν έχω καταλάβει γιατί δεν έβαλε το κλείστρο της versa max που ειναι ίδιο με της Benelli δεν υπάρχει περίπτωση εκεί στην Remington θέλουν να κάνουν τα εύκολα δύσκολα.
 
Το τελευταίο που είπες είναι το μόνο σίγουρο και συμβαίνει ακόμα και σε όπλα της ίδιας εταιρείας και ίδιου μοντέλου αλλά προσωπικά από τη στιγμή που τις Ρεμ τις έστειλα αδιαβαστες δεν θα ξαναεπαιρνα ούτε θα ξαναπάρω.επισης η κανη της v3 που λες από τουφεκιές που έχω δει δεν έχει καμμία μα καμμία απολύτως διαφορά από την κανη της 11-87.ισως ο κώνος να έχει και ο μηχανισμός της είναι τρις χειρότερος απ' αυτόν της 11-87.ειδικα όταν θες ένα τέταρτο να λύσεις κλειστρο οπότε θα σου έλεγα αν είσαι φαν της Ρεμ πάρε 11-87 για να είσαι ησυχος
Το όπλο ήταν η αυτός που το κράταγε.
 
Μη χαλάμε το θέμα της όμορφης Ιταλίδας πιστεύω πως βρήκα μια Ιταλίδα που μόλις φτιάξω και το κοντάκι θα μου κάνει το κέφι με σημαντικό για μένα αχρωμιωτη αδρανείς χωρίς την ανάκρουση των υπολοίπων αδράνειας ωραία κώνο και ωραία τσοκ Seminole, θα της πιω το αίμα αλλά βλέπω ότι σκοτώνει όπου ρίχνω .
Αφού ήταν τόσο καλή η γκουερινι γιατί δεν προκοψε αλλά ούτε υπήρξε και συνέχεια;
 
Το όπλο ήταν η αυτός που το κράταγε.
Άμα σου βρω βιντεάκια με παπιά στο γιου τούμπε θα σταματήσει όλη η συζήτηση για κάνες και ποιοτικά σκοτωματα και τέτοιες άλλες φαντασιωσεις.π.χ όλοι λένε βάλτε κικς μιξ Φιξ κ.τ.λ υπάρχουν τουφεκιές στις 85 και 90 γιάρδες με ufo όπως και σε πολλά μέτρα πολλά όμως με μπενελια.αρα λοιπόν πάνω απ' όλα τα χέρια και πόσο θα ψαχτει ο καθένας να εκμεταλευτει τ όπλο του.προσωπικα η θεοποίηση κάποιας εταιρείας η κάποιου όπλου με αφήνει παντελώς αδιαφορο.επισης υπάρχει δοκιμή του Ναυπλιώτη νομίζω με τα tungsten που έχει βγάλει σε 9,5 νούμερο με το Νίκο το Μαυρομάτη που τουφεκανε στα 70 μέτρα με affinity 3 και τσοκ 3 μαμά.εγω λοιπόν ξαναρωτάω το εξης πόσοι μπορούν να πάρουν το 100% από τ όπλο τους?πρώτα λοιπόν πάμε εκεί και μετά στις κανες
 
Επειδή είχα στη κατοχή μου franchi affinity sporting στάθηκα τυχερός και βρήκα το passing το μουλερ σε μομπιλ σπειρωμα τ οποίο μ ένα απλό φυσίγγι εμπορίου 9 νούμερο το έφτανε στα 50 μέτρα με κώνο 1,5 ποντο και σκότωμα ακαριαίο ούτε μα ούτε μου.εγω μπορούσα να σκοτώσω τη τσίχλα επαναλαμβανόμενα στα 50 μέτρα?Ε δεν έγινα κι ο ντικγουιντ ξαφνικα
 
Last edited:
Αφού ήταν τόσο καλή η γκουερινι γιατί δεν προκοψε αλλά ούτε υπήρξε και συνέχεια;
Υπάρχει συνέχεια πήρε τη φαμπαρμ κι από κει που η xlr ήταν τουφέκι χωρίς προβλήματα ήρθε η l4 και τα έκανε πάλι λαμπογιαλο.μονο εμπλοκη
 
Δεν βάζει κ τελείες μερικές φορές και με βραχυκυκλώνει μιλάμε.
Ωραίος είναι!!!
Αγάπη κ τρέλα στο αντικείμενο.
@ΓΙΑΝΝΗΣ ΚΥΝΗΓΟΣ
Αληθεια φιλε αυτο με τις τελειες
Μιλαμε ωρες ωρες πονοκεφαλιαζω να καταλαβω τι θες να πεις.
 
Αφού ήταν τόσο καλή η γκουερινι γιατί δεν προκοψε αλλά ούτε υπήρξε και συνέχεια;
Καμιά φορά το πολύ πρωτοποριακό νέο και ακριβό δεν προχωράει εξάλλου φαίνεται με την α34 με την benelli vinci ούτε αυτές τραβήξεις αλλά όπως έπρεπε ενώ είναι εξαιρετικά τουφέκια καλύτερα από πολλά αλλά
 
Back
Top