Benelli Team

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Για μένα η βλητική ασχέτως αν γράφω ότι όντως είναι υπερτιμημένη σαν εταιρία και το λέω αφού έχω πληρώσει αρκετά μοντέλα της δεν ικανοποιήθηκα όπως ήθελα στο τερέν γιατί εκεί εγώ ψαχνόμαι όχι στη πασαρέλα ούτε και ικανοποιήθηκα ποτέ από τις φλάντζες κλίσεις που διαθέτει και επειδή το έχουν αντιληφθεί άρχισαν τις υπερυψωμένες ρίγες για να μπαίνεις ποιο εύκολα στο όπλο κάτι που η μπερετα σε αυτογεμη δεν έχει καταλάβει και συνεχίζει να έχει για εμένα προσωπικά τα χειρότερα κοντάκια .Άρα δε με ικανοποιεί βλητικα αλλά ούτε και σαν στήσιμο το όπλο μπενέλι γι'αυτό και τα είχα σκάσει για όλα για να διορθώνω κοντάκια .Αυτά είναι όλα σημαντικά για τον κάθε ένα βέβαια εγώ είμαι ψηλός και θέλω μεγάλες κλίσεις υπάρχουν όμως όπλα που μου κάθονται πολύ καλύτερα και με βάζουν άμεσα στο πλάνο βολής .Προσωπικά όταν έχω αγοράσει ,centro,becacia,s,sport και σε άλλες αλλάζω ρίγες διορθώνω ,στράβωνω κοντάκια κτλ κάνω κώνους και τελικά δε πετυχαίνω ένα όπλο που όταν τραβάω τη σκανδάλη να βλέπω αυτό που θέλω βλητικα ,δεν κάνει για μένα .Είχα φτιάξει κοντάκι σε αυτογεμες της πλάκας το 1998 όπου κοιτούσα έριχνε και τα πουλιά πεφταν όχι όμως όπως έπρεπε για μένα .Λίγες κανες το κάνουν σωστά εννοείται με φυσίγγια που τους ταιριάζουν .Υπάρχει όμως το μειονέκτημα ότι οι κανες που το κάνουν βρίσκονται σε λάθος μηχανισμούς .
Ερώτηση 1 αφού δε σου έκαναν γιατί συνεχιζες ν αγοράζεις απ' την ίδια εταιρεία ερώτηση 2 αφού είσαι των αμερικανικων γιατί δε μένεις εκεί ερώτηση 3 γράφοντας εδώ τι θες να πεις ακριβώς?
 
Είχα φτιάξει κοντάκι σε αυτογεμες της πλάκας το 1998 όπου κοιτούσα έριχνε και τα πουλιά πεφταν όχι όμως όπως έπρεπε για μένα .Λίγες κανες το κάνουν σωστά...
Ποσα χρονια πιστευεις οτι θα χρειαστεις ακομα για να βρεις τη μαγικη κανη που δεν σκοτωνει οπως οι αλλες ?

Γιατι απο τι εχω καταλαβει ουτε τωρα την βρηκες...
 
Ερώτηση 1 αφού δε σου έκαναν γιατί συνεχιζες ν αγοράζεις απ' την ίδια εταιρεία ερώτηση 2 αφού είσαι των αμερικανικων γιατί δε μένεις εκεί ερώτηση 3 γράφοντας εδώ τι θες να πεις ακριβώς?
Ποσα χρονια πιστευεις οτι θα χρειαστεις ακομα για να βρεις τη μαγικη κανη που δεν σκοτωνει οπως οι αλλες ?

Γιατι απο τι εχω καταλαβει ουτε τωρα την βρηκες...
Τώρα που πήγε να πέσει η σκόνη ..ξαναρχιζουν τα ντουμάνια..
Χωρια την πλάκα ήθελα κ γω να ρωτησω τα ίδια πράγματα τον @ΓΙΑΝΝΗΣ ΚΥΝΗΓΟΣ .
 
Ο Γιαννης υποστηριζει τη γνωμη του, δεν προσβαλει, και προσπαθει να τεκμηριωνει.
Οποτε, ολα καλα.
Εννοείται αυτό! Και συμφωνώ μαζί του στο 90% συνήθως των γραφόμενων του. Απλά περιγράφει πράγματα που όντως δεν είναι εύκολα αντιληπτά από την πλειοψηφία και είμαι βέβαιος ότι δεν αφορούν κιόλας την πλειοψηφία.
 
Εννοείται αυτό! Και συμφωνώ μαζί του στο 90% συνήθως των γραφόμενων του. Απλά περιγράφει πράγματα που όντως δεν είναι εύκολα αντιληπτά από την πλειοψηφία και είμαι βέβαιος ότι δεν αφορούν κιόλας την πλειοψηφία.
Δεν βάζει κ τελείες μερικές φορές και με βραχυκυκλώνει μιλάμε.
Ωραίος είναι!!!
Αγάπη κ τρέλα στο αντικείμενο.
 
Ποσα χρονια πιστευεις οτι θα χρειαστεις ακομα για να βρεις τη μαγικη κανη που δεν σκοτωνει οπως οι αλλες ?

Γιατι απο τι εχω καταλαβει ουτε τωρα την βρηκες...
Την έχω βρει απλά θα ολοκληρώσω την άποψη μου μετά τα Χριστούγεννα στη
guerini που μάλλον με καλύπτει και είναι και αδράνειας(εύκολο καθάρισμα) αλλιώς πάμε για v3 αυτό το όπλο αυτή τη στιγμή είναι η καλύτερη κανη για εμένα και αμέσως μετά η Α400 .Είναι οποία που τα έχω δει και γνωρίζω τι κάνουν καθώς τα έχουν δικοί μου άνθρωποι .Ασχέτως τώρα αυτού σε λίγες μέρες θα βάλω φωτό μια beneli crio ξύλινη του αδελφούφικου φίλου του πατέρα μου συνχωρέθηκε και αυτός διότι με πήραν από την οικογένεια δε κυνηγά κάποιος και θέλουν να την δώσουν .Θα πάω να την εξετάσω αν και φασάς ο άνθρωπος το όπλο δεν έχει ρίξει φυσίγγια απλά δεν την έχω δει τελευταία εδώ και καιρό και είχε αγοραστεί καινούρια.
 
Ερώτηση 1 αφού δε σου έκαναν γιατί συνεχιζες ν αγοράζεις απ' την ίδια εταιρεία ερώτηση 2 αφού είσαι των αμερικανικων γιατί δε μένεις εκεί ερώτηση 3 γράφοντας εδώ τι θες να πεις ακριβώς?
Ότι έχω περάσει από αυτή την εταιρία ρίχνοντας με πολλά και από τα καλύτερα όπλα της και απλά θέλω να επισημάνω τα αρνητικά της αν και είναι το ποίο αξιόπιστο ντουφέκι ,όπως τα επισημαίνω σε ότι όπλο έχω κυνηγήσει ,εξάλλου στο φόρουμ νόημα έχει η ανταλλαγή απόψεων όχι να γράφουμε μόνο ότι μας αρέσει .Και ξέρεις γιατί έχω πάρει πολλά όλα και διάφορα κάποια που κάποιοι δεν τα έχουν ακούσει καν γιατί ψάχνω να δω διάφορες και το τι κάνει το κάθε όπλο μου αρέσει αυτό .Και έχω διαπιστώσει πως κανένα ντουφέκι δε ρίχνει το ίδιο με κάποιο άλλο .
 
Θα αναφέρω κάτι βρίσκομαι Αμφίκλεια κάθομαι σε μια κορυφουλα λάκα μπροστά απέναντι ύψωμα πολλά όπλα πουλιά κυκλοφορούν φαίνονται ποιος ντουφεκαει πέφτουν τσίχλες ντουφεκιδι ένα συγκεκριμένο ντουφέκι από όλα ενώ βλέπω τα πουλιά από 10 όπλα που πέφτουν τα σκοτωματα του είναι διαφορετικά τα πουλιά στο κάθε μπαμ πανιά Ε να μη δω ποια κανη το κάνει αυτό γιατί όλοι τις ρίχναμε τις τσιχλιτσες κάτω αλλά όχι έτσι .Καταλάβατε πως τρελαίνομαι με τα σκοτωματα είναι χούι τι να κάνουμε ρε φίλε για να λυθεί η απορία ήταν μια 1187 .
 
Θα αναφέρω κάτι βρίσκομαι Αμφίκλεια κάθομαι σε μια κορυφουλα λάκα μπροστά απέναντι ύψωμα πολλά όπλα πουλιά κυκλοφορούν φαίνονται ποιος ντουφεκαει πέφτουν τσίχλες ντουφεκιδι ένα συγκεκριμένο ντουφέκι από όλα ενώ βλέπω τα πουλιά από 10 όπλα που πέφτουν τα σκοτωματα του είναι διαφορετικά τα πουλιά στο κάθε μπαμ πανιά Ε να μη δω ποια κανη το κάνει αυτό γιατί όλοι τις ρίχναμε τις τσιχλιτσες κάτω αλλά όχι έτσι .Καταλάβατε πως τρελαίνομαι με τα σκοτωματα είναι χούι τι να κάνουμε ρε φίλε για να λυθεί η απορία ήταν μια 1187 .
Μήπως ήμουν εγώ με το γκουερινη μου χα χα
Πλάκα κάνω Γιάννη
 
Ότι έχω περάσει από αυτή την εταιρία ρίχνοντας με πολλά και από τα καλύτερα όπλα της και απλά θέλω να επισημάνω τα αρνητικά της αν και είναι το ποίο αξιόπιστο ντουφέκι ,όπως τα επισημαίνω σε ότι όπλο έχω κυνηγήσει ,εξάλλου στο φόρουμ νόημα έχει η ανταλλαγή απόψεων όχι να γράφουμε μόνο ότι μας αρέσει .Και ξέρεις γιατί έχω πάρει πολλά όλα και διάφορα κάποια που κάποιοι δεν τα έχουν ακούσει καν γιατί ψάχνω να δω διάφορες και το τι κάνει το κάθε όπλο μου αρέσει αυτό .Και έχω διαπιστώσει πως κανένα ντουφέκι δε ρίχνει το ίδιο με κάποιο άλλο .
Το τελευταίο που είπες είναι το μόνο σίγουρο και συμβαίνει ακόμα και σε όπλα της ίδιας εταιρείας και ίδιου μοντέλου αλλά προσωπικά από τη στιγμή που τις Ρεμ τις έστειλα αδιαβαστες δεν θα ξαναεπαιρνα ούτε θα ξαναπάρω.επισης η κανη της v3 που λες από τουφεκιές που έχω δει δεν έχει καμμία μα καμμία απολύτως διαφορά από την κανη της 11-87.ισως ο κώνος να έχει και ο μηχανισμός της είναι τρις χειρότερος απ' αυτόν της 11-87.ειδικα όταν θες ένα τέταρτο να λύσεις κλειστρο οπότε θα σου έλεγα αν είσαι φαν της Ρεμ πάρε 11-87 για να είσαι ησυχος
 
Ε
Θα αναφέρω κάτι βρίσκομαι Αμφίκλεια κάθομαι σε μια κορυφουλα λάκα μπροστά απέναντι ύψωμα πολλά όπλα πουλιά κυκλοφορούν φαίνονται ποιος ντουφεκαει πέφτουν τσίχλες ντουφεκιδι ένα συγκεκριμένο ντουφέκι από όλα ενώ βλέπω τα πουλιά από 10 όπλα που πέφτουν τα σκοτωματα του είναι διαφορετικά τα πουλιά στο κάθε μπαμ πανιά Ε να μη δω ποια κανη το κάνει αυτό γιατί όλοι τις ρίχναμε τις τσιχλιτσες κάτω αλλά όχι έτσι .Καταλάβατε πως τρελαίνομαι με τα σκοτωματα είναι χούι τι να κάνουμε ρε φίλε για να λυθεί η απορία ήταν μια 1187 .
Εσένα αν σου δώσω το Β25 στις τσίχλες, δεν θα μου το δώσεις πίσω..
Οπότε δεν θα στο δώσω...
 
Ε

Εσένα αν σου δώσω το Β25 στις τσίχλες, δεν θα μου το δώσεις πίσω..
Οπότε δεν θα στο δώσω...
Έπιασα ένα πριν δύο εβδομάδες στη Μάνη παλιό του πατέρα φίλου που το έστειλε Αθήνα για ένα φινίρισμα οι κανες βέβαια ήθελαν παπατσαρουχα εσωτερικά ένα χαιδεμα (honing) έτσι είπε και αυτός ότι βάζω μέσα όταν καμιά φορά σπάνια το παίρνω στο καρτέρι έτσι για να θυμάμαι τον πατέρα μου τα σβήνει τα πουλιά.
 
Το τελευταίο που είπες είναι το μόνο σίγουρο και συμβαίνει ακόμα και σε όπλα της ίδιας εταιρείας και ίδιου μοντέλου αλλά προσωπικά από τη στιγμή που τις Ρεμ τις έστειλα αδιαβαστες δεν θα ξαναεπαιρνα ούτε θα ξαναπάρω.επισης η κανη της v3 που λες από τουφεκιές που έχω δει δεν έχει καμμία μα καμμία απολύτως διαφορά από την κανη της 11-87.ισως ο κώνος να έχει και ο μηχανισμός της είναι τρις χειρότερος απ' αυτόν της 11-87.ειδικα όταν θες ένα τέταρτο να λύσεις κλειστρο οπότε θα σου έλεγα αν είσαι φαν της Ρεμ πάρε 11-87 για να είσαι ησυχος
Είχα 1100 έχω bernadeli σαν την 1196 και έπαιζα και με 3 κανες διαφορετικές και στα δύο
 
Μη χαλάμε το θέμα της όμορφης Ιταλίδας πιστεύω πως βρήκα μια Ιταλίδα που μόλις φτιάξω και το κοντάκι θα μου κάνει το κέφι με σημαντικό για μένα αχρωμιωτη αδρανείς χωρίς την ανάκρουση των υπολοίπων αδράνειας ωραία κώνο και ωραία τσοκ Seminole, θα της πιω το αίμα αλλά βλέπω ότι σκοτώνει όπου ρίχνω .
 
Για θύμισε μου λίγο η 1196 είναι η ελαφριά?
Ναι είναι αυτή με την πιο κοντή αποθήκη και το σκαλοπάτι στη βάση .Εδώ είναι αν την ξεχωρίζεις με κανη Ρεμ στιγμή 76 1* επάνω
 

Attachments

  • IMG_20211105_192228.jpg
    IMG_20211105_192228.jpg
    147,9 KB · Προβολές: 42
Back
Top